O KRFU KONKRETNO

Ima pravo Xpajamacax, istrazivala sam po Internetu, najbolje ocenjena plaza na Krfu je Myrtiotissa, po nekima cak i najlepsa plaza u Evropi.

Nalazi se na zapadnoj obali izmedju Ermonesa i Glifade. Steta sto je prilaz plazi prilicno nepristupacan, cak i kolima.

Ako uspem, ubacicu sliku plaze da biste znali o cemu pricam.



Xpajamacax kaze da postoji precica i da moze da se stigne skuterom za 30 minuta voznje od Dasije.

Imam jos par pitanja za Xpajamacax, dobru poznavateljku Krfa:

-Znas li da li gradski bus vozi iz Dasije do Myrtiotisse?!

-Rekla si da je Kasiopi bzvz. Kako ti se svidjaju plaze u njegovoj blizini: Avlaki, Kalami itd.?


-Definitivno sam odustala od Paleokastrice. Kazu da je more ledeno, da nema nocnog zivota, a da su cene generalno 30% vece nego u drugim mestima na Krfu. Steta sto je tako, najvise mi se svidela na fotografijama. Sad je ostalo da odlucim izmedju Kasiopija i Dasije, jer za ta dva mesta ima najvise ponuda kod nasih agencija. Kasiopi, cini mi se, ima lepse plaze, a i u blizini su te dve, sudeci po slikama, mnogo lepe plaze: Avlaki i Kalami. Opet, s druge strane, Dasija mozda nema toliki izbor plaza, ali je bliza Krfu, Paleokastrici, Myrtioissi i drugim mestima koja me zanimaju, a i veca je. Dakle, sta izabrati?

-Kazes da izbegnemo juni jer je na Krfu hladna voda u to doba godine. Avgust opet kazu da treba izbeci zbog Italijana, koji tada masovno navale. Dakle, ostaje nam samo juli. Jel’ juli na Krfu OK.? Mislim na temperaturu mora, kise i sl.?

Naravno, svi koji su bili na Krfu su pozvani da daju svoje odgovore.

Hvala unapred!!!
 
Ako biras high i malo sterilan zivot biras Dasiju. Ako hoces ziv, temperamentan i pomalo seljober stil (karioke, kvizovi, lud provod na engleski nacin) biras Kasiope. To je sto se tice provoda. Sto se tice mora, Kasiopi imaju tri sljunkovite plaze (od kojih je jedna ruzna, zovu je gradska, ne znam zasto nasi turisti mahom odatle ne mrdaju, u agencijama - pored vile Marika!!!), od kojih dve prelepe, izmedju kojih su stene, bilo kao glatke ploce ili minijaturne sljunkovite plazice izmedju velikih stena. Za istrazivanje fantasticno! Prosle godine obisla sam ceo Krf, divila mu se ali i zakljucila da su Kasiopi najkompletniji. Imaju najrazudjeniju obalu i imaju neku neverovatnu toplinu. Bila sam u junu i voda nije bas tako hladna, ali je besprekorno cista, prozirna, neverovatno bogata jatima raznih riba, oprema za ronjenje obavezbna, sunce zalazi iza 9 uvece.
Sve severno od Kasiopa nista ne valja, a sve plazice juzno predivne. Ako prilike dopustaju iznajmite camac i provozajte se medju zzalima do kojih se kolima ne moze stici. Te boje mora i taj osecaj naprosto je nezaboravan. Ali juzno se moglo ici samo do Nisakija, dalje ka Krfu pa tako i Dasiji voznja brodicima je zabranjena. Dakle, apsolutni glas za Kasiope.
 
Hvala na odgovoru !!!

Ako nadjem odgovarajucu ponudu za Kasiopi, verujem da ce to biti moj izbor. Dasija moze da dodje u obzir jedino zbog toga sto agencije za to mesto imaju bogatiju ponudu hotela, narocito onih jeftinijih sa polupansionom, a to za Kasiopi nisam nalazila.
 
Uf! Pokopašte me sa našom Dasijicom.. Šmrc :( .. Ali, verujem – ukusi su različiti.. Šta da se radi. Nama je baš – što se kaže – legla!

Elem, Mirabi, ako te još uvek zanimaju odgovori, ovakvi su:

- U Dasii, naravno, ima prodavnica, poslastičarnica, pekara i sl. Uličnih lokala sa girosima baš i ne tako kako smo očekivali, ali ima sjajnih girosa u restorančićima na sve strane, a nešto nam bila greota da jedemo picu u Grčkoj, pa je nismo ni tražili (u stvari ja ne volim picu uopšte, posebno ne u verziji sa sirom – bljak, ali morski plodovi su već druga priča – mmmm).

- Voda je totalno prozirna – nemaš brige, nema mulja i sl. ni malo.

- Što se tiče motora i vozačke dozvole – nisam baš sigurna kako tu stoje stvari.. Možda bi Maca mogla da ti kaže. Do grada Krfa je skroz ravno i može se bez ikakvih problema motorom, a može i čitavo ostrvo, jer masa ljudi ide tako. Postoje oni motori na tri točka, baš ako čezneš za totalnom ravnotežom, ali jedni naši prijatelji su na Krfu za isti broj dana prešli duplo više motorom nego mi kolima – znači bukvalno nisu silazili sa njega. I kažu da im je bilo super, jer se motorom može stići i na manje pristupačne plaže, za razliku od kola.

Pozdrav svima!
I poseban pozdrav Maci - mom Kfskom instruktoru ;) !!!
 
E, da: zvala sam Relax i nema više smena od 14 dana.. Šteta, a bilo je super! Kažu mi da mnogima nije odgovaralo jer je bilo predugo (?!).. I prošle godine nisu imali Kasiopi. Čini mi se da ih je Robinson imao.. Pa pokušaj da ih pronađeš..

Cmoki!
 
Steta sto nemaju smene od 14 dana, velika greska. Kad se ide na 10 dana, pola ode na izlete i malo ostane za pravi odmor i opustanje. Nece im to valjati.

Robinson ni slucajno. Sa njima smo isli na Tasos. Nikada vise nikuda sa njima. Totalni promasaj!!!

Hvala na odgovorima.
 
mirarbi:
Steta sto nemaju smene od 14 dana, velika greska. Kad se ide na 10 dana, pola ode na izlete i malo ostane za pravi odmor i opustanje. Nece im to valjati.



Da, jeste.. To im je bila velika prednost u odnosu na ostale, jer svi imaju 10 dana. Predložili su mi da kao uzmem 20 dana, ali mislim da je to previše, posebno sa stanovišta dobijanja godišnjeg odmora u trajanju od 3 nedelje.. Nisam sigurna da je to izvodljivo.. Zato nešto i razmatramo da možda idemo kolima za Italiju.. No, videćemo. Ne mogu ništa da nađem što ne košta basnoslovno.. :(
 
miro, saro ja sam i dalje za dassiju.
eto npr, meni se i severni deo od kassiopija dopada, sidari npr.
a zanimljiva je i zapadna strana ostrva,sa mo što to niko ne radi.
jao valjda beše agios nikolaos ili ag. georgios...fantastičnooo
ma samo vi idite gde god nećete se pokajati!
a stavrno sam zapanjena za tu priču od 14 dana.
bzvz.
hebeš odmor koji je tako daleko na 10 dana:roll:
 
I meni se cini da je Agios Georgios (ili Gordios) (mislim na onaj na severo-zapadu, a ne na jugu ostrva) SUPER. Plus je blizu Myrtiotissi, Glifadi, Paleokastritsi i ostalim plazama koje su me (na fotografijama) odusevile. Nasla sam jednu ovdasnju agenciju koja radi i taj Gordios, ali ne znam koliko su pouzdani (nikad pre nisam cula za njih).

Sta ti kazes Maco za Agios Gordios? Kakva je plaza? Ima li vanpansionskog sadrzaja, nocnog zivota i sl.?

Sidari mi je OK na slikama, ali sam citala da na plazi zna da se oseti kanalizacija i da je voda od tog glinenog peska cesto braon. To mi je bljak, ko na Dunavu. Mozda gresim?

Nisam odustala od Dasije, ali je i Kasiopi jos uvek u igri. Zavisi gde nadjem bolji i povoljniji smestaj. Ko zna, mozda i Agios Gordios dodje u obzir.
 
Agios Georgios (SEVERNI) - jeste vizuelno blizu Paleokastrice i ostalih navedenih mesta , ali se ide obilaznim putem preko plenina , put je jeziv ( u nekim delovima ima samo jedna traka ...) .Tacnije put sa te strane ostrva se zaustavlja kod Palokast. i nastavlja se od Ag. G. nadalje , s tim da u AG nema nishta specijalno osim velike plaze istina ...
Mesta koja ne treba propustiti ( videti , ako nishta ) su : Kasiopi , Roda ( nije losha , lepa je voda) , Glifada, Mirtiotisa , Perama _crkva na ostrvu (blizu aerodroma ) Krf , Sidari , Ag.Georgios _JEZERO na jugu, i valja obichi akva park , popodne je 15 evricha ali je prava zabava !!!
Evo i mape da znash shta pricam
http://www.ionian-islands.com/corfu/corfu-map.html
Pozdrav svim Krfadzijama :)))
 
Hvala dragi prijatelji na brzim odgovorima. Imam vec pun hard fotografija i mapa Krfa, ne brinite.

Definitivno su u izboru ostali Kasiopi i Dasija, zavisi za koje od ta dva mesta nadjem bolji aranzman. Sve se nadam, mozda Relax vrati one smene od 14 dana. Cak sam im i e-mail poslala i sugerisala da ne ukidaju te dvonedeljne smene. Mozete i vi to da ucinite, zajedno smo jaci (info@relax.si).

Sad jos jedino razmatram Sarti, kao rezervnu varijantu, ako ne budem imala para za avion.

To je to!!!

Hvala jos jednom, divni ste!!!
 
Videla sam Relaxov katalog za leto 2006. Jako sam se razocarala. Skratili smene na 10 dana, avion skuplji za 50Eura (sa aer. taksama) u odnosu na proslo leto. U ponudi pretezno imaju Sidari, Ipsos i dva objekta u Dasiji, ali na brdu. Bas steta !!!

Meni se Sidari na fotografijama nije dopao zbog tog braon peska. Deluje mi plaza kao da je na Dunavu. Mozda gresim? Zato sam odmah eliminisala iz kombinacije tu Relaxovu ponudu za Sidari.
 
mirarbi:
Videla sam Relaxov katalog za leto 2006. Jako sam se razocarala. Skratili smene na 10 dana, avion skuplji za 50Eura (sa aer. taksama) u odnosu na proslo leto. U ponudi pretezno imaju Sidari, Ipsos i dva objekta u Dasiji, ali na brdu. Bas steta !!!

Meni se Sidari na fotografijama nije dopao zbog tog braon peska. Deluje mi plaza kao da je na Dunavu. Mozda gresim? Zato sam odmah eliminisala iz kombinacije tu Relaxovu ponudu za Sidari.
Ne varaš se za Sidari. Lepo za fotografisanje, i za videti, plaža je od nekog muljavog peska, stvar ukusa naravno, ali meni se kao i celoj ekipi uopšte nije kupalo u Sidariju. Na oko i nije, ali kad zagaziš kao da je plaža na Dunavu...
 
Vidim da ima raznih komentara za Krf,pa evo jednog i o Agios Georgiosu. Mi smo prosle godine bili tamo od 18. avgusta i to sasvim slucajno, zbog bombe smo odustali od Turske i u onoj opstoj panici oko aranzmana ovo je bilo jedino sto smo(jedva i slucajno) nasli. Prvo moram da naglasim da smo isli preko Fudeksa(saradnja sa Spirit travelom) koji je fenomenalan i mislim da ovo nije reklama,ali da treba pohvaliti i pokuditi agencije da bi ljudi znali sa kim da idu! Isli smo autobusom-najvecim i najlepsim koji sam ikad videla a radio je i WC sto je meni normalno,ali sam shvatila iz price prijatelja koji su isli na Tasos,a i drugih, da to uopste nije uobicajeno(bez obzira na reklamu u svim agencijama kakvi su im busevi). Granice smo prelazili ko od sale, bez ikakvih problema i sa minimalnim zadrzavanjem.Vodic u busu je bila super(ne secam se imena), raspolozena za sva pitanja i davanje informacija o Grckoj. Put je dobar i ravan dok ne dodje onaj krivudavi deo(2-3 sata), koji se prodje nocu pa i nije strasno.Putuje se oko 24 sata u odlasku ali zato sto malo uspore put i sto kao fol ne stignemo na trajekt koji ide na 4 sata,zato da bi u apartmane usli oko 13h.Valjda krecu ranije za svaki slucaj, ako bude nekih problema na granici. U povratku smo putovali oko 15h jer smo imali stvarno super vozace i nista se nije cekalo,na trajekt smo tacno stigli. Cula sam da je grupa posle nas krenula oko 17.30 i stigli su kad i mi oko 13h. Inace za Krf se krece u 14h,trajektom se putuje oko 55min. Elem, kad stigosmo u Agios Georgios lepo su nas razvezli, a u povratku i pokupili svakoga do svojih smestaja( cula sam da ljude ostave u centru mesta pa ti sam teglis stvari do apartmana).Mi smo bili u apartmanima CEVANOS koji su mnogo slatki, udaljeni od mora oko 300m. To je ustvari kao mali hotelcic od nekih 30-tak soba i apartmana.Namesteno je OK, bez nekog ekstra luksuza, tipicno grcki. Ali ciste redovno svaki drugi dan i menjaju peskire i posteljinu dva puta u smeni.U okviru kompleksa je i lep bazen sa besplatnim lezaljkama i barom za goste. Cifra je bila 125 eura+ 4990din. za 10 nocenja po osobi ( inace to je i najveca cifra u sezoni). Inace, Agios Georgios se nalazi na juznoj strani Krfa, tj. jugozapadnoj, preko puta Italije, u blizini Kavosa. (koji je po mom misljenju ocajan, prepun ludih i pijanih engleza,mada za nekoga ko voli ludi nocni provod to je pravi izbor-sve kafic do kafica i diskoteka do diskoteke. Mom muzu je bas bilo zanimljivo kad smo ga obisli,mada sam se ja prestravila).Elem, Agios Georgios nije veliko mesto, ali ima zvanicno najlepsu plazu na Krfu dugu 11km.Pescana, lepa sa neverovatno cistim morem, bez trava i meduza, jedino sto je za moj ukus dugo plicak.I posto je duga 11km nigde nije posebna guzva, mada se meni vise svidjao levi deo od raskrsnice.Desni deo mesta i plaze je kao neki centar i tamo ima i svih onih zazancija na vodi(banane,pedaline,padobrani...). Voda nikad nije bila hladna, bilo je malo talasa,ali dok dodju do obale i nije nesto. Lezaljke i suncobran su po 2 eura, ali mozes da imas i svoj suncobran ili da lezis na peskiru, a posle 16h niko ti nista i ne naplacuje(sto smo otkrili jednog dana kada sam izgorela, pa smo na plazu dosli oko 17h). Mesto nije za neki ludi nocni provod, ali ima svega-taverni,poslasticarnica,kafica,diskoteka i sve je to u jednoj dugoj ulici, mada je sve podredjeno Englezima kojih ima dosta, ali ovi ovde su bili pristojni, uglavnom porodicni, pijane nisam vidjala.Ima malo i Italijana,uglavnom vikendom i nesto Ceha i Madjara. Posto smo prvi put bili na Krfu (suprug i ja) iznajmili smo kola da ga malo i obidjemo, a ima i autobus koji vozi jednom ili dva puta dnevno do Kerkire i do jos nekih mesta( cenu karte ne znam tacno). Matiz koji se pokazao kao odlican i uz to nevidjeno malo trosi, je bio 30 eura bez ogranicene kilometraze i 25 sa ogranicenom 100km. Sledeci put su nam dali za 25 neograniceno. A i na vise dana je jos povoljnije. Agencija Eurospar je najjeftinija. Obisli smo Kerkiru koja nas je bas odusevila,mnogo je lep grad.Cene jesu vece,ali bas u samom centru,odmah u nekoj sporednoj ulicici je normalna cena.Mesta poput Ipsosa, Dasije i sl. su mi bila onako, prilicno obicna, ali Kerkira je blizu pa... Plaze u odnosu na Agios su im bukvalno ocajne. Inace mnogo lepsa mesta od tih, a iste udaljenosti od Kerkire 12-13km su ona juznije tj. jugoistocno, kao Benitses (ima ga ove godine u ponudi Argusa) i druga na tom potezu koja su nevidjeno zivopisna, prepuna svega i svacega u pozitivnom smislu, tako da tamo mogu i oni bez kola i vozacke! Cene su svuda pristojne ajs kafa 2-2.5, pivo od 2.5 do 5 , sok 1.5-2, giros na ulici 1.20-1.80, u restoranu klopa 5-6-7eura,pakovanje vode 6x1.5l 1.5. Ovo su cene za mesta u juznijem delu, videla sam da su ova severnoistocno Dasija, Ipsos i sl. malo skuplja.Hiper marketi ispred Kerkire su idealni i povoljni za nabavku, jeftiniji nego ovde, recimo djus 100% 0.80 evra. Jedino nismo obisli Kasiopi za koji sam cula da je lep i da podseca na dalmatinska mesta, ali je i on dosta udaljen od Kerkire, kao i Agios Georgios (30km) ,tako da je mozda bolje biti blize Kerkiri.Cisto zbog sopinga i bazanja po zanimljivim radnjicicama,ali nije obavezno.Mozete i da birate mesto po plazi. Obisli smo i Ahillio,udaljen od Kerkire 10-tak km, inace letnjikovac carice Sisi koji nemojte da propustite, jer je prelep.Dvor, basta i ostalo ( ulaznica 6 eura). Krf je inace sav u maslinama, sto je mene licno malo razocaralo jer sam ocekivala palme i neko mediteransko rastinje, jer ja tako zamisljam bujnu mediteransku vegetaciju, ali sve u svemu je lep. Komaraca na koje se neki zale nesto i nije bilo, ali stvarno ne znam da li to ima neke veze sa tim sto smo mi bili juznije od onih mesta na koje uglavnom vode nase agencije. Inace, vodic Vlada koji je bio u Agiosu je bio super i uvek na usluzi.Sretali smo ga i po 3-4 puta dnevno, a ako vam bas treba mozete da ga nadjete u agenciji u centru mesta.Dobili smo i mapu Krfa, pa je i to bio zgodan dodatak za obilazak. Ovo letovanje je bas bilo lepo,a za Fudeks stvarno sve pohvale!!! Rekli su da ce ove godine biti prevoz i avionom.
 
Ja sam bila u Dasiji, i utisci su sledeci: malo mestance koje nema mnogo da ponudi od provoda, ali je zato, po meni, plaza fenomenalna. Ima ono sto vecina mesta nema, a to je prirodna hladovina, drveca koliko hoces, takodje ima tuseva, kabina za presvlacenje... Velike travnate povrsine, raj za decu da trce, igraju se loptom....Takodje, ima puno toga sto moze da se radi na vodi...pedolina, camci, windsurfing, itd. Uzgred, prosla sam kolima i ostale delove ostrva, i sto se tice mora samo da vam kazem da je u Paleokastritsi ledeno!!! Ne preterujem, voda reze koliko je hladna, tako da, ko voli da se kupa, odabere istocnu stranu ostrva, gde je voda toplija. Takodje, na Krfu su cesti vetrovi, tako da ni voda nije mirna. Kasiopi mi na slikama deluju prelepo, ali na zalost nisam silazila sa puta tako da ne znam kakvo je mesto i plaze, pa nek mi neko odgovori.

:-P
 
Nemoj Vesna tamo!!!

Perama je prakticno predgradje grada Krfa. Tu postoji na brdu taj hotel i u podnozju plaza. Nema restorana, prodavnica... nicega. Za sve moras da ides u grad Krf. A i hotelom niko nije bio odusevljen.

Nisam bila tamo, ali sam se detaljno raspitala u periodu dok sam se zanosila da cu ovog leta imati para za avion za Krf, ali kako to nije slucaj, obrecu se ponovo na Tasosu u Pefkariju.
 
mirabi je u pravu, tamo uglavnom žive krfljani koji rade u gradu.
ima prodavnica, ali ne i nekog večernjeg provoda.
mada...je krf na pljucometar, a najbolji provod je definitivno u gradu.
za plažu nmam pojma, iskreno ja znam da je to neka trula plaža te nikada nisam
ni privirila.
 
Ja sam letovala na Krfu prosle godine u Kassiopiju.To je predivno mesto sa dosta malih uvala na kojima cak mozete biti i sami tako da imate utisak kao da je plazica samo vasa.Obisli smo celo ostrvo i stvarno je prelepo.Dassia ima mnogo vise klubova i diskoteka,mada smo mi tamo bili kolima i nije nam bilo problem da stignemo svako vece na drugo mesto.
Paleokastrica je predivna,ali je voda ledena...
Ja sam isla preko agencije Robinson koja je prosle godine imla divan izbor smestaja,prelepe vile,a cene nisu bile previsoke.
 
Evo čitam vaše komentare, i primetila sam nešto - svi govorite koliko je neko mesto udaljeno od grada Krfa, da li idu autobusi do tamo i slično, a izgleda da niko nije odabrao da bude smešten baš u Krfu, pa me zanima zašto - da li su u pitanju cene, plaže, smeštaj ili nešto drugo?
 
yana:
Evo čitam vaše komentare, i primetila sam nešto - svi govorite koliko je neko mesto udaljeno od grada Krfa, da li idu autobusi do tamo i slično, a izgleda da niko nije odabrao da bude smešten baš u Krfu, pa me zanima zašto - da li su u pitanju cene, plaže, smeštaj ili nešto drugo?
Sam grad je inače fenomenalan, ali agencije ga ne nude, a i inače grad Krf je luka, ima 50,000 stanovnika i nema nekih plaža, voda naravno nije čista, jednostavno nije mesto u kome bi se trebalo stacionirati (po mom mišljenju) ako si na letovanju, ali od 12 dana koliko smo bili 6-7 večeri smo proveli tamo i još 3-4 puta preko dana, a bili smo smešteni u Dasiji, 10km od grada. U gradu postoje hoteli, naravno Corfu Palace je vrhunski 5*, ali je nekako više kongresnog tipa, privatni smeštaj (app i std) postoji, ali ja zaista ne znam nikoga ko je letovao u samom gradu.
 

Back
Top