LDP i dizajn nove SRBIJE

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Cisto za mentalnu gimnastiku.
Seca te li se kako je Seselj reklamiran u negativnom kontekstu kao i Vuk Draskovic pocetkom 90-ih godina? Bili su izuzetno agresivni u svojim nastupima, zastupali stavove koje je najveci deo Srbije odbacivao.
Seselj i Vuk su sluzili za plasenje naroda kako bi iz straha od njih glasao za Milosevica.
Tako je dugo trajalo, Milosevic je dosta glasova dobijao kao manje lose resenje od ove dvojice.
Taktika:

1. Odaberi ljigu kojeg niko ne voli
2. Daj mu pare, reklamiraj.
3. Obuci ga da govori sto vecinu naroda iritira i najvise- plasi


Time se dobija

1. Skretenje paznje javnosti sa prave opozicije
2. Minimiziranje sansi umerenog protivnika da postane lider opozicije
3. Povecavas sansu da njegov protivnik dobije glasove ljudi samo da on ne bi dosao na vlast

Dalje mislim da se desava sledece:

1. Ceda uzima glasove Demokratama i DSS delu.
2. Slabi DS i DSS, ali ne dovoljno da on dobije neku znacajniju podrsku
3. Na sledecim izborima, doci ce do pada glasova DS i DSS i rasta LDP
4. Kao glavni opozicionar bice predstavljen Ceda

Pitanje ostaje:

1. Ko u stvari treba da pobedi Cedu?
2. Da li se lopte namestaju za Kostunicu, Radikale ili nekog treceg?
 
Ceda uzima glasove DS ali ne uzima DSS to je mizerija koliko ce glasaca DSS glasati za LDP.
Moze malo racunati na podrsku glasaca G17 i SPO i dosta na one koji nisu do sada ni za koga glasali.
Ceda ce posle sledecih izbora moje misljenje biti jedina opozicija koja bi se svrstala u ono sto se zove "Demokratski blok"
i naravno da ce jacati i postajati sve bitniji to nema veze sa DB to je logika stvari
 
_Milanche_:
Ceda ce posle sledecih izbora moje misljenje biti jedina opozicija koja bi se svrstala u ono sto se zove "Demokratski blok"
i naravno da ce jacati i postajati sve bitniji to nema veze sa DB to je logika stvari
laughingcat7ce.jpg
 
pagane brate
:D josh cu da poverujem da je cheda ozbiljna politichka lichnost kad vidim koliko ga kojekakvi napadaju
eto na primer, na pod forumu nish, lik postavio temu LDP u nishu i pitao dal neko zna gde je,
a cela koshtunijeva cheta na forumu se sjurila u nish za tili chas :D

opasan cheda...
 
u pocetku LDP-u nisam davala puno sanse al sad kad vidim koliku je paznju izazvao i kako je krenuo... a i to da su se veliki broj mojih priatelja,kolega sa faksa,poznanika opredelilo bas za ovu opciju nece me uopste iznenaditi ako predu cenzus.
naprotiv bice mi drago to je jedna pozitivna stranka sa puno potenciala.
 
kapiram_a_ti?:
u pocetku LDP-u nisam davala puno sanse al sad kad vidim koliku je paznju izazvao i kako je krenuo... a i to da su se veliki broj mojih priatelja,kolega sa faksa,poznanika opredelilo bas za ovu opciju nece me uopste iznenaditi ako predu cenzus.
naprotiv bice mi drago to je jedna pozitivna stranka sa puno potenciala.
mislim da ce preci cenzus,jer ideja i podrska mozda sad jesu procentualno male,ali je jaka.i biche pojachana tokom predizborne kampanje...meni je krivo jer time slabi ds;ipak mislim da treba biti racionalniji,i prilagoditi se situaciji kao sto ds radi,a ostvarivati svoje ideje.neuverljivo mi je to,i malo konfuzno...
 
@aleksandar iz amerike

1.Vuk je pocetkom devedesetih (zajedno sa shesheljem)bio jedan od najopasnijih protivnika nacional-socijalistickog rezima..nije reklamiran,kao sto pokusavas da naturis,vec satanizovan do krajnje mere...posto je najveci deo srbije "odbacivao"stavove vuka draskovica (i sheshelja,koji je tada bio prozapadno orijentisan) veci deo srbije je zavrsio u prnjama,a neki po slavonskim blatishtima i krajishkim kamenjarima,naravno ni zbog cega..vukom i shesheljem su plasili narod razni miloradi vucelici koji su taj strah kasnije debelo unovcili i prilicno popunili svoje racune po kiparskim i swhvajcarskim bankama,iznosivshi u dzakovima milijarde dolara koje su pripadale gradjanima srbije...narod je ispao naivan,te se kasnije pokazalo da je vuk itekako bio u pravu...

p.s.ova tvoja prica o pionima UDB-e vise odgovara srpskim radikalima...kakve gluposti oni izvaljuju i zbog cega dosta gradjana iz straha da oni ne dodju na vlast glasa za bilo koga drugog,prestavlja predmet posebne studije
 
on je iz Amerike?

zanimljivo...oštri protivnik ''prokletog'' zapada na kome ništa ne valja sedi uvaljen u armchair i pije koka-kolicu u predgradju nekog velikog grada (na istočnoj obali, pretpostavljam)

najjači su takvi likovi...nabiju mi pritisak na 250 donji
 

Back
Top