PROTIV BATINA !!!!!

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.316
PROTIVNIK SAM BATINANJA ZENA ILI DEVOJAKA..
PITANJE GLASI:

SHTA VI ZENE PREDLAZETE PROTIV MUSKE GRUBOSTI,
KAKO DA SE ZASHTITITE OD MANIJAKA I BUDALA,
SILOVATELJA I KRETENA...


Podstaknut sam temom sa Savremenog mushkarca i ovim zelim
kontrirati idiotima koji ponizavaju zene..
 
Bas dobra tema, i jako tezak odgovor...
Na zalost mislim da ce manijaka uvek biti, ali isto tako mislim da i mi zene mozemo dosta da uticemo svojim ponasenjem i stavom kako ce se neko ponasati prema nama, puno toga zavisi kako se zena postavi u pocetku...Mada uvek moze da se desi da se iza nekog finog momka krije "manijak". To je doduse retko , ali se desava. Mislim da je ona stara izreka dobra : " Kad prvi put digne ruku na tebe, oprastanja nema, ili ga ostavis ili se biti jos gore..a bolje nece sigurno..."
Muskarci se osile kad vide da im zena prvi put popusti pred njihovim nastupom besa i nasilja.
Zato devojke pamet u glavu i nedozvolite da vas iko vredja i ponizava ni po koju cenu, jer kad mu se jednom desi , desavace se stalno, povratka nema!!!
 
evo stigla ja...
prvo da ti zahvalim na podrsci zenskom rodu...
a sad, sto se tice teme... hm, kako se zastiti... to je dobro pitanje, ali je malo teze dati odgovor...
mislim da mi na to ne mozemo da uticemo... verujem da su to urodjene predispozicije kod takvih osoba...
bolje je pitanje:kako ih prepoznati...
 
Odlicna tema, da se slozim s Mimom, ali je odgovor zaista tezak.
Istina je da se nekad iza finog momka krije i te kakav grubijan, skoro kao dvostruka licnost, istina je i da posle prvih batina treba napustiti coveka i odmah prijaviti policiji...
Sada se u Srbiji otvaraju Sigurne kuce za pomoc zlostavljanim zenama i deci...

Konacno se desava nesto kako bi se resio taj problem. Medjutim, problem je u tome sto se tu problem ne resava iz korena. Ne menja se covekova psiha i njegov nacin ponasanja, nego se zene sklanjaju i kriju od siledzija...
 
Mislim da bi trebalo poostriri zakone i jednom ih konacno poceti primenjivati. U zemljama u kojima je ta oblast uredjena nasilje prema zenama je mnogo redje.
A zene da zastite same sebe, hm, valjda da cute i trpe. I da biraju sa kim ce biti. Mada se sklonost ka nasilju ne otkriva lako:?. Meni se nikad nije dogodilo da strahujem od svog decka na taj nacin, a ako bi se dogodilo nesto tako, ne bi postojao izgovor da ostanem pored njega. I ni jedna zena ne bi smela da ima izgovor za takve stvari.
 
Sharlote:
Mislim da bi trebalo poostriri zakone i jednom ih konacno poceti primenjivati. U zemljama u kojima je ta oblast uredjena nasilje prema zenama je mnogo redje.
A zene da zastite same sebe, hm, valjda da cute i trpe. I da biraju sa kim ce biti. Mada se sklonost ka nasilju ne otkriva lako:?. Meni se nikad nije dogodilo da strahujem od svog decka na taj nacin, a ako bi se dogodilo nesto tako, ne bi postojao izgovor da ostanem pored njega. I ni jedna zena ne bi smela da ima izgovor za takve stvari.

apsolutno se slazem...
 
...manijaci su po mom misljenju psihicki jako slabe osobe...ukoliko krenes sa stavom napada...on ce pobeci...ta taktika do sad u vek uspevala...ili krenes da mu se smejes...
znaci samo ne pokazujes strah...
 
predlazhem da ostavish svoj telefon pa kad je frka da zhene mogu da te zovu da ih pratish kuci !

e padalo mi je nekad na pamet..ok..na nesto ... mislim samo ideja

kao da ima zhenski taksi .....znaci kad se zhene vracaju kuci kao pa im neprijatno s taxistima..mada ja nikad nisam imala ruzhna iskustva s njima a valjda oni rade posao ok i to... ali onda bi mogle zene da taxiraju i da voze zhene. mislim ima i zena taxerki...to kao jadne zhene ne znam :)
 
Mislim da je to kulturoloski problem.Zena se smatra svojinom.U tim pricama mi je najgore sto zene koje su zlostavljanje to poricu i kada je to ocigledno.Kako ubediti nekoga da nije roblje,ako se tako oseca?Cinjenica u trecerazrednim drustvima, necivilizovanim i nehumanim kao sto je velikim delom i nase,zena se nema kome obratiti da je zastiti,zvanicno.Zamislite kako bi funkcionisao u Srbiji neki azil za zene?Zivo se secam,pre jedno 15-tak godina kako je covek tukao zenu ispred Merkatora na Novom Beogradu (starog,sada) i da niko nije prisao.Milicija i to.....Ni pomena.
 
Ja (da sam zensko) platio bih nekog da ubije boga u njemu i polomi mu nogu i obe ruke(pa neka sam sebi brise dupe) pa bih ga ostavio. pa da vidi,a ako onda ne bude znao ceniti to sto ima ostavio ga bez razmisljanja.
 
Gryphon:
Ja (da sam zensko) platio bih nekog da ubije boga u njemu i polomi mu nogu i obe ruke(pa neka sam sebi brise dupe) pa bih ga ostavio. pa da vidi,a ako onda ne bude znao ceniti to sto ima ostavio ga bez razmisljanja.

Jao Grifi kako si me lepo obradovao ...:p , kako je on pametan ....!!!!!!
Tri bambija za Grifija !!!!!
 
uvek sam gledala kakav je momak, da li je normalan, da li je agresivan, da li pije, drogira se i t.d. i bezala bih od takvih tipova. Znaci mogao bi jednom da me udari ali ne znam da li bi docekao sledece jutro...
 

Back
Top