PROTIV BATINA !!!!!

Nina2

Domaćin
Poruka
4.676
Sta uraditi? Hm, ne znam..imala sam skoro slucaj kretena koji je fizicki pretio mojoj tetki, pa kad smo mu se ja i moj lik pojavili na vratima smirio se kao bubica. Licno mislim da su likovi koji se okome na taj nacin na zene u stvari veeeelike kukavice, isfrustrirani svojom nemoci hrane se strahom onih koji su slabiji od njih i to ih cini mocnima u njihovim ocima. Bizuterije.

S

Struja

Gost
jedini slucaj kada sam za apsolutnu primenu sirove sile.
grifon je dao izuzetno opisan odgovor. njih stvarno treba dobro izlomiti da bi se spustili na zemlju, jer misle da su mnogo jaki.to treba tuci bejzbol palicom dok im kosti ne omeksaju i promene oblik.uh, sad sam mnogo besna.

tarabica

Domaćin
Poruka
3.750
Bila je skoro emisija na b92 o zenama koje su posle godina nasilja ubile svoje muzeve - nasilnike. Sve su osudjene na veoma duge zatvorske kazne, po 10, 15 godina. Unisteni zivoti - negov, njen, a verovatno i njihove dece. :-(

Anaksimanda

Zainteresovan član
Poruka
112
tarabica:
Bila je skoro emisija na b92 o zenama koje su posle godina nasilja ubile svoje muzeve - nasilnike. Sve su osudjene na veoma duge zatvorske kazne, po 10, 15 godina. Unisteni zivoti - negov, njen, a verovatno i njihove dece. :-(

gledala sam tu emisiju,i prosto nisam mogla da verujem sta se dogadja...bila sam uzasnuta pricama tih zena..pravni sistem kod nas uopste ne funkcionise,kao i sve ostalo,pa me nije zacudila visina kazne...zar je moguce da neko ko pokusava da odbrani svoj zivot i zivot svoje dece,treba kasnije da ispasta jos 10 godina...svi na to okrecu glavu,po sistemu to se meni nije desilo i bas me briga,a svuda oko nas svakodnevno se na taj nacin unistavaju zivoti citavih porodica..slazem se da zena treba da odreaguje,da ga ostavi itd ali ako je jedini izlaz (a vrlo cesto i jeste) samoodbrana,drzava bi trebala da stane u odbranu tih zena...posle onakve emisije i tako visokih kazni,ko bi jos pomislio da postoji izlaz iz takvih situacija...zar te zene onda treba da izvrse samoubistvo pa da se oslobode pakla u kuci i nasilnika??? problem je u samom nasem drustvu a ne u pojedincima...njih ce uvek biti ali pitanje je kako resiti takve probleme...

Larra

Primećen član
Poruka
748
Gryphon:
Ja (da sam zensko) platio bih nekog da ubije boga u njemu i polomi mu nogu i obe ruke(pa neka sam sebi brise dupe) pa bih ga ostavio. pa da vidi,a ako onda ne bude znao ceniti to sto ima ostavio ga bez razmisljanja.[/QUOTE

evo jednog konstruktivnog predloga! Slazem se da su takvi obicno kukavice i emotivni debili, ali isto tako, i te zene koje ostaju sa njima... nije mi jasno...

Znam da je to bar do skoro bio problem i vaspitanja, navike, kulture, ali ipak, i te zene treba da pokazu malo muda, sebe radi. Ili da nastave da jedu *****

doli

Početnik
Poruka
8
Sve zavisi...Ako je neko u vezi sa takvim moj odgovor je;Bezi sto pre,a ako je sudbina da budes necija meta...Sta reci...Mada mislim da se treba cuvati i cim upoznas nekoga dobro ga izanalizirati jer takve osobe se provale i sta reci ...sklanjati se od takvih....

Nestasna Ameba

Iskusan
Poruka
5.001
Ko bre ravnodušan?!
Mojne nas pališ i vataš na te fore ;)

Koja normalna ženska osoba voli da je tuku ili na bilo koji drugi način ponižavaju?
Otvori temu s takvim pitanjem pa ćeš videti šta je nejavljanje žena na temi :P

Možda smo ovde rekle sve šta smo imale da kažemo i nema tu nekog mudrovanja. Zato je tema usporila...

vanjavictoria@sbb.co.yu

Zainteresovan član
Poruka
321
Nekoliko mojih prijateljica su dugo u braku i svo to vreme trpe fizička i psihička maltretiranja.Trpe maltretiranja i materijalno jake žene , a i one koje su zavisne od primanja muža.Sve one kada ih pitam :"Zašto trpiš da te povremeno bije i šikanira i psihički uništava"?odgovaraju jednoglasno:"Ali,ja njega volim"!.....I šta reći .........prosto ostanem bez teksta.Na moju veliku žalost i zgražavanje jednom sam bila svedok kada je drug od mog muža zverski ošamario svoju ženu toliko jako da joj je potekla krv na nos.Normalno gospodin je malo više popio i podivljao.To do tada nikada nisam doživela i bila sam šokirana.Normalno sada vi predpostavljate da oni nisu više zajedno, ali ona mu je rodila i 3 dete i dalje ga obožava i dalje "uživa" u njegovim izlivima besa.Zašto žene dozvoljavaju ovakve stvari ? Kako mogu posle iživljavanja muževa nad njima da ih vole , cene i poštuju?Ovakvih primera na moju veliku žalost ima dosta i ponekad imam utisak da mene i mog muža "takvi" parovi gledaju kao vanzemaljce jer nas dvoje i dalje imamo odličnu komunikaciju i harmoničan brak. :!:

Gost118

Elita
Poruka
22.412
Pitanje porodicnog nasilja mnogo je kompleksnije od pitanja zasto zene to podnose...
Postoji citav spektar medjuzavisnih i isprepletenih emocija i razloga, koji dovode do ostajanja u vezi sa nasilnikom... Osim uslovljenosti nepovoljnim ekonomskim polozajem, ciji je znacaj na ovim prostorima obicno daleko veci nego u bogatim drzavama, tu su i socijalni i drustveni aspekti, koji u kombinaciji sa patrijarhalnim vaspitanjem i jos uvijek duboko ukorijenjenim tradicionalnim (kvazi)normama, cine ubitacan koktel... U ovdasnjem folkloru je ucenje zena od malena da cute i trpe, jer im je servirano da je to njihov usud... Kako bi lakse podnosile takvo breme, pribjegavaju mentalnim iluzijama poput vjerovanja da ih nasilnik voli, da ce se promijeniti, da je on u sustini dobar, itd... Tu je nerijetko i tzv. sindrom zaledjenog straha, zbog koga se zene naprosto ne usudjuju da se pokrenu i djeluju u pravcu svog oslobadjanja...
Jos gori je strah od eskalacija nasilja, a sto je jedan od najcescih razloga ostajanja u takvom odnosu...

vanjavictoria@sbb.co.yu

Zainteresovan član
Poruka
321
Gazdarica:
Pitanje porodicnog nasilja mnogo je kompleksnije od pitanja zasto zene to podnose...
Postoji citav spektar medjuzavisnih i isprepletenih emocija i razloga, koji dovode do ostajanja u vezi sa nasilnikom... Osim uslovljenosti nepovoljnim ekonomskim polozajem, ciji je znacaj na ovim prostorima obicno daleko veci nego u bogatim drzavama, tu su i socijalni i drustveni aspekti, koji u kombinaciji sa patrijarhalnim vaspitanjem i jos uvijek duboko ukorijenjenim tradicionalnim (kvazi)normama, cine ubitacan koktel... U ovdasnjem folkloru je ucenje zena od malena da cute i trpe, jer im je servirano da je to njihov usud... Kako bi lakse podnosile takvo breme, pribjegavaju mentalnim iluzijama poput vjerovanja da ih nasilnik voli, da ce se promijeniti, da je on u sustini dobar, itd... Tu je nerijetko i tzv. sindrom zaledjenog straha, zbog koga se zene naprosto ne usudjuju da se pokrenu i djeluju u pravcu svog oslobadjanja...
Jos gori je strah od eskalacija nasilja, a sto je jedan od najcescih razloga ostajanja u takvom odnosu...
Slažem se sa tobom,ali šta uraditi da se te žene suoče i osveste pre nego što bude kasno?Najveći problem je što su deca svedoci ovih sadističkih nasrtanja na njihovu majku,tako da se ne retko dešava da kada malo porastu i ona krenu u odbranu svoje majke i tada i oni budu žrtve batinanja.

S

Struja

Gost
ili u gorem slucaju, sto je cist psiholoski primer poistovecivanja sa nasilnikom, radi izbegavanja maltretiranja, i deca postaju, kada odrastu mucitelji roditeljke.to poistovecivanje sa nasilnim ocem je iz potrebe da ga otac zavoli, dakle kopiranje nacina ponasanja.

vanjavictoria@sbb.co.yu

Zainteresovan član
Poruka
321
Struja:
ili u gorem slucaju, sto je cist psiholoski primer poistovecivanja sa nasilnikom, radi izbegavanja maltretiranja, i deca postaju, kada odrastu mucitelji roditeljke.to poistovecivanje sa nasilnim ocem je iz potrebe da ga otac zavoli, dakle kopiranje nacina ponasanja.
Dakle zaključak se sam nameće: " Momci,muževi probajte da rešite problem verbalno , a višak snage potrošite u teretani ili negde drugo."

Gost118

Elita
Poruka
22.412
Struja:
Bas sam o ovome pocela da pisem...
Samo ustajanje u odbranu zrtve, sporedno je u odnosu na proces identifikacije sa roditeljom istog pola... Upravo zbog toga se spirala porodicnog nasilja veoma tesko prekida i posebno zbog toga bi takvu vezu trebalo prekinuti, naravno ukoliko je nije moguce na drugi nacin rijesiti, a obicno nije... Gotovo da nema nasilnika koji moze sam da se izbori sa svojim problemom, a trazenje strucne pomoci i provodjenje terapije, kod nas maltene da i ne postoji... Nije pravilo, ali istrazivanja su pokazala da i nasilnici i zrtve gotovo uvijek poticu iz porodica u kojima su naslijedili i usvojili takav model ponasanja...
Vanja, odgovor na pitanje sta uciniti jeste da u ovakvim uslovima, prakticno nista ne mozes... Jer, kao prvo, zena mora sama da zeli pomoc, a kao drugo, moraju da postoje instrumenti drzave koji ce omoguciti udaljavanje nasilnika iz porodice i njegovo obavezno lijecenje... Potom dolaze i drugi instrumenti, koji se primjenjuju ukoliko navedeno ne poluci rezultate... Ali, sve ovo u siromasnim drzavama nije moguce provesti, pogotovo u situaciji kada ni policija ne radi svoj posao kako treba, a ukoliko slucaj dodje do suda, nasilnik obicno prodje sa minimalnom kaznom... Na to se, opet, nastavlja i u praksi cesto potvrdjen slucaj da se na sudu i zrtva zalozi za oslobadjanje, odnosno sto blaze kaznjavanje siledzije... Razloge za takvo ponasanje mozes da potrazis u mom prvom postu, jer kao sto sam vec tamo navela, radi se o kolopletu medjuzavisnih razloga i motiva...

S

Struja

Gost
pricale smo o tome uzivo tear. deca koja dozivljavaju maltretiranje i vaspitavanje batinama, obavezno taj vid ponasanja sprovode medju svojim drugovima, pogotovu onim slabijim ili onima koje roditelji ne tretiraju kao dzakove za treniranje fizicke snage i autoriteta.

Gryphon

Domaćin
Poruka
3.800
Struja:
pricale smo o tome uzivo tear. deca koja dozivljavaju maltretiranje i vaspitavanje batinama, obavezno taj vid ponasanja sprovode medju svojim drugovima, pogotovu onim slabijim ili onima koje roditelji ne tretiraju kao dzakove za treniranje fizicke snage i autoriteta.
Jel su to zvanicni podatci nekog ispitivanja ili je to tvoje misljenje?

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.