TESTIRANJE MUSKOSTI (HRABROSTI)

Better_pevach

Obećava
Poruka
70
Sinoc je u emisiji "Cije je srpsko Kosovo?" na RTS-u predsednica koordinacionog centra za Kosovo i jug Srbije, Sanda Raskovic-Ivic, iznela kao mogucnost odrzavanje referenduma o statusu Kosova i Metohije u slucaju da medjunarodna zajednica da nezavisnost Albancima. Ukoliko bi na referendumu Srbija odbacila nezavisnost po svaku cenu i proglasila okupaciju dela svoje teritorije a zatim bude proglasena opsta mobilizacija, da li bi ste se odazvali pozivu ili bi po "starom srpskom obicaju" iz 90-ih predali papire i "otisli (citaj dezertirali)" u inostranstvo ili naglo oboleli od "teske i neizlecive" bolesti zbog koje se ne bi mogli odazvati "zovu otadzbine"? Mobilizacija, hocu ili necu?
 
Ако си пажљиво гледао емисију, онда си сигурно схватио да НИКО у емисији није причао о мобилизацији, рату и слично.

Не знам од куда та потреба код људи и то различитих политичких опредељења, да све што би Србија предузела, одмах изједначавају са ратом.

Г-ђа Рашковић је прави пример како би требало да изгледа и да се понаша нормалан политичар у Србији. За оне који са пажњом гледају овакве емисије, није промакла ни чињеница да је Тома био много мирнији него иначе.

А овакве глупости са лицитирањем, биће рата-неће бити, треба избегавати, јер једноставно, Србија нема снаге за било какав рат...Уколико јој не буде наметнут, онда је то већ друга прича. Тада се не поставља питање да ли се треба или не одазвати .
 
ja podrazumevam da je nametnut rat kad nam METNU od jednog voda do 500 000 (gros) vojnika NA liniju 1 mm prko utvrdjene granice (u ovom slucaju kosovo-juzna srbija). sve ispod tog broja je ilegalna emigracija naoruzanih lica, a iznad - ne nametnut vec izgubljen rat.:)
dakle, mimo obe ove nebulozne varijante, do kojih danas ne moze doci, a pri proglasenju nezavisnosti kosova moze se proklamovati okupacija dela teritorije bez opasnosti 'nametnutog rata'. tim pre, sto se pri tom proglasavanju nece okupatorima imenovati nijedna drzava, ni nato pakt kao takav, ni albanija, vec ce se goniti udruzeni zlocinacki poduhvat grupe gradjana i ilegalnih emigranata sa ciljem rusenja drzavnog poretka i pribavljanjem materijalnih i kulturnih dobara republike srbije, a sve nezakonitim i protivustavnim putem. :)
bliski istok broj dva. ovo nije formalna paralela, ako imamo u vidu rusko preuzimanje aktivne uloge u americkoj pozadini - upravo na bliskom istoku - kao poluge odvracanja od stvaranja pro-americkog obruca na svojim granicama. jos jedan dugotrajni mali 'hladni/topli rat' u toj istoj pozadini je vise nego pozeljan. tacnije, ne rat, vec kriza u kojoj bi rusija prirodno imala mnogo jacu i kredibilniju ulogu od amerike. bas kao sada sa izraelom i palestinom. mi cemo da budemo palestina, a hamas ce da bude...:)
pa, sto bi onda neko morao da ide 'u rat'. nece morati da ide. u takvoj situaciji drzava i svi gradjani na svim polozajima i funkcijama su u permanentnom ratnom stanju. i to nema veze sa mobilizacijom, upravo suprotno - takva vrsta konflikta onemogucava drzavi da vrsi ozbiljnije mobilizacije, jer onda prevodi sukob na mnogo otvorenije i samim tim manje prihvatljivo polje. i vuk sit i siptari na broju... do sledece runde.
 
Dokle vise da se izvrce i prevrce receno i izreceno na decidan i jasan nacin, to upravo rade oni kojima ne odgovara istina vecine naroda vec znaju samo za svoju istinu realnosti, ata realnost je za njih cena prodate duse koju nose u sebi a odavno je plasirali na trziste svetskog licemerstva.Istureni igraci NVO i Ceda J.
Pevac, ne provociraj neistinama vec kad postavljas temu postavi je na osnovu fakata i cinjenica, jer nisi samo ti gledao navedenu emisiju, a ne na osnovu hipoteticnosti i gledanja u pasulj.
Jednu stvar moram izreci, Tadic je govorio kako dolikuje istini, ali mi je veoma cudno izbezumljen u pogledu i tamnilu pojave, po svemu me potsetio na plesaca na ostrici igle a to znaci, na ivici onoga zasta je doniran kao i stranka kojoj pripada, i na ivici onoga sto sto je zapisano u istoriji svoga naroda kao i na istini svetsko priznatog prava.
Nemoc politike je rat, moc politike je pravo na pravo,........valjda si shvatio u sta ne sumnjam, u suprotnom, provociras.................
 
Moram da dodam , ne pominjite vise Ruse, oni koriste klizaljke dok ima leda, kad im led oduzmes voze rosule, korak slabo koriste, bar od Gorbacova pa do danas.
Moji preci su u sebi nosila svetlo i osmeh istoka, ali na tome mora i ostati, politika velikih je promenljiva sa vise nepoznatih, veruj u sebi i onima koji ti pridju, normalno uz saznanje zasto su ti prisli,...............
 
Better_pevach:
Sinoc je u emisiji "Cije je srpsko Kosovo?" na RTS-u predsednica koordinacionog centra za Kosovo i jug Srbije, Sanda Raskovic-Ivic, iznela kao mogucnost odrzavanje referenduma o statusu Kosova i Metohije u slucaju da medjunarodna zajednica da nezavisnost Albancima. Ukoliko bi na referendumu Srbija odbacila nezavisnost po svaku cenu i proglasila okupaciju dela svoje teritorije a zatim bude proglasena opsta mobilizacija, da li bi ste se odazvali pozivu ili bi po "starom srpskom obicaju" iz 90-ih predali papire i "otisli (citaj dezertirali)" u inostranstvo ili naglo oboleli od "teske i neizlecive" bolesti zbog koje se ne bi mogli odazvati "zovu otadzbine"? Mobilizacija, hocu ili necu?
A ti?
 
pa... molba se jednostavno ne prihvata.
misli se globalno a dejstvuje lokalno. ne obrnuto. i ne konotiram ovde neku veselu americku formulu uspeha vec elementarno poznavanje mehanizma misljenja - ulogu dedukcije. zato komentar nije na mestu. i za nekog ko zauzima i promovise stavove izrazito rodoljubive, ili barem 'grudoljubive', sa izrazenim naglaskom na 'realnu politiku', nepoznavanje politickih prilika na povrsini 1/6 zemaljske kugle je danas neoprostivo - kakve veze ima Rusija 90-ih i danasnja Rusija? makar cnn ili bbc je trebalo da se prati, i oni cak dobro razumeju razliku.
a klizaljke i led... pa leda ima 10 meseci u godini :D :D :D o cemu pricamo onda? :D i rusi se ne prebacuju na rolsule nego prave klizaliste 'digod je dovoljno ravno... a 'di nije - pa naravno da prvo poravnavaju, o cemu sam upravo izlagao koleza ;D
 
Koleza,. S.
Neka Rusi budu Rusi, i Ruskom narodu cu uvek biti okrenut, kao i ostalim narodima sveta, samo je ovde rec o politici ne tih naroda vec onih koje je taj narod izabrao, sta mislis da bas svi biraju, meni su Rusi u dusi ali politika ka nama nije ispoljila zrtvu vec zaradu interesa. I neka, molimt e ostane na ovome, uvazi ovu molbu,...........
 
vi koleza :) ako cekate zrtvu, onda treba i da ste spremni na zrtvu. niko nikom nije duzan da se zrtvuje, bratski smo narodi jer treba da se zrtvujemo za istu stvar, ali istu stvar a ne prosto jedni za druge. zrtvuje se za cilj. ruska politika poslednijih 6-7 godina zrtvuje mnogo stosta za istu stvar, isti cilj, za koji bi se i mi zrtvovali, da nam je makar nesto za zrtvu ostalo. tako da - necu da uvazim nista, dok ne dobijem dokaz za tvrdnju da ruska politika radi za neki cilj koji mi sa njima ne delimo 100%
 
JABUCHILO:
vi koleza :) ako cekate zrtvu, onda treba i da ste spremni na zrtvu. niko nikom nije duzan da se zrtvuje, bratski smo narodi jer treba da se zrtvujemo za istu stvar, ali istu stvar a ne prosto jedni za druge. zrtvuje se za cilj. ruska politika poslednijih 6-7 godina zrtvuje mnogo stosta za istu stvar, isti cilj, za koji bi se i mi zrtvovali, da nam je makar nesto za zrtvu ostalo. tako da - necu da uvazim nista, dok ne dobijem dokaz za tvrdnju da ruska politika radi za neki cilj koji mi sa njima ne delimo 100%

Мислим да је ово, за ону "руску" тему, али 'ајд' сад...

Дај да ствари мало поједноставимо, лично не волим велике мистификације. Тренутно (а то је већ деценију и кусур), Русија и Србија хтеле - не хтеле, имају скоро идентичне интересе. Наша срећа (ако могу тако да кажем) је што Русија не сме дозволити да Космет постане преседан - правило у међународним односима, и поред јавног "мајке ми није" од стране запада. Свима је јасно зашто. Цео процес разбијања СФРЈ (а сада и Србије) је био, на жалост, успео експеримент...Припрема за поход на ГЛАВНИ циљ - РУСИЈУ.

Ако Русија сада не припомогне, не знам када ће...После независности Космета, терен ће бити отворен и нико неће моћи са сигурношћу рећи где је крај.
 
ja nisam imao u vidu prosto cilj samoodrzanja, ali koliko moze/treba da se gleda i obrnuto taj ruski interes oko kosova, napisao sam na toj 'ruskoj' temi. i, sad ko hoce i moze da razume nek razume, ali - nema ruske politike od poslednjih 15 godina.
postoji ruska politika do pred kraj devedesetih i ruska politika od kraja devedesetih (putin, ukratko). sustinski razlicite stvari. ciljevi i program poslednje su toliko ambiciozni i toliko istorijski i ideoloski utemeljeni, da je malo neozbiljno porediti je sa nasom...
 
Better_pevach:
Sinoc je u emisiji "Cije je srpsko Kosovo?" na RTS-u predsednica koordinacionog centra za Kosovo i jug Srbije, Sanda Raskovic-Ivic, iznela kao mogucnost odrzavanje referenduma o statusu Kosova i Metohije u slucaju da medjunarodna zajednica da nezavisnost Albancima. Ukoliko bi na referendumu Srbija odbacila nezavisnost po svaku cenu i proglasila okupaciju dela svoje teritorije a zatim bude proglasena opsta mobilizacija, da li bi ste se odazvali pozivu ili bi po "starom srpskom obicaju" iz 90-ih predali papire i "otisli (citaj dezertirali)" u inostranstvo ili naglo oboleli od "teske i neizlecive" bolesti zbog koje se ne bi mogli odazvati "zovu otadzbine"? Mobilizacija, hocu ili necu?

Каква "општа мобилизација", какав је то плаш-плаш и бау-бау народа, и зашто? Ко је уопште говорио о било каквим ратним сукобима... ЗАШТО ТО РАДИШ ???

Уосталом прочитај #4 који Ти је као одговор написао учесник JABUCHILO јер у потпуости подржавам његов став.

п.с. можда си Ти "најбољи певач" али овога пута ниси ухватио добру интонацију...све је фалш
 
Е, мој Мито...ја "попих" рибање преко пп-а од дотичног.Покушао сам му објаснити да је промашио мету (а и тему), али некоме је стало да проглашење окупације одмах "преведе" као позив на рат.
 
Arhangel NS:
Е, мој Мито...ја "попих" рибање преко пп-а од дотичног.Покушао сам му објаснити да је промашио мету (а и тему), али некоме је стало да проглашење окупације одмах "преведе" као позив на рат.

Ниси ваљда насео Аранђеле, на ту олињану излизану и већ толико пута виђену шему која везе нема са животом И СА СТАЊЕМ КОЈЕ ЋЕ НАСТАТИ ПРОГЛАШЕЊЕМ ДА ЈЕ ТЕРИТОРИЈА СРБИЈЕ(КИМ) ОКУПИРАНА... али то је наравно, намерно и злурадо, то је оно плаш-плаш да би се напалиле хорде кокошки у виду забринутих мамица и НВО и стварања атмосфере страха од рата... миссим... бљује ми се... јер то проглашење НИКАКВЕ ВЕЗЕ НЕМА СА РАТОМ И РАТНИМ СТАЊЕМ ! :roll:
 
Better_pevach:
Sinoc je u emisiji "Cije je srpsko Kosovo?" na RTS-u predsednica koordinacionog centra za Kosovo i jug Srbije, Sanda Raskovic-Ivic, iznela kao mogucnost odrzavanje referenduma o statusu Kosova i Metohije u slucaju da medjunarodna zajednica da nezavisnost Albancima. Ukoliko bi na referendumu Srbija odbacila nezavisnost po svaku cenu i proglasila okupaciju dela svoje teritorije a zatim bude proglasena opsta mobilizacija, da li bi ste se odazvali pozivu ili bi po "starom srpskom obicaju" iz 90-ih predali papire i "otisli (citaj dezertirali)" u inostranstvo ili naglo oboleli od "teske i neizlecive" bolesti zbog koje se ne bi mogli odazvati "zovu otadzbine"? Mobilizacija, hocu ili necu?


Pa rekoh ja već...
Zaokružimo "Nećemooo" i dalje šta?
Ko će to "nećemoooo" da odbrani?
Znači mobiliška!
Znači ko preživi pričaće.
Znači još nešto...

Mnogi što se bave političkim radom SIGURNO NEĆE poslati decu (oglasiće se ovi što su im maloletna ali su junaci na tate)

Pa onda znači i to ako oslobodimo onda se raseljeni vraćaju jer imaju papire da su živeli tu i tu a što je to sad neko drugi oslobodio jer su napustili, pa njemu "hvala" i "možeš kući u Srbiju"...

Dakle da se dogovorimo prvo - kako će se deliti oslobodjeno?

 
Sve ovo oko okupacije ide jako traljavo. Okupacija je izvrsena davno i traje nekoliko godina. Proglasenje nezavisnosti nije okupacija pa tako ako je okupacija proglasena tim povodom onda neko tu nije ozbiljan uopste. Jabucilovo "udruzeni zlocinacki poduhvat grupe gradjana i ilegalnih emigranata sa ciljem rusenja drzavnog poretka i pribavljanjem materijalnih i kulturnih dobara republike Srbije" je najpreciznije receno i kao takvo bi po meni bilo neoborivo pred savetom bezbednosti. Ali... Koliko je toga izgubljeno i sta dalje ciniti posle proglasenja? Sa ovom vladom moze biti samo mali ili veliki sunovrat. Moje misljenje je da se mora prvo krenuti sa ciscenjem od " svoje kuce " pa krenuti dalje sa utabavanjem staza ka Kosovu.
 
serb_pagan:
kladim se da kad bi neko sad objavio rat (sto mozda i nije toliko nemoguce) da bi se u centru beograda sigurno skupilo nekih 20-30000 frikova da pale


Aham!
Iz Bojnog odCeKa javili maločas da ne mogu da ispostizavaju koliko Srba oće!
Kao onomad za bombardovanje!

Nosili bi Zvezdine i Rad-ove dresove i palili bi po centru Beograda!
Okretali bi automobile i lomili autobuse!
Upadali bi u zlatare da ponesu nešto ribi za 8. mart...

Vikali bi Srbija! Srbija! Srbija!
I onda bi otišli kući kad se otrezne od alkohola...



@King7
Ne znam kojoj stranci ili grupaciji pripadate ali vidim da su stavovi Vaše organizacije slični stavovima Saveta Bezbednosti.

Vidite, država Vam je kao žena!
Kad ne možete da kontrolišete ženu onda to i nije brak.
Kad ne možete da kontrolišete deo teritorije, onda to i nije zemlja.
Sad, mi dozvoljavamo da nam se u ženu meša svako...
A taman smo hteli da je naučimo pameti...

A o državi će nam takođe drugi soliti pamet...
 

Back
Top