Da li ste se nekad razocarali u ljubav,i ljude oko vas

Jesam. Ranije, u teenage godinama je to bilo često...
Sada se teško očaravam, plus sam tip osobe koja u svemu traži ličnu odgovornost (zašto nisam na vreme videla sa kim imam posla, itd).

Neko ti je napisao već - bitno je da se ne razočaraš u sebe. Mada zvuči kao fraza, stvarno je tako. A drugi ljudi su - drugi ljudi, i na njihovo ponašanje ne možeš uticati. I veruj mi - tek ćeš se nagledati sranja i idiota u životu. Toga uvek bude. Ali ti se ne broje.
Broje se oni drugi. :D
 
Prvo i najvaznije je da promenis stav…koliko god to bilo tesko,pokusaj da na sve to gledas pozitivno.
Znaci neka bedacenja uz pateticnu muziku kukanje:”tuzna je moja sudbina,jadan sam ja,niko me ne voli” –odmah izbaci…raspali neki latino mix,cubansku muziku,nesto veselo sto ce ti popraviti raspolozenje. :lol:
Druga stvar koju treba da uradis je da nikako ne dozvolis da drugi vide koliko patis,nabaci osmeh,zezaj se…nemoj da tvoje lice bude izlog tvojih emocija…ponasaj se kao da nista nije bilo…a bedaci se kad budes bio sam u sobi,gde niko nece moci da vidi niti zna koliko ti je tesko…niti uziva u tvom bolu i patnji..tada mozes i da cmizdris i da kukas…to niko ne zna..
Kad izadjes iz sobe,obrisi suze i nabaci osmeh! ;)
Radi na sebi,angazuj se.maximalno se angazuj…zaposli sebe,tako da ti misli nikako ne idu u tom smeru:”razocarao sam se,mrzim ovaj zivot,nikada vise nikog necu voleti”i ostalo…imas mnogo toga bitnog o cemu treba da razmisljas,da bi kukao i patio nad svojom sudbinom ili promasenom vezom -to nije prakticno.
Ljudi su kvarni,mozda ti je ovo prvi put da si se razocarao u njih ali sigurno nije poslednji,s tim se pomiri.
Ko te sutnuo u dupe,ucinio ti je uslugu-gurnuo te je napred! :lol: Zato guraj napred…jedno razocarenje nije kraj sveta…boze moj, zivot nije harmonija!
I kao sto kaze Milos3,i tenk da te gazi,ustaces i nastaviti dalje….i to sve sa osmehom. :D
 
GILE_88:
Tema je malo teska,ali verujem da nema coveka koji nije prosao kroz ovo.Znam sigurno da neko ko ovo bude citao ce izvaliti".....ma ko je ova budala",ali na to mogu samo reci da se ne foliraju.Svako,ma kolko bio jak je pao.Licno sam imao nekih problema,koje sam kako tako uspeo da resim.Voleo bi da cujem vase misjenje,savet,predlog ma bilo sta....cisto da neko pre nas nauci kako da se postavi u takvim uslovima .Za svaki kontakt,druzenje uz neku kaficu ...... ma sta god
Nisi budala, ali sam sebe pita$, sam sebi odgovara$ i $ta konstatovati... pitanje ti je naivno i infantilno. Ali nov si ovde i recimo teenage si, pa moze i da ti se oprosti.
Ono $to si znao da ce$ na Krsti dobiti si i dobio.. rechi utehe, a ako ti je ostalo jo$ kafe od druzhenja, po$alji meni jedno 100 grama :lol:
 
u ljubav-nisam, ali u ljude sam se razocaravala i nazalost i dalje se razocaravam i tako ce sigurno jos dugo biti. ljudi su jedna nenormalo sebicna gomila i odavno sam prestala da pricam "cast izuzecima", jer, dragi moji, necu da solim pamet, svi znate ovo koliko i ja, ali svako gleda svoje d_pe i bas ih briga za posledice. da, razocarana sam i gledam na ljude u prolazu. uh! inspirativna tema.
 
luckastalutkica:
Oduvek sam znala da sam ja mnogo dobra,lepa i plemenita a da su svi ljudi manje dobri lepi i plemeniti nego ja te zato nikad nisam nista mnogo od njih ocekivala i zbog toga se nikad nisam razocarala u ljude.
Ljubav je toliko pozitivna i jednostavno,da li postoji nacin da nas ljubav razocara?

Zaboravila si da napomenes i da si skromna :)
 
Druze, sve je vrlo jednostavno. Jeste, tacno je da oko nas ima mnogo sr*nja, da zivot nije fer...ali kada si vec upao u reku, mozes ili da naucis da plivas i prezivis ili da se udavis...
Nije resenje ni drzati svaku buducu vezu na bezbednom odstojanju, 'bes ti takav zivot ako se vise nikada ne zaljubis. Mozes da probas i ti da budes skot, pa da lazes i varas...i bice ti ok neko vrme, ali i to dosadi. Pruzi svakome sansu, pa ako se pokazu nedostojni te sanse, nisi ti zbog toga los covek. Svaku ljubav ces preboleti i zaboraviti. Ono na sta ne treba da zaboravis, to su prijatelji, pa cak i tada kada si srecno zaljubljen.
 
Sirano_de_Berzerak:
HeRoInA_84:
Pa znas, ne znam da li on uopste hoce utehu... Ili istinu...[/QUOTE
Draga devochice...ako nekada budesh u prilici da dobijesh ...istinu ili utehu...biraj istinu...jer ne moze svako imati smelosti i hrabrosti se suochiti sa njom...ti verujem mozesh...i ...posle toga ide novi zivot...

A poceti taj 'novi zivot' nije nimalo lako...i pitanje je dal' ces uspeti...
 
Verujem da nema osobe koja se nije razocarala,ali druze moj od kukanja nemas nista.Moras da naucis da verujes u sebe,da ne obracas paznju na gluposti i nebitne ljude,jer nam u zivotu ne trebaju.Verujem da ljubav,ona iskrena,prava pustoji-ma koliko mi ponekad tesko padala samoca i oni trenutci koje bi tako rado podelio sa nekim.Zato druze moj ne gubi nadu - sve to verovao ili ne jednom dodje na svoje.
 
GILE_88:
Upravu si,jeste malo ne jasno.Pitanje:sta da se radi kada se vise niusta ne veruje.Mislis da je devojka poreg tebe kraljica,i sve joj das,a ona te vara i pravi te ekstra budalom.Kada se kunes u prave drugove,a oni te iskuliraju.Jednostavno,za retku koju stvar se mozez uhvatiti a da te odrzava.Mozda ja trazim previse,ali zar nije vreme da se neke prave stvari cene.Posle svega toga,dodjeti samo da se uklopis u sljam....



TO TI JE KAO U FILMU, I DA ZNAS SVAKO IMA SVOJ FILM, ZIVOTNI FILM, KOJE SVEVISNJI " BOG " REZIRA, A TI PRAVIS SCENARIO, I TOM FILMU "BOG " JE DAO IME SUDBINA... TI MOZES DA GA MALO SCENSKI ULJEPSAS, ALI NE MNOGO, JEL TI REZIJA NEDOZVOLJAVA... TO SU LJUDSKE SUDBINE, NA KOJE MOZEMO DA UTICEMO, ALI NE MOZEMO POBECI OD NJIH.
 

Back
Top