Djavo...

Осим што сам електротехиничар телекомуникационих система и преноса, и рачунарске опреме, хмммммммм НИШТААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Obersturmfuehrer:
onda bi trebalo da znas nesto...bas bih voleo da cujem....

Е видиш ту је проблем, већ сам покушао са тобом зборити озбиљно, али ти ниси способан у својој ограниченој атеистичкој природи да чујеш речи истине, тако да
ШТО ДА ЏАБА ПРИЧАМ:-?
 
Obersturmfuehrer:
ok, videli smo da poznajes materiju elektrotehnicare telekomunikacija :))
blago nama sa takvim kadrom....

Наравно да се види:-D
За разлику од тебе сасвим сам способан зарадити новац и не сваљујем моју кривицу на друге:roll:
 
ok, sad pogledaj par postova unazad, i uvidi na kom nivou vodis razgovor:
-reci mi.
-e necu, e bas necu, tebi za inat...
ali dobro, nije prvo put da izbegavas odgovor na jedno konkretno pitanje. Pitanje je cisto tehnicke prirode, i tu nema sta da se misli, veruje ili nagadja. Postoje samo cinjenice, samo kojima ti ocigledno ne baratas...
 
Када се каже ЖИГ ЗВЕРИ, није у питању искључиво бар код који садржи електронске информације о носиоцу, био он човек или производ, он је само један од вреста ЖИГА ЗВЕРИ.
Он ће у будућности заменити Л.К, Крдитне картице и др.

"Америчка фирма Aplied Digital Solutions је развила чип величине зрна пиринча под називом Verichip (у почетку је пројекат зван Дигитални анђео), који уграђивањем под кожу омогућава детаљну идентификацију и праћење свог носиоца."....................Шта је RFID?

RFID је скраћеница од Radio Frequency Identification и означава технологију која ради на принципу радио таласа и дигиталне обраде података. Цео систем се базира на минијатурним чиповима (величине су различите и мере се у милиметрима) са меморијом и антеном, чији се садржај очитава или мења у тренутку када се чип нађе у домету специјалних пунктова. Данас је комерцијално расположив велики опсег оваквих чипова, који се разликују по томе да ли имају сопствено напајање (активни) или не (пасивни), по величини меморије и фреквенције на којој раде, што одређује опсег идентификације. Цео концепт није нов и везује се за Други светски рат, када је у свом рудиментарном облику коришћен за разликовање савезничких и непријатељских авиона................Као православни хришћани не треба да остајемо на површини проблема и треба да тражимо дубинске корене. Речено је да поменути концепт носи философске и теолошке проблеме. Немачки философ Гинтер Андерс је лепо приметио да се по питању државних органа априорно узима начело непогрешивости, што је својеврсни парадокс уколико узмемо досадашњу историјску сцену. Наиме, сваки режим је желео мање или више контроле над људима, а RFID технологија тај циљ итекако олакшава. Замислите само да је Хрушчов имао овакву технолошку могућност бележења података и праћења људи! Но највећи проблем искрсава код пројекта уградње чипова у људе, који је за сада на нивоу комерцијалног волонтерског пројекта. Америчка фирма Aplied Digital Solutions је развила чип величине зрна пиринча под називом Verichip (у почетку је пројекат зван Дигитални анђео), који уграђивањем под кожу омогућава детаљну идентификацију и праћење свог носиоца. Америчка управа за храну и лекове (ФДА) је скоро одобрила добровољну уградњу таквих чипова, у сврху замене класичних болничких картона (иако је у једном члану навела да постоје случајеви контраиндикација). Иако је уградња ових чипова искључиво на комерцијалном нивоу и добровољна, ипак има изузетака. Тако је особље тужилаштва Мексико Ситија морало да угради овакав чип у руку ради "безбедоносних разлога", о чему је писала и наша дневна штампа. Шта ако би се у свету десио поновљени 11. септембар са јачим последицама и ако би државна инстанца тражила од већине грађана уградњу оваквих чипова из безбедоносних (у ствари тоталитарних) разлога? Из философске, односно антрополошке перспективе, ово је неприхватљиво, јер човека своди на животињу која треба да прими својеврсни жиг. Поставља се и питање људи који су били по логорима и које су нацисти обележевали на сличан начин.
 
Постоји и нешто друго, нама веома битно. Наиме, све неодољиво подсећа на тринаесту главу Откровења Светог Јована, због чега су на Западу оштре реакције протестаната. Људи не желе да прихвате нешто што их подсећа на жиг звери, описан у поменутој глави. Поготово зато што је у првобитној рекламној кампањи за поменути чип рекламни знак, по њиховим тврдњама, садржао нешто што је личило на три шестице. Наравно, овде треба бити опрезан и нагласити да су протестанти увек имали проблема са апокалиптичним представама, које су често доводиле до фаталног исхода. Са друге стране, заиста се не може оповргнути очигледна сличност са тајном безакоња о којој говори Јован Богослов.
 
to je vec malo bolje iako rfid nema puno veze sa bar kodom, ali ok.
ja samo ne razumem zasto ljudi toliko dizu frku oko ugradjivanja implanta kada je ta i slicna metoda pracenja vec uveliko poznata i uveliko se koristi. Razlog za to moze biti npr je nadledanje zaposlenih i nekoj zgradi.
Inace ja nemam nista protiv ugradjivanja cipova, jer u tom slucaju ne moras sa sobom da nosis licnu kartu, smanjuje se mogucnost kradje identiteta i tako dalje...
U ovom slucaju kao i u dosta slucajeva do sad crkva stoji na putu napretku...
 
djavo...
ma...neke ptice nikad ne polete...
djavo je mozak...
e evo ga djavo al skroz je nasty....mislim ova slichica je krajnje neobichna...ne znam...
milo...dozvoli MANARA...yeah

manara1.gif


mada je sve to glupost djavo i te fore...
nisam preterani poznavalac mitologije...sad kad pomislim...nisam preterani poznavalac nichega...ali hej...bolje znati od dosta pomalo jer od jednog nikada ne mozhesh znati sve...dobar citat a skorz opravdava...
 
Obersturmfuehrer:
to je vec malo bolje iako rfid nema puno veze sa bar kodom, ali ok.
ja samo ne razumem zasto ljudi toliko dizu frku oko ugradjivanja implanta kada je ta i slicna metoda pracenja vec uveliko poznata i uveliko se koristi. Razlog za to moze biti npr je nadledanje zaposlenih i nekoj zgradi.
Inace ja nemam nista protiv ugradjivanja cipova, jer u tom slucaju ne moras sa sobom da nosis licnu kartu, smanjuje se mogucnost kradje identiteta i tako dalje...
U ovom slucaju kao i u dosta slucajeva do sad crkva stoji na putu napretku...

Можда смањује крађу, али онда постајеш контролисан од стране ОНИХ, а свака твоја непослушност систему може се казнити брисањем твога идентитета и да будеш НИКО. Без пара, здравственог и сл.
 

Back
Top