IGRAONICA

GDe ima da se kupe one male sarene loptice
Ja imam dve vrste: kineske i domace proizvodnje.
Kineske su lakse, meksa je plastika, ali kad se jednom "zgnjeci" (sto se cesto desava - mozes da je bacis (trebalo bi ih potraziti kod Kineza ili u nekim prodavnicama igracaka - prodavale su se u "paketu" po 10-500 komada).
Druge su od plasticara iz Indjije i tvrdje su i kad se "zgnjece" mogu da se "naduvaju" kompresorom (tj. da im se povrati oblik). Ako te zanima negde imam broj telefona.
Inace, mi imamo dosta loptica koje su "klasicne", narocito one "bockave" i mislim da njih klinci vise vole.
 
Mi smo otvorili novu igraonicu na Vracaru u Hadzi Milentijevoj.Cisto je,svetlo i prostrano.Imamo odvojen prostor za decu sa 3D lavirintima,zidnim penjalicama i bazene sa lopticama.Kafic za roditelje nepusace i manji kafic za pusace.Mozete da iznajmite Laptop i da surfujete po internetu dok se vase dete igra.Devojke se igraju sa njima i ulaze u kaveze a ne stoje samo pasivno sa strane i gledaju belo.Svi koji su dosli jednom dolaze redovno i dovode svoje prijatelje.Dodite...
 
Posto planiram da i ja otvorim djecju igraonicu, molila bih ako mozete da mi malo pomognete. Za pocetak me zanima velicina prostora, koliko treba da ima dio za djecu, a koliko dio koji je namijenjen roditeljima. Kolika je neka okvirna startna suma koju bih trebalo da imam.
 
Posto planiram da i ja otvorim djecju igraonicu, molila bih ako mozete da mi malo pomognete. Za pocetak me zanima velicina prostora, koliko treba da ima dio za djecu, a koliko dio koji je namijenjen roditeljima. Kolika je neka okvirna startna suma koju bih trebalo da imam.
Odgovori na sva pitanja koja si postavila mogu biti jako različiti u zavisnosti od toga šta podrazumevaš pod "dečjom igraonicom" i kako si zamislila da sve to izgleda.
Pre neki dan smo slučajno naišli na jednu "igraonicu" u drugom gradu i odmah ušli da vidimo kako sve to izgleda. Ima dve ljuljaške, trambulina i dve velike igračke "na naduvavanje" (tobogan i jedna skakalica), stolići su "ćoškasti", prekriveni mušemom, a pošto su pristizali gosti na proslavu rođendana, bile su pripremljene obične plastične čaše sa slamčicama.
Deo za roditelje je više neki prolazni hodnik, prilično neugledan.
Meni to nije "igraonica", ali je sve stvar procene.
 
E ovako, mislila sam da ima dio za djecu sa lavirintima, zidnim penjelicama, bazenom sa lopticama..........., ljuljaskama i kucicom za za manju djecu. Postojalo bi i nesto kao kafic za roditelje kao i posebna prostorija gdje bi se organizovali rodjendani a u vrijeme kad nema rodjendana onda bi tu djeca mogla da crtaju, bojaju, gledaju crtace. E sad, neznam koliko bi prostora trebalo za sve to i koliko otprilike novca je potrebno?
 
E ovako, mislila sam da ima dio za djecu sa lavirintima, zidnim penjelicama, bazenom sa lopticama..........., ljuljaskama i kucicom za za manju djecu. Postojalo bi i nesto kao kafic za roditelje kao i posebna prostorija gdje bi se organizovali rodjendani a u vrijeme kad nema rodjendana onda bi tu djeca mogla da crtaju, bojaju, gledaju crtace. E sad, neznam koliko bi prostora trebalo za sve to i koliko otprilike novca je potrebno?
Ne znam odakle si, ali pravo pitanje je koliko ti novca planiras da ulozis u sve to, imas li svoj lokal, da li nameravas da zaposlis nekog...
Cifre su vrlo relativne, a ubedljivo najskuplja stavka je lavirint (ili kavez).
 
Jos uvijek sam u potrazi za odgovarajucim lokalom. Naravno da namjeravam da zaposlim ljude koji bi radili u njoj, narocito zbog toga sto ja vec imam posao koji ne namjeravam da napustim prvih dva-tri mjeseca. Interesuje me koliko je vremena potrebno da posao krene? Sto se tice novca, ja nemam predstavu koliko to sve moze da kosta, nadam se da nije preko 20 000E ? E sad otezavajuca okolnost je ta sto igraonicu namjeravam da otvorim u Podgorici, a kod nas nema nikog ko se bavi opremanjem, tako da bih sve te stvari morala da kupim u Srbiji sto ce malo da uveca troskove, ali sta da radim.
Iskreno se nadam da ces mi malo pomoci oko ovoga, jer sam trazeci po internetu ko se sve bavi tim stvarima naisla na ovaj forum i vidjela sam da si ti davno otvorila igraonicu.
 
Jos uvijek sam u potrazi za odgovarajucim lokalom. Naravno da namjeravam da zaposlim ljude koji bi radili u njoj, narocito zbog toga sto ja vec imam posao koji ne namjeravam da napustim prvih dva-tri mjeseca. Interesuje me koliko je vremena potrebno da posao krene? Sto se tice novca, ja nemam predstavu koliko to sve moze da kosta, nadam se da nije preko 20 000E ? E sad otezavajuca okolnost je ta sto igraonicu namjeravam da otvorim u Podgorici, a kod nas nema nikog ko se bavi opremanjem, tako da bih sve te stvari morala da kupim u Srbiji sto ce malo da uveca troskove, ali sta da radim.
Iskreno se nadam da ces mi malo pomoci oko ovoga, jer sam trazeci po internetu ko se sve bavi tim stvarima naisla na ovaj forum i vidjela sam da si ti davno otvorila igraonicu.
Nema nikavih problema da odgovorim na konkretna pitanja.
E, sad, jedno su zelje drugo mogucnostyi. Moja ideja je bila da to bude lepa kuca sa velikim dvoristem koje bi, takodje, bilo uredjeno pre svega za decu. Nisam nasla takav prostor, mada ima izgleda da u nekoj blizoj buducnosti to uradim u svojoj kuci.
Terenutno moja igraonica zauzima prostor od oko 120m2, zajedno sa kuhinjom.
Posebno je prostorija u kojoj se nalazi lavirint (moj je velicine 3x3x3m sa mogucnoscu dogradnje - zapravo tu uvek moze da se doda jos elemenata) sa toboganom (koji zauzima jos oko 2m), stolici i stolice koji se "aktiviraju" po potrebi (uglavnom za rodjendane). Citava prostorija je negdede oko 30m2, visine 4m.
Prostorija u kojoj je "nesto kao kafic" je nesto manje povrsine, u njoj se nalaze sank, stolovi, stolice i sve sto uz to ide (imamo cak i akvarijum :super:).
U sustini, tu moze da stane dece koliko hoces (jednom smo imali neku nasu akciju i bilo ih je 56 :roll: - bila je guzva, ali nista strasno :lol:), jer niko ne pravi rodjendan za vise od 20-30 klinaca.
Odraslih je bilo najvise na rodjendanu mog bratanca (nismo brojali vise od 43 :dash:), bila je jako velika guzva, stajalo se i po hodnicima, ali optimalno u tom prostoru ima nekih 25 mesta. Za sve ovo vreme samo dva puta nam je receno da je to malo mesta. Ostali se, uglavnom, uklope.
Mi sami pripremamo hranu, tako da je tu i kuhinja i magacinski prostor.
Zaista ne znam koliko bi moglo da kosta opremanje prostora, pre dve ipo godine kada sam se raspitivala, niko nije hteo da kaze cifru. Jedan jedina ponuda sa cenom je iznosila 20000 evra za opremanje prostora po sistemu "kljuc u ruke". Potrazi proizvodjace po Internetu, pa pokusaj da dobijes neke konkretnije informacije.
Mi smo ulagali postepeno, a "majmunarnik" (to je nas interni naziv za lavirint, kavez ili kako li ga vec ko zove) smo kupili od zene koja se predomislila u pogledu igraonice, tako da smo relativno dobro prosli.
Pitala sam da li nameravas sama da radis zato sto to sve zvuci jako privlacno, ali su i troskovi jako veliki - ne samo ulaganje, vec i odrzavanje svega toga. Zavisi sigurno i od sredine u kojoj se nalazis, navika ljudi, njihovih potreba, kupovne moci, standarda i sl. Isti odgovor je i na pitanje koliko treba da se posao "razradi". Ja mislim da moj jos uvek nije dovoljno razradjen i da ima jos dosta prostora da se prosiruje i uvecava.
Osim sto je lepo i sto ja volim da radim sa klincima, sigurna sam da postoji mnogo isplativijih poslova sa manje ulaganja.
 
Igraonicu sam odlucila da otvorim iz vise razloga, prvi i najvazniji je moja cerka od 6godina, koja mnogo voli igraonice, u citavoj PG postoji samo jedna igraonica u kojoj je uglavnom prevelika guzva. Iako radim u velikoj firmi sa veoma dobrom platom ipak mi je dosadilo da radim za nekog drugog.
I meni je zelja da imam igraonicu u kuci sa velikim dvoristem ali za sada je to nemoguce. Hranu u pocetku necu uvoditi ali bih ubacila neke grickalice, vocne jogurte i sl. Gledala sam poslovni prostor od oko 150m2 koji ce valjda biti dovoljan za sve to sto sam zamislila.
Sto se tice firmi koje se bave opremanjem, nasla sam neke na internetu, treba da im posaljem skicu prostora pa da mi daju ponudu.

Puno ti hvala na odgovorima.
 
Igraonicu sam odlucila da otvorim iz vise razloga, prvi i najvazniji je moja cerka od 6godina, koja mnogo voli igraonice, u citavoj PG postoji samo jedna igraonica u kojoj je uglavnom prevelika guzva. Iako radim u velikoj firmi sa veoma dobrom platom ipak mi je dosadilo da radim za nekog drugog.
I meni je zelja da imam igraonicu u kuci sa velikim dvoristem ali za sada je to nemoguce. Hranu u pocetku necu uvoditi ali bih ubacila neke grickalice, vocne jogurte i sl. Gledala sam poslovni prostor od oko 150m2 koji ce valjda biti dovoljan za sve to sto sam zamislila.
Sto se tice firmi koje se bave opremanjem, nasla sam neke na internetu, treba da im posaljem skicu prostora pa da mi daju ponudu.

Puno ti hvala na odgovorima.
Nema na cemu. I meni je neko pomogao ;).
Svakako javi kako napredujes...
Moja inspiracija za igraonicu su i dan-danas moji bratanci. :heart:
 
Mi smo skoro otvorili igraonicu i mogu da vam odgovorim na sva pitanja,ali da ne bi gnjavili sve sa foruma javite mi se .Sve mame sa foruma koje mi se jave imaće 10 % popusta na cenu rođendana.
 
Poslednja izmena od moderatora:
samo malo opreza i pri odabiru onih koji vam treba da rade igraonicu,jer imam uzasno iskustvo za jednom ekipom majstora iz bg,koju je vodio izvesni ivan koji se svuda po oglasima reklamira:otkacio::otkacio:
 
Mi smo otvorili novu igraonicu na Vracaru u Hadzi Milentijevoj.Cisto je,svetlo i prostrano.Imamo odvojen prostor za decu sa 3D lavirintima,zidnim penjalicama i bazene sa lopticama.Kafic za roditelje nepusace i manji kafic za pusace.Mozete da iznajmite Laptop i da surfujete po internetu dok se vase dete igra.Devojke se igraju sa njima i ulaze u kaveze a ne stoje samo pasivno sa strane i gledaju belo.Svi koji su dosli jednom dolaze redovno i dovode svoje prijatelje.Dodite...
Bila sam na rodjendanu jednom...lepo,je,nije lose..Decije carstvo cini mi se da se zove.:)
 
Ja mislim da je zarada u ovim igraonicama na sokovima i kafama, posto su vrlo male cene za cuvanje dece.
Ako nisam u pravu ispraviteme ali to je neko moje misljenje tj mog digitrona.
 
Pozdrav svima...Zanima me da li neko moze da mi preporuci jednu lepu, cistu i povrh svega igraonicu sa zabavnim animatorkama za decu?
Bila sam u par ovde po Bg, ali nisam bas odusevljena.
Ko ima iskustva neka pise...
Hvala

Maki
 
Pozdrav svima...Zanima me da li neko moze da mi preporuci jednu lepu, cistu i povrh svega igraonicu sa zabavnim animatorkama za decu?
Bila sam u par ovde po Bg, ali nisam bas odusevljena.
Ko ima iskustva neka pise...
Hvala

Maki

Јао, Марина, Марина! :lol:
На једној теми, као, питаш за играоницу, а на другој препоручујеш другима играоницу у које твоје дете стално иде! :mrgreen: Враг си ти! ;)
 
smeh,

pročitao sam šta je sve potrebno da se otvori igraonica i kroz šta si sve prošla. Da li mogu da ti se obratim private, da mi daš neke smernice, jer su i meni na pamet pale ove slatke muke?
Mogu da postavim pitanja i javno, ali bih na početku postavio neka pitanja koja za posledicu imaju reklamiranje i tako to, pa mislim da je za početak bolje private.

Mogu kasnije da objavljujem napredovanje, jer mislim da što je više mesta za decu, to je društvo zdravije i srećnije.

Poz,

Mitke
Niš
 
smeh,

pročitao sam šta je sve potrebno da se otvori igraonica i kroz šta si sve prošla. Da li mogu da ti se obratim private, da mi daš neke smernice, jer su i meni na pamet pale ove slatke muke?
Mogu da postavim pitanja i javno, ali bih na početku postavio neka pitanja koja za posledicu imaju reklamiranje i tako to, pa mislim da je za početak bolje private.

Mogu kasnije da objavljujem napredovanje, jer mislim da što je više mesta za decu, to je društvo zdravije i srećnije.

Poz,

Mitke
Niš
Slobodno pošalji privatnu poruku i pitaj šta je ono što te zanima. Ako mogu da pomognem - nikakav problem, tu sam.
Pozdrav!
 

Back
Top