Biti džentlmen

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Šta je to džentlmen, da li to jeste i kako postati?

Privlači me ideja džentlmenstva i prefinjenih manira i postupaka koji je prate, ali krenimo od definicije samog pojma.


Da li džentlmen treba postupati fino i pomagati ženskoj osobi koja ga ne poštuje? Možda mu ona čak i radi o glavi ali on prosto želi ostati veran svom kodeksu ponašanja nezavisno od varijabilnosti situacije i osoba sa kojima dolazi u kontakt.
 
Situacija:

Nekoj devojci na plaži je spao kupaći. Ona ne primećuje da joj se vide grudi.

Džentlmen za razliku od običnog muškarca neće gledati u njene dojke iako ga privlače, jer nije u redu gledati dojke devojke koja ih nije želela pokazati. Jesam li u pravu? Da li su moja razmišljanja korektna i na trasi džentlamenstva?
 
Nameće se i pitanje zašto bi neko želeo biti džentlmen, kada znamo da žene ne gotive fine, već pomalo vragolaste muškarce.
Ali osvojiti njeno srce, odnosno lična korist, nije motiv njegovog džentlmenstva. Nešto se drugo tu krije, samo šta?
 
Sledi primer kako se svako ko želi biti džentlmen nikako ne sme ponašati!

Današnji Blic pominje ispovest jedne od žena iz Brusa koja je doživela neprijatnost na poslu seksualne prirode:

"Primorao me je da mu dodirnem genitalije, stavio je moje ruke na to mesto. Bilo je odvratno! Odvratno. Potom je stavio meni ruku pod suknju."

Složićemo se da ovo nisu potezi džetlmena, pa ipak, čini se da bi mu na popularnosti međ' ženskim svetom i mnoge rok zvezde pozavidele. Ne verujete?
Kako komentarišete ovu fotografiju?

Untitled.jpg
 
Sledi primer kako se svako ko želi biti džentlmen nikako ne sme ponašati!

Današnji Blic pominje ispovest jedne od žena iz Brusa koja je doživela neprijatnost na poslu seksualne prirode:

"Primorao me je da mu dodirnem genitalije, stavio je moje ruke na to mesto. Bilo je odvratno! Odvratno. Potom je stavio meni ruku pod suknju."

Složićemo se da ovo nisu potezi džetlmena, pa ipak, čini se da bi mu na popularnosti međ' ženskim svetom i mnoge rok zvezde pozavidele. Ne verujete?
Kako komentarišete ovu fotografiju?


To verovatno nije istina.
 
MA to ti je relikt proslosti. Zamisli sad kako bi te zena gledala kad bi uzeo i skinuo jaknu i prosto ga preko bare da ona predje. Delovao bi kao neki bolesnik u mozak.
Dzentlmenstvu nije mesto u 21 veku jer zene nisu vise iste kao sto su bile pre.
 
Dragi polaznici Mekflajevog kursa džetlmenstva, danas rešavamo problemski zadatak.

Žena sa detetom u naručju se pokušava ubaciti preko reda na šalteru u pošti.
I sami veoma žurite. Kako ćete reagovati?

a) alo, gde si pošla?
b) gospođo, izvolite
c)________________
 
Dragi polaznici Mekflajevog kursa džetlmenstva, danas rešavamo problemski zadatak.

Žena sa detetom u naručju se pokušava ubaciti preko reda na šalteru u pošti.
I sami veoma žurite. Kako ćete reagovati?

a) alo, gde si pošla?
b) gospođo, izvolite
c)________________

c) gospodjo verujem da sam ja ovde pre vas
 
Šta je to džentlmen, da li to jeste i kako postati?

Privlači me ideja džentlmenstva i prefinjenih manira i postupaka koji je prate, ali krenimo od definicije samog pojma.


Da li džentlmen treba postupati fino i pomagati ženskoj osobi koja ga ne poštuje? Možda mu ona čak i radi o glavi ali on prosto želi ostati veran svom kodeksu ponašanja nezavisno od varijabilnosti situacije i osoba sa kojima dolazi u kontakt.

poneses babi cegere s pijace<3
 
MA to ti je relikt proslosti. Zamisli sad kako bi te zena gledala kad bi uzeo i skinuo jaknu i prosto ga preko bare da ona predje. Delovao bi kao neki bolesnik u mozak.
Dzentlmenstvu nije mesto u 21 veku jer zene nisu vise iste kao sto su bile pre.

Ovo. Danas ako se ložiš na džentlmenstvo i te fazone gledaju te kao da si retardiran. A drugo, žene ne zaslužuju takav tretman. Današnje devojke su ološi, treba ih tako i tretirati jer ako si dobar brzo im dosadiš, tj. smatraju te za budalu koju svako gazi pa ti neće ni dati šansu. Štaviše, verovatno će te vredjati zajedno sa muškarcima koji nisu džentlmeni, a grade sebi reputaciju ponižavanjem dobrih i mirnih likova. Današnje mlade devojke su ološ, to treba i stoput ponoviti ako treba.
 
čini mi se da je bitno emotivno se ne unositi. poštovati žene, tretirat ih kao dame, nezavisno od toga kakve su i kako se ophode prema meni.

generalno sam gladan kulture, prefinjenosti, manira, retro stila.
gledao sam neke fotke srbije pre 2. svetskog rata, ljudi u gradovima su svi redom nosili odela, slušala se starogradska muzika, tragično kako smo nazadovali kao narod
 
MA to ti je relikt proslosti. Zamisli sad kako bi te zena gledala kad bi uzeo i skinuo jaknu i prosto ga preko bare da ona predje. Delovao bi kao neki bolesnik u mozak.
Dzentlmenstvu nije mesto u 21 veku jer zene nisu vise iste kao sto su bile pre.

Ovo. Danas ako se ložiš na džentlmenstvo i te fazone gledaju te kao da si retardiran. A drugo, žene ne zaslužuju takav tretman. Današnje devojke su ološi, treba ih tako i tretirati jer ako si dobar brzo im dosadiš, tj. smatraju te za budalu koju svako gazi pa ti neće ni dati šansu. Štaviše, verovatno će te vredjati zajedno sa muškarcima koji nisu džentlmeni, a grade sebi reputaciju ponižavanjem dobrih i mirnih likova. Današnje mlade devojke su ološ, to treba i stoput ponoviti ako treba.

Ovo mogu da potpišem.

Volim da se družim sa finim i lepo vaspitanim ljudima ali to danas ne postoji. Šta ti vredi da neku glupaču tretiraš kao damu kad ona samu sebe ne doživljava tako?
 
Ovo. Danas ako se ložiš na džentlmenstvo i te fazone gledaju te kao da si retardiran. A drugo, žene ne zaslužuju takav tretman. Današnje devojke su ološi, treba ih tako i tretirati jer ako si dobar brzo im dosadiš, tj. smatraju te za budalu koju svako gazi pa ti neće ni dati šansu. Štaviše, verovatno će te vredjati zajedno sa muškarcima koji nisu džentlmeni, a grade sebi reputaciju ponižavanjem dobrih i mirnih likova. Današnje mlade devojke su ološ, to treba i stoput ponoviti ako treba.

Evo ne znam, ali na prvu mi deluje da ti baš nisi u životu imao sjajan odnos sa ženama.
Takođe, javlja mi se da si solo, verovatno poseduješ neka ružna iskustva, a ne mogu da kažem ni da sam iznenađena. I sa takvim stavom, ne bih mnogo očekivala na tvom mestu.
Naravno, unapred se izvinjavam ako grešim.

- - - - - - - - - -

Ja bih na temu odogovorila jednostavno: kako zračiš, tako i privlačiš.
Džentlmeni postoje, žene koje umeju to da cene takođe postoje. Samo, nekako birate one koje nisu takve...
 
Poslednja izmena:
Dragi polaznici Mekflajevog kursa džetlmenstva, danas rešavamo problemski zadatak.

Žena sa detetom u naručju se pokušava ubaciti preko reda na šalteru u pošti.
I sami veoma žurite. Kako ćete reagovati?

a) alo, gde si pošla?
b) gospođo, izvolite
c)________________

shutnem je petom u buljanfer i crknem od smeha kad tresne nosinom o patos....
 
Šta je to džentlmen, da li to jeste i kako postati?

Privlači me ideja džentlmenstva i prefinjenih manira i postupaka koji je prate, ali krenimo od definicije samog pojma.


Da li džentlmen treba postupati fino i pomagati ženskoj osobi koja ga ne poštuje? Možda mu ona čak i radi o glavi ali on prosto želi ostati veran svom kodeksu ponašanja nezavisno od varijabilnosti situacije i osoba sa kojima dolazi u kontakt.

džentlmenstvo je danas podcenjeno, štaviše gleda se s podsmehom...dovoljno je znati kako, imati manire...a primenjivati ih po potrebi tj. zasluzi...nećeš stoku od žene tretirati kao damu, džentlmenski...svakako
 

Back
Top