Da li ce Bosnjaci posle raspada Bosne i Hercegovine biti najveci srpski prijatelji?

Што даље то боље.

Verovatno si primetila trend u poslednje vreme da hoće sebe da prikažu poželjnim za saradnju, pa kao "Srbi, dajte da se dogovorimo, nestajemo svi zajedno, bla, bla...". Nakon što su nebrojeno puta pokušali da ostvare svoje ne pitajući nas šta o tome mislimo, sada kad im to nije uspelo, ološ bi da sarađuje. Ne postoji dovoljno jaka psovka čiji bi blaži prevod bio "odjebite"...
 
Verovatno si primetila trend u poslednje vreme da hoće sebe da prikažu poželjnim za saradnju, pa kao "Srbi, dajte da se dogovorimo, nestajemo svi zajedno, bla, bla...". Nakon što su nebrojeno puta pokušali da ostvare svoje ne pitajući nas šta o tome mislimo, sada kad im to nije uspelo, ološ bi da sarađuje. Ne postoji dovoljno jaka psovka čiji bi blaži prevod bio "odjebite"...

У то може да поверује само неко са оштећењем мозга. Знамо се одлично, од њих се једино нож под грлом може очекивати.
 
Nemoj se srditi :D
Samo kažem da smo mogli (i današnji RS Srbi i srbijanski) sa njima biti u sasvim dobrim odnosima da je istorija malo drugačije tekla.
To su ipak ljudi koji se od nas razlikuju bukvalno samo po religiji (uz lokalne karakteristike).

Ne srdim se uopste nego stvarno mislim.Srbija treba da zecepi svoje demografske rupe ne samo Srbima iz okruzenja nego i Bosnjacima.Fino ih naselite po 20tak porodica od Subotice do Vranja i mi smo ovdje bezbrizni narednih 50 godina:mrgreen:.
Evo cujem neki dan vec ima jedno desetak bosnjackih porodica koje su odselile u Hrvatsku,podrucje Istre.Mnogi mladi kuhari i pekari iz FBiH sve vise i ostaju na hrvatskom Jadranu.Isti takav recept treba primjeniti i Srbija. U Hrvatskoj muslimani su nesto simpaticno drago,isto tako u Srbiji .Sami ih primi tee :lol:
 
Misliš da bi Evropa dopustila muslimansku zemlju u EU?
Da bi ih Hrvati prihvatili, posebno sad kad su u EU?
Nemoj biti smešan,

Rekao sam da Federacija BiH pristupi Republici Hrvatskoj i dobije autonomiju unutar iste.
Oni svakako nebi imali nikakvih problema da budu Hrvati gledajuci na dugogodisnje saveznistvo i zajednicki zivot.
Sto se tice Evrope, vise muslimana zivi u Francuskoj nego svih gradjana Hr i BiH, o drugim zemljama da ne govorim.
Pored 50 miliona, dodatnih 2 miliona ne pravi nikakvu razliku.
To su normalni gradjani evropske kulture i nisu nikakvi imigranti za razliku od ostalih koji su naselili EU drzave.
 
Rekao sam da Federacija BiH pristupi Republici Hrvatskoj i dobije autonomiju unutar iste.
Oni svakako nebi imali nikakvih problema da budu Hrvati gledajuci na dugogodisnje saveznistvo i zajednicki zivot.
Sto se tice Evrope, vise muslimana zivi u Francuskoj nego svih gradjana Hr i BiH, o drugim zemljama da ne govorim.
Pored 50 miliona, dodatnih 2 miliona ne pravi nikakvu razliku.
To su normalni gradjani evropske kulture i nisu nikakvi imigranti za razliku od ostalih koji su naselili EU drzave.

Vi ne želite da mi s Hrvatima uđemo u jednu državu...vjeruj...a ni Rusi...
 
Ви треба да се држите заједно, нећете ваљда да изневерите традицију.

Ništa ti ne kontaš... hint: August 1995...

- - - - - - - - - -

Nije iskljucena federacija Bosne i Srbije ,a mozda i sira , pa bio je rat sever-jug u Americi , ni dan danas se ne vole ali saradjuju , i zakon jednak za sve.

Sve dok se kod vas propagiraju zločinci najgore sorte, od nas možete sam onda imate mahanje i podsmijeh na svaki novi problem što vam Ameri smjeste.

Ko neće brata za brata i hoće Đav'la, on i dobije Đav'la...
 
Zlocin je nastao kad ste Vi izdali vase dedove , da bi od turaka dobili parce zemlje i oslobodili se poreza , pa ste se kao raja vazdigli iznad svojih rodjaka koji to nisu uradili , tukli ih ubijali rodjake 500 godina .
Pa smo Vas i rvate oslobodili Austrije i robovanja a onda ste hteli da otmete jos vise .

Vidiš kolega, imate tu nekoliko problema. Prvi je da vam je otac nacije bio katolik, kasnije je njegov sin dobio svoju crkvu, dakle priča o konvertiranju ti je smiješna . Drugi problem je da ne možete dokazati da ste bili u srednjovjekovnoj Bosni, i treće, dok se čitav svijet nije ujedinio, vojska tvoje zemlje je pobjegla do morske obale i dalje u zagrljaj svih ostalih nacija. Nikoga vi niste oslobodili...



- - - - - - - - - -

Ja recimo samo zelim da dobiju svoj entitet, svoju televiziju ,skolstvo i policiju ...a sve u sastavu jedinstvene BiH

Nisu Hrvati sugavi valda pa da imaju manja prava od Srba i muslimana ?

Nešto ste mi danas slabi... Federacija je jedan entitet i ima svoju televiziju. Svaki kanton ima iste ovlasti kao i RS. A da nisu šugavi govori podatak da imaju udjela u vlasti makar 40% iako ih je minimalan broj u državi..

Imaš li još kakvih životnih pitanja da ti čika Mujo odgovori?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vidiš kolega, imate tu nekoliko problema. Prvi je da vam je otac nacije bio katolik, kasnije je njegov sin dobio svoju crkvu, dakle priča o konvertiranju ti je smiješna kao tvoj krezubi osmijeh. Drugi problem je da ne možete dokazati da ste bili u srednjovjekovnoj Bosni, i treće, dok se čitav svijet nije ujedinio, vojska tvoje zemlje je pobjegla do morske obale i dalje u zagrljaj svih ostalih nacija. Nikoga vi niste oslobodili...

Jel jasnije, krezavi?

- - - - - - - - - -



Nešto ste mi danas slabi... Federacija je jedan entitet i ima svoju televiziju. Svaki kanton ima iste ovlasti kao i RS. A da nisu šugavi govori podatak da imaju udjela u vlasti makar 40% iako ih je minimalan broj u državi..

Imaš li još kakvih životnih pitanja da ti čika Mujo odgovori?

Ama , zar te prava hrvata koji se osecaju ugrozeni , vise brinu od ocuvanja BiH? zasto reci ne hrvatskom studiju bosanskohercegovacke televizije ?
 
Vi ne želite da mi s Hrvatima uđemo u jednu državu...vjeruj...a ni Rusi...

Ma slobodno.Vama se zuri u EU i NATO.Mi vam nudimo precicu.Odvojitese od Republike Srpske i trazite pripajanje Hrvatskoj.Automatatski ste dio Evropske Unije i NATO pakta. Nikakve logike nema da sa nama pravite drzavu,a sa Hrvatima ima i to dosta.Tradicionalno saveznistvo iz II Svjetskog rata,saveznistvo iz ovog zadnjeg rata,cuvari ustaske tradicije i jedni i drugi,anti Srbi i jedni i drugi,slicnost rimokatolicanstva i islama.Ma sve zajednicko imate. Manite se Republike Srpske nikad ona vasa nije ni bila.
 
Ma slobodno.Vama se zuri u EU i NATO.Mi vam nudimo precicu.Odvojitese od Republike Srpske i trazite pripajanje Hrvatskoj.Automatatski ste dio Evropske Unije i NATO pakta. Nikakve logike nema da sa nama pravite drzavu,a sa Hrvatima ima i to dosta.Tradicionalno saveznistvo iz II Svjetskog rata,saveznistvo iz ovog zadnjeg rata,cuvari ustaske tradicije i jedni i drugi,anti Srbi i jedni i drugi,slicnost rimokatolicanstva i islama.Ma sve zajednicko imate. Manite se Republike Srpske nikad ona vasa nije ni bila.

Nece njih nikad pustiti ni blizu EU , kao ni Turke sto ne pustaju.Tito im je skinio feredze i emancipavao muslimanske zene , sad je sve u vetar otislo. Ko ce te radikalizovane muslimane pustiti da prolaze evropske granice bez kontrole, bivse isilovce koji su odlezali svoje kazne i regrutuju teroriste po Bosni.. Yuga ih je resasvala efikasno
 
Rušenje Republike Srpske će pre obaviti Dodik, da bi sačuvao bogatstvo i vlast, nego bilo koji BH političar.
Situacija u RS danas (ovo pominjem jer sma često poslom što bi rekli diljem Bosne).
Recimo osiguranici u Srpskoj bez obzira što imaju osiguranje, većinu pregleda i lekova plaćaju.
Privatna praksa je izjednačena sa državnim bolnicama, ali dok bolnice u Federaciji bivaju refundirane za primljene pacijente mesec za mesec praktično, privatne prakse u Srpskoj čekaju na isplate skoro godinu dana.
Penzije u Federaciji su veće, prosečne plate su veće.
I iz jednog i iz drugog BH entiteta masovno se odlazi na Zapad,medjutim iz Federacije se više njih vraća nazad i unosi sredstva u BIH.
Takodje, privreda Federacije, bar onog dela kojim ja jezdim je potpuno okrenuta izvozu, za Austriju, Nemačku i neretko plate običnih radnika u privatnom sektoru prelaze i 1000-1200 maraka, baš da bi se zaustavio egzodus.
Običan narod slabo zanima i Dodik i Bakir, Orić ili Mladic.zanima ih posao, i mogu reći da sam neprijatnije situacije mnogo češće doživljavao po Srpskoj, a posebno po Srbiji nego u Federaciji.
Sedeo sma u tom tzv ustaškom kraju u Gračanici, i pričao kako sam jedno vreme bio u SRS kod Šešelja, i nije mi dlaka s glave falila.
Doživljavaju nas , verujem kao i sve druge iz bivše SFRJ, sa radošću i setom za neka lepša stara vremena, i to i mladi koji se tih vremena ne sećaju.
Oni koji su nekoga izgubili u ratu, sigurno te ne mogu voleti, ali i to iskažu na neki primeren način.Prosto ti kažu da ne žele da saradjuju s tobom, bez suvišnih reči i ne daj bože uvreda.Jedinu neprijatnost za sve godine koje sam često tamo, sam imao od strane jednog muslimana, poreklom iz Sandžaka, koje ni domaći ne vole puno.
I kako koji dan prolazi sve sam više ubedjen da bi neki tip Federacije Srbije, Bosne i Crne Gore bio idealno rešenje za sve na tom prostoru.Politički bi bili veća zemlja, veće tržište.......srbi bi u velikoj meri zaokružili svoju etničku teritoriju, a muslimani bi sa Sandžakom slično osećali.
Hrvati koje danas u BIH niko ne zarezuje ni za šta, bi sa manjinama u Srbiji i manjinskim listama dobili mnogo više nego što imaju sada, kada im muslimani biraju predstavnika.Muslimani bi bili narod sa pravom veta, Crnogorci takodje, to bi ograničilo mogućnost majorizacije.
Uz prave ljude lepa bi to zemlja bila.........

neka hvala pomeri se s mesta
kakve "federacije sa bosnom i cg"?????????

si ti pao s drveta


ako Srbija ponovo izgubi svoj identitet u nekakvom projektu bratstva i jedinstva ne treba ni da postoji......

Srbija mora da sacuva svoje jedinstveno ime i da postane monarhija

- - - - - - - - - -

Vidiš kolega, imate tu nekoliko problema. Prvi je da vam je otac nacije bio katolik, kasnije je njegov sin dobio svoju crkvu, dakle priča o konvertiranju ti je smiješna . Drugi problem je da ne možete dokazati da ste bili u srednjovjekovnoj Bosni, i treće, dok se čitav svijet nije ujedinio, vojska tvoje zemlje je pobjegla do morske obale i dalje u zagrljaj svih ostalih nacija. Nikoga vi niste oslobodili...


- - - - - - - - - -


?

ko je vama otac nacije ?:zcepanje:
 
Ko je vama otac nacije?:zcepanje:
Није се лијепо смијати, јер овдје су у односу на нас у предности. И то не малој.
Код нас је немогућа мисија одредити за којег се владара везати у та стара времена, или од када потичемо, када се Срби јављају на свјетској сцени.
За разлику од нас, ови конвертити из рода српског из неких тамо османлијских времена, тачно знају ко им је отац нације, ко им је име одредио, то је неки Алија, од старе српске лозе Живковића, не тако давно преименованих у Изетбеговиће.
Знају и тачно када су настали, тачан датум, 28. септембра 1993. у сарајевском хотелу “Холидеј Ин”.
Додуше ту постоји неколико верзија како су дошли до свог новог имена Бошњаци. По једној која би могла бити истинита, овог Алију су тог дана мучили вјетрови, и када је сазвао умне главе да им каже "е од данас смо..... " упао је у проблеме "Бос.... м..... Бош....м...ња...м...ци... е то, Бошњаци".
Ту се и затекао један мислећи човјек (ето би један такав) који примијети "болан Алија, није то добро, тако су наше старе након преобраћења звали Османлије, и то значи, глуп, празноглав". Наста мук, Алија га блиједо погледа оним својим телећим погледом покушавајући докучити шта му овај говори, но улети неки Мујо Церић "чути болан, ако први у Муслимана каже Бошњаци, шта имаш ти мрсити".
И тако сви за трептај ока постадоше Бошњаци.
 
Није се лијепо смијати, јер овдје су у односу на нас у предности. И то не малој.
Код нас је немогућа мисија одредити за којег се владара везати у та стара времена, или од када потичемо, када се Срби јављају на свјетској сцени.
За разлику од нас, ови конвертити из рода српског из неких тамо османлијских времена, тачно знају ко им је отац нације, ко им је име одредио, то је неки Алија, од старе српске лозе Живковића, не тако давно преименованих у Изетбеговиће.
Знају и тачно када су настали, тачан датум, 28. септембра 1993. у сарајевском хотелу “Холидеј Ин”.
Додуше ту постоји неколико верзија како су дошли до свог новог имена Бошњаци. По једној која би могла бити истинита, овог Алију су тог дана мучили вјетрови, и када је сазвао умне главе да им каже "е од данас смо..... " упао је у проблеме "Бос.... м..... Бош....м...ња...м...ци... е то, Бошњаци".
Ту се и затекао један мислећи човјек (ето би један такав) који примијети "болан Алија, није то добро, тако су наше старе након преобраћења звали Османлије, и то значи, глуп, празноглав". Наста мук, Алија га блиједо погледа оним својим телећим погледом покушавајући докучити шта му овај говори, но улети неки Мујо Церић "чути болан, ако први у Муслимана каже Бошњаци, шта имаш ти мрсити".
И тако сви за трептај ока постадоше Бошњаци.

Srećom pa postoji krsta sa svim svojim botovima da se čovjek lijepo nasmije ujutru... Moje prijatelje primitivni ljudi nerviraju a mene naprotiv uveseljavaju... Još da si podviknuo na kraju "Dogodine u Prizrenu!" efekat bi bio potpun...
 

Back
Top