Audi A3 potrosnja

armin12

Početnik
Poruka
5
Ljudi interesuje me gde bih mogao videti (tehnicki podaci) potrosnju za moj automobil.
Radi se naime o: AUDI A3, 2003 godiste, DIESEL 2.0, 175 PS, 125 kW.

Je li moguce da trosi preko 8 litara kao sto je kod mene slucaj? Da li se neko bolje razume u ovaj automobil..
Prethodni vlasnik mi je rekao kako trosi 5,5 litara, medjutim kod mene ide i do 9litara..
To mi se nikako ne svidja.

Pocetnik sam pa se bas i ne razumem u te stvari. :(

Pozz
 
Dobrodosao))
Mnogo zavisi od nacina voznje.gde ga vozis itd.
On je mozda isao uglavnom otvorenim putem,ekonomicnom voznjom,i to ti naveo kao prosek,(kad prodaju uvek dodaj bar litar na njegove reci),ti si neprestano u grau...itd.
Drugo,ne veruj bort-kompjuteru,potrosnju meri sipanjem do cepa-pa posle nekog vremena podovo do cepa.
Nije nenormalna potrosnja,zima,grejanje,ako vozis po gradu pa stajes na svakom semaforu...itd.
Meni je na Fordu 1.6 tdci (ili cdti nevazno) kompjuter pokazivao u proseku 6-6.5 a kad sam ga probao sipanjem punog rezervoara (da pocne da preliva) presao sam 940km sa 45l goriva,pa sam racunaj.Kilometrazu sam proverio na google maps, i odstupanja od odometra su bila 3-4 km,ne vise.
A i vidis sta ti je kolega iznad napisao,7,7 fabricki po gradu,to ti je u realnom zivotu minimum 8,5.
 
Ljudi interesuje me gde bih mogao videti (tehnicki podaci) potrosnju za moj automobil.
Radi se naime o: AUDI A3, 2003 godiste, DIESEL 2.0, 175 PS, 125 kW.

Je li moguce da trosi preko 8 litara kao sto je kod mene slucaj? Da li se neko bolje razume u ovaj automobil..
Prethodni vlasnik mi je rekao kako trosi 5,5 litara, medjutim kod mene ide i do 9litara..
To mi se nikako ne svidja.

Pocetnik sam pa se bas i ne razumem u te stvari. :(

Pozz

dobrodoso,evo bas polemisem na drugoj temi o dizelu i plinu kaze iskusni prodavac da treba 6l dizela da trosi,cekamo njega da potvrdi
 
Ljudi interesuje me gde bih mogao videti (tehnicki podaci) potrosnju za moj automobil.
Radi se naime o: AUDI A3, 2003 godiste, DIESEL 2.0, 175 PS, 125 kW.

Je li moguce da trosi preko 8 litara kao sto je kod mene slucaj? Da li se neko bolje razume u ovaj automobil..
Prethodni vlasnik mi je rekao kako trosi 5,5 litara, medjutim kod mene ide i do 9litara..
To mi se nikako ne svidja.

Pocetnik sam pa se bas i ne razumem u te stvari. :(

Pozz

Evo bas u drugoj temi bas rekoh kako svi lazu za potrosnju :D

To je super porosnja za tu snagu. Moj mali BMW e87 (ista klasa kao audi) kroz zimski spic guzva bgd sa parkiranjem lagano 10l dizela :D

Ne moze toliko jak auto malcice da trosi gradske voznje nikako.

Otvoreno je druga prica, probaj i nece vise od 5-6
 
meni je prosek preko 60km dnevno kad idem u grad,i van negde oko 70/h,ponekad se malo izivljavam ali vise da vidim koliko ja auto pouzdan nego zbog svojih bubica,sa 10l plina na 100km vise se ne strecam ko pre kad me sedanje u auto izadje 10e
 
sta ako mu treba zbog deteta ili starog roditelja,odvajanja riba,u svakom slucaju bolje nego da pusi

- - - - - - - - - -

ja sam ceo zivot na bajsu sad sam van grada pa mi treba auto,i nikad gore se nisam osecao,dok je drugima to gust
 
Ne, bila je reč o Mondeu, ali nema veze.
Potrošnja je izuzetno bitna stavka koju treba redovno kontrolisati. Ako je mnogo veća od fabričke to znači da postoji bitna neispravnost ili da vozite sasvim pogrešno.
 
ne ja sam pricao o svom audiu 10l plina a dule mi je nudio punta,mondea i citroena koji trose manje dizela od 6l,i kao obicno vuce na svoju vodu koja nema veze sa onim sto ljudi pisu,sad i ti njegovu pricu teras koja nema veze sa pomenutim
 
pa zasto pominjes duletovog mondea koji nema veze sa pocetnom mojom pricom o audiu ne kapiram?to je isto kao da je pomenuo traktora koji ide na zejtin

- - - - - - - - - -

i opet da ti pojasnim kao i njemu da ga cekamo da nam objasni zasto da ne vozimo na plin nego da predjemo na dizel,ali isti auto ,necemo da prelazimo na traktor,ja sam tvrdio da sam duplo ustedeo a on je kao merodavno naveo drugi auto da uzmem ne bi li podupreo svoju suplju pricu o dizelu
 
pa zasto pominjes duletovog mondea koji nema veze sa pocetnom mojom pricom o audiu ne kapiram?
Ti si ga pomenuo:
https://forum.krstarica.com/showthr...-potrosnja?p=36944685&viewfull=1#post36944685

No da vidimo oko tog Audija - imajući u vidu da je star recimo 15 godina uz šta naravno ide i više stotina hiljada kilometara ako se vozi samo po gradu onda ispada da je potrošnja oko 5% veća od fabričke. To je to, a priče prethodnog vlasnika su nebitne.
 
Ma jesam, ne brini. Znači za ovu priču je pre svega bitno gde se vozi taj Audi. Postavljač teme se nije potrudio da nam to kaže, ne znamo ni odakle je. Nije ni u svim gradovima ista potrošnja. U Beogradu je recimo po pravilu veća nego u manjim, pogotovo ravničarskim mestima.
 
to je totalno nebitna prica,podrazumeva se da ne zivimo u eu gde je sve u auto putevima gde ne spustaju ispod 140/h,u gradu sad nemas 100,metara pravca nekih ulicica da vozis da ne naidjes na lezeci,o rupama i sahtovima da ne pricamo,i sad neko treba da se vodi tom pricom i bajkama kako ce bas on voziti tuda i tako gde ce mu trositi 5l,stvarno svasta,zato i realno kazem za svoj auto 10 i kraj price,i ja sam dizelasa vozio do subotice na 6,kao i do divcibara na 4,7,ali opet znam da zivim u gradu i da krene posle paljenja na 10-11-12-13l, pa spustas i balansira,a sve je gore i veca guzva da bi iko mogao misliti da ce bolje prolaziti u buducnosti,cak i da je ta prica pila vodu
 
sta ako mu treba zbog deteta ili starog roditelja,odvajanja riba,u svakom slucaju bolje nego da pusi

- - - - - - - - - -

ja sam ceo zivot na bajsu sad sam van grada pa mi treba auto,i nikad gore se nisam osecao,dok je drugima to gust

Onda je trebao da kupi neki sa manjom kubikazom 1.6 ili klia 1.5 dci koji trosi kao upaljac...

- - - - - - - - - -

I jos napravi nalog na krstarici da bi pitao gde se mogu naci tehnicki podaci za njegov auto...:dash:
Ukucas na guglu ako ti ide lose engleski imas translate i to je to...
 

Back
Top