Ljubav protiv fobije

тврдње да сте заједно писали? ок, небитно.
друга тема је споменута искључиво због њеног коментара да ја нешто не разумем, другачије не би дошла на дневни ред : )
ја такође све могу да испоштујем уколико ми се корисници не обраћају снисходљиво.
Bitno je. Tema nije duga i sve možeš da pogledaš na brzinu.
Ako te pomenula da ne razumeš, dokaži joj da razumeš. A ne da vadiš neke druge teme. I na dnevnom redu nisu forumaši, nego teme.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jedna divna devojka ima fobiju od grmljavine.
Celog života pokriva uši jastukom dok grmi i drhti od straha.
Upozna momka koji voli da grmljavinu gleda sa terase. Uživa u tome. Pošto voli svoju devojku obećava da će je u toku svake grmljavine držati u zagrljaju dok ne prođe.
Ona zna da se on ne boji i da voli da izadje na terasu dok grmi.
Iako ne mora, ona prihvata da sa njim izadje i da zajedno gledaju munje i gromove.
Zato što ga voli.

Da li mislite da prava ljubav može ovako lako da pobedi fobije i da li ste čuli ili doživeli nešto slično?

Happy end. :heart: :heart: :heart:
 
Jedna divna devojka ima fobiju od grmljavine.
Celog života pokriva uši jastukom dok grmi i drhti od straha.
Upozna momka koji voli da grmljavinu gleda sa terase. Uživa u tome. Pošto voli svoju devojku obećava da će je u toku svake grmljavine držati u zagrljaju dok ne prođe.
Ona zna da se on ne boji i da voli da izadje na terasu dok grmi.
Iako ne mora, ona prihvata da sa njim izadje i da zajedno gledaju munje i gromove.
Zato što ga voli.

Da li mislite da prava ljubav može ovako lako da pobedi fobije i da li ste čuli ili doživeli nešto slično?

Mislim da ne može ljubav, ni zagrljaj ili slično da pobedi fobije. Ali snaga koju mi sami imamo kad znamo da smo voljeni, zaštićeni i kad smo uvereni da se ništa neće loše desiti jer nas ljubav na neki način čuva, e tad možemo sami pobediti fobije zarad onog ko nam je pružio sve to. Ha!
 
не, него се нисте договорили.
он пише "она излази са њим напоље да гледају муње и громове иако не мора"
ти пишеш "он је њој обећао да ће бити заједно унутра када грми"
дакле, шта је од то двоје?

нисам разумела тему, лол, стварно треба бити интелектуална громада, нема шта.

Samo citati uvodni post...
Inace je moguce da se fobije prevazidju sa nekim u koga imas poverenje.Zato sto su u principu fobije u glavi,a bliska osoba psihicki rekalsira coveka koji se boji,pogotovo ako je taj drugi pokazao da ima razumevanja i da u njega/nju ima puno poverenje.
Zvuci izlizano ali su ljudi mnogo teze stvari preodolevali zbog ljubavi (uopsteno,ne samo prema partneru).
Pa pre par godina je bila vest (potvrdjena svedocima) da je majka podigla automobil koji je pao sa dizalice i prikljestio sina koji ga je popravljao.Da je bio komsija ili ja,sigurno ne bi uspela.Nego ljubav (ponovo psihicka strana) joj je dala nesto nadljudsko...
Tako isto i ona,sasvim je prirodno da ako u njega ima puno poverenje,preovlada svoj strah.Drugi put mozda nece smeti ali u tom momentu je uspela.
 
I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju
To prosto nije bila fobija nego strah.. Strahove je moguće tako resavati
I kod fobija isto utiče donekle, kada je čovek stabilan i ima podršku, intenzitet fobije je manji, ali ne nestaje
Fobiju možeš da prepozna tako što je intenzitet reakcije jednak kao da ti je život ugrožen, na stvar koja realno nije
 
I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju
To prosto nije bila fobija nego strah.. Strahove je moguće tako resavati
I kod fobija isto utiče donekle, kada je čovek stabilan i ima podršku, intenzitet fobije je manji, ali ne nestaje
Fobiju možeš da prepozna tako što je intenzitet reakcije jednak kao da ti je život ugrožen, na stvar koja realno nije

Fobija i strah su sinonimi,jedna te ista stvar. (od grcke reci fobos).Zato ljudi i grese cesto i navode strahove kao fobije.
U psihologiji se dele samo po tome sto fobija sprecava ili ometa coveka u svakodnevnom funkcionisanju.
iz wikipedije:

Разлике између фобије и страха
Да би постојање страха указивало на фобичан поремећај потребно је да страх омета свакодневно функционисање особе, или да особа због њега трпи. Значи особа не болује од фобије уколико се читав живот бојала нпр. змија, али јој тај страх није сметао. Дакле о фобији се говори онда кад страх ствара поремећаје у понашању и онемогућава обављање уобичајених животних функција. Овде се спомињу појмови фобички карактер и фобичка одбрана. Фобички карактер се односи на личност која избегава све ситуације које могу створити фобију, а фобичка одбрана се односи на било које поступке у којима се избегавају фобичке ситуације. Највиши одговорни чинилац настанка фобије је дечји страх. Неке дечје фобије нестају на прагу пубертета, али мањи део може да се пренесе и у одрасло доба. Често није лако ни докучити код одраслих да ли је то нека нова појава, или поново активирана фобија из детињства. Често се првобитни објекат страха, замени неким другим, новим, а прави узрок бива потиснут. То је механизам настанка фобија.

Ali nemoj se hvatati za sitnice,mali procenat ljudi zna takve sitnice iz psihologije.
 
Mislim da ne može ljubav, ni zagrljaj ili slično da pobedi fobije. Ali snaga koju mi sami imamo kad znamo da smo voljeni, zaštićeni i kad smo uvereni da se ništa neće loše desiti jer nas ljubav na neki način čuva, e tad možemo sami pobediti fobije zarad onog ko nam je pružio sve to. Ha!

Ha, blistaš! :D

Zamišljam jednu svoju fobiju...ne, ne mogu je sasvim pobediti, ali u pravu si, ublažene je ovim gore opisanim.
 
Samo citati uvodni post...
Inace je moguce da se fobije prevazidju sa nekim u koga imas poverenje.Zato sto su u principu fobije u glavi,a bliska osoba psihicki rekalsira coveka koji se boji,pogotovo ako je taj drugi pokazao da ima razumevanja i da u njega/nju ima puno poverenje.
Zvuci izlizano ali su ljudi mnogo teze stvari preodolevali zbog ljubavi (uopsteno,ne samo prema partneru).
Pa pre par godina je bila vest (potvrdjena svedocima) da je majka podigla automobil koji je pao sa dizalice i prikljestio sina koji ga je popravljao.Da je bio komsija ili ja,sigurno ne bi uspela.Nego ljubav (ponovo psihicka strana) joj je dala nesto nadljudsko...
Tako isto i ona,sasvim je prirodno da ako u njega ima puno poverenje,preovlada svoj strah.Drugi put mozda nece smeti ali u tom momentu je uspela.

Da eto ta vest je mozda dobar primer. Samo sto ta situacija nije pobedjivanje fobije,ali svakako se pokazuje da zbog ljubavi neke mozda nemoguce stvari postaju moguce.
Kod mene je problem grmljavina od detinjstva,jer je bio moguc udar groma i smrtan slucaj,ne bih da opisujem,i od tad,kao sto je napisano,pokrivam glavu,zatvaram se u kucu i skoro ogluvim od slusalica i glasne muzike koja je obavezna. Fobija jos nije pobedjena,jer se sedenje na terasi jos nije dogodilo(sto se ne vidi bas najbolje iz uvodnog posta ali je smatrano da nije neophodno da se napise) ali smo komentarisali nesto jer je u tom trenutku grmelo,i dosli do zakljucka da bih ja rado bila napolju(iako ne moram,jer je prvo bio dogovor da tokom nevremena budemo unutra) zato sto on to voli i uziva u tome.
Da li je to pobedjena fobija ili ne,ne znam sigurno,mislim samo da nije jos,ali ljubav svakako utice
 
I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju
To prosto nije bila fobija nego strah.. Strahove je moguće tako resavati
I kod fobija isto utiče donekle, kada je čovek stabilan i ima podršku, intenzitet fobije je manji, ali ne nestaje
Fobiju možeš da prepozna tako što je intenzitet reakcije jednak kao da ti je život ugrožen, na stvar koja realno nije

е управо о томе се ради.
значи паника, гушење, буквално хистерија коју ни у једној другој ситуацији не осетим, осећам да ћу у року од пар секунди престати да дишем.
 
zar fobija nije iracionalan strah?

па јесте, потпуно је ирационално што мислим да ћу се угушити ако уђем у лифт до четвртог спрата.
или што сам пре неку годину у градском превозу у бг скоро побацала људе наоколо да бих изашла напоље
толико су ме притисли са свих страна да сам почела да се гурам и тучем и да грабим према вратима као помахнитала.
 
Jedna divna devojka ima fobiju od grmljavine.
Celog života pokriva uši jastukom dok grmi i drhti od straha.
Upozna momka koji voli da grmljavinu gleda sa terase. Uživa u tome. Pošto voli svoju devojku obećava da će je u toku svake grmljavine držati u zagrljaju dok ne prođe.
Ona zna da se on ne boji i da voli da izadje na terasu dok grmi.
Iako ne mora, ona prihvata da sa njim izadje i da zajedno gledaju munje i gromove.
Zato što ga voli.

Da li mislite da prava ljubav može ovako lako da pobedi fobije i da li ste čuli ili doživeli nešto slično?

naprotiv
meni je svaka prava ljubav donela po jednu pravu fobiju.
 
Fobija i strah su sinonimi,jedna te ista stvar. (od grcke reci fobos).Zato ljudi i grese cesto i navode strahove kao fobije.
U psihologiji se dele samo po tome sto fobija sprecava ili ometa coveka u svakodnevnom funkcionisanju.
iz wikipedije:

Разлике између фобије и страха
Да би постојање страха указивало на фобичан поремећај потребно је да страх омета свакодневно функционисање особе, или да особа због њега трпи. Значи особа не болује од фобије уколико се читав живот бојала нпр. змија, али јој тај страх није сметао. Дакле о фобији се говори онда кад страх ствара поремећаје у понашању и онемогућава обављање уобичајених животних функција. Овде се спомињу појмови фобички карактер и фобичка одбрана. Фобички карактер се односи на личност која избегава све ситуације које могу створити фобију, а фобичка одбрана се односи на било које поступке у којима се избегавају фобичке ситуације. Највиши одговорни чинилац настанка фобије је дечји страх. Неке дечје фобије нестају на прагу пубертета, али мањи део може да се пренесе и у одрасло доба. Често није лако ни докучити код одраслих да ли је то нека нова појава, или поново активирана фобија из детињства. Често се првобитни објекат страха, замени неким другим, новим, а прави узрок бива потиснут. То је механизам настанка фобија.

Ali nemoj se hvatati za sitnice,mali procenat ljudi zna takve sitnice iz psihologije.

Nije to sitnica, imam fobiju, znam kako izgleda

- - - - - - - - - -

Ljubav sve leci.


Za sve ,ne samo za fobiju, da bi je pobedio moras da imas dovoljan stimulans i motivaciju.
To najbolje donosi ljubav.Dovoljno jaka ljubav.

I spasce svet :)
Al nece izlečiti fobiju
 

Back
Top