Hoces mi samo...?

Vozaš je, zar ne? A ne želiš? Nervira te?

Ne. Ne vozam je.
Kad idemo negde, posto ne vozi, pita jel moze sa mnom(nama), naravno da moze.
Nemam ja sa tim problem.
Ali svaki put kad dodjem po nju ona vodi i dete i pita “samo” da malog ostavimo kod babe i dede! A “samo” je 10 km u suprotnom pravcu
I ajde jednom dvaput triput... ali uvek je bezobrazluk
Zato u zadnje vreme vise nista ne dogovaram jer se obavezno nakaci neko da te malo zajase, kad si se vec namestila :lol:
 
Čile što mi moramo da trpimo tvoju dobrotu?

Verujem ja da je tebi baš zgodno da se izjadaš ovde ali ovo zvuči kao teško ogovaranje ljudi iz tvog okruženja pa nije baš zanimljivo za čitanje.

Reši to brate sama odrasla si. Istakni firmu na krov auta i počni da im meriš kilometre ako je dotle došlo.

Ovde nećeš naći rešenje jer verujem da rešenje onako kako ga ti vidiš koči tvoj muž
a ne forumaši.
dakle moj ti je savet
problem se rešava tamo gde nastane a ne na drugom kraju sveta :ljub:
 
Ne znam gde je problem tačno, meni 10km ne zvuči tako strašno. Pešaka ajde, ali kolima je desetak minuta spore vožnje. Nije strašno među prijateljima.

ne zvuci ako je jednom, dvaput
ali ako neko na to glda kao na podrazumevano, onda ti se nekad malo i smuci
ja sam imala poznanicu koja zivi na drugom kraju grada potpuno
i koja uvek hoce da se vidimo ovde sa drustvom jer se mi nalazimo uglavnom na adi, kosutnjaku..negde na otvorenom
ona nema auto i u redovnom zivotu ide autobusom
ima svoj stan, radi posao koji voli i koji je dobro placen..zivi sama, nema dete, nema kuce, nema mace - to sam navela da bih istakla da izdrzava samo sebe i nema troskove ni prema kome, nema kredite..
i redovno ocekuje da je neko vozi
ja sam se par puta kad smo zaglavili ponudila i odvezem je..to je malo jace od 25km u jednom pravcu, ali je ona pocela na to da gleda kao na podrazumeva se
nije mi devojka, nije mi dete, nije mi iz oka ispala..nikad nije ponudila da pokrije trosak goriva za tu voznju, a auto ne ide na vodu..neka matematika je da me je ta usluga njoj svaki put kostala 750 - 800din
na kraju sam joj to i rekla kad je posle nekog druzenja rekla - ajde da me odbacis caskom, ne idu vise autobusi..ne idu, ali radi taksi, stvarno ne mogu
hocu da kazem, postoje osobe koje imaju poremecene vrdenosti u zivotu i za koje je ono sto drugi imaju palo sa neba, a ono sto bi trebalo da spada u njihove troskove veliko kao kuca
 
Poslednja izmena:
Čile što mi moramo da trpimo tvoju dobrotu?

Verujem ja da je tebi baš zgodno da se izjadaš ovde ali ovo zvuči kao teško ogovaranje ljudi iz tvog okruženja pa nije baš zanimljivo za čitanje.

Reši to brate sama odrasla si. Istakni firmu na krov auta i počni da im meriš kilometre ako je dotle došlo.

Ovde nećeš naći rešenje jer verujem da rešenje onako kako ga ti vidiš koči tvoj muž
a ne forumaši.
dakle moj ti je savet
problem se rešava tamo gde nastane a ne na drugom kraju sveta :ljub:

Morate jbg
Takva je sudbina foruma!
I da znas tek sam pocela! :)
Ako te plasi bezi glavom bez obzira jer cu jos mnooogo puta kukati :)
Ne koci mm. On nek se druzi sa kim hoce.
Ne uslovljavamo mi jedno drugo.
Meni smeta to sto neko iskoriscava moju dobru volju.
I sto je toliko bezobrazan da mu se to podrazumeva.
Resicu ja to.
Kao sto sam resila i odlazak kod prijatelja kad me je tri puta pitala Mozemo li krenuti ona zuri!
Tri puta jer sam je iskulirala.
Posle toga vise nikad tako nesto nije uradila. Iako i dalje idu cesto sa nama.
 
ne zvuci ako je jednom, dvaput
ali ako neko na to glda kao na podrazumevano, onda ti se nekad malo i smuci
ja sam imala poznanicu koja zivi na drugom kraju grada potpuno
i koja uvek hoce da se vidimo ovde sa drustvom jer se mi nalazimo uglavnom na adi, kosutnjaku..negde na otvorenom
ona nema auto i u redovnom zivotu ide autobusom
ima svoj stan, radi posao koji voli i koji je dobro placen..zivi sama, nema dete, nema kuce, nema mace - to sam navela da bih istakla da izdrzava samo sebe i nema troskove ni prema kome, nema kredite..
i redovno ocekuje da je neko vozi
ja sam se par puta kad smo zaglavili ponudila i odvezem je..to je malo jace od 25km u jednom pravcu, ali je ona pocela na to da gleda kao na podrazumeva se
nije mi devojka, nije mi dete, nije mi iz oka ispala..nikad nije ponudila da pokrije trosak goriva za tu voznju, a auto ne ide na vodu..neka matematika je da me je ta usluga njoj svaki put kostala 750 - 800din
na kraju sam joj to i rekla kad je posle nekog druzenja rekla - ajde da me odbacis caskom, ne idu vise autobusi..ne idu, ali radi taksi, stvarno ne mogu
hocu da kazem, postoje osobe koje imaju poremecene vrdenosti u zivotu i za koje je ono sto drugi imaju palo sa neba, a ono sto bi trebalo da spada u njihove troskove veliko kao kuca
Ključno je među prijateljima. Među poznanicima je i kilometar dug.
 
ne zvuci ako je jednom, dvaput
ali ako neko na to glda kao na podrazumevano, onda ti se nekad malo i smuci
ja sam imala poznanicu koja zivi na drugom kraju grada potpuno
i koja uvek hoce da se vidimo ovde sa drustvom jer se mi nalazimo uglavnom na adi, kosutnjaku..negde na otvorenom
ona nema auto i u redovnom zivotu ide autobusom
ima svoj stan, radi posao koji voli i koji je dobro placen..zivi sama, nema dete, nema kuce, nema mace - to sam navela da bih istakla da izdrzava samo sebe i nema troskove ni prema kome, nema kredite..
i redovno ocekuje da je neko vozi
ja sam se par puta kad smo zaglavili ponudila i odvezem je..to je malo jace od 25km u jednom pravcu, ali je ona pocela na to da gleda kao na podrazumeva se
nije mi devojka, nije mi dete, nije mi iz oka ispala..nikad nije ponudila da pokrije trosak goriva za tu voznju, a auto ne ide na vodu..neka matematika je da me je ta usluga njoj svaki put kostala 750 - 800din
na kraju sam joj to i rekla kad je posle nekog druzenja rekla - ajde da me odbacis caskom, ne idu vise autobusi..ne idu, ali radi taksi, stvarno ne mogu
hocu da kazem, postoje osobe koje imaju poremecene vrdenosti u zivotu i za koje je ono sto drugi imaju palo sa neba, a ono sto bi trebalo da spada u njihove troskove veliko kao kuca

Mene pare ne bole, koliko vreme.
Kasnim na deciji festival gde moja deca nastupaju jer mi ludaca nije rekla da treba i njeno dete voziti
Da sam znala krenula bih deset minuta ranije
Ili na neke proslave itd...
Desavalo se i da dodjemo po njih i cekamo ih deset minuta ispred kuce

E zato se vidjamo manje i vidjacemo se jos manje
 
Mene pare ne bole, koliko vreme.
Kasnim na deciji festival gde moja deca nastupaju jer mi ludaca nije rekla da treba i njeno dete voziti
Da sam znala krenula bih deset minuta ranije
Ili na neke proslave itd...
Desavalo se i da dodjemo po njih i cekamo ih deset minuta ispred kuce

E zato se vidjamo manje i vidjacemo se jos manje

i ko je sad tu lud Čiki ?
 
Nije to tako jednostavno, kad imaš porodicu ne možeš više da se ponašaš kao da je nemaš, bilo da se radi o ženi, bilo o mužu. Postoje zajednički interesi, nije u redu da se radi protiv njih. O svemu mora da postoji dogovor.

- - - - - - - - - -



Ali si tip koji će da izogovara ljude pred svima, jedino njima nećeš u oči reći šta ti smeta.

Pa ne treba njih da vaspitava, a što se tiče prvog sam skroz saglasan - ne vidmo svi isto neke situacije i ne procenjujemo uvek pravilno sve odnose koje imamo i koji nam se dešavaju, pa je dobro videti i drugim parom očiju koji nam je najbliži....da proceni situaciju....
 
Pa ne treba njih da vaspitava, a što se tiče prvog sam skroz saglasan - ne vidmo svi isto neke situacije i ne procenjujemo uvek pravilno sve odnose koje imamo i koji nam se dešavaju, pa je dobro videti i drugim parom očiju koji nam je najbliži....da proceni situaciju....

Ne da ih vaspitava, nego da postupa onako kako želi, mislim isključivo na njene postupke. Druge ne može da menja. Ne može očekivati od takve osobe da uvidi da će zbog nje zakasniti negde, to treba da joj otvoreno i kulturno kaže, izvini, ali već kasnim, i želim tamo da stignem na vreme, meni je to veoma bitno. Nisi mi na vreme saopštila kakve planove imaš sa mnom, a nisi me ni pitala da li mi odgovara.
 
Poslednja izmena:
I ona i ja
Ona jer je mislila da ce joj proci
A ja jer sam dozvoljavala


kada ne postaviš jasne i precizne granice od početka sa ljudima uglavnom se završi loše.

s njegove strane jer ne zna šta ti je odjednom
s tvoje još gore jer si puna besa koji ti se skupljao.

dobra prijateljstva od početka imaju jasno nacrtanu granicu tolerancije zar ne draga Čile?
 
Ne da ih vaspitava, nego da postupa onako kako želi, mislim isključivo na njene postupke. Druge ne može da menja. Ne može očekivati od takve osobe da uvidi da će zbog nje zakasniti negde, to treba da joj otvoreno i kulturno kaže, izvini, ali već kasnim, i želim tamo da stignem na vreme, meni je to veoma bitno. Nisi mi na vreme saopštila kakve planove imaš sa mnom, a nisi me ni pitala da li mi odgovara.

Ne mogu ja tako prema ljudima
Ja mogu sto puta da ti uradim
I sto prvi ces se u cudu naci jer me nema
A ja sam te odavno prebolela

- - - - - - - - - -

kada ne postaviš jasne i precizne granice od početka sa ljudima uglavnom se završi loše.

s njegove strane jer ne zna šta ti je odjednom
s tvoje još gore jer si puna besa koji ti se skupljao.

dobra prijateljstva od početka imaju jasno nacrtanu granicu tolerancije zar ne draga Čile?

Ne
Upravo suprotno
Kad nekog volim kao prijatelja, granice se ruse
Tu sam uvek za tebe, dan, noc... kad god za sta god... tu sam! Uvek!

Ali kad vidim da me iskoriscavas i da si bezobrazna, tj.koristoljubiva,
Smatras da svi treba tebi svasta da cine...
E onda te polako brisem sa spiska prijatelja...
 
Ne mogu ja tako prema ljudima
Ja mogu sto puta da ti uradim
I sto prvi ces se u cudu naci jer me nema
A ja sam te odavno prebolela

- - - - - - - - - -



Ne
Upravo suprotno
Kad nekog volim kao prijatelja, granice se ruse
Tu sam uvek za tebe, dan, noc... kad god za sta god... tu sam! Uvek!

Ali kad vidim da me iskoriscavas i da si bezobrazna, tj.koristoljubiva,
Smatras da svi treba tebi svasta da cine...
E onda te polako brisem sa spiska prijatelja...

A obrnuto je l važi?
Bi li se ta drugarica ljutila da ti njoj isto uradiš?
Ima ljudi koji su ležerni u odnosima, moja sestra recimo. Ona me dovede do nervnog sloma, ali na nju ne možeš da se ljutiš jer je i sama jako tolerantna.
 
Ne da ih vaspitava, nego da postupa onako kako želi, mislim isključivo na njene postupke. Druge ne može da menja. Ne može očekivati od takve osobe da uvidi da će zbog nje zakasniti negde, to treba da joj otvoreno i kulturno kaže, izvini, ali već kasnim, i želim tamo da stignem na vreme, meni je to veoma bitno.
Tačno...ljudi (neki) nemaju meru, kao po pravilu.........

- - - - - - - - - -

Super bi bilo kada bismo ispoštovali to kad nama odgovara - da onda ne idemo ni na slave, rođendane i sve živo sa ljudima po principu navike... jer ne želimo...a radimo suprotno iako nam baš ne prija.. ( :
 
Ne mogu ja tako prema ljudima
Ja mogu sto puta da ti uradim
I sto prvi ces se u cudu naci jer me nema
A ja sam te odavno prebolela
...

ovo je bolest od koje sam se ja isto lečila. i izlečih se, zato sada nikoga više ne moram da prebolim


Ne
Upravo suprotno
Kad nekog volim kao prijatelja, granice se ruse
Tu sam uvek za tebe, dan, noc... kad god za sta god... tu sam! Uvek!

Ali kad vidim da me iskoriscavas i da si bezobrazna, tj.koristoljubiva,
Smatras da svi treba tebi svasta da cine...
E onda te polako brisem sa spiska prijatelja...

shvatam granice prvo ne postoje da bi posle mogle da se postave samo na drugačijim kotama ...
nestrpljiva si da gradiš prijateljstva oprezno i mudro i da jednom upisane prijatelje imaš na raspolaganju zauvek.
 
Poslednja izmena:
Sta ima lose u tome da isteram iz auta prijateljicu sa detetom?
NE seeri em

Svašta Čičak, pa nisam to rekla.

Ako si želela da stigneš na priredbu na vreme, onda si mogla da joj kažeš da prvo idete tamo jer je tebi to veoma važno, pa nisi joj vozila dete u urgentni, nego na čuvanje kod babe. Pitaš je da li joj odgovara tako, ako ne, onda neka ni ne kreće sa tobom.

- - - - - - - - - -

Vidi kako lepo umeš meni da kažeš" NE seeri em" :lol:, a ovamo se ubijaš da nas ubediš kako si dobra i fina osoba. Kako te svi jašu zbog te dobrote i finoće.
 

Back
Top