Heroina Irena Ivic iz Milvokija ili nasi u dijaspori!

zemunski kej

Elita
Poruka
20.273
Culi ste za humani gest Irene Ivic koja je spasila bosonogo dete na ulicama Milvokija, Dacu vam video pa da mallo komentarisemo,
Stvarno lepo je to sto je uradila ali paznju mi je privukao grad, Vidite katedralu koja je uvek u centru grada ali na ulicama nema zive duse, Nigde nikog, Pa kamera u autobusu ,ukupno sam izbrojao 4 putnika, Jel to Amerika koju sanjamo ,sa ljudima koji su non stop kod kuce ,samo posao ,Uopste nije bez veze ona pesma Ekrema Jevrica kuca poso,poso kuca!
 
Poslednja izmena:
Culi ste za humani gest Irene Ivic koja je spasila bosonogo dete na ulicama Milvokija, Dacu vam video pa da mallo komentarisemo,


Stvarno lepo je to sto je uradila ali paznju mi je privukao grad, Vidite katedralu koja je uvek u centru grada ali na ulicama nema zive duse, Nigde nikog, Pa kamera u autobusu ,ukupno sam izbrojao 4 putnika, Jel to Amerika koju sanjamo ,sa ljudima koji su non stop kod kuce ,samo posao ,Uopste nije bez veze ona pesma Ekrema Jevrica kuca poso,poso kuca!

Posle zapete ne ide veliko slovo.
 
Није неки ребус. У США само најубитија и најбезнадежнија сиротиња иде било где пешке и/или јавним превозом. Буквално пале аутомобил да пређу сто метара.

У градићу у ком сам студирао у Шкотској таксисти се традиционално жале на америчке туристе, голфере, који их зову да их превезу до ресторана на првом ћошку. Судар култура.
 
dzpk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTVRNN01EQV8vZDQ0NTU3NTVkNmViNzA2MTAzMzA3NjRiZTY0MDdjZTUuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Drasticna razlika.
 
Milvoki,glavni grad savetne drzava USA Viskonsin, Grad sa okolinom ima 1572 000 stanovnika,nesto manji od BGD ,nigde zive duse? Nesto severnije od Cikaga na jezeru Michigen,


Grad ima oko 500.000 stanovnika, cela drzava ima oko 5 miliona, a glavni grad Medison je manji od Nisa.
Nego sta je sada ovde poenta? Da je Jamerika pusta zemlja ili da je zivo cudo da covek reaguje kada vidi malo dete
( bebu) na ulici , usred zime. Ja bre ni mace ni stene ne bih ostavila da se smrzavaju, a o deci da ne govorim.
Amerika je takva kakva je, to sve nije nista novo, neki ljudi vole tako kao i ova zena iz Prokuplja, niko je nije
vukao za usi da ide tamo.
 
dzpk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTVRNN01EQV8vZDQ0NTU3NTVkNmViNzA2MTAzMzA3NjRiZTY0MDdjZTUuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Drasticna razlika.

zašto su svi automobili isti? da nije neki štrajk taksista?

inače
nije ništa neobično da na ulicama nema žive duše.
pitanje je koliko je milvoki turistički zanimljiva destinacija.
drugo
u pojedinim kvartovima u epicentru uvek vrvi od ljudi, u poslovnom delu grada retko koga možeš pre podne da sretneš...

za ženu koja je spasila dete svaka čast ne znam tačno kako, nisam gledala video
ali verujem da je u ovom trenutku empatija koju pokažemo prema nepoznatima u nevolji potpuni raritet pa zaslužuje svoje mesto u medijima svakako
 
u pojedinim kvartovima u epicentru uvek vrvi od ljudi, u poslovnom delu grada retko koga možeš pre podne da sretneš...

Са друге стране имаш буквално милијарду предграђа где чак ни нема тротоара. Није планиран. Нема тротоара, нема прелаза, као пешак ниси предвиђен.

Ја сам се једном као клинац зезнуо јер сам био са девојком у Брин Мору и док је она била на предавањима ја ћу да одем у највећи мол у США који је други градић одатле. Big mistake. Једноставно као пешак ниси имао шта да тражиш приступима тог мола, ни теоретски. Тако је и дан-данас, па нас викитравел учи

"...Be careful walking around the town. There are few crosswalks or pedestrian signals. Near the mall, you will be forced to jaywalk if you want to get anywhere on foot. It is not a pedestrian-friendly area by any means..."
 
zašto su svi automobili isti? da nije neki štrajk taksista?

inače
nije ništa neobično da na ulicama nema žive duše.
pitanje je koliko je milvoki turistički zanimljiva destinacija.
drugo
u pojedinim kvartovima u epicentru uvek vrvi od ljudi, u poslovnom delu grada retko koga možeš pre podne da sretneš...

za ženu koja je spasila dete svaka čast ne znam tačno kako, nisam gledala video
ali verujem da je u ovom trenutku empatija koju pokažemo prema nepoznatima u nevolji potpuni raritet pa zaslužuje svoje mesto u medijima svakako

Sva je prilika da je 90% posto Amerike ovakva kao ovaj Milvoki, Ono sto je za nas grad u nasem evropskom pojimanju grada je Njujork ,Cikago,Los Andjeles i Majami, Nije mi jedan covek to rekao vec vise njih.
 
Nigde nikog, Pa kamera u autobusu ,ukupno sam izbrojao 4 putnika, Jel to Amerika koju sanjamo ,sa ljudima koji su non stop kod kuce ,samo posao ,Uopste nije bez veze ona pesma Ekrema Jevrica kuca poso,poso kuca!

Imao sam jednom neke goste iz Belgije. 3 dana su bili u NS-u.Tri radna dana.Otišli su šokirani gužvom na ulicama.Prvo su mislili da mi Srbi imamo predugačku pauzu za ručak.Posle su shvatili da je ta pauza permanentno stanje kod nas.Kažu, u Briselu,radnim danima,u vreme dok se radi,teško možeš da sretneš ikoga osim turista i onih kojima je posao da se kreću ulicama.
 
Imao sam jednom neke goste iz Belgije. 3 dana su bili u NS-u.Tri radna dana.Otišli su šokirani gužvom na ulicama.Prvo su mislili da mi Srbi imamo predugačku pauzu za ručak.Posle su shvatili da je ta pauza permanentno stanje kod nas.Kažu, u Briselu,radnim danima,u vreme dok se radi,teško možeš da sretneš ikoga osim turista i onih kojima je posao da se kreću ulicama.

Зар немају пензионере који лутају са цегерима? z:lol:
 
Imao sam jednom neke goste iz Belgije. 3 dana su bili u NS-u.Tri radna dana.Otišli su šokirani gužvom na ulicama.Prvo su mislili da mi Srbi imamo predugačku pauzu za ručak.Posle su shvatili da je ta pauza permanentno stanje kod nas.Kažu, u Briselu,radnim danima,u vreme dok se radi,teško možeš da sretneš ikoga osim turista i onih kojima je posao da se kreću ulicama.

I to sam imao prilike da cujem, Bilo je pitanje u Knezu .zasto je toliko ljudi na ulicama, Jel neka svecanost? Nisam mogao da im objasnim da je to drugi koncept zivota,,nesto sam objasnjavao kao tako zive i ljudi u Rimu ,vole da sede u kaficima,da se sale ,da vide lepu zenu ...nije mi prosla prica,
 
I to sam imao prilike da cujem, Bilo je pitanje u Knezu .zasto je toliko ljudi na ulicama, Jel neka svecanost? Nisam mogao da im objasnim da je to drugi koncept zivota,,nesto sam objasnjavao kao tako zive i ljudi u Rimu ,vole da sede u kaficima,da se sale ,da vide lepu zenu ...nije mi prosla prica,
Pa nije ni mogla da prodje, jer ljudi nikako nisu mogli da povezu Rim i Knez Mihajlovu ulicuz:D
Da si rekao Sofija, Bukurest,Tirana , mozda bi im bilo jasnije.
 
Imao sam jednom neke goste iz Belgije. 3 dana su bili u NS-u.Tri radna dana.Otišli su šokirani gužvom na ulicama.Prvo su mislili da mi Srbi imamo predugačku pauzu za ručak.Posle su shvatili da je ta pauza permanentno stanje kod nas.Kažu, u Briselu,radnim danima,u vreme dok se radi,teško možeš da sretneš ikoga osim turista i onih kojima je posao da se kreću ulicama.

Hahaha preduga pauza za ručak. Osmočasovna :lol:
 

Back
Top