Zašto je bog stvorio čoveka ?...

A zasto je stvorio sve ako zna sta se desava i sta ce biti pre nego sto se desi? Od milijardu galaksija i milijardu puta milijardu zvezda i preko toga, ova mu je planeta najzanimljivija, a od svega najvise da li si bio dobar ili ne? A zna kakav ce biti i pre nego sto se rodis, i onda te osudi jer nisi bio dobar ili nagradi, ako si dobar. Jer on zna da ti imas slobodnu volju, ali i zna kako ces postupiti. Ekstra sto ga ima u hiljadama kopija (religija) koje same sebi pucaju u noge i pobijaju same sebe, kao i zdrav razum i granice zdravog razuma.
 
A zasto je stvorio sve ako zna sta se desava i sta ce biti pre nego sto se desi? Od milijardu galaksija i milijardu puta milijardu zvezda i preko toga, ova mu je planeta najzanimljivija, a od svega najvise da li si bio dobar ili ne? A zna kakav ce biti i pre nego sto se rodis, i onda te osudi jer nisi bio dobar ili nagradi, ako si dobar. Jer on zna da ti imas slobodnu volju, ali i zna kako ces postupiti. Ekstra sto ga ima u hiljadama kopija (religija) koje same sebi pucaju u noge i pobijaju same sebe, kao i zdrav razum i granice zdravog razuma.

Како ли је страшно веровати у таквог Бога...и тужно уједно.
 
najzajebanije je pitanje uvek bilo - Zašto ?

čemu i zbog čega sve ovo ?
--------

ko je dao odgovor na ovo ?...nema odgovora

na tim pitanjem se ruše sve religije

Koje ovo? Bog ovo nije stvorio.

Da bi odgovorio na pitanje zašto je Bog stvorio čoveka'',
čovek, onakav kakvim ga je Bog stvorio treba biti.
A mi ne znamo ni šta je to što je Bog stvorio, a pitamo se zašto.
Svašta...

Mada je korisno zapitati se ''šta je ovo?'' Nešto nije kako treba,
zar ne?

- - - - - - - - - -

pa ok onda se rashipnotisi :lol:

i pokusaj da shvatis ko je Bog.
Jer Bog je ljubav.
To je odgovor: Bog stvara iz ljubavi.

A sta ti zelis da cujes to je ko zna sta:lol:

A ti, ko si?
 
Koje ovo? Bog ovo nije stvorio.

Da bi odgovorio na pitanje zašto je Bog stvorio čoveka'',
čovek, onakav kakvim ga je Bog stvorio treba biti.
A mi ne znamo ni šta je to što je Bog stvorio, a pitamo se zašto.
Svašta...

Mada je korisno zapitati se ''šta je ovo?'' Nešto nije kako treba,
zar ne?


ovo su veoma dobra teozofska pitanja, razmišljanja

stvoreno je nešto u principu virtuale, i postoji i ne
odgovor svega stvaranja je baš u tom pitanju - Zašto ?

ako ikada ćovek shvati razloge stvaranja svega, razumeće i samog stvaraoca(ako ga ima),
tu je odgovor za sve na pitanje - Zašto ?
 
Odogvor zasto, se nalazi u tome zasto to mi cinimo.

Jer ta Bozja karakteristika nam je upravo data da bi smo razumeli zasto Bog to cini.

Zasto mi stvaramo sve na zemlji i zasto stvaramo ljude, zasto hocemo da ih vaspitamo sto bolje da budu sto bolji ljudi.
Cesto mnogi to ne cine dobro.
Ali tezimo tome.

Zasto naradjamo decu, nekoga koga pre nismo ni videli ni culi, ni znali, a onda ga volimo i vise od sebe i zivimo i radimo za njega, sve ualazemo u njega, postaje nam vazniji i od naseg zivota, dali bi smo sve za to bice i dajemo.
Drzimo ga kao vodu na dlanu, i sve se svodi oko tih stvorenih bica koje smo mi stvorili?

Zasto?

Zasto ne ulozimo sve u nas same i zivimo kao bubrezi u loju?
Zato sto nas egoizam ne cini srecnima vec nasuprot.

Zato sto se ovo prvo zove ljubav, i samo ljubav ispunjava potrebe zivog, slobodnog, savesnog bica i cini ga srecnim, zadovolnjim, ispunjenim.
Nista drugo ne moze da ga ispuni.

Samo ljubav.
A ljubav daje, nije sebicna.
itd.
 
Poslednja izmena:
Da bi se dobio odgovor na to pitanje, treba poći od toga kakvim ga je stvorio. Stvorio ga je po uzoru na sebe.
Onda treba gledati iz kakvih potreba ljudi stvaraju stvari, da bi se shvatilo zašto je sve Bog mogao da stvori čoveka.
Dakle, umetnost, prestiž (moć), preživljavanje, komfor, nehat, ludost.
Verovatno ima još razloga, ali me mrzi da razmišljam sad detaljno nešto.
Ja mislim da je bilo pitanje preživljavanja, jer Bog mora da je bio baš očajan. Pošto smo ovako nesavršeni, verovatno je bio i u žurbi, nije imao puno vremena. Moguće da mu se bližio kraj.
Moguće da je i umetnost u pitanju, ne znamo koje su božje mogučnosti, ako ćemo iskreno, možda bolje nije ni moglo.
Komfor nije sigurno, budimo realni.
Moć, sasvim moguće.
Izgoreo ko licna - realna priča.

Možda nas je stvorio i slučajno, iz nehata. Nije se zaštitio, pa je imao neka preča posla i produžio dalje da napravi nešto zabavnije. :sneskoz:
 
Pitanje prezivlajvanja?

Pa verovatno i da ljudi stvaraju zbog prezivljavanja decu?

Zamolio bih sve one koji su stvorili decu radi prezivljavanja, da se jave ovde na temi da vidimo koliko ih ima?

Ili da navedu razloge zasto su stvarali decu i koje koristi imaju od toga?

A kada ih ti budes stvarao decu, onda dojdji ovde na forumu da nam i ti kazes kako ih stvaras radi prezivljavanja.
Jer je pitanje da li ce ih tvoja egoisticka generacija i stvarati?

Ili dovedi nam tatu na forumu da nam objasni kako je tebe stvorio radi prezivljavanja?

Rekoh ja da ti nisi odavde ili si jos premlad i ne iskusan i mislis da sve sto leti da se jede?

Ali kako god, smejace ti se ovde na forumu i nece te uzeti za ozbiljno ako se ne promenis, jer nisi uoste prizemljen.
 
Poslednja izmena:
ovo su veoma dobra teozofska pitanja, razmišljanja

stvoreno je nešto u principu virtuale, i postoji i ne
odgovor svega stvaranja je baš u tom pitanju - Zašto ?

ako ikada ćovek shvati razloge stvaranja svega, razumeće i samog stvaraoca(ako ga ima),
tu je odgovor za sve na pitanje - Zašto ?
Zato sto tako.
Odgovor je deciji, uobicajen, kada ih pitas zasto nesto rade.

Nema racionalnog, unapred smisljenog razloga. Kao sto je "radim nesto da bih dobio nesto (pohvalu, nagradu)"
Ego stvara iz razloga, a nasa sustina ne. Vec iz ciste ljubavi I radosti.

I onda cujes objasnjenja kako je Bog sve iz ljubavi stvorio, ali ima gomilu ocekivanja od stvorenog. Hm...
 
Pitanje prezivlajvanja?

Pa verovatno i da ljudi stvaraju zbog prezivljavanja decu?

Zamolio bih sve one koji su stvorili decu radi prezivljavanja, da se jave ovde na temi da vidimo koliko ih ima?

Ili da navedu razloge zasto su stvarali decu i koje koristi imaju od toga?

A kada ih ti budes stvarao decu, onda dojdji ovde na forumu da nam i ti kazes kako ih stvaras radi prezivljavanja.
Jer je pitanje da li ce ih tvoja egoisticka generacija i stvarati?

Ili dovedi nam tatu na forumu da nam objasni kako je tebe stvorio radi prezivljavanja?

Rekoh ja da ti nisi odavde ili si jos premlad i ne iskusan i mislis da sve sto leti da se jede?

Ali kako god, smejace ti se ovde na forumu i nece te uzeti za ozbiljno ako se ne promenis, jer nisi uoste prizemljen.

Joj, ne znam šta me više boli. To što će mi se smejati, ili to što sam pročitao tvoj post. Koliko znam čovek je stvorio i točak, nisam znao da se samo deca računaju u stvaranje..
A inače, zbog čega ljudi stvaraju decu? Šta je tvoje mišljenje? Zašto se sve što postoji razmnožava?

- - - - - - - - - -

Ja mislim da nas je Bog stvorio da bi naučio od nas nešto, mi smo mu eksperiment. Jednog dana ću i ja biti Bog
 
Da li te boli ili ne, ne doticeme.
A zasto decu?
Sacekaj kazace ti se samo.
Ili hoces dokaz?

Nema dokaza, dok ih sam ne stvoris.
Ti dokszi bsziraju na licnom iskustvu.
Onda ces razumeti.
Sada neces i kada ti neko prica.
Cak i prilikom trudnoce zene neces.
Tek kada ga uzmes u ruke.
 
Da li te boli ili ne, ne doticeme.
A zasto decu?
Sacekaj kazace ti se samo.
Ili hoces dokaz?

Nema dokaza, dok ih sam ne stvoris.
Ti dokszi bsziraju na licnom iskustvu.
Onda ces razumeti.
Sada neces i kada ti neko prica.
Cak i prilikom trudnoce zene neces.
Tek kada ga uzmes u ruke.

Pa upravo si se sam pokopao, bezbožniče. Ako ne znamo kakav je osećaj kada imamo decu pre nego što decu dobijemo, kako možemo decu praviti zbog same dece, a ne zbog nas samih ili zbog neke urođene potrebe? Kako je Bog mogao da stvori čoveka zbog ljubavi prema čoveku, ako čoveka još uvek nije poznavao. Koristi ZNANJE ono je u tebi, samo ugasi svoj um, ugasi sve što je ograničeno i veruj onome što zoveš intuicijom
 

Back
Top