zasto je doveden LIDL kod nas?

za srpsku ponudu precenjenog domaceg djubreta ponuda im je nenormalno dobra... nigde ne mozes da kupis vise smrznuti grasak, sve otislo...dva puta jeftiniji
Ma polako, to je frka neko vreme, kasnije ce biti sve i svasta.
Imaju genijalno zamrznuto voce ( maline, kupine, visnje, razne mesavine tropskog voca) stvarno za dzabe.
Maline recimo kostaju 3,50 evra ( mislim da je 700 grama).
 
na pijacama na 1 seljaka ima 10 preprodavaca...neka ih uniste ebe mi se..karfiol na pijaci 200-250 din a u lidlu 60... jaja skinuli svi marketi sa 14 na 10...znaci da su nas ebali u mozak sa 14 din godinama a mi ko idioti placali..e zato je lidl dobar, sto se mene tice roda i idea su hrvatski kapital, maxi miskovicev, a shop&go belgijski...sta tu ima nase osim njihovog ugradjivanja u nenormalne marze... u maxiju su popizdeli i svima su morali da dignu plate za 5000 jer u lidlu imaju mnogo vece i jos plus dva neradna dana u toku nedelje......

Ако је стварно тако као што ти кажеш - то би било супер.......... мени жао данас читам да нико нашим сељацима НЕЋЕ ДА ОТКУПИ ЈАБУКЕ КОЈЕ СУ ЈАКО ДОБРО РОДИЛЕ..........
 
Ja bih seljaku platila duplo vecu cenu ( mislim, imam pa mogu), ali ne i preprodavcima, a kako si lepo primetio seljaka na pijacama vise i nema.

znas kako su reklamirali na pijacama jabuke koje niko nije hteo da im vise kupi? kupite jabuke dece mi moje sve su neprskane :hahaha:

u lidlu kilo jabuka palo na 15 din, jabuke bombona... ma nek crknu bre ko ih ebe kad misle da je nerod stoka da ga peljese...

- - - - - - - - - -

Ако је стварно тако као што ти кажеш - то би било супер.......... мени жао данас читам да нико нашим сељацима НЕЋЕ ДА ОТКУПИ ЈАБУКЕ КОЈЕ СУ ЈАКО ДОБРО РОДИЛЕ..........

idi nema guzve vise... probaj i kupi ono sta te zanima pa neces pola stvari tzv nasih nikad vise uzeti,... bolju cokoladu nisam jeo dugo vremena svapska, 50 dinara 100 grama...gledaj po gradu koliko ljudi nosi kese tog gmo lidla pa ces shvatiti kako nas cerupaju na svakom cosku decenijama.

- - - - - - - - - -

...

I pisanje velikog slova i tacke na kraju proste recenice....

to je moj brend od prvog posta 2005. jer mi na ibm kibordu tipa m, riknuo caps lok :lol:
 
znas kako su reklamirali na pijacama jabuke koje niko nije hteo da im vise kupi? kupite jabuke dece mi moje sve su neprskane :hahaha:

u lidlu kilo jabuka palo na 15 din, jabuke bombona... ma nek crknu bre ko ih ebe kad misle da je nerod stoka da ga peljese...
Nesto mi je sada drugo palo na pamet kad pomenuh ove maline.
Ja sam se navadila na neko bademovo mleko koje muckam sa malinama i jabukom, bananom i u Srbiji sam onomad u Maksiju
pala stvarno u nesvest kada sam videla to mleko po ceni od 550 dinara. Ja ga u Lidlu ( ali i kod rugih diskontera) placam 150 dinara.
Isto vazi i za maslinovo ulje, a padala sam u nesvest kada sam u Maksiju i cene vina pa i kisele vode gledala i kupovala naravno jer mi
je trebalo. Kisela voda kosta recimo u Lidlu oko 15 centi, a Knjaz Milos oko 35 dinara ( u Maksiju). A ista je, ili je barem meni ista.
 
Nesto mi je sada drugo palo na pamet kad pomenuh ove maline.
Ja sam se navadila na neko bademovo mleko koje muckam sa malinama i jabukom, bananom i u Srbiji sam onomad u Maksiju
pala stvarno u nesvest kada sam videla to mleko po ceni od 550 dinara. Ja ga u Lidlu ( ali i kod rugih diskontera) placam 150 dinara.
Isto vazi i za maslinovo ulje, a padala sam u nesvest kada sam u Maksiju i cene vina pa i kisele vode gledala i kupovala naravno jer mi
je trebalo. Kisela voda kosta recimo u Lidlu oko 15 centi, a Knjaz Milos oko 35 dinara ( u Maksiju). A ista je, ili je barem meni ista.

svi veliki marketi roda metro dis pucaju...ljudi nece da idu vise... sad ce ih zatvoriti ili skidati cene na realne, nema trece
 
Recimo, na Kvantašu ako poznaješ dobrog domaćina možeš da se dogovoriš da te snabděva veoma povoljno na veliko sa svog imanja.
Recimo, paprike i to neprskane, em jeftinije, em zdravije nego u tržnim lancima.

dobro sredis to za paprike...a sta ces za mleko, a za meso, a za hleb, a za voce...neces valjda da jedes paprike 0-24 x365 :lol:

- - - - - - - - - -

reko na jednoj slicnoj temi... kosmonauti koji su u svemirskim stanicama jedu gmo na cevke a zaduzeni su za milijarde dolara opreme...mislim, srpska svemirska stanica bi bila sa zaratustrinim paprikama, mitinim prasicima koji su trcali po livadi, ili rajelinim mlekcem od srpske simentalke koja slobodno pase dok joj ne pukne vime od mleka sa 50 posto masnoce :lol:
 
dobro sredis to za paprike...a sta ces za mleko, a za meso, a za hleb, a za voce...neces valjda da jedes paprike 0-24 x365 :lol:

- - - - - - - - - -

reko na jednoj slicnoj temi... kosmonauti koji su u svemirskim stanicama jedu gmo na cevke a zaduzeni su za milijarde dolara opreme...mislim, srpska svemirska stanica bi bila sa zaratustrinim paprikama, mitinim prasicima koji su trcali po livadi, ili rajelinim mlekcem od srpske simentalke koja slobodno pase dok joj ne pukne vime od mleka sa 50 posto masnoce :lol:

Već zamišljam něšto u stilu "Ederlezi Rising". :cool:
 
Recimo, na Kvantašu ako poznaješ dobrog domaćina možeš da se dogovoriš da te snabděva veoma povoljno na veliko sa svog imanja.
Recimo, paprike i to neprskane, em jeftinije, em zdravije nego u tržnim lancima.
Nema u Srbiji nista "neprskano". Mozes sam da napravis basticu pa da gajis paprike i paradajz.
Uostalom nije ni to prskanje uvek otrovno samo sto se kod nas ne vodi racuna o tome, a i nikakva kontrola ne postoji.
Najjace otrove mozes ladno da kupis u svakoj poljoprivrednoj apoteci.
 
dobro sredis to za paprike...a sta ces za mleko, a za meso, a za hleb, a za voce...neces valjda da jedes paprike 0-24 x365 :lol:

- - - - - - - - - -

reko na jednoj slicnoj temi... kosmonauti koji su u svemirskim stanicama jedu gmo na cevke a zaduzeni su za milijarde dolara opreme...mislim, srpska svemirska stanica bi bila sa zaratustrinim paprikama, mitinim prasicima koji su trcali po livadi, ili rajelinim mlekcem od srpske simentalke koja slobodno pase dok joj ne pukne vime od mleka sa 50 posto masnoce :lol:
Ma ja bre pricam o mleku od badema ( ima i od kokosa), to sa stvarnim mlekom nema nikakve veze.
 
a taj ti rekao da su neprskane jel? mislim dal si nekad radio na placu, nesto gajio pa da znas o cemu taj drobi? svaku stvar danas moras da prskas od milion gowana koje mogu da upropaste rod... da taj pravi za sebe i svoju upotrebu pa jos i da kazes ajde...al na kvantasu prodaju na veliko, a ne prska :lol

Ma voce mora da se prska, jabuke su tu najgore jer ih prskaju i dvajes puta. Vinograd je uvek morao da se prska. I nije to nista strasno, strasno
je sto se koriste najzesci otrovi koji su svuda zabranjeni.

- - - - - - - - - -

Lidl je majka Mara za ljude sa kucnim ljubimcima, Marlon moze tu da kupi jako kvalitetnu hranu za svog psa, a 5 x jeftinija od nekih kao
cuvenih marki.
 
Ma voce mora da se prska, jabuke su tu najgore jer ih prskaju i dvajes puta. Vinograd je uvek morao da se prska. I nije to nista strasno, strasno
je sto se koriste najzesci otrovi koji su svuda zabranjeni.

- - - - - - - - - -

Lidl je majka Mara za ljude sa kucnim ljubimcima, Marlon moze tu da kupi jako kvalitetnu hranu za svog psa, a 5 x jeftinija od nekih kao
cuvenih marki.

samo ti zaebavaj da ja mrzim kerove :lol:
das vidla kakvog sam imao samo bi treptala...
 
U Nemackoj postoji jedna zaduzbina ( finansira je drzava tako da je neutralna) koja ocenjuje kvalitet raznoraznih proizvoda i daje im ocene.
Od masina za ves, kompjutera, shampona za kosu, sredstva za pranje vesa i raznih drugih stvari, ukljucujuci bas i ovu hranu za pse.
Ova hrana za pse kosta 1 evro kg ( a dobije uvek najbolje ocene) a hrana od nekih cuvenih proizvodjaca kosta 3 evra kilogram
i kazu da ne valja ili da je ista kao i ova jeftina.
Pre nedelju, dve je bio porazavajuc rezultat za sredstva za pranje. Ovaj Persil i Ariel su dobili najgore ocene, a daleko su najskuplji.
Ovi od diskontera su kao najbolji. Isto je i za shampone za kosu.
 
Pitao sam da li je PLAZMA otrovna. Niko mi nije odgovorio.

Zašto sam pitao? Često kupujem PLAZMU i ona košta minimum 95, pa do 100 i par dinara. Duplo pakovanje najčešće u našim trgovimama ne košta manje nego dve pojedinačne PLAZME ili bude 1-2 dinara jeftinije.
U LIDL-u pakovanje od 4 PLAZME (600g) košta 335 dinara. Dakle, oko 84 dinara po jednom pakovanju. Da li je PLAZMA iz LIDL-a (BAMBI PLAZMA, ne neka kopija, da se razumemo) otrovnija od one iz MAXI-ja, DIS-a...?
Pa i nije se taj vaš Lidl baš pretrgo po pitanju plazme.. Naš je jeftijniji:
lidll.jpg


Inače, Plazma je izvrstan keks
 
Ne znam da li sam napisao za jednu tvrdnju da je LIDL sahranio Todorica i Agrokor, Kazu da je 52 LIDL radnje rasporedjene po Hrvatskoj ostavilo Agrokor bez dovoljno kupaca, 200 miliona evra je ulozio da bi dosao do jeftinije proizvodnje i robe ali nije uspeo, Stigli su ga i krediti, Ne moze kod nas da bude skuplje ,nego u Nemackoj,Americi,
 
Lidl kao i maxi, idea, aman, tempo... ima jednako nekvalitetnu robu. u stvari, robu koja zadovoljava ocekivanja najveceg dela populacije srbije. pri cemu je lidl daleko najjeftiniji za isti kvalitet koji nude , u mom postu ranije navedene firme.

samo sto je malo bezveze pricati o nekvalitetnoj robi narocito s obzirom da ovi prostori nikada nisu videli u celokupnoj istoriji bilo sta bolje od onoga kupljenog u Lidlu

a da ne govorimo koliko cesto je nas narod bio i gladan i zedan i bos i go

pises ko da smo lordovi
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima,niti da li su sve nase. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? pa srbi valjda mrze nemce cim se rode,sto tamo da idu NASE PARE...?! ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo prodavnice fale...nemamo bre nikakvu kupovnu moc,potrosacka korpa veca od minimalca duplo...penzioneri jedva zive,al tako i zasluzuju,jer se nisu pobunili ni jednom. vlast su cisti IZDAJNICI drzave... hahahahah koja bolest...БОЛЕШТИНА !

43687675_1873882002693643_9043953682189647872_o.jpg
 
Ali znate sta mi je onako nacudnije - nasi preci su gladovali jako cesto ili su radili ko maniti po ceo dan od jutra do mraka za neku sacicu krompira i psenicnog zrnevlja jer te sorte nisu davale mnogo

A Srbija je bila pretezno poljoprivredna zemlja i to ne treba zaboraviti - znaci od jutra do mraka za 3-4 krompira u toku dana i to je tako bilo verovali ili ne :lol:

I vi sad nalazite manu masovnoj produkciji i produktivnosti - okej nije savrseno, ali jbote u odnosu na glad i nemastinu i nemanje lekova i svega i svacega mi stvarno zivimo u zlatnom dobu i vi bi sad zlatnu koku i zlatno pile koje je trcalo po bunjistu, a ne svidjaju vam se pilad iz masovnog uzgoja :roll:

Mislim stvarno, ako je zdravo...

I ne znam sto kukate tolko na GMO - pa nasi narodi su preziveli i Crnu Smrt - ja nesto ne verujem da je taj GMO opasniji :lol:

A i nije da se ne moze izbeci
 

Back
Top