VITAMINI

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
26.424
Čitala sam na netu, ali me zanima lično iskustvo i mišljenje ljudi.


Ja sam se iznenadila kada sam kroz razgovor sa ljudima shvatila koliko puno ljudi pije vitamine kao dodatke ishrani pa sam se malo više zainteresovala. Kažu da nam hrana više nije dovoljna jer je puna pesticida i izgubila je osnovna svojstva.
Doktori ih takođe preporučuju, kada smo prehlađeni dobijemo preporuku da pijemo čajeve i c vitamin.

Da li ih pijete, imate neki brend čije vitamine kupujete ili svaštarite, uzmete onaj koji vam u apoteci preporuče?
Da li verujete da su bolji skupi vitamini ili mislite da cena nije odraz kvaliteta?
Koju vrstu vitamina pijete i zašto?
I kako se odlučite da počnete da ih pijete? Odete kod lekara da se posavetujete, uradite neka analize ili po preporuci prijatelja?

Dakle pucajte - pišite da li ste ZA ili PROTIV sa komentarima.
 
moji i odlicni su A klasa,malo su skuplji...

1166450_01
ovaj nema u Srbji
1.jpg
terranova-multivitamini-za-decu~1771.jpg
 
Čitala sam na netu, ali me zanima lično iskustvo i mišljenje ljudi.


Ja sam se iznenadila kada sam kroz razgovor sa ljudima shvatila koliko puno ljudi pije vitamine kao dodatke ishrani pa sam se malo više zainteresovala. Kažu da nam hrana više nije dovoljna jer je puna pesticida i izgubila je osnovna svojstva.
Doktori ih takođe preporučuju, kada smo prehlađeni dobijemo preporuku da pijemo čajeve i c vitamin.

Da li ih pijete, imate neki brend čije vitamine kupujete ili svaštarite, uzmete onaj koji vam u apoteci preporuče?
Da li verujete da su bolji skupi vitamini ili mislite da cena nije odraz kvaliteta?
Koju vrstu vitamina pijete i zašto?
I kako se odlučite da počnete da ih pijete? Odete kod lekara da se posavetujete, uradite neka analize ili po preporuci prijatelja?

Dakle pucajte - pišite da li ste ZA ili PROTIV sa komentarima.
ove su takođe dobre za žene spada među 15 najboljih,ima ih ovde


- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/aclk?sa=l&ai=...wjVvNfdv7_cAhUECywKHZrCAmoQ0Qx6BAgEEAI&adurl= terrranova,isto kvalitetni
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne. Sve sto nam je potrebno postoji u hrani. Ljudi ne unose prave namirnice u sebe, procesuju hranu, zato i pomanjkavaju vitamine. Ne razumem kakve veze imaju pesticidi sa vitaminima? Danas je sve tretirano i prskano, cak i domace. Sve to konzumiram, mesecno kontrolisem krvnu sliku, i nema deficita vitamina.
 
Apsolutno ne. Sve sto nam je potrebno postoji u hrani. Ljudi ne unose prave namirnice u sebe, procesuju hranu, zato i pomanjkavaju vitamine. Ne razumem kakve veze imaju pesticidi sa vitaminima? Danas je sve tretirano i prskano, cak i domace. Sve to konzumiram, mesecno kontrolisem krvnu sliku, i nema deficita vitamina.

nikad kroz hranu ne možeš potpuno da uneseš neke minerale,ima ih vrlo vrlo malo,nedovoljno za odraslu osobu

- - - - - - - - - -

Samo priroda,nista hemija...

kladim se da voliš hašiš
 
Ne uzimam ništa, nije neki princip u pitanju nego ne osećam potrebu, a lenja sam da se informišem i bavim time radi preventive. Kada sam imala manjak gvožđa onda sam pila tablete, od kada se to regulisalo ne pijem ni njih.
 
danas je trend da ishrana normalnog prosecnog coveka mora da sadrzi suplemente
samo se zaboravlja da sem hipo postoji i hipervitaminoza
potrebu za dodatnim unosenjem vitamina imaju osobe koje se hrane na principu keto ishrane
zdrava osoba koja ima raznovrsnu ishranu nema potrebe za suplementacijom
ne unosim vitamine, samo povremeno mg
kad se preforsira, cerka imunitet podrzava sa unosom maticnog mleca
 
Čitala sam na netu, ali me zanima lično iskustvo i mišljenje ljudi.


Ja sam se iznenadila kada sam kroz razgovor sa ljudima shvatila koliko puno ljudi pije vitamine kao dodatke ishrani pa sam se malo više zainteresovala. Kažu da nam hrana više nije dovoljna jer je puna pesticida i izgubila je osnovna svojstva.
Doktori ih takođe preporučuju, kada smo prehlađeni dobijemo preporuku da pijemo čajeve i c vitamin.

Da li ih pijete, imate neki brend čije vitamine kupujete ili svaštarite, uzmete onaj koji vam u apoteci preporuče?
Da li verujete da su bolji skupi vitamini ili mislite da cena nije odraz kvaliteta?
Koju vrstu vitamina pijete i zašto?
I kako se odlučite da počnete da ih pijete? Odete kod lekara da se posavetujete, uradite neka analize ili po preporuci prijatelja?

Dakle pucajte - pišite da li ste ZA ili PROTIV sa komentarima.

Meso i samo meso.
Šalim se naravno. Pijem šumeće vitamin C 0d 60 do 120 mg samo kada vežbam.
Inače sam svestan da hrana nije onakva kakva bi bila da je sam uzgajam. Ali šta znam, nekako sve što je tečno teško podnosim.
 
Čitala sam na netu, ali me zanima lično iskustvo i mišljenje ljudi.


Ja sam se iznenadila kada sam kroz razgovor sa ljudima shvatila koliko puno ljudi pije vitamine kao dodatke ishrani pa sam se malo više zainteresovala. Kažu da nam hrana više nije dovoljna jer je puna pesticida i izgubila je osnovna svojstva.
Doktori ih takođe preporučuju, kada smo prehlađeni dobijemo preporuku da pijemo čajeve i c vitamin.

Da li ih pijete, imate neki brend čije vitamine kupujete ili svaštarite, uzmete onaj koji vam u apoteci preporuče?
Da li verujete da su bolji skupi vitamini ili mislite da cena nije odraz kvaliteta?
Koju vrstu vitamina pijete i zašto?
I kako se odlučite da počnete da ih pijete? Odete kod lekara da se posavetujete, uradite neka analize ili po preporuci prijatelja?

Dakle pucajte - pišite da li ste ZA ili PROTIV sa komentarima.
Ako nemas problema zasto bi nesto dodatno uzimala?
Uzima se gvozdje, ali samo za slucaj da nedostaje, inace zna da bude vrlo opasno, uzimaju se kapsule Omega 3 ( mene mrzi, mnogo su velike),
uzimam magnezijum ( ali bez veze) jer imam grceve, ali nemam utisak da mi to pomaze:D

Jedno sam vreme pila dnevno dva litra vode sa 4 limuna i igrom slucaja sam isla na neku kontrolu krvi i urina.
Laboratorija nije mogla da veruje koliko ja vitamina C imam u urinu. Znaci da neme veze s mozgom. Kao protocni bojler.
 
Sta znaci ovo - Odlicni su a posebno atribut - *A klasa* ? Koji su kriterijumi za to? Je l to *odlicni* najvisa ocena ili ima i *odlicnijih* i *najodlicnijih* itd.?

valjda ono - sinteticki, prirodni..
pa ces od nekih da imas benefit, a od nekih posledice..samo mora da prodje vreme, jer si uneo vise hemije nego korisnog sa jednom tabletom
 
Cim to strpas u tabletu,daleko je od korisnih vitamina...
Bas tako, sve sto prodje kroz fabricke linije i pakovanja nema veze sa " prirodnim" vitaminima.
Prirodni su kako vec i sama rec kaze neki vitamini koje covek unosi tako sto jede recimo koprivu, sargarepu,
jabuke i neke razne druge " prirodne" namirnice, sve stoi kupujes u vidu tableta to vise nije prirodno.
Ja sam jedno vreme ( nekoliko meseci recimo) svakg dana pila dva litra limunade u kojoj je bilo dva litra vode
i pola kg iscedjenog limuna, ali ne zbog vitamina C nego mi je to tako bilo prijatno. Onda ( bez da sam imala
pojma da sam pila taj limun) odem na neku kontrolu kod lekara i laboratorija stavi ogroman crveni uzvicnik
oko vitamina C u urinu, lekarka me pita sta sam to radila, ja objasnim, ona mi kaze da je to sve sviranje uz bubanj
jer ti vitamini kako udju, tako izadju Nego ja sam to pila zbog ukusa, nikako zbog zdravlja.
 
postoji doza za svaki vitamin i mineral koji unosimo
to ej ono sto telu treba, sve preko toga ide u kanalizacionu cev ili se talozi (cini mi se da sam procitala da je jetra u pitanju) i moze da izazove negativne posledice (a vitamin)
 
Ja sam jedno vreme ( nekoliko meseci recimo) svakg dana pila dva litra limunade u kojoj je bilo dva litra vode
i pola kg iscedjenog limuna, ali ne zbog vitamina C nego mi je to tako bilo prijatno. Onda ( bez da sam imala
pojma da sam pila taj limun) odem na neku kontrolu kod lekara i laboratorija stavi ogroman crveni uzvicnik
oko vitamina C u urinu, lekarka me pita sta sam to radila, ja objasnim, ona mi kaze da je to sve sviranje uz bubanj
jer ti vitamini kako udju, tako izadju Nego ja sam to pila zbog ukusa, nikako zbog zdravlja.


Tih pola kilograma limuna koje si pila u limunadi sadrzi svega nekih 200 mg C vitamina (0,2 grama) tako da je fascinantno ako je u urinu bilo toliko izlucenog C vitamina da bi ta vrednost opravdala komentar - *ogroman crveni uzvicnik*. Kroz urin se izbacuje C vitamin koji telu *ne treba* pa bi to znacilo da tebi ne treba skoro nista tj. da si fenomen ako znamo da je prakticno svim sisarima (nasim biohemijski najblizim srodnicima) dnevno potrebno oko 200 mg C vitamina ALI po 1 kilogramu telesne tezine. Taj podatak je i bio glavni argument nobelovcu Pauling-u (biohemicaru) da avangardno zagovara *sokantne* (a po njemu OPTIMALNE) doze za dobro zdravlje ljudi od nekih 15 grama dnevno (200mg X 75kg tezine prosecnog coveka) - koliko je i sam unosio vise decenija do svoje smrti... U 93. godini... Od raka. No, tvoja doktorka se, ocito, nije mnogo zanimala za Paulinga (ili ga , kao i mnogi lekari, smatra za sarlatana i ekscentrika... za razliku od clnova Nobelovog komiteta koji mu ipak dadose tu nagradicu)
 
Poslednja izmena:
Tih pola kilograma limuna koje si pila u limunadi sadrzi svega nekih 200 mg C vitamina (0,2 grama) tako da je fascinantno ako je u urinu bilo toliko izlucenog C vitamina da bi ta vrednost opravdala komentar - *ogroman crveni uzvicnik*. Kroz urin se izbacuje C vitamin koji telu *ne treba* pa bi to znacilo da tebi ne treba skoro nista tj. da si fenomen ako znamo da je prakticno svim sisarima (nasim biohemijski najblizim srodnicima) dnevno potrebno oko 200 mg C vitamina ALI po 1 kilogramu telesne tezine. Taj podatak je i bio glavni argument nobelovcu Pauling-u (biohemicaru) da avangardno zagovara *sokantne* (a po njemu OPTIMALNE) doze za dobro zdravlje ljudi od nekih 15 grama dnevno (200mg X 75kg tezine prosecnog coveka) - koliko je i sam unosio vise decenija do svoje smrti... U 93. godini... Od raka. No, tvoja doktorka se, ocito, nije mnogo zanimala za Paulinga (ili ga , kao i mnogi lekari, smatra za sarlatana i ekscentrika... za razliku od clnova Nobelovog komiteta koji mu ipak dadose tu nagradicu)
Meni je to stvarno svejedno, niti sam ga pila jer mi nedostaje niti me je taj uzvicnik mnogo uzbudio.
Jednostavno ga je bilo ( uzvicnika) kao sto ga ima i ako je holesterol malo visi ili eritrociti nisu tacno 4 miliona( kao sto obicno i nsiu, ali im fali samo
malkice pa da bidnu.
Moju doktorku ( internistkinja) inace i boli ona stvar i za mnogo vaznije stvari.
Sto se tice karcinoma i tog vitamina C koji je u zadnje vreme nesto kao aktuelan ja sam shvatila ( citajuci jednu pametnu osobu na drugom forumu koju je zadesio
karcinom)da tu ove doze ( da kazem oralne) ne igraju nikakvu ulogu nego da se to unosi intravenozno, ali jos uvek nema studija koje bi se smatrale
validnim pa tako i niko ne zna nista.
Nego, sto ti mene ovde napadas?:zcepanje:

- - - - - - - - - -

postoji doza za svaki vitamin i mineral koji unosimo
to ej ono sto telu treba, sve preko toga ide u kanalizacionu cev ili se talozi (cini mi se da sam procitala da je jetra u pitanju) i moze da izazove negativne posledice (a vitamin)

Ma cela ta prica sa vitaminima smisljena je od lukavih ljudi a na prici se zaradjuju milijarde i milijarde.
 
Tih pola kilograma limuna koje si pila u limunadi sadrzi svega nekih 200 mg C vitamina (0,2 grama) tako da je fascinantno ako je u urinu bilo toliko izlucenog C vitamina da bi ta vrednost opravdala komentar - *ogroman crveni uzvicnik*. Kroz urin se izbacuje C vitamin koji telu *ne treba* pa bi to znacilo da tebi ne treba skoro nista tj. da si fenomen ako znamo da je prakticno svim sisarima (nasim biohemijski najblizim srodnicima) dnevno potrebno oko 200 mg C vitamina ALI po 1 kilogramu telesne tezine. Taj podatak je i bio glavni argument nobelovcu Pauling-u (biohemicaru) da avangardno zagovara *sokantne* (a po njemu OPTIMALNE) doze za dobro zdravlje ljudi od nekih 15 grama dnevno (200mg X 75kg tezine prosecnog coveka) - koliko je i sam unosio vise decenija do svoje smrti... U 93. godini... Od raka. No, tvoja doktorka se, ocito, nije mnogo zanimala za Paulinga (ili ga , kao i mnogi lekari, smatra za sarlatana i ekscentrika... za razliku od clnova Nobelovog komiteta koji mu ipak dadose tu nagradicu)

da li znas koliko je to 15gr?
i dozu od 1000mg organizam ne resorbuje, nego visak izbaci
po kojoj to teoriji sisarima teba 200mg na 1kg tezine?
 

Back
Top