Divlje životinje u privatnim rezervatima

Aruena*

Buduća legenda
Poruka
34.078
Imala sam prilike da posetim rezervat gde su jeleni lopatari i mufloni. Površina rezervata je cca pola hektara. Na toj površini životinje su slobodne. Hrane se dva puta dnevno. Primetila sam da su životinje dosta pitome i hoće prići blizu ograde. Rezervat nije napravljen u komercijalne svrhe.

Kakvo je vaše mišljenje o ovakvim rezervatima? Da li smatrate da je u redu da divlje životinje budu zatočene?
 
Tu su bezbedne, a i dobijaju hranu.
Podržavam
Uostalom, kakva je reazlika izmedju privatnih i državnih Zoo vrtova?
Prednost je verovatno na strani privatnih.

Zatim, u dosta zemalja postoje društva koja hrane medvede.
I to je lepo, ali se, najčešće mečkama svidi pa se tu nastane za stalno.
Mečići tu rodjeni su praktično nesposobni za život u divljini
 
Višak populacije je svakako problem. Problem je i bolest kod životinja. U registovanim ZOO vrtovima je zaposlen veterinar koji obilazi životinje i lako može da uoči neki problem. Dok u ovakvim rezervatima gde jedan čovek eventualnu uz pomoć još jednog brine o životinjama ne može prepoznati bolest, sem kad životinja padne ili vidno kopni.

- - - - - - - - - -

Tu su bezbedne, a i dobijaju hranu.
Podržavam
Uostalom, kakva je reazlika izmedju privatnih i državnih Zoo vrtova?
Prednost je verovatno na strani privatnih.

Zatim, u dosta zemalja postoje društva koja hrane medvede.
I to je lepo, ali se, najčešće mečkama svidi pa se tu nastane za stalno.
Mečići tu rodjeni su praktično nesposobni za život u divljini

Rezerati na koje sam mislila nisu privatni ZOO vrtovi jer nisu napravljenji komercijalne svrhe.
 
Да, али ако ти људи чувају те животиње, претпостављам да о њима воде рачуна као и ми о кућним љубимцима.

Зовемо ветеринара чим приметимо да нешто није у реду.

Јер, ако није комерцијала, мора да је велика љубав у питању.
 
Да, али ако ти људи чувају те животиње, претпостављам да о њима воде рачуна као и ми о кућним љубимцима.

Зовемо ветеринара чим приметимо да нешто није у реду.

Јер, ако није комерцијала, мора да је велика љубав у питању.

Svakako da pozovu veterinara, ali ne mogu uvek prepoznati bolest na vreme, to sam želela napisati.
Nisam nikad posebno istraživala kako veterinari zbrinjavaju životinje u ZOO vrtovima. Kako ih izoluju od ostalih, mislim kako im priđu. Prosto mi je nezamislivo da priđu bolesnom lavu ili recimo vuku pored ostalih.
Naravno da čovek neće držati tako opasne životinje, ali ni jeleni ili mufloni nisu bezazleni.
 
Svakako da pozovu veterinara, ali ne mogu uvek prepoznati bolest na vreme, to sam želela napisati.
Nisam nikad posebno istraživala kako veterinari zbrinjavaju životinje u ZOO vrtovima. Kako ih izoluju od ostalih, mislim kako im priđu. Prosto mi je nezamislivo da priđu bolesnom lavu ili recimo vuku pored ostalih.
Naravno da čovek neće držati tako opasne životinje, ali ni jeleni ili mufloni nisu bezazleni.

Успавају их претходно.
 

Back
Top