DOKAZI O BOGU

Pa naravno, tu su i endorfin, i testosteron, i oksitocin... zaljubljivanje, pa se i hormoni luče... dobro proučena i poznata biohemija. Primalni impuls za razmnožavanjem i pronalaženjem partnera za sex. Isto kao kod kučića i delfina.

Raj za sve životinjske vrste, pa i čoveka.

Хормони су хемијски одговор на душевна стања, Значи мора да се појаве неке мисли унашем уму да би се лучила хемија.
Има хемије и кад се лоше осећамо, кад се љутимо, кад смо бесни, гневни,уплашени, то је стресна хемија или ти производ пакла, паклена ватрица у којој се кува наша душа.
Значи мисли предходе сваком осећању и хемији.
А мислима предходи наш суд, (заљубљујемо се само у лепе девојке)
А наш суд почива на нашој Истини ( шта је лепо? Има држава где су на цени дебеле девојке па постоје товилишта за удаваче)
Ту долазимо до истине и заблуде као светла и таме,
Ако смо у истини онда је наш суд добар и лепа хемија ће тећи нашим венама, а ако наш суд почива на заблуди онда ће хемија бити мало другачија.
А пошто је наше понашање увек повезано са тим како се осећамо онда видимо да наша истина утиче на наше понашање.
И ако неко жели да поради на свом доживљају живота и понашању онда мора да поради на својој истини.
Другим речима Истина је наш бог а нечији бог је и заблуда.
Па ако се некоме живот смучио то је зато што служи злом богу, својој заблуди, који његов живот храни лошим осећањима
 
Poslednja izmena:
Као што се и религија злоупотребљава од стране злих људи...не користи се у те сврхе од стране верника...

Tako nekako, ali termin "vernik" je širok pojam. Imaš vernika kriminalaca.

- - - - - - - - - -

Хормони су хемијскиодговор на душевна стања, Значи мора да се појаве неке мисли унашем уму да би се лучила хемија.
Има јемијеим кад се лоше осећамо, кад се љутимо, кад смо бесни, гневни,уплашени, то је стресна хемија или ти производ пакла, паклена ватрица у којој се кува наша душа.
Значимисли предход сваком осећању и хемији.
А мислима предходи наш суд, (заљубљујемо се само у лепе девојке)
А наш суд почива на нашој Истини ( шта је лепо? Има држава где су на цени дебеле девојке па постоје товилишта за удаваче)
Ту долазимо до истине и заблуде као светла и таме,
Ако смо у истини онда је наш суд добар и лепа хемија ће тећи нашим венама, а ако наш суд почива на заблуди онда ће хемија бити мало другачија.
А пошто је наше понашање увек повезано са тим како се осећамо онда видимо да наша истина утиче на наше понашање.
И ако неко жели да поради на свом доживљају живота и понашању онда мора да поради на својој истини.
Другим речима Истина је наш бог а нечији бог је и заблуда.
Па ако се некоме живот смучио то је зато што служи злом богу, својој заблуди, који његов живот храни лошим осећањима

Kad sam stigao do "proizvoda pakla" nije imalo smisla da dalje čitam.
 
Dešavalo se više puta da nauka bude vrlo zla, nažalost...

Ima Uspenski jednu priču u svojoj knjizi "Razgovori sa đavolom" koja se zove "Izumitelj", u kojoj potvrđuje ove tvoje reči.

Naime, priča počinje kada jedan mlad čovek, izumitelj, koji se bavio raznim tehničkim pronalascima, zbog neuspeha na poslovnom planu odluči da se ubije.
Kada je kupio pištolj kako bi se ubio, po prirodi stvari jednog izumitelja, zainteresovao ga je mehanizam kod pištolja i onda je dobio ideju kako da ga poboljša.

Ukratko, izumio je prvi automatski pištolj, a poslovni uspeh, ime i materijalno bogatstvo je stekao kada je neki ludak tim pištoljem pobio svoju porodicu, a da oni nisu imali vremena da pobegnu. Njegov izum je dobio veliku cenu u oružarnicama širom Amerike, a kasnije se to zlo proširilo i na celi svet.
 
JOŠ JEDNO ČUDO U ĐERDAPSKOM OSTROGU: Mladić je bio u KOMI, majka se pomolila Svetom Zosimu i onda je usledilo ČUDO BOŽJE!


1265899_manastir-tumane-foto-youtube-printscren-1111_ls.jpg


Poznato je da se u manastiru Tumane kod Golupca dešavaju čuda. Molitve upućene ovom svecu, leče mnoge bolesti, a najnovija svedočenja govore o tome da je ovaj svetac oporavio čak i ljude koji su bili u komi. Medicinski otpisane, molitva ih je povratila.



M. M. iz velikog Laola došla je sa sinom u manastir Tumane da zablagodari Svetom Zosimu. Dok je bio u komi, usled pucanja bubrega, ona je dolazila u manastir da mu se čitaju molitve.



Nakon molitve, sin se probudio iz kome, vratilo mu se pamćenje, i svakoga dana se sve bolje osećao. Naposletku je bio isceljen.



J. D. iz Smederevske Palanke bio je nekoliko dana u komi. Njegova kćerka je pozvala manastir Tumane da se bratija moli za ozdravljenje.



Kod kivota Svetog Zosima pročitana je molitva. Gotovo u isto vreme, D. se probudio iz kome. Čim je izašao sa lečenja, došao je u manastir i zablagodario svetitelju.



Mnogobrojna svedočenja o čudesnim isceljenjima kod moštiju Svetog Zosima ispunjavaju letopis Manastira Tuman. Ovi sveti primeri jasno svedoče veru i ljubav naroda prema Bogu i svetitelju.



Osećajući da je manastir Tuman jedna od najvećih pravoslavnih svetinja, vekovima ga zovu Đerdapski Ostrog, prepoznajući isti blagodatni dar isceljivanja kod Svetog Vasilija i Svetog Zosima.



Mnogi dolaze tužni i bolešću utučeni. Iz svetinje odlaze radosni i zdravi. Sigurno je to da ko jednom dođe i oseti blagoslov Božji, tumanskoj svetinji iznova se vraća.



U na­ro­du bra­ni­čev­skog kra­ja ve­ko­vi­ma ži­vi pre­da­nje da se Pre­po­dob­ni Zo­sim Si­na­it upo­ko­jio ka­da ga je ne­ho­ti­ce ra­nio Mi­loš Obi­lić, ko­ji je imao dvor u ne­po­sred­noj bli­zi­ni ma­na­sti­ra Tu­ma­n i ko­ji je u nje­go­voj oko­li­ni obič­no lo­vio. Svi pu­to­pi­sci ko­ji su se na­šli u Tu­ma­nu to­kom XIX ve­ka sa ma­nje i vi­še de­ta­lja opi­sa­li su spo­me­nu­to pre­da­nje.



Vekovima je grob, kasnije mošti prepodobnog Zosima, u velikom poštovanju naroda. O tome su zapisana i mnoga svedočanstva, poput ovog.

 
Ne znam, ja bih se ovde prvo zahvalio lekarima...

U jednoj knjizi sam pročitao lepu stvar u vezi ovih zahvalnosti. Ne znam da li si pročitao ali ću sada prepričati. Lekar izlečio mladića, a mladićeva baba se zahvaljuje Isusu. A lekar razmišlja: pa lekarima ne bi nedostajale zahvalnosti ako bi Isusu bile upućivane i tužbe, kada pri lečenju nešto krene kako ne treba.:D
 
U jednoj knjizi sam pročitao lepu stvar u vezi ovih zahvalnosti. Ne znam da li si pročitao ali ću sada prepričati. Lekar izlečio mladića, a mladićeva baba se zahvaljuje Isusu. A lekar razmišlja: pa lekarima ne bi nedostajale zahvalnosti ako bi Isusu bile upućivane i tužbe, kada pri lečenju nešto krene kako ne treba.:D
A ne, kad sve ide dobro onda je zaslužan Bog, a kad ide loše onda je kriv Sotona. Ili je sve to slučajnost i prilično nekontrolisan splet okolnosti, potpomognut (ne)iskustvom lekara i (ne)srećom pacijenta.

Nešto od toga jeste.
 
A ne, kad sve ide dobro onda je zaslužan Bog, a kad ide loše onda je kriv Sotona. Ili je sve to slučajnost i prilično nekontrolisan splet okolnosti, potpomognut (ne)iskustvom lekara i (ne)srećom pacijenta.

Nešto od toga jeste.

Верници (без навода) се захвале Богу и кад је добро и кад је лоше. Кад је добро, зато што је добро, а кад је лоше зато што је то поука о нечему а човек увек треба да је захвалан учитељу.
 
И употреба религије.
И употреба кашике.

Поента је да је избор људи да буду зли, чиме год да се баве и како год да размишљају. И то нема везе са религијом нити науком.

Да, али је згодно да зли не виде да је то зло:
Шта има лоше у томе што ћи да се лепо проведем са женом свог ближњег? лепо њој лепо мени, а њему ништа не фали ако не сазна.
Шта има лоше у томе да се дође преко реда до лекара, ко да чека у реду кад имам везуз или могу да платим да уђем преко реда.
Шта је лоше у томе да се да неки динар милицији да не пише пријаву, нико нема штету а ја имам корист.
Јел да зли људи интелигентно размишљају,,треба бити СНАЛАЖЉИВ?
Нисмо ми зли него смо сналажљиви, лукави, способни за живот, јел да?
Преписађу на тесту, пушкице, шверцоваћу се у градском,
Па ја сам добар, шта ови причају да су људи зли?
 
Верници (без навода) се захвале Богу и кад је добро и кад је лоше. Кад је добро, зато што је добро, а кад је лоше зато што је то поука о нечему а човек увек треба да је захвалан учитељу.

Наш интелект воли да краде оно што му Бог да и да присваја као своје заслуге: Па кад Бог да лекару да излечи неког лекар каже ЈА САМ ИЗЛЕЧИО ПАЦИЈЕНТА, а кад својом грешком убије пацијента онда?
Истина је да лекар нити може да убије неког нити да излечи ако му Бог то не да,
Онога ко је мртав у души ни један лекар не може да излечи а онога који је у души жив и врачара ће да излечи јер је живот у њему.
 
Poslednja izmena:
Верници (без навода) се захвале Богу и кад је добро и кад је лоше. Кад је добро, зато што је добро, а кад је лоше зато што је то поука о нечему а човек увек треба да је захвалан учитељу.
To je tačno što kažeš, znam ljude koji to iskreno urade. Nema ih mnogo. Opet, imajući u vidu koliko se loših stvari dešava živim bićima koja to nisu zaslužila ni po kom osnovu, deci, životinjama, štatijaznam, imam utisak da te molitve zaista idu u prazno.

Mi gledamo stvari antropomorfno, dobro nam je samo ono što je dobro u našu korist, ali opet, ko smo mi da kažemo da jedna stafilokoka ne treba da živi? Ko je napravio tu stafilokoku i zašto, sa kojim ciljem? According to religious people, Bog je napravio, a mi je ubijamo antibioticima. Opet, zahvaljujući lekarima i lekovima, kad pobijemo kolonmiju od 100 miliona njih, mi zahvaljujemo Bogu na uspešnom genocidu njegovih stvorenja. Nešto tu ne valja.

Misli o tome - zašto posmatramo stvari sebično, uvek na makro nivou? Zašto je naš Bog na makro nivou i zašto je toliko antropomorfan? Zašto je dobro samo ono što je nama dobro, uprkos činjenici da stradaju druga živa bića?
 
Верници (без навода) се захвале Богу и кад је добро и кад је лоше. Кад је добро, зато што је добро, а кад је лоше зато што је то поука о нечему а човек увек треба да је захвалан учитељу.

Jel sam dobro cuo treba da zahvale i kad se desi lose ?

Pogine ti neko blizak i ti kazes "hvaa bogu" :(
 
Pa evo brate pokusaj.
Skoncentrisacu se i dacu sve od sebe da razumem ovo sto si rekao da treba da mu se zahvalimo i za lose.
Nemam ni ja nameru tebe da uvredim niti bilo koga ovde, eto razglabamo.............
 
Još jednom , svi oni koji traže dokaze o postojanju Boga kroz materijalne dokaze u svetu objekata (pojavnosti) nikada takve dokaze neće dobiti isto kao što ne postoje suštinski dokazi za postojanje istog tog materialnog (objektivnog) sveta. Što znači sve je u ubeđenju tj. veri.
Drugačije rečeno ; i oni koji kao osnovu stvarnosti uzimaju svet objekata i tačnost čula kao i oni koji kao osnov svega vide Boga oslanjaju se isključivo na ubeđenje tj. veru.
 

Back
Top