Како бити вољен, тражен, цењен ? Јел' све од Бога, или ..?

Књаз Милош

Ističe se
Poruka
2.065
Приметио сам да они који су "привлачни"
привлаче и мушкарце и жене.
Једне за дружење, друге за љубав.

Које су то особине које можемо код себе изградити
па и сами бити атрактивни и пожељни ?

Свакако, треба поћи од става да све што теби прија - прија и другима.
Дакле поштење, искреност, ненасилност, духовитост, интелигенција ...
Све су то пожељне особине.

А које су од Бога,
које су то што их не можемо изградити већ добијамо рођењем ?
 
Ja zavolim ljude koji su iskreni, pošteni, fer, dobri i hrabri. Htedoh da napišem da volim i kad su skromni, a onda sam se setila da postoje i neki hvalisavci koje obožavam (zato što su zaradili pravo da se hvališu). E, sad, pitanje je i ko te voli ili ne voli. Možeš recimo da budeš super, a svejedno te ne vole, jer ti zavide. I tako te stvari. Ili te recimo vole samo zato što si neodoljivo lep...

Od Boga je valjda zdravlje, inteligencija, temperament i fizički izgled, tako da good luck wiith that.
 
Приметио сам да они који су "привлачни"
привлаче и мушкарце и жене.
Једне за дружење, друге за љубав.

Које су то особине које можемо код себе изградити
па и сами бити атрактивни и пожељни ?

Свакако, треба поћи од става да све што теби прија - прија и другима.
Дакле поштење, искреност, ненасилност, духовитост, интелигенција ...
Све су то пожељне особине.

А које су од Бога,
које су то што их не можемо изградити већ добијамо рођењем ?

naučio sam od jednog črnje da ne možeš naterati ljude da te vole... (to je stvar slobodne volje i izbora drugih ljudi a ne tebe)
 
...
Ne može se svima udovoljiti.

Ма и не треба,
али приметио сам да постоје "омиљени" ликови.

Ево и у овим изванредним ин виво експериментима,
ријалитијима,
лепо видимо да постоје они који "зраче"
и они који се труде, ал' им не иде баш ...
 
Naravno, postoji cela nauka o prihvatanju medju ljudima, deo toga je politika,
tako da sve moze da se nauci.
Medjutim pozvacu se na Linkolna...
" Neke ljude mozes da lazes sve vreme,...."
a nekad je cilj samo brza pobeda....
a i ljudi su kratkog pamcenja...

I samo je moral taj koji nas sprecava da zloupotrebljavamo
ono sto nam je dato..
 
Zavisi čime želiš privući ljude tj šta želiš postići

Ako želiš privući ljude da bi s njima ostvario neke svoje ciljeve - to je neka taktika, strategija...i sigurno se uči

Ako želiš da te ljudi cene ili vole ili te žele za prijatelja- tad trebaš negovati osobine koje ti voliš kod drugih, jer se slično sličnom raduje

znači, možeš biti zloban, zajedljiv, ne baš ugodan ...i bićeš omiljen sličnima sebi

ili, možeš biti dobrodušan, iskren, veseo... pokazati interes za ljude... radovaće ti se slični

Mislim da nas je Bog sve stvorio jednake (jednako nas voli) u nejedankim uslovima...dajući nam darove i posmatrajući naše IZBORE.
 
Друга ствар, људи су као мајмунчићи. Бићеш пожељан ако си им потребан, ако мисле да си финансијски јак, ако се довољно добро рекламираш.

- - - - - - - - - -

Zavisi čime želiš privući ljude tj šta želiš postići

Ako želiš privući ljude da bi s njima ostvario neke svoje ciljeve - to je neka taktika, strategija...i sigurno se uči

Ako želiš da te ljudi cene ili vole ili te žele za prijatelja- tad trebaš negovati osobine koje ti voliš kod drugih, jer se slično sličnom raduje

znači, možeš biti zloban, zajedljiv, ne baš ugodan ...i bićeš omiljen sličnima sebi

ili, možeš biti dobrodušan, iskren, veseo... pokazati interes za ljude... radovaće ti se slični

Mislim da nas je Bog sve stvorio jednake (jednako nas voli) u nejedankim uslovima...dajući nam darove i posmatrajući naše IZBORE.

Питање је да ли уопште желиш да привучеш људе. Ја не желим. Довољна ми је ужа породица и пар другарица.

- - - - - - - - - -

Овде на форуму желим да их привуче мој (евентуално) паметан пост или лепа фотографија цвета, мачке, зграде. Ништа лично.
 
Zavisi čime želiš privući ljude tj šta želiš postići

Ako želiš privući ljude da bi s njima ostvario neke svoje ciljeve - to je neka taktika, strategija...i sigurno se uči

Ako želiš da te ljudi cene ili vole ili te žele za prijatelja- tad trebaš negovati osobine koje ti voliš kod drugih, jer se slično sličnom raduje

znači, možeš biti zloban, zajedljiv, ne baš ugodan ...i bićeš omiljen sličnima sebi

ili, možeš biti dobrodušan, iskren, veseo... pokazati interes za ljude... radovaće ti se slični

Mislim da nas je Bog sve stvorio jednake (jednako nas voli) u nejedankim uslovima...dajući nam darove i posmatrajući naše IZBORE.

Ili zelja da budes prihvacen je samo nezrela potreba da te svi vole, da pripadas negde...

kada si svoj pripadas svojima...
 
naučio sam od jednog črnje da ne možeš naterati ljude da te vole... (to je stvar slobodne volje i izbora drugih ljudi a ne tebe)

jeste to tačno,ali ima i osoba koje se lako daju zavoleti,a to je već stvar temperamenta,do nekle fizičke privlačnosti i karakterne osobine vedrog i pozitivnog duha koji je otvoren za "ljubav" i pružanju iste.
Ali naravno,da će se neko nakačiti na neku karakternu crtu koju ne može da oprosti drugome,jer je nema ili ima,pa onda i jeste to da nas svi ne mogu voleti,što je u potpunosti ok.
 
То се не учи, то се зове харизма.

Или је имаш. или је немаш.

И те како се учи (ако ти је стало). Зна се шта људима годи и то и радиш.

На форуму сам радила многе експерименте и закључила да је невероватна поткупљивост на комплименте, репутације и томе слично.

Највећем непријатељу написати љубазну поруку, олала, па то је моментална промена!
 
И те како се учи (ако ти је стало). Зна се шта људима годи и то и радиш.

На форуму сам радила многе експерименте и закључила да је невероватна поткупљивост на комплименте, репутације и томе слично.

Највећем непријатељу написати љубазну поруку, олала, па то је моментална промена!
reputacija vrti gde burgija nece
 
И те како се учи (ако ти је стало). Зна се шта људима годи и то и радиш.

На форуму сам радила многе експерименте и закључила да је невероватна поткупљивост на комплименте, репутације и томе слично.

Највећем непријатељу написати љубазну поруку, олала, па то је моментална промена!

Можда на форуму, у животу не можеш да исфолираш, битан је глас, мимика, очи одају човека, то се не учи...
 
Можда на форуму, у животу не можеш да исфолираш, битан је глас, мимика, очи одају човека, то се не учи...

Ма све се учи и све се вежба. Добро, ако си глупа и досадна ту лека нема. Све остало се да поправити.
Себе посматрам и тврдим да се могу понашати крајње пријатно и пријатељски а исто тако могу бити и надрндани хитлер. Личност није једнослојна, мењамо се више пута у току дана.
 
Ма све се учи и све се вежба. Добро, ако си глупа и досадна ту лека нема. Све остало се да поправити.
Себе посматрам и тврдим да се могу понашати крајње пријатно и пријатељски а исто тако могу бити и надрндани хитлер. Личност није једнослојна, мењамо се више пута у току дана.

Али, то не зависи од нас него од саговорника.

Ја се нарогушим кад ми не прија саговорник, и тад не могу да будем пријатна.

Е, то би можда могло да се одглуми, али мрзи ме, да будем искрена.
 
Али, то не зависи од нас него од саговорника.

Ја се нарогушим кад ми не прија саговорник, и тад не могу да будем пријатна.

Е, то би можда могло да се одглуми, али мрзи ме, да будем искрена.

Што сам старија то више избегавам контакте. Имам пар људи са којима сам слободна да будем у најгорем издању а и они тако са мном. Ништа мање ме не би задовољило.
 

Back
Top