Svako ko slavi Boga nek odgovori na ovo pitanje.

Posto mi je prosla tema zakljucana zbog manjka argumenata sa druge strane aj da pokusamo opet , kako neko ko moze da gleda tragedije oko sebe moze da misli da je Bog u najmanju ruku dobar, trazim objasnjenje ? :)

Koliko si kratko postavio komplikovano pitanje toliko ces kratak ali isto takoi i nepotpun odgovor dobiti-zato sto, ako govorimo o hriscanstvu poenta bas i jeste u tome"pati ovde pa ces uzivati u drugom zivot/vecnom/u raju"...ukratko...
 
Znaci oni koji ne pate u ovom zivotu ce sigurno patiti u sledecem , ili su samo neki odabrani da pate u ovom a neki ce da uzivaju i u ovom i u sledecem ?

tako je.sve ces da vidiš šta si radel dok si bio živ.sveta trojica kazat ce ti

sa jedne strane ce da te brani tvoj anđeo,a sa druge strane demon vuče i kaže sve sto si loše radio,svaki greh.ako imas više lošeg nego dobrog ideš u pakao
 
Poslednja izmena:
tako je.sve ces da vidiš šta si radel dok si bio živ.sveta trojica kazat ce ti

sa jedne strane ce da te brani tvoj anđeo,a sa druge strane demon vuče i kaže sve sto si loše radio,svaki greh.ako imas više lošeg nego dobrog ideš u pakao

Znači li to da ako ubiješ dva čoveka, a od utapanja spaseš trojicu, ideš u raj ?

Ili pak u pakao ?
 
Problem je ,svakako,u ograničenim umnim resursima ljudske vrste!
Ljudi ,zbog svojih umnih ograničenja,nisu mogli smisliti bolje i visprenije božanstvo od JHVEa,Alaha,Godoa,Bramana,Manitua,Odina,Zevsa,Jupitera...
Svi ti bogovi su tirani ograničenih mogućnosti i performansi,a bogami (:mrgreen:) i veka trajanja...Jedni Bogovi smenjuju druge u izmenama kulturnih
paradigmi koje se smenjuju s tehnološkim i ekonomskim napretkom raznih društvenih zajednica...
Postavljanje imaginarnog tiranina ublažuje se profana tiranija sasvim prisutna u svim društvenim zajednicama,ne samo ljudi...Ubeđen sam da ta imaginacija postoji i kod drugih bića-neverovatne mogućnosti DNK i RNK to omogućavaju i čak matematički jasno i određuju!:)
 
Posto mi je prosla tema zakljucana zbog manjka argumenata sa druge strane aj da pokusamo opet , kako neko ko moze da gleda tragedije oko sebe moze da misli da je Bog u najmanju ruku dobar, trazim objasnjenje ? :)

39388.jpg
 
Sveukupni život na Zemlji može se posmatrati kao jedan živi organizam. A svaki pojedinačni živi organizam je istovremeno i pakovanje hrane za druge žive organizme. Na takav kocept života na Zemlji gledam kao unaprijed osmišljenu pojavu od strane inteligentnog entiteta, a ne kao slučajni bingo na kosmičkom lotou.
 
Ma i oni su se pitali,ali nisu zapisali-bilo ih sramota takvog aljkavog Stvaraoca...:lol:
...


Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
Imam ja još grđe pitanje:
Kako može svemoguči,svemudri i večni Bog da stvori nešto kratkovečno,glupo i nemoćno?

:)


Zar su i oni ...?

Eto Ti sad ...!

A Platon , Sokrat , Aristotel , Kant , Hegel , Kjerkgregor , Ketrin En Poter i "njen brod..." ...?
 
sto taj genije ne napravi malo finije onda organizam

da raspadanje mirise

da otpadi i izmeti mirisu , da ih manje ima


ipak je bingo u pitanju

- - - - - - - - - -

ili loto , to su dve razlicite igre

Непријатни мириси су упозорење на опрез или опасност.
Тако је уређено да се жива бића којима се развило чуло мириса могу одбранити или сачувати.

Пази само кад осетиш мирис бадема. То је човек направио. Да отров лепо мирише.
 

Back
Top