Da li je u redu da "državljanstvo Republike Srbije" zameni "srpsko državljanstvo"

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
Od 1. oktobra nema vise srpsko drzavljanstvo nego drzavljanstvo Republike Srbije.

U vecini drzava je pridevno a vidite kod nas sada ce biti Republike Srbije.

Jel to normalno? :dash:

srpski-pasoss.jpg
 

Prilozi

  • barbara-passport.jpg
    barbara-passport.jpg
    96,7 KB · Pregleda: 6
Od 1. oktobra nema vise srpsko drzavljanstvo nego drzavljanstvo Republike Srbije.

U vecini drzava je pridevno a vidite kod nas sada ce biti Republike Srbije.

Jel to normalno? :dash:

Нормално је за грађанисте, другосрбијанце и разне друге токсичне полипе, али није баш наромално за нас нормалне.
 
Od 1. oktobra nema vise srpsko drzavljanstvo nego drzavljanstvo Republike Srbije.

U vecini drzava je pridevno a vidite kod nas sada ce biti Republike Srbije.

Jel to normalno? :dash:

srpski-pasoss.jpg

Normalno, ništa u ovoj državi nije srpsko.
Ponajmanje Vlast i oni koji donose takve nakaradne nazive.
Može sve, ali srpsko, jok.
 
Nista dok prijatelji ne poravnaju BG k'o Drezden.
Sansu ste ispustili '99.

Вечерас сам прошетао кроз центар града, препун је странаца, тако да та комбинација отпада. Не могу да убијају своје. Сад смо безбедни. Сви воле Београд и радо у њега долазе. То је тренутно град бр.1 у Европи што се тиче безбедности и опуштености.
 
Вечерас сам прошетао кроз центар града, препун је странаца, тако да та комбинација отпада. Не могу да убијају своје. Сад смо безбедни. Сви воле Београд и радо у њега долазе. То је тренутно град бр.1 у Европи што се тиче безбедности и опуштености.

seks turizam cveta a ?

- - - - - - - - - -

Вечерас сам прошетао кроз центар града, препун је странаца, тако да та комбинација отпада. Не могу да убијају своје. Сад смо безбедни. Сви воле Београд и радо у њега долазе. То је тренутно град бр.1 у Европи што се тиче безбедности и опуштености.

seks turizam cveta a ?
 
seks turizam cveta a ?

- - - - - - - - - -



seks turizam cveta a ?

Има и тога, као и свуда у свету. Мислиш да у твоме селу нема локалних ****** које би дале и неком Турчину или Израелцу за сома динара?

Али у твоме селу нема пензионера из Јапана, а код нас има и овде остављају лепу лову. :)
 
Od 1. oktobra nema vise srpsko drzavljanstvo nego drzavljanstvo Republike Srbije.

U vecini drzava je pridevno a vidite kod nas sada ce biti Republike Srbije.

Jel to normalno? :dash:

srpski-pasoss.jpg

to je zato da se ne bi kacili likovi iz RS I studirali arhitekturu ili etf u bg a pri tome nijedan DRZAVLJANIN Republike srbije nije dobio za dz npr studije medicine u Bnjaluci.
podrzavam.

konacno su se i nasi opametili. cisto sumnjam da lik iz savezne drzave USA ajdaho moze za dz da studira u univerzitetu u Skotskoj... samo nase budale to pustaju....

1. ja sam srbin iz Australije - sponzor donira putovanje manasija sopocane ravanica
2. ja sam srbin iz nove kaledonije - palma mu organizuje zezanje u Jagodini
3. Ja sam srbin iz cikaga, potomak cetnika- primi ga prestolonaslednik Aca...
4. Ja sam srbin iz USA kamiondzija- odma je na jutanjem programu.
5. ja sam srbin koji je siromasan a zelim da budem hirurg- krecu donacije..

jel treba jos?

moj kolega je hteo da otvori apoteku u Bnjaluci - nema sanse...smejali su mu se ko budali...
 
ЗБОГ ПРОМЕНА У ПАСОШУ
Правилно је “српско”, а не “Србије”!

ВЕСТ да ће од 1. октобра у рубрици држављанство, у пасошима, уместо "српско" писати "Републике Србије" изазвала је бурну реакцију Одбора за стандардизацију српског језика Српске академије наука и уметности. Негодујући због те новине, писали су председнику, премијерки и министрима, упозоравајући на то да је овај потез језички неутемељен, али и споран у ширем контексту.
http://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:729946-Pravilno-je-srpsko-a-ne-Srbije
НАПРДНЕ ПОДГУЗНЕ БУВЕ, замениле су "Српско" "држављанством Републике Србије"
на захтев који је заштитнику грађана поднела Странка за Санџак.
 
Може али не видим разлог сем помахнитале политичке коректности. Српско држављанство не значи припадност српској нацији. Чинимо уступке које не морамо. Глупост.

Огласили су се и ЈЕЗИЧКИ СТРУЧЊАЦИ и рекли да треба да остане ДРЖАВЉАНСТВО: СРПСКО........ ништа ми више није јасно...
 

Back
Top