Fenomen Aleksandra Vucica - 3 u 1

Poruka
21.521
Cesto mozemo cuti na forumu , ponekad i u javnosti ali i po kafanama svuda gde se bistri politika kako je Vucic preuzeo ideologiju DS-a ... neki idu korak dalje pa kazu kako je Vucic ideoloski najblizi Cedomiru Jovanovicu i da sprovodi u delo cak i one najmorbidnije snove Latinke Perovic i Vesne Pesic ... pak neki drugi dobri ljudi kazu Vucic je isti Sloba porede ga sa pokojnim predsednikom a malo - malo pa se podvlaci paralela Vucic - Djindjic ... A gde je istina ? Hajde da to rasclanimo ..

Sta je zajednicko Vucicu i post-djindjicevskom DS-u ? Put ka EU i pljacka ali budimo jednom realni .. spreman sam da istrpim sve etikete koje ce uslediti i tu sam pucajte . . ali Vucicev pohod ka Evropi je vise neka vrsta formalnosti nema tu onog zanosa kao u vreme Borisa Tadica ,, EU nema alternativu ,, ili ako se secate ,, ZES - Za evropsku Srbiju ,, ... Pljacka ? Naravno da se i danas lapa na sve strane ali manje nego ranije e sad da li zato sto su ovi manje pohlepni ili nema vise sta da se krade ne znam ..

Poredjenje sa Cedom bas i ne stoji .. da li mozete zamisliti Cedu u ovako bliskim odnosima sa Dodikom na primer ? Pa naravno da ne .. Jedino pitanje oko koga bismo mogli postaviti znak jednakosti je Kosovo ... I tu se ponovo vracamo na zute jer kolko god da su oni daleko otisli u predaji Kosova Vucic je jos dalje i to mnogo dalje ... i najverovatnije ce mu odnos prema KiM ostati najveca mrlja u politickoj karijeri .

Sto se tice Slobodana vidljiva je ta apsolutisticka crta ako bi je mogli tako nazvati ( btw ni Tadic nije bio mala maca ali o tome drugom prilikom ) ali osim toga ne vidim nista drugo zajednicko .. Slobodanova politika je u svojoj sustini bila slobodarska a Vuciceva u dobroj meri poltronska .

Vucic se jeste okruzio ljudima koji su svojevremeno bili bliski Djindjicu , tacno je i da ga imitira ali sta god ja mislio o Djindjicu ( a mislim da je najveci izdajnik i mafijas u istoriji srpskog naroda ) on je covek imao harizmu i bilo je lepo slusati ga ... a onda imamo Vucica koji nam prepricava Djindjiceve govore to je tako tragikomicno .. ,, Nemacka je najbolja , Srbi ne vole da rade , itd . . ,, sve Djindjiceve fore ..

Da zakljucimo Aleksandar Vucic jeste mix svega i svacega pravi politicki frankestajn koji nas vec 6 godina maltretira preko svih mogucih medija i da , ima slicnosti sa svim nabrojanim ( jedna mala digresija , pokusava i Slobodana da skine kada etiketira opoziciju i medije tipa N1 kao oni su americki ljudi ali i kao u slucaju Djindjica to je jednako tragikomicno jer je Slobodan bio drzavnik koji je zaista bio u sukobu sa tim zapadom za razliku od malog aleka koji ispunjava gotovo sve njihove naloge ) ali pre nego sto predjemo na nukleus cele price bilo bi fer istaci ono jedino sto je zaista unikatno kod Vucica . .

A to je medijsko spinovanje .. level 101 bez premca tu je neunistiv jer je on ili ko vec neki njegov savetnik pokupio od svih prethodnih lidera po malo od svakog ono sto narod voli da cuje ... to je ujedno i jedna od tajni njegove ogromne popularnosti medju biracima ..

I pored svega nabrojanog ja sam ipak najblizi tezi da je Vucic 3 u 1 spoj Dinkica , Vuka Draskovica i Kostunice .... Na prvi pogled deluje da i nema neke logike ..

Medjutim ako se malo covek zamisli pa taj Vucic je ekonomsku politiku prepisao od Dinkica ... stezanje kaisa , mere fiskalne konsolidacije , itd . . pa gde je bio Vujovic pre SNS-a ?

Kada ispoljava svoj auto-sovinizam to radi na gotovo istovetan nacin kao i Vuk Draskovic samo sto je jednom u ustima Nemacka a drugom Amerika .. pa onda to omalovazavanje Nebeske Srbije i slicno .... Hajmo biti realni pa ko su dva najveca KONVERTITA na srpskoj politickoj sceni u poslednjih 30 godina ??? Upravo Vucic i Draskovic .. Nekada vatreni nacionalisti za koje je i sam Seselj mala beba a onda preko noci najveci izdajnici . .

Kostunica ? Patriotizam u prahu . To je rec koja ih povezuje - LAZNE PATRIOTE .. I jedan i drugi su slabi na crnogorce - Vucic ne radi nista da spasi one Srbe dole od asimilacije ponasa se kao da ne postoje a Kostunica je dopustio onaj skandal 2006. sa laznim i namestenim referendumom .. Puna su im usta Srbije i Kosova na recima patriote a u praksi retko sta su korisno uradili .. Ne kazem nista ali retko .... sigurno bolje od Djindjica i Tadica ali opet NEDOVOLJNO za prelaznu ocenu ..
 
Znam da zvuci apsurdno ali od Seselja je najmanje pokupio ... ponasanje manje-vise ali ideoloski dva sveta

Od Seselja je uzeo govornistvo i nacin kako razgovara sa politickim protivnicima. A i davanje dijagnoza protivnicima je ono sto je SNS preuzeo od Sekija. Naravno da je dosta pokupio od njega, bio je uz njega tolike godine, ideologija je nebitna, gledaj ponasanje obojice. Vidis da ideologiju nema vise ni Seselj koji u lokalnim mestima ulazi sa SNS u koalicije a i u duelima sa Boskom SESELJ JE BRANIO VUCICA A I VUCIC SA DIVLJENJEM PRICA O SESELJU CESTO!!
 
A gde je Tito? Čuli smo svedočanstva da je njegov uzor. :lol:

Egomanijaku je vlast jedini cilj, shodno tome se ponaša i deluje.


A sta mislis ciji je Tito agent bio i kome je sluzio?

Pa istima kao i ovi sada:

75ba88da8a99cadb376a759df8710279.jpg



...
 
Znam da zvuci apsurdno ali od Seselja je najmanje pokupio ... ponasanje manje-vise ali ideoloski dva sveta

Od Šešelja je nasledio sklonost ka pljački sopstvenih građana u vreme kad je Srbima najteže.Znaš,njima je jako lepo bilo za vreme ratova.Tada su stekli sve što danas imaju.Dok su srpkinje oplakivale izginule sinove,Šešelj i Viučić su otvarali prve inostrane račune i useljavali se u nove nekretnine,otete od poreskih obveznika.
I dans su razmere lapanja veće nego ikada...
 
Najjaca crta mu je propaganda preko tabloida i televizija, to je pre svega Slobina karakteristika. Po meni on je spoj Slobe, Seselja, Cede, Djindjica i to je to. Zato mu glasove cine i nacionalisti i evropejci.

Vucic je politicki Frankenstajn...
Naravno raja ne vidi dalje od svog nosa,bilo ona nacionalisticka ili evropejska,najobicnija malogradjanstina.
Mada upitan je i broj glasova,svi znamo da regularni izbori u banan drzavama ne postoje.
Moram da dodam i medisku podrsku koja je dostigla jedan novi nivo totalnog ludila.
Nema dana da neka vest na tv-u ne pocne sa **premijer ili predsednik Srbije Aleksandar Vucic**
 
Pozitivno u odnosu na DS: manja nezaposlenost, više ulaganja u infrastrukturu, više investicija
Negativno u odnosu na DS: ekstremna korupcija, de facto legalizovan nepotizam, uzurpacija medija, moralni sunovrat, enormno trošenje novca u propagandne svrhe, poludiktatorski sistem

Što se tiče EU razlika je samo što SNS ne potencira toliko tu priču, ali ne zaboravite kako se Vučić "hvalio" da je Albancima dao sve što su tražili!
Dakle nema razlike, zbog EU su spremni na sve baš kao i DS.

U svakom slučaju daleko je više sličnosti: propagande umesto dela, kupovina glasova (npr. podmićivanje naroda paketima), korupcija i kultura "preko veze", politička kultura "Glasajte za nas jer ovi ne valjaju", evrofanatizam, i jedni i drugi su realnoterenaši (kad je reč o Kosovu), populizam umesto ideologije itd.
 

Back
Top