Kraj jedne i pocetak druge civilizacije...

Ako gledamo trendove nema ništa od nas kao božanstva.

Pre će se distopijom i transhumanizmom stići na tačku gde će se svest pakovati u čipove

U pitanju je civilizacijska podvojenost.

Da bi se stiglo iz podvojenosti u odvojenost, čovečanstvo treba da se podeli što pre u dve ljudske vrste koje se više ne bi mogle mešati (vidi def. šta je vrsta)
 
Evolucija?
Dala nam je u ruke alat da preživimo, snagu i sposobnost stvaranja.
A onda smo otkrili da se taj alat može i drugačije koristiti.

Da, ta ideja da nas alat čini savršenijima od drugih bića i jeste osnovni problem.
Tako smo lako poverovali u to. Bez da smo promislili.

I dokle god idemo u tom pravcu i proizvodimo sve savršenije alatke, dotle
u propast idemo. Jer što više alatki imamo, sve više zaboravljamo svoje
mogućnosti. I sve više uništavamo život oko sebe, nazivajući to stvaranjem.

Alat je štaka. Jedna alatka nas je učinila pomalo invalidima. Današnje
bezbrojne alatke, čine nas totalnim invalidima. Plus smo i zavisni od svih tih
štaka.

A normalan čovek zavisi samo od vazduha, vode, fizičke i duhovne hrane.

Nije dakle problem u tome kako alat koristimo. Kako god da ga koristimo,
nije dobro po nas.

I pre prve alatke mnogo smo se razlikovali od ostalih bića. Kada se toga
setimo, novu civilizaciju možemo da planiramo.
 
Poslednja izmena:
Не знам аутора Супермена,
али гарантујем :
Када је осмислио надчовека,
осмислио је и проблеме са којима ће да се сусреће, бори и решава.

Јер иначе не би било приче, живота, ничега ...


Видим многи критикују данашњег човека,
не сматрају да је довољно "савршен".

Да ли то овде дискутанти жале за безконфликтним друштвом ?
 
Bas zbog trenda ja mislim isto sto i drakce, ali on vidi krajnje tacke,
a ja mislim o prelazima ili pocetnoj tacki.
Da bi svet imao neku perspektivu, neophodna je neka kontrola,
a svaka kontrola prvocira otpor kontroli osim kontrole koja je dobrovoljna
ili nesvesna.

Ok.Ali ne treba ovim umom misliti probleme civilizacije za 20 godina,jer će i um evoluirati,čak se može očekivati i prekreiranje u božanski,
umreženi um! Taj um će uočiti probleme koje mi danas ne uočavamo!
Recimo sa će ,moguće,najveću prepreku ka božanskoj civilizaciji videti u entropiji i tražiti način da se savlada-preusmeri...Šta znam...
Nešto će tom novom umu već iskrsnuti,a to nam danas nepojmljivo.
Pre 50 godina niko o singularitetu nije ni znao,a vidi Hoking do čega sve došao!
 
Veliki umovi se uveliko naprežu da reše osnovne ovozemljske probleme -
kako nahraniti i napojiti čovečanstvo pred pretećom gladi i žeđi i nestašice
energenata.
Možda će brže nego što mislimo nova moneta biti čaša vode i merica žita?

Ako ih pamet posluži i dođu do rešenja, biće to delo božanskih umova,
ukoliko neki đavolski um ne smisli blickrig način da prepolovi broj gladnih
i žednih usta. :)
 
Poslednja izmena:
Veliki umovi se uveliko naprežu da reše osnovne ovozemljske probleme -
kako nahraniti i napojiti čovečanstvo pred pretećom gladi i žeđi i nestašice
energenata.
Možda će brže nego što mislimo nova moneta biti čaša vode i merica žita?

Ako ih pamet posluži i dođu do rešenja, biće to delo božanskih umova,
ukoliko neki đavolski um ne smisli blickrig način da prepolovi broj gladnih
i žednih usta. :)

Ovozemaljski problemi nisu problemi bozanskog, ali svakako da smetaju u
obozenju, mada mi se ne svidja izraz, ali se odomacio. :)
 
Ako se već bavimo gatanjem,
mogu lako da zamislim budućnost u kojoj će se religija i filozofija udaviti u nauci,
a nauka doći do svih važnih ovozemaljskih i kosmičkih odgovora.
I da će produhovljen čovek najzad shvatiti da je Zemlja jedino mesto
dobro za život, a solidarnost najveća ljudska vrlina.
Bez siromašnih i bez bogatih.
Ljudi koji žive svoj život i ne nadaju se da će se izjednačiti sa bogovima,
ne nadaju se besmrtnosti. :)
 
Da li smo svesni da je ova civilizacija na svom zalasku ili
je vec zasla za horizont ili zavrsila u ustima zmije vecnosti...?

Znamo li kako izgleda nova civilizacija?

Ciklus ove civilizacije

se zavrsava kontrolom misljenja cime se ulazi u robovski period

nove civilizacije....

Da li je potrebno sacuvati sopstveni identitet ili se treba prepustiti?

Svaka civilizacija umire u demokratiji. Posto demokratija postaje svjetsko uredjenje, dakle svecovjecansko uredjenje, nije tesko zakljuciti da je ovo kraj covjecanstva. Pa ako muslimani i crnci i Azijati ipak odustanu od demokratije nakon sto izumru bijelci, to opet ne znaci da ce kod njih nastati nesto novo. Uzmimo Azijate koji izgledaju najsposobniji od pomenute 3 grupe i rase. Ni oni nisu u stanju da stvaraju novo, nego samo kopiraju tudje. Jednom kad nestanu inteligentni bijelci nastaje Poslednje stanje covjecanstva, kao sto su i zivotinjske vrste nepromjenjene u zadnjih nekoliko miliona godina. Evolucija ce stati, sto se ljudske vrste tice.

- - - - - - - - - -

"Ako i propadne ljudska vrsta, bice samo jedna u nizu vrsta na planeti koje su vec nestale, i niceg u svemiru nece nedostajati." - Nietzsche

- - - - - - - - - -

Naravno, ali zar ne primecujes obrise nove civilizacije?
Zar ciklusi ove i ranijih civilizacija ne pocinju od robovlasnistva?

Platon kaze da pocinju od zemljoradnje, ali sve zavisi od svjezine jednog naroda, ako je plavokos, moze da pocne i od nomadstva, kao sto su to poceli bili stari Grci.
Ipak, mislim da je kraj svih svjezih naroda predprogramiran.
Turci, Arapi, Azijati nemaju dovoljno moci za nesto novo. I njih je vec zahvatila demokratizacija.
 
Aha, osim sto nisi primetio ogradu "Ako i propadne...." sto se naravno nece desiti jos neko vreme.
To su jednostavna razmisljanja najsebicnije vrste ljudi, da iza njih nece biti nista.
A la komsija Neron.
Mi koji verujemo u buducnost i napredak ljudi i svesti stvaramo i vaspitavamo decu
i to ne iz animalnih razloga.
 
Aha, osim sto nisi primetio ogradu "Ako i propadne...." sto se naravno nece desiti jos neko vreme.
To su jednostavna razmisljanja najsebicnije vrste ljudi, da iza njih nece biti nista.
A la komsija Neron.
Mi koji verujemo u buducnost i napredak ljudi i svesti stvaramo i vaspitavamo decu
i to ne iz animalnih razloga.

Upravo je "svijest" i progutala covjecanstvo. Mlade ljude ne treba uciti da znaju sto vise, nego da mogu sto vise. Mi znamo mnogo, a ne mozemo nista. Evolucija znaci da das tijelu mogucnosti za vise radnji nego ikad do sad. Sebican je onaj koji zabranjuje djela a opterecuje um.

- - - - - - - - - -

Nadam se Tuki da ces jednom sresti nekoga, ko ti dovoljno znaci,
da primetis da ne mora da misli da bi znao. Tada ces razumeti ovo sto pisem,
a Grke ces zaobilaziti u sirokom luku.:)

Ti si vjerovatno jedan od pripadnika Poslednjeg covjecanstva i mislis da samo zato sto ti pripada buducnost samim tim mora ti pripadati i "civilizacija", a ja bih radije umro sam, nego da zivim u tom Poslednjem covjecanstvu, isto kao sto bih radije poginuo u borbi, nego da me ubiju nenaoruzanog.
 
Mozda poslednji u ovoj civilizaciji, sledeca je bolja, bar se uplaseni nece "braniti"
ubijanjem drugih.

Dovoljno je da vidim na koji razroki nacin gledate na carstvo (robokratiju) da znam da od vas nema nista. Vi ste vec sad robovi cim se radujete ovoj ultrademokratiji.

- - - - - - - - - -

Jedini koji je rekao da iz demokratije (ohlokratije) nastaje kraljevina je Platon, ali to nije istorijski potkovano. Car i kralj nisu isto.
 
Ti si vjerovatno jedan od pripadnika Poslednjeg covjecanstva i mislis da samo zato sto ti pripada buducnost samim tim mora ti pripadati i "civilizacija", a ja bih radije umro sam, nego da zivim u tom Poslednjem covjecanstvu, isto kao sto bih radije poginuo u borbi, nego da me ubiju nenaoruzanog.

A ko tebe ubija?

Oružje postoji da bi vlast zaštitilo, a ne pojedinca. Jedva čekaju usijane glave
kojima će oružnje da uvale.

Koliko su samo puta mlatili oružjem po svetu i svaki put narodu sve gore biva.
 
Dovoljno je da vidim na koji razroki nacin gledate na carstvo (robokratiju) da znam da od vas nema nista. Vi ste vec sad robovi cim se radujete ovoj ultrademokratiji.

- - - - - - - - - -

Jedini koji je rekao da iz demokratije (ohlokratije) nastaje kraljevina je Platon, ali to nije istorijski potkovano. Car i kralj nisu isto.

Opet kasnis. Ja ne osporavam to tvrdnju i sasvim se slazem sa tim.
Pricam o tome da je ta robovlasnicka nadolazeca civilizacija bolja od sadasnje demokratije,
a dva miliona puta od fizickog ropstva, jer u njoj, cak i svesni robovi, koje ladno ubijaju, imaju
osecaj komfora koji zadovoljava one kojima je namenjen.
 
Ne shvatas. Nema tu vise normalnih. ! Ima na pocetku, svi carevi su ok, ali vremenom polude, jer ropstvo je ludilo. Medju robovima ne mozes da opstanes. Koliko careva je zivjelo godinu dana nakon preuzimanja vlasti? Koliko ih je ostalo normalnih?
Dva losa ubise Milosa. Vremenom pocnu uvoziti careve iz inostranstva, jer NEMA VISE NORMALNIH POJEDINACA. Zasto je UPRAVDA bio car? Jer u cijelom carstvu nije bio jedan normalan, slobodan, nepotkupljiv covjek.
Ako volis robokratiju, idi u juznu Ameriku. Tamo je i broj kucnih ljubimaca najveci na svijetu, a rob i zivotinja su isto.
 
BOLJARIN:

Da li smo svesni da je ova civilizacija na svom zalasku ili
je vec zasla za horizont ili zavrsila u ustima zmije vecnosti...?

Naša civilizacija još nije ni rođena. To znači da se još uvek nije razvila do stupnja da popstane savršeno BIĆE, poput ljudskog organizma, u kojem će svi ljudi da budu obuhvaćeni jednom, svojom zajedničkom, kolektivnom svešću, kao što su sve ćelije i organi u ljudskom telu obuhvaćene i prožete ovom našom, ljudskom svešću. To će da se desi kad se svet totalno ujedini po prirodnom i univerzalnom zakonu, u jedinstvenu ekonomsku zajednicu, napravljenu na bazi prvedne podele rada i rezultata rada. I kad se to bude desilo, ako se desi, tek tada treba da počne pravi, sretni i dug život naše civilizacije, dok ne ostari i umre, tj. dok svi ljudi iz materijalnog stanja ne pređu ponovno u duhovno i energetsko stanje iz kojega su i došli.

Znamo li kako izgleda nova civilizacija?

Svaka civilizacija izgleda kao što je napred opisano. Svaka počinje da se stvara i razvijka (sintropija) iz stanja mirovanja, tj. iz energetskog i duhovnog stanja koje se spaja sa zemaljskim, materijalnim, pa se postepeno razvija do svog vrhunca, posle čega nastupa period njenog opuštanja, smirivanja, stagniranja, (entropija) sve do smrti i potpunog raspada, tj. vraćanja u ono mirujuće i odmarajuće stanje iz kojeg je sve i počelo.

Ciklus ove civilizacije se zavrsava kontrolom misljenja cime se ulazi u robovski period nove civilizacije....
Pogrešno! Znanje i promišljanje znanja je uvek u službi samoodržanja, tj. u službi primene najboljeg prirodnog rešenja o tome kako se najlakše izbegava zlo, a ostvaruje dobro. Koje se uvek svodi na stvaranje jedinstvenog pravednog društvenog i ekonomskog poretka i jedino takvo mišljenje je istinsko slobodno mišljenje. Svako drugačije mišljenje je tom cilju je suprotno i štetno i ne može da se smatra inteligentnim, visoko razvijenim i slobodnim mišljenjem, već nerazvijenim, maloumnim, štetnim i neslobodnim. Čak i onda ako ono ničim izvanjskim nije sputano, jer takvo mišljenje samo sebe sputava, sebi šteti i tako samo sebe čini neslobodnim. Dokaz za to je upravo trenutni nizak stupanj razvoja naše civilizacije u kojoj slobode mišljenja ima, ali poznavanja najvišeg prirodnog zakona postojanja i njegovoh najboljih rešenja samoodržanja, nema, što uzrokuje da ni sretnog i slobodnog života, za većinu ljudi sveta, nema.

Da li je potrebno sacuvati sopstveni identitet ili se treba prepustiti?

Sopstveni identitet nije trenutni stupanj razvoja naših znanja, mišljenja, želja, navika i shvatanja, koje se stalno razvijaju i menjaju od nižeg stupnja ka višem, koje se ne može sprečiti, već je naš identitet naše JASTVO, koje nikada niti nastaje, niti nestaje, niti se menja.
 
Recimo da se ti opires robovanju i recimo da jos pola sveta na neki nacin izbegava robovanje,
ali pola sveta je vec u podsvesnom ropstvu. Ropstvu koje generalno proizilazi iz demokratije,
tako da mozes to gledati kao kraj civilizacije koju znamo i pocetak robovlasnicke.

Opires se razumu. Civilizacija je "sposobnost donosenja zakona". U robokratiji zakoni su suvisni, sve je potkupljivo, tako da nikakav oblik civilizacije ne postoji. Stranci imaju sva vrata otvorena za nadiranje u drustvo, jer je drzava kao tijelo mrtva i privlaci sve vrste parazita, kao i svaki drugi les. Imigrantski talasi tek predstoje i nece prestati narednih 500 godina.
Ponavljam se sto puta: demokratija = starost; carstvo = smrt -> civilizacija = 0; kraljevina = djetinjstvo -> pravda = obicajna.
 
О чему ви то ?

Није проблем нахранити сиромашне, већ богате !

- - - - - - - - - -

Крај цивилизације је када не можеш заситити богате !

Почните да одбројавате.

A bogatasi su nastali od tvojih predaka. Tvoj problem je sto ti ne nudis nikakav koncept za buducnost i ne razumijes proslost, pa ni ne preuzimas odgovornost za djela tvojih predaka. Zivis u "sada" kao i tvoj Jesa Forumski, i vjecno si nevin, kao neka zena.
 

Back
Top