Vri u Atini: "Zar nas premijer smatra tolikim budalama?"

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.745
Stotine hiljada ljudi učestvuje na protestu u Atini zbog mogućeg kompromisa Grčke u sporu oko naziva Makedonije. Na ulicama i sukobi.

5324837755a772ae09feb4622171643_v4_big.jpg


Demonstranti su se okupili na Trgu Sintagma u centru Atine uzvikujući "Makedonija je grčka".

Tokom protesta došlo i do sukoba između pojedinih demonstranata i policije. Opširnije o tome, kao i fotografije sukoba - OVDE.

Među govornicima na protestu bio je i proslavljeni kompozitor Mikis Teodorakis (92).

"Ako će potpisati sporazum o imenu koje sadrži pojam Makedonija, Vlada najpre mora da pita grčki narod. Samo Grčka ima pravo na to ime. Nećemo im dati ni po koju cenu“, naveo je Teodorakisa, dok su građani vikali vikali "Mikis, menjaš istoriju" i "Makedonija može biti samo jedna".

Kako je naveo, on se bori protiv svakog oblika fašizma, "a iznad svega onog u najopasnijoj formi, levičarskoj“.

“Dragi moji Grci, braćo moja, fašisti, rasisti, teroristi, anarhisti i nasilnici, sigurno ste do sada saznali sa su patriote koje vladaju ovom zemljom, levičari skupljali potpise i juče bacali boje na moju kuću kako bi me sprečili da danas pričam pred vama“, rekao je Teodorakis na početku obraćanja građanima.

Inače, proslavljeni kompozito je govor posvetio grčkom generalu i lideru u Grčkom ratu za nezavisnost protiv turske okupacije od 1821. do 1829. Teodoru Kolokotroniju.

“U ovim teškim trenucima za našu zemlju kada se crni oblaci navlače i koji nam prete moramo se ujedinjeni suočiti sa ovim problemima. Skopljani su danas uvereni da su direktni potomci Filipa i Aleksandra Velikog zahvaljujući masovnoj propagandi koja preti da povuče jedan veliki broj država i to uz pomoć Grčke koja nije ni pokušala da otvori oči oko evidentnog falsifikovanja istorije. I naša je odgovornost što smo dozvolili mladim generacijama Skopljana da žive sa ovim mitom. Ne smemo da budemo saglasni sa ovim falsifikovanjem istorije jer u tom slučaju i mi postajemo saučesnici silama koje su usmerile pažnju na naš teritorijalni integritet“, rekao je on.

Prema njegovim rečima, građane Grčke je "čak sramota da se pobune i oko imena aerodroma u Skoplju" samo zato što, kako kaže, "nije u njihovoj zemlji".

"Zar nas njihov premijer smatra tolikim budalama? Misli li da smo spremni da baš toliko spustimo pantalone. Ko god brani zakone svog naroda nije nacionalista već patriota. Grčka više nego ikada ima potrebu za patrotizmom. Grci danas ujedninjeni daju odgovor sa trga Sintagma. Živeo Grčki narod“, zaključio je Teodorakis.


Milioni grka izadjose na protestima u Solunu i Atini da odbrane svoje ime .

A Srbi cute ....

Podrska braci Grcima! Macedonia is Greece!
 
Грци су опасни и нахушкани су од стране Запада .могуће је да крену са агресијом на Егејске словене ,Македонце ..то је веома могуће .

да ли морам да нагласим да Егејски словени СТРАХУЈУ од Грчког напада .


исто тако морам да нагласим да су спремни да се одбране и ОСЛОБОДЕ.
 
Tebi ko je uzor nije ni cudo na ovakvom razmisljanju.

протерали би Грци и тебе да си живела у Егејској Македонији ..изгледа да баш ништа не знаш

и шта ће бити сутра са овим Егејским словенима када их Грци нападну поново


згоржена сам Грчком агресијом и мржњом према првенствено словенима

- - - - - - - - - -

Македоници у Егејској Макеоднији су чисти словени који су опстали и одупрели се хелензацији и Грчкој агресији
 
протерали би Грци и тебе да си живела у Егејској Македонији ..изгледа да баш ништа не знаш

и шта ће бити сутра са овим Егејским словенима када их Грци нападну поново


згоржена сам Грчком агресијом и мржњом према првенствено словенима

Ja prva volim Makedonce, bliski su mi, simpaticni i smatram ih zalutalim "juzniim Srbima" ( samo s govornom manom), ali ne da nisu u pravu, nego je ovo smesno na cemu potenciraju i kako prekrajaju istoriju cineci od sebe nesto sto nisu.
 
Ко каже да они нису Макеодници .Грци то кажу ..то што они кажу и не треба да се важи уопште .Егејски словени су опстали упркос свему и још ће да опстану .

чак и Грци који живе у Егејској Макеоднији нису Грци него хеленизирани словени .насилно хеленизирани кроз векове

мени није јасно зашто се тако олако прелази преко чињенице да су Грци били непријатељи словенима , да су нам палили цркве и књиге и иконе на старословенском вековима
да су вршили насилуну хеленизацију .и сада након свега тога они би и да заузму једини простор који је успе да опстане под тортуром то је Егејска Макеоднија ,
 

Back
Top