Туранизам у Мађарској и Турској

Izvor iz druge ruke teško da može biti ozbiljno uzet bez rezerve. Ali svejedno, da li je car Stefan Dušan bio Latin?

Iz druge ruke? Ajde! Car Profirogenit naznacava Voivoda a ne sevastokrat, i to je iz druge ruke.
Eto ti odgovori da li je car Dusan bio Latin.
Mani se budalastina. Oces ja da ti to dogovorim? Ajde?
 
Poslednja izmena:
Iz druge ruke? Ajde! Car Profirogenit naznacava Voivoda a ne sevastokrat, i to je iz druge ruke.
Eto ti odgovori da li je car Dusan bio Latin.
Mani se budalastina. Oces ja da ti to dogovorim? Ajde?

Da, hoću.

A secondary source is any source cited for its second-hand information from a different work. Secondary sources are not the originators of new ideas, creative thoughts, or data; they merely act as a conduit for such information. For example, if an author compiles research data from several scientists into a table for comparison, she is a secondary source with respect to that data.
 

Nemoj se bavit ovim stvarima, citanjem. Za tebe su kanali.

Car Porfirogenit, NAZNACAVA, Trosi recenicu da ti kaze da je CIN SPECIJANO ZVAN VOJVODA. A tvoj odgovor je nije on naucnik, nije razradio to dobro.
Boze me sacuvaj, da se krstis. Kopanje kanala je za tebe.


ujmqXaW.jpg
 
Nemoj se bavit ovim stvarima, citanjem. Za tebe su kanali.

Car Porfirogenit, NAZNACAVA, Trosi recenicu da ti kaze da je CIN SPECIJANO ZVAN VOJVODA. A tvoj odgovor je nije on naucnik, nije razradio to dobro.
Boze me sacuvaj, da se krstis. Kopanje kanala je za tebe.


qkf2qNk.jpg

Bojim se da usavršavanje u engleskom i srpskom jeziku tebi ne bi bilo na odmet. Zanimljivo je kako je Porfirogenit u krivu kada priča o Srbima, ali nije u krivu kada priča o ne-Slovenima, čak i ako ignorišemo to da je izvor iz druge ruke.

I dalje mi nisi odgovorio. Ne znam što si toliko ljut. Svestan si da ti teorija ne pije vodu?
 

Други видео је титлован на старом туркијском писму, које занимљиво личи на старо нордијско писмо ("Руне").


Старо туркијско писмо https://en.wikipedia.org/wiki/Old_Turkic_script
Pogledajte prilog 584306


Нордијске "Руне" https://en.wikipedia.org/wiki/Runes
Pogledajte prilog 584307

Какво ЛУДИЛО од музике! Од овога треба направити неки добар ПАГАНСКИ БЛЕК МЕТАЛ АЛБУМ!
Руне...хм, испада да су заправо сва писма, настала из једног руноликог извора?
И старо хебрејско писмо је истоветно рунама, мање више...

ktav-ivri.jpg
 
Тачно.
Словаци су за Мађаре нешто као Срби за Хрвате.
Отац мађарске нације Лајош Кошут је био помађарени Словак.
У данашњој хрватској нацији од асимилованих народа има убедљиво највише Срба, а у данашњој мађарској нацији од асимилованих народа има највише Словака.
Само је ипак више Срба похрваћено него што је Словака помађарено.

Памађарено је и доста Срба.
Нпр. мађарски песник и револуционар Шандор Петефи је био по оцу Србин а по мајци Словак, и рођен је као Александар Петровић.


Иако не знам мађарски разумем да ова Петефијева песма говори о томе да Мађари никад неће бити робови, а спомињу се и ланци. :)

Петефијева песма отпевана од стране троје познатих мађарских певача на очито неком патриотском скупу/митингу у Будимпешти, могуће да је у питању дан државности Мађарске.

 
Mađari niti su Turci niti ugro-finci niti Huni niti Avari nego uglavnom Sloveni (poreklom) a kulturno srednjevropski narod koji govori ugro-finskim jezikom
Steasov otac je Sekelj iz Transilvanije, a Sekelji za razliku od Mađara iz Mađarske imaju mongoloidnog genetskog upliva. Kod Mađara iz Mađarske mongolidna genetike autosomalno je nepostojeća ili je na nivou statističke greške.
Stari Mađari koji su dojahali u Panoniju 896.godine su bili konglomerat nekoliko ugro-finskih i turkijskih plemena. U mađarskom jeziku ima oko 10% turkijskih rječi. Današnji Mađari su slovensko-germansko-paleobalkanski genetski miks i sa starim Mađarima imaju malo ili nimalo veze u genetskom smislu. Sekelji su izuzetak, oni imaju nešto više genetike od starih Mađara.
 
Какво ЛУДИЛО од музике! Од овога треба направити неки добар ПАГАНСКИ БЛЕК МЕТАЛ АЛБУМ!
Руне...хм, испада да су заправо сва писма, настала из једног руноликог извора?
И старо хебрејско писмо је истоветно рунама, мање више...

ktav-ivri.jpg
Svi su nastali iz istog izvora. Srpskog tj. Sorabskog.
 

Back
Top