Trula filozofija i ozivljavanje

Nema zakona bez nasilja. I moral i zakon zavise od vojne hijerarhije. Neces nikog namoliti da postuje zakon, niti ce to neko uraditi ako ga platis. Nego upravo bolesti cvjetaju u anarhiji. Kao sto je Miroljub Petrovic dobro primijetio, kod zivotinja nema bolesti, sto znaci da ko prirodno zivi (i hrani se iz prirode) taj zivi zdravo. A kad vidim da je 99% ljekara sa debelim stomacinama i bolesno, onda vidim odakle dolazi medicina. Ukljucujuci i svestenike. Medjutim, navikli smo da kupujemo maglu!
I ne volim da mi neko gazi po zuljevima. Nemas ti veze sa filozofijom, imas pdf nauka religija i medicina, pa idi tamo sa svojim temicama.

- - - - - - - - - -

Da nije bilo Hegela, Kanta i sl. niko filozofiju ne bi zamisljao po skolama.
 
Sigurno, jer sto je zdravo to je i JAKO, a sto je JAKO, to odredjuje pravila. Ko je SLAB i BOLESTAN taj je tolerantan i voli bezakonje. Tako da je bitno da se protjeraju obrazovani iz filozofije i u nju ponovo vrate ljudi od vrline (hrabrosti i vojne vjestine) a demokratski brbljivci, uceni papagaji protjeraju izvan drzave ili stave u fabrike kao pomocna radna snaga.
 
Добро. Храбро куцкаш те текстове !

Сви се ми овде сложимо мање више.

Испод најдебљег храста Тукија прогласимо за председника форума и дамо му виртуелну круну ?

или још боље у стварности !

Како би ти то спроводио? које је твоје извођење ? Методологија ?

Ако имаш идеју и СНАГУ живо ме интересује технологија извођења ?
 
Sigurno, jer sto je zdravo to je i JAKO, a sto je JAKO, to odredjuje pravila. Ko je SLAB i BOLESTAN taj je tolerantan i voli bezakonje. Tako da je bitno da se protjeraju obrazovani iz filozofije i u nju ponovo vrate ljudi od vrline (hrabrosti i vojne vjestine) a demokratski brbljivci, uceni papagaji protjeraju izvan drzave ili stave u fabrike kao pomocna radna snaga.

Ti da si takav kakav kenjaš da si,do sad bi bio ,najmanje,predsednik umesto Vučića!
Međutim :tu si disi ni za di si nisi!:hahaha:
 
Pa da. Manje, najmanje, predsjednik. Djecu na vlast.

Sticka, Ispunio sam ti do sada vise od tri virtuelne zelje. Za vise od toga moraces da me unaprijedis u zlatnu ajkulu.

A sto se tice teme: i meni su govorili kad sam tvrdio da sam domacin teme i da ne zelim da diskutujem sa svima da otvorim blog.

Dakle, kad rulja postane totalno slaba (kao Kinezi), otvaraju se vrata za jake da jos jednom zavladaju (carstvo). To su poslednja vrata prije totalnog kolapsa. Poslije toga vise nema izbora, sem onog sto je Nice opisao kao Poslednji covjek.

Izvoli Sticka, pozali se malo na tog Poslednjeg covjeka, ako mozes.
 
Moj moto je uvek okreni situaciju da bar neka korist bude...
Tako i ovo sto ti ovde radis ima koristi...
Pokazuje da globalno okruzenje moze biti samo nasilje, nista drugo...
Sa druge strane, lokalno okruzenje moze biti totalno bez nasilja...a zato i promovisem geto, a ovo nije geto, ovo je kreativna kolonija, tj ljudima je slobodan i ufur i isfur.
 
Gotovo svaka prepirka natjerat će protivničku stranu da još čvršće počne
vjerovati u nepobitnost vlastitih tvrdnji. Zapamtite da iz prepirke nije moguće
izići pobjednikom, to jest da gubite čak i onda kada dobivate. Kako to?
Lijepo: raskrinkate li protivnika i dokažete mu da ne zna o čemu govori,
povrijedili ste njegov ponos. Ponizili ste ga u svojim i u njegovim očima.
Uvrijeđeni protivnik promeće se u ljuta neprijatelja koji tvrdokorno ostaje
pri svome, makar u dubini duše osjećao da nema pravo.
.....
 

Back
Top