Grci od Srbije traže još 60 miliona dolara odštete

toz972

Poznat
Poruka
8.371
http://www.021.rs/story/Info/Srbija/180877/Grci-od-Srbije-traze-jos-60-miliona-dolara-odstete.html
Grci od Srbije traže još 60 miliona dolara odštete
Osim 40 miliona dolara, koliko će Srbija u ratama platiti "Mitilineosu", ova kompanija je sudu u Atini predala još jedan, znatno veći odštetni zahtev.

Kako piše "Politika", čak i da Srbija grčkom "Mitilineosu" do kraja isplati odštetu od 40 miliona dolara, naše obaveze prema ovoj grčkoj kompaniji time se ne završavaju.

Jer, kako može da se vidi iz izveštaja Saveta za borbu protiv korupcije, koji je objavljen juče, osim arbitraže u Ženevi, koju je Srbija izgubila, postoji još jedan sudski spor koji je trenutno u toku.

Pred prvostepenim sudom u Atini "Mitilineos" je tužio RTB "Bor", tražeći odštetu od 60 miliona dolara, jer ova kompanija nije ispoštovala tri ugovora potpisana u drugoj polovini devedesetih godina.

Kako se navodi u izveštaju Saveta, postupak je u početnoj fazi, a ročište je zakazano za 21. februar 2019. godine. – Posebno je važno pitanje kako će se okončanje arbitražnog postupka obavezujućom presudom odraziti na spor između RTB "Bor" i navedene grčke firme – upozoravaju iz saveta.
Autor: Politika

Da li će neki pojedinac odgovarati za štetu od 100 miliona dolara koju je naneo svim gradjanima Srbije?
 
Баш сам јутрос читао детаљни текст штампан у Политици и оно на шта је новинар заправо бацао акценат је зашто је постојала ознака поверљивости у одлуци арбитраже у Женеви коју је Србија изгубила, односно зашто је постојала тајност самог уговора ако се целим процесом наноси штета држави.



Још им нису уплатитили????


Па то је дуг ових данашњих на власти
Па рецимо да је то пре дуг власти СПС-а из деведесетих година прошлог века, значи њихово наслеђе, а додата вредност садашње власти је у неспособности да мимо суда реши спор, па ћемо сада платити пуно више него што смо могли.

Свака власт нам је остављала неки тајни уговор у аманет и сваки када се открије боли више од претходног, ово из доба Слобе је још и мрвица у односу шта нас чека када се открију сви детаљи тајног уговора са ФИАТ-ом аманет жуте власт, а тек када се открију тајни уговори садашњих идиота типа Београд на води и Ер Србија има тек да одере кожу сваком грађанину.
 
Баш сам јутрос читао детаљни текст штампан у Политици и оно на шта је новинар заправо бацао акценат је зашто је постојала ознака поверљивости у одлуци арбитраже у Женеви коју је Србија изгубила, односно зашто је постојала тајност самог уговора ако се целим процесом наноси штета држави.




Па рецимо да је то пре дуг власти СПС-а из деведесетих година прошлог века, значи њихово наслеђе, а додата вредност садашње власти је у неспособности да мимо суда реши спор, па ћемо сада платити пуно више него што смо могли.

Свака власт нам је остављала неки тајни уговор у аманет и сваки када се открије боли више од претходног, ово из доба Слобе је још и мрвица у односу шта нас чека када се открију сви детаљи тајног уговора са ФИАТ-ом аманет жуте власт, а тек када се открију тајни уговори садашњих идиота типа Београд на води и Ер Србија има тек да одере кожу сваком грађанину.

А тек са арапима-пољопривредницима у Војводини !!!
 
posle kazu bor uspesan

vadi zlato a gubi na svakom koraku

idiotski

a kad kazes da ga treba prodati - * to je nas izvor bogatstva*

Кад рече Бор има ли неко инфо шта би са онима јуче у Бору??

- - - - - - - - - -

Па ја сам мислио да су вама Грци прави браћа.

Ја мислим да си ти неопевано досадан.
 
Па ја сам мислио да су вама Грци прави браћа.

Знаш како мудри говоре: Можда јесмо браћа, али нам кесе нису сестре

I jos nisu priznali KosovA

Тачно и доказали су се као прави пријатељи. Прекјуче је грчки пилот добио орден српског патријарха због одбијања да учествује у бомбардовању Србије.

А како су радили ваши пријатељи? Па посули по вама довољно радиоактивног ђубрета да вам не треба ноћна расвета. Сами светлите у мраку
 
Знаш како мудри говоре: Можда јесмо браћа, али нам кесе нису сестре



Тачно и доказали су се као прави пријатељи. Прекјуче је грчки пилот добио орден српског патријарха због одбијања да учествује у бомбардовању Србије.

А како су радили ваши пријатељи? Па посули по вама довољно радиоактивног ђубрета да вам не треба ноћна расвета. Сами светлите у мраку

Patrijarh deli odlikovanja vovv impozantno, 100 milionceta i nije neka para...Nego hocete li vi i dalje na more posle ovoga ? .
 
Тачно и доказали су се као прави пријатељи. Прекјуче је грчки пилот добио орден српског патријарха због одбијања да учествује у бомбардовању Србије.

А како су радили ваши пријатељи? Па посули по вама довољно радиоактивног ђубрета да вам не треба ноћна расвета. Сами светлите у мраку

Raselili ih, pp negativan a stopa nezaposlenih 60%. ...
Završili su za 10 godina ono što mi za 70 nismo mogli.

Što je najgore, državu nikada nece imati.
 
Patrijarh deli odlikovanja vovv impozantno, 100 milionceta i nije neka para...Nego hocete li vi i dalje na more posle ovoga ? .

Машио си поенту. Наш пријатељ није желео да учествује у девастирајућем чину. Ваш пријатељ је учествовао у разарању ваших нараштаја

Наравно да ћемо приајтеље да ценимо и награђујемо, а што се тиче одмора свако иде тамо где сматра да ће добити очекивану услугу за новац који даје. Зар није тако?
 
Питање ко стоји иза те Грчек фирме којој се дугује???
Када би се мало више закопало, ко зна на шта би се све наишло.
Самим тим што је и Уговор тајанствен.....

Ето теме новинарима - истраживачко новинарство.......
 

Back
Top