Meni je devojka udarila samar

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.059
Zamislite muskarca koji zbog toga zahteva potpunu osudu drustva ka njoj , a ne ka sebi.


Pa taj bi slobodno mogao da kupi kartu do Australije i opet ne bi pobegao od negativnih konotacije svoje izjave...iako nema negativnog osim sto mu se to desilo.
Cak se ne moze racionalno objasniti (moze ali to ljudi shvataju kao iracionalno , a ne kao licemerno) kako je negativno to sto mu je lupljen samar, da li zato sto nije blokiran, ili zato sto je uopste receno da jeste ili sta...


A sad vesti sa druge strane zakona..


https://www.krstarica.com/zabava/so...ki-samar-zabranjen-koncert-najvece-yu-zvezde/

- - - - - - - - - -

Ili sto takodje spada u nasilje, na mene je devojka vikala....
 
Zamislite muskarca koji zbog toga zahteva potpunu osudu drustva ka njoj , a ne ka sebi.


Pa taj bi slobodno mogao da kupi kartu do Australije i opet ne bi pobegao od negativnih konotacije svoje izjave...iako nema negativnog osim sto mu se to desilo.
Cak se ne moze racionalno objasniti (moze ali to ljudi shvataju kao iracionalno , a ne kao licemerno) kako je negativno to sto mu je lupljen samar, da li zato sto nije blokiran, ili zato sto je uopste receno da jeste ili sta...


A sad vesti sa druge strane zakona..


https://www.krstarica.com/zabava/so...ki-samar-zabranjen-koncert-najvece-yu-zvezde/

- - - - - - - - - -

Ili sto takodje spada u nasilje, na mene je devojka vikala....

Nema veze da li je nasilje, bitno je da li je drustveno prihvatljivo ili ne.
Osim sto bi mogao da kupi kartu do Australije, mogao bi i da je razbije od batina negde gde niko ne gleda.
 
Ono sto je meni interesantno , nije ovo o opstem ponasanju i tumacenju, jer feminizam je debelo zavladao Srbijom i precice u neku zreliju fazu, nesto kao unapredjenu cigansku varijantu...

Ono sto je meni interesantno u ovakvim situacijama je komentar "A sta ako te udarila? Pa nije te slomila."
Ako takav komentar iskaze muskarac, apsolutno bez greske ga mozete tretirati kao seljobera, bez obzira kako je obucen, koje manire ima i kako izgleda ili se ponasa...U dusi mu prolazi takav nacin razmisljanja i to je to...
A ako takav komentar iskaze zena, onda se zapitas jel u pitanju sumo rvacica, a ono vidis neka nema ni 45 kg , kikirez, znaci nema veze fizicka konstitucija, nego opet u glavi, oformljena tako da fizicku silu gleda kao zdravo , cao , dobar dan, a ne kao totalno drugaciji nacin razmisljanja i delovanja, smes nesmes...
 
Zamislite muskarca koji zbog toga zahteva potpunu osudu drustva ka njoj , a ne ka sebi.


Pa taj bi slobodno mogao da kupi kartu do Australije i opet ne bi pobegao od negativnih konotacije svoje izjave...iako nema negativnog osim sto mu se to desilo.
Cak se ne moze racionalno objasniti (moze ali to ljudi shvataju kao iracionalno , a ne kao licemerno) kako je negativno to sto mu je lupljen samar, da li zato sto nije blokiran, ili zato sto je uopste receno da jeste ili sta...


A sad vesti sa druge strane zakona..


https://www.krstarica.com/zabava/so...ki-samar-zabranjen-koncert-najvece-yu-zvezde/

- - - - - - - - - -

Ili sto takodje spada u nasilje, na mene je devojka vikala....
Ponovo nemaš pitanje...
Osuda društva ne dolazi tek tako, Patak. Koristiš vest da bi okrenuo vodu na svoju vodenicu, a najverovatnije ni ne znaš o čemu se radi. Ni ja nisam čitao knjigu njegove zlostavljane supruge Sandre Petrž, ali pretpostavlham da u Hrvatskoj mnogi jesu i da su ga zato javno osudili.
I muškarac, da je slabiji i da mu je zaštita potrebna, tražio bi osudu i zaštitu društva. Pošto to nije slučaj, činjenica ne govori njemu u prilog, jer za muškarca je sramota da bude slabiji. On je taj koji treba da bude jak i da dominira, ali to ne znači da treba da bude nasilink i da zlostavlja. Sramota je i žene, pa priče o zlostavljanju često bivaju prećutane.
Ja, vidiš, tu priču razumem, jer je i moj otac zlostavljao moju majku. Moja prva sećanja sa 3 godine su bila kako ga bodem u nogu olovkom da ne tuče nju, već mene. Ostavljao je gladnu danima u kući, dok je on pio i provodio se sa društvom. Kada je trebala da se porodi samnom danima je bila bez para i morala je da ukrade peškir iz radnje da bi otišla u porodilište. Tukao je samo jer su mu govorili da je lepa kada bi prošla. Zašto se nije tukao sa njima, nego je svoju snagu pokazivao nad slabijima od sebe? Tukao ju je zverski, gađao vekerom u glavu; stalno je bila modra i u otocima, ali ga nikada nije tužila niti o tome pričala van kuće, plašeći se osude društva.
Nasilje je nasilje, bez obzira sa koje strane dolazi...
 
Ponovo nemaš pitanje...
Osuda društva ne dolazi tek tako, Patak. Koristiš vest da bi okrenuo vodu na svoju vodenicu, a najverovatnije ni ne znaš o čemu se radi. Ni ja nisam čitao knjigu njegove zlostavljane supruge Sandre Petrž, ali pretpostavlham da u Hrvatskoj mnogi jesu i da su ga zato javno osudili.
I muškarac, da je slabiji i da mu je zaštita potrebna, tražio bi osudu i zaštitu društva. Pošto to nije slučaj, činjenica ne govori njemu u prilog, jer za muškarca je sramota da bude slabiji. On je taj koji treba da bude jak i da dominira, ali to ne znači da treba da bude nasilink i da zlostavlja. Sramota je i žene, pa priče o zlostavljanju često bivaju prećutane.
Ja, vidiš, tu priču razumem, jer je i moj otac zlostavljao moju majku. Moja prva sećanja sa 3 godine su bila kako ga bodem u nogu olovkom da ne tuče nju, već mene. Ostavljao je gladnu danima u kući, dok je on pio i provodio se sa društvom. Kada je trebala da se porodi samnom danima je bila bez para i morala je da ukrade peškir iz radnje da bi otišla u porodilište. Tukao je samo jer su mu govorili da je lepa kada bi prošla. Zašto se nije tukao sa njima, nego je svoju snagu pokazivao nad slabijima od sebe? Tukao ju je zverski, gađao vekerom u glavu; stalno je bila modra i u otocima, ali ga nikada nije tužila niti o tome pričala van kuće, plašeći se osude društva.
Nasilje je nasilje, bez obzira sa koje strane dolazi...

Zao mi je tvoje majke i tvog oca, pa i tebe. Ali se mora cuti i druga strana. Cak i da se procita knjiga, ne zna se puna istina odnosa. Nije svaki samar isti. Tvoja majka mozda nije prijavljivala tvog oca zato sto je ne bi bilo posle takvih batina.
Siledzije su vrlo proracunate i znaju da sto su zesce batine to ce se zrtva sporije odluciti da prijavi nasilnika.
 
Dobro de udarila te pa sta posle toga si je umlavio i odvalio od zivota cisto za pocetak.z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ponovo nemaš pitanje...
Osuda društva ne dolazi tek tako, Patak. Koristiš vest da bi okrenuo vodu na svoju vodenicu, a najverovatnije ni ne znaš o čemu se radi. Ni ja nisam čitao knjigu njegove zlostavljane supruge Sandre Petrž, ali pretpostavlham da u Hrvatskoj mnogi jesu i da su ga zato javno osudili.
I muškarac, da je slabiji i da mu je zaštita potrebna, tražio bi osudu i zaštitu društva. Pošto to nije slučaj, činjenica ne govori njemu u prilog, jer za muškarca je sramota da bude slabiji. On je taj koji treba da bude jak i da dominira, ali to ne znači da treba da bude nasilink i da zlostavlja. Sramota je i žene, pa priče o zlostavljanju često bivaju prećutane.
Ja, vidiš, tu priču razumem, jer je i moj otac zlostavljao moju majku. Moja prva sećanja sa 3 godine su bila kako ga bodem u nogu olovkom da ne tuče nju, već mene. Ostavljao je gladnu danima u kući, dok je on pio i provodio se sa društvom. Kada je trebala da se porodi samnom danima je bila bez para i morala je da ukrade peškir iz radnje da bi otišla u porodilište. Tukao je samo jer su mu govorili da je lepa kada bi prošla. Zašto se nije tukao sa njima, nego je svoju snagu pokazivao nad slabijima od sebe? Tukao ju je zverski, gađao vekerom u glavu; stalno je bila modra i u otocima, ali ga nikada nije tužila niti o tome pričala van kuće, plašeći se osude društva.
Nasilje je nasilje, bez obzira sa koje strane dolazi...

Tako i treba da bude tvoj otac je bio pravi muskarac
 
Zao mi je tvoje majke i tvog oca, pa i tebe. Ali se mora cuti i druga strana. Cak i da se procita knjiga, ne zna se puna istina odnosa. Nije svaki samar isti. Tvoja majka mozda nije prijavljivala tvog oca zato sto je ne bi bilo posle takvih batina.
Siledzije su vrlo proracunate i znaju da sto su zesce batine to ce se zrtva sporije odluciti da prijavi nasilnika.
Slažem se da se puna istorija ne zna, pa o njoj i ne treba diskutovati.
Između ostalog, ali su i njeni roditelji govorili da o tome ćuti...
Društvo tada nije blagonaklono gledalo ni na razvod, a danas je to drugačije, pa se i o nasilju otvorenije priča.
Pričajte, ali bez uvreda i poziva na nasilje...
 
Poslednja izmena:
Ja u ovo ne verujem iz prostog razloga sto ce prvo zene da je osude,
naravno, prvo ce da se pitaju zasto je to uradila, sto sigurno ne bi da je bilo obrnuto.

Ich ne vidim razlog da joj ne vrati samar, ako mu bas smeta.
 
Poslednja izmena:
Slažem se da se puna istorija ne zna, pa o njoj i ne treba diskutovati.
Između ostalog, ali su i njeni roditelji govorili da o tome ćuti...
Društvo tada nije blagonaklono gledalo ni na razvod, a danas je to drugačije, pa se i o nasilju otvorenije priča.
Pričajte, ali bez uvreda i poziva na nasilje...

Drustvo danas mozda i previse blagonaklono gleda na razvod. A o nasilju... O tome toliko moze da se prica.
Skoro je bio slucaj onog tipa sto je skocio iz stana i ubio se. Pandur ga je plasio zatvorom od dve godine i ovaj se odlucio da skoci. I svi pricaju kako je nesrecnik kao mlatio zenu, sto i ne mora da bude tacno, ali zato niko nece ni rec da zucne o postupku pandura koji je bio nasilan.
Na kraju price, zena je slobodna ko ptica (da dozivi sama duboku starost), a on je mrtav i za ceo zivot su to dvoje dece unakazali svi skupa. Ali dobro, danas je to sve drustveno prihvatljivo.
 
Drustvo danas mozda i previse blagonaklono gleda na razvod. A o nasilju... O tome toliko moze da se prica.
Skoro je bio slucaj onog tipa sto je skocio iz stana i ubio se. Pandur ga je plasio zatvorom od dve godine i ovaj se odlucio da skoci. I svi pricaju kako je nesrecnik kao mlatio zenu, sto i ne mora da bude tacno, ali zato niko nece ni rec da zucne o postupku pandura koji je bio nasilan.
Na kraju price, zena je slobodna ko ptica (da dozivi sama duboku starost), a on je mrtav i za ceo zivot su to dvoje dece unakazali svi skupa. Ali dobro, danas je to sve drustveno prihvatljivo.

Pandur ga je plašio zatvorom od dve godine pa se zato ubio??? Čekaj, šta je taj pandur trebao da uradi? Da ga ljulja u krilu?
Znači imamo situaciju gde neko nekog tuče, onda dodje policija i kaže tom nekom da će za to što nekog tuče biti kažnjen i taj neko se ubije. I policija je kriva. Vrlo zanimljivo. Valjalo bi da umesto zatvora od sad počnu da dele čokolade sa lešnicima.
 
Pandur ga je plašio zatvorom od dve godine pa se zato ubio??? Čekaj, šta je taj pandur trebao da uradi? Da ga ljulja u krilu?
Znači imamo situaciju gde neko nekog tuče, onda dodje policija i kaže tom nekom da će za to što nekog tuče biti kažnjen i taj neko se ubije. I policija je kriva. Vrlo zanimljivo. Valjalo bi da umesto zatvora od sad počnu da dele čokolade sa lešnicima.

Moras priznati da je bolje bilo da pandur nista nije rekao. A i bolje je bilo da je covek ostao ziv.
Drugim recima, ne pozivaj na nasilje.
 
Zao mi je tvoje majke i tvog oca, pa i tebe. Ali se mora cuti i druga strana. Cak i da se procita knjiga, ne zna se puna istina odnosa. Nije svaki samar isti. Tvoja majka mozda nije prijavljivala tvog oca zato sto je ne bi bilo posle takvih batina.
Siledzije su vrlo proracunate i znaju da sto su zesce batine to ce se zrtva sporije odluciti da prijavi nasilnika.

Psiholoski vrlo tacna projekcija razvoja dogadjaja....sto jaca dominacija to je licnost vise uzdrmana u svojoj poziciji i manje samopouzdanja u ovom sebicnom svetu da odbrani svoju poziciju od sebicnih a zlonamernih napada...koji ce biti ocigledni i u temi, i to sa vise strana, i oni koji pomazu i oni koji osudjuju ostavljaju isti utisak osobi koja gleda....da je potrebno imati samopouzdanja da izneses bilo kakvu cinjenicu ili misljenje jer se hijene i hijene podrske okome odmah...

- - - - - - - - - -

Drustvo danas mozda i previse blagonaklono gleda na razvod. A o nasilju... O tome toliko moze da se prica.
Skoro je bio slucaj onog tipa sto je skocio iz stana i ubio se. Pandur ga je plasio zatvorom od dve godine i ovaj se odlucio da skoci. I svi pricaju kako je nesrecnik kao mlatio zenu, sto i ne mora da bude tacno, ali zato niko nece ni rec da zucne o postupku pandura koji je bio nasilan.
Na kraju price, zena je slobodna ko ptica (da dozivi sama duboku starost), a on je mrtav i za ceo zivot su to dvoje dece unakazali svi skupa. Ali dobro, danas je to sve drustveno prihvatljivo.

Da, primer ti nije bas neki, jer pretnja kaznom treba da postoji uvek, jer pretnja sargarepom ne pali...tj pretnja zvana NIJE LEPO je danas toliko zloupotrebljena, a opisao sam klinca koji po prevozu zaebava putnike i koristi nauceno od majke, u fazonu, kako mozete da budete tako nekulturni i komentarisete druge i kritikujete dete, tj mene...

Uopste necu da se stavljam u poziciju sudije u toj situaciji na NBGD, gde su deca gledala nasilje, a to je tek poseban slucaj za kaznjavanje, jer ne traumiras samo zenu , nego traumiras i dete...ali ni zene nisu zlato, ekonomski racunaju na alimentaciju kao sopstveni prihod a ne izdrzavanje dece, tj ciganke su vise nego sto su zene...pa unovcavaju svoju decu...

- - - - - - - - - -

Na one najgore među nama to deluje kao afrodizijak:zstidljivko:

I ovo je tacno...i sa muske i zenske strane....
Sa muske je malo opalo, ali vratice zene to u modu svojim bezobrazlukom...
A sa zenske strane, to je skoro pa 100%....takva je frustraciona psiha, a to je za drugu temu...ovako mogu samo ukratko to da kazem..iako je naizgled nepovezano.

- - - - - - - - - -

Нормално да ти је девојка ударила самар, кад си магарац :Р

Ovo je ironicna karikatura od izjave, bas u stilu koji sam opisao....nemoguce je da su zene agresivne....kao aksiom...
 
Zamislite muskarca koji zbog toga zahteva potpunu osudu drustva ka njoj , a ne ka sebi.


Pa taj bi slobodno mogao da kupi kartu do Australije i opet ne bi pobegao od negativnih konotacije svoje izjave...iako nema negativnog osim sto mu se to desilo.
Cak se ne moze racionalno objasniti (moze ali to ljudi shvataju kao iracionalno , a ne kao licemerno) kako je negativno to sto mu je lupljen samar, da li zato sto nije blokiran, ili zato sto je uopste receno da jeste ili sta...


A sad vesti sa druge strane zakona..


https://www.krstarica.com/zabava/so...ki-samar-zabranjen-koncert-najvece-yu-zvezde/

- - - - - - - - - -

Ili sto takodje spada u nasilje, na mene je devojka vikala....

taj vrv nema kintu za kartu do australije :lol:

pitanje - o kakvom shamaru se govori - moralnom ili fizichkom?

link ne otvaram :neutral:
 
Zamislite muskarca koji zbog toga zahteva potpunu osudu drustva ka njoj , a ne ka sebi.


Pa taj bi slobodno mogao da kupi kartu do Australije i opet ne bi pobegao od negativnih konotacije svoje izjave...iako nema negativnog osim sto mu se to desilo.
Cak se ne moze racionalno objasniti (moze ali to ljudi shvataju kao iracionalno , a ne kao licemerno) kako je negativno to sto mu je lupljen samar, da li zato sto nije blokiran, ili zato sto je uopste receno da jeste ili sta...


A sad vesti sa druge strane zakona..


https://www.krstarica.com/zabava/so...ki-samar-zabranjen-koncert-najvece-yu-zvezde/

- - - - - - - - - -

Ili sto takodje spada u nasilje, na mene je devojka vikala....

Umri muški.
 
Trebalo je da ga privede, da ga odvrati od skoka iz stana itd.
Sta ce mu mrtav covek?

Pa formalno gledano ti si u pravu..
Medjutim, ljudi delimicno zive u drugom vremenu, a npr u drugom vremenu je izuzetno funkcionalno bilo da pandur ne izvrsava sankcije nego da prvih nekoliko puta deluje preventivno...
To je dobro za puno nezrelih osoba, ukljucujuci mlade i decu..
Ne kaznjava te kaznom da bi te oblikovao jer kazna izaziva strah, a nelagodnost je mnogo bolji terapeut i vaspitac...
A i nema stigme...npr nikad niko nije saznao da smo se potukli sa drugom grupom srednjoskolaca u gradu, vise ferka, i vrlo kratka tuca , a i posle i pre toga smo bili poznanici , neki i ortaci , a u svakom slucaju nismo se ni posle mrzeli, ama bas ni malo...
A da je bilo privodjenja, pa rotacije pa dolazak u 02 ujutro po tebe u stan, ne bi to bilo bas tako...

Ali novo doba, i tu se moze reci da si mozda u pravu za ocekivanje svega po protokolu, mada nije pedagoski niti psiholoski dobro, ali zakonski jeste...

- - - - - - - - - -

Ustvari lazem....svi mi znamo kako se lako osudjuje kad procitas, bio poznat policiji i pre toga....
 
Trebalo je da ga privede, da ga odvrati od skoka iz stana itd.
Sta ce mu mrtav covek?

A šta će sa tim što je tukao ženu? Da ga privede, da ga odvrati od skoka pa kad ga pusti da opet izudara ženu. A i otkud je pandur mogao da zna da će ovaj da se ubije.
Mislim, generalno je previše tih primera gde lik tuče ženu pa ga panduri malo kao privedu pa ga puste pa on onde opet tuče ženu a često je u ubije.
Pa pogledajte vesti, može u dnevnim novinama posebna "muž ubio ženu" rubrika da se osnuje. Porodično nasilje je u našoj kulturi postalo sasvim normalna stvar koju dobar deo populacije čak i odobrava. Mi smo lud, izopačen i izgubljen narod, nemoj da se lažemo.
 
Ponovo nemaš pitanje...
Osuda društva ne dolazi tek tako, Patak. Koristiš vest da bi okrenuo vodu na svoju vodenicu, a najverovatnije ni ne znaš o čemu se radi. Ni ja nisam čitao knjigu njegove zlostavljane supruge Sandre Petrž, ali pretpostavlham da u Hrvatskoj mnogi jesu i da su ga zato javno osudili.
I muškarac, da je slabiji i da mu je zaštita potrebna, tražio bi osudu i zaštitu društva. Pošto to nije slučaj, činjenica ne govori njemu u prilog, jer za muškarca je sramota da bude slabiji. On je taj koji treba da bude jak i da dominira, ali to ne znači da treba da bude nasilink i da zlostavlja. Sramota je i žene, pa priče o zlostavljanju često bivaju prećutane.
Ja, vidiš, tu priču razumem, jer je i moj otac zlostavljao moju majku. Moja prva sećanja sa 3 godine su bila kako ga bodem u nogu olovkom da ne tuče nju, već mene. Ostavljao je gladnu danima u kući, dok je on pio i provodio se sa društvom. Kada je trebala da se porodi samnom danima je bila bez para i morala je da ukrade peškir iz radnje da bi otišla u porodilište. Tukao je samo jer su mu govorili da je lepa kada bi prošla. Zašto se nije tukao sa njima, nego je svoju snagu pokazivao nad slabijima od sebe? Tukao ju je zverski, gađao vekerom u glavu; stalno je bila modra i u otocima, ali ga nikada nije tužila niti o tome pričala van kuće, plašeći se osude društva.
Nasilje je nasilje, bez obzira sa koje strane dolazi...

Muskarac ne treba da bude dominantan. Niko ne treba da dominira. 21 je vek. Zao mi je sto ti se to desavalo. Bilo kakvo nasilje od bilo koga treba da se sankcionise. Nema tu muskarac zena ili sta vec.
 
haha slažem se da je to problem i to njihov pre svega
ciče na sve strane kako hoće dominantnog,sa ''jakim rukama'',širokim ramenima,mišićima,arogantnog itd itd... i onda kad ih takav prebije kukaju kmee kmee a i čitava slaboumna javnost ''oh lastavice malecke nevine nedužne..nisu one kriwe..muškarci swinje..omg..otkud ovo da se desilo..baš čudno da je neka nabildana arogantna konjština sa jakim rukama prebila malenu nedužnu inteligentnu ženicu..''

ne a ti
 

Back
Top