Mladić sa kukastim krstom na Bogojavljenje stao pored Amfilohija

Poruka
18.895
Mladić sa neobičnom tetovažom slikao se u društvu mitropolita Amfilohija Radovića tokom obeležavanja Bogojavljenja u Podgorici.

Bogojavljensko plivanje za časni krst, koje je organizovala Mitropolija crnogorsko-primorska i Crkvena opština Podgorica, pratilo je više stotina okupljenih vernika.

FICktkqTURBXy81NGY3NjM3YTY4M2UzNGIwYTg2ZWRkNDhkZDk4M2UwNy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Među onima koji su prisustvovali bogojavljenskom plivanju i arhijerejskoj liturgiji, a koju je služio mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, mnogima je skrenula pažnju tetovaža na grudima koju nosi mladić go do pojasa.


Neki raspravljaju da je ovo iz hinduizma, budizma... Po meni ovaj ne liči kao da poznaje te oblasti. Definitivno kukasti krst. Kakva sramota.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/n...stao-pored-amfilohija-i-izazvao-burnu/lj9hp54
 
na stranu sto je svastika prvo imala pozitivno znacenje

ali sumnjam da je ovaj svestan toga

nacisticki pravoslavac

, kako to glupo zvuci

Јеси ли свестан тек колико ти глупо звучиш са тврдњом да је свастика искључиво нацистичка, и то само због тога што су је нацисти украли и злоупотребили. Ви који овде глумите неку образовану и начитану елиту би требали да научите основе пре него почнете да се бламирате на јавним местима својим ретардираним тврдњама.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Јеси ли свестан тек колико ти глупо звучиш са тврдњом да је свастика искључиво нацистичка, и то само због тога што су је нацисти украли и злоупотребили. Ви који овде глумите неку образовану и начитану елиту би требали да научите основе пре него почнете да се бламирате на јавним местима својим ретардираним тврдњама.

A ovaj ti baš liči kao neki načitan, garant uradio tetovažu iz poštovanja prema Indijskoj kulturi. Daj molim te.
 
Za mlade generacije kukasti krst nema isto značenje kao za generacije koje su se formirale u vreme takozvanog socijalizma.Nije reč naravno o tome da je nacizam prihvaljiv nego o tome da je prošlo mnogo vremena i da je ta ideologija mrtva kao ideologija komunizma koja od nacizma nije ništa manje neprihvaljiva ljudima kojima je sloboda vrednost.Onaj ko istiiče taj simbol najčešće ne zna ništa o nacizmu kao što ni o komunizmu ne znaju ništa oni koji ističu zvezdu petokratku.To su dva pramena iste kose.
 
Razumem ja na šta ti misliš. Naravno da znam da svastika nije isključivo nacistički simbol. Samo govorim da mi ne deluje da u ovom slučaju ona ima veze sa Slovenima ili Indijcima.

Вама је једноставно до те мере испран мозак партизанским филмовима да вам не вреди ништа ни причати. Још једна чисто словенска свастика.
10481947_1552433828348907_3539982353779946922_n.jpg
 

Back
Top