Sta bi bilo sa Srbijom da je kapitulirala 1915 ?

Poruka
21.521
Vase misljenje ???

Da li smo uzalud toliko ginuli ???

Da li bi mozda Vojvodina bila podeljena izmedju Madjarske i Rumunije ili bi sve bilo isto kao sto je i danas .. ??

1914. je Srbija sama i bez icije pomoci porazila Austro-Ugarsku .. Medjutim 1915. su nas napale zajedno Nemacka , Austro-Ugarska i Bugarska .. Samo Nemacka sa 500 000 vojnika ... mi smo se tu previse junacili koliko nas je ostalo po Albaniji , pa Krf , Vido , Plava grobnica , kasnije Solunski front .. previse je to stradanja za jednu brojcano malu zemlju ... Dal je mozda bilo bolje da smo kapitulirali 1915. , cutali i cekali da dodju saveznici da nas oslobode .... Ja ne znam sta da mislim .. Sve mi se nekako javlja da onda Vojvodina ne bi pripala nama nego da bi porazena Madjarska zadrzala Backu i mozda Srem a da bi Rumuni uzeli Banat ... U Backoj je zivelo dosta Madjara , u Banatu dosta Rumuna a velike sile se i nisu bas nesto trudile da Srbija bude sto veca .. Ovako su nam ipak morali dati tu Vojvodinu jer smo previse stradali bas bas previse a i dali smo veliki doprinos saveznicima .. Cak po meni su nas i ostetili jer smo ostali bez severne Backe , severne Baranje , istocnog Banata .. pa u Segedinu , Baji , Pecuju i Temisvaru su ziveli Srbi u te gradove je umarsirala srpska vojska 1918. .. Jos smo ostali na kraju i bez juzne Baranje al ajde sad to je neka druga prica ....

E ali sad se namece jos jedno pitanje da li bi saveznici uopste dobili rat bez Srba na Solunskom frontu i kako bi se u tom slucaju tocak istorije okrenuo ..

:think:
 
Румунија је маја 1918. потписала капитулацију јер је остала потпуно изолована након сепаратног мира између комунистичке Русије и Немачке. Поново је ушла у рат на страни Антанте дан пре примирја. Без обзира на капитулацију, Румунији су у Версају признати огромни територијални добици.
 
Србија је требало да прихвати аустро-угарски ултиматум, а не да улази у рат, и у тај рат увлачи и Русију. јер били смо криви за оно убиство у Сарајеву. зар је било штета да се завереници похапсе и приведу правди. нема части у злочину. не брани се част тако што се кривци скривају, а невини људи страдају.
 
Србија је требало да прихвати аустро-угарски ултиматум, а не да улази у рат, и у тај рат увлачи и Русију. јер били смо криви за оно убиство у Сарајеву. зар је било штета да се завереници похапсе и приведу правди. нема части у злочину. не брани се част тако што се кривци скривају, а невини људи страдају.

Како је Србија била ,,крива" за атентат у Сарајеву? Теза да смо ми побвукли Русију у пропаст је крајње дискутабилна а и веома омаловажавајућа, ако мене питаш, према Светом Цару Николају и његовом подвигу према српском народу.

Е сад, Србија јесте прихватила све тачке тог ултиматума, сем једна која је била спорна. Аустрија је Србији намерно дала ултиматум који нико никада не би прихватио, јер су хтели рат, Аустрији је циљ био рат и уништење Србије. Једноставно, сметали смо геополитичким циљевима Аустрије. Друго, рат се осећао у ваздуху, сам атентат није узрок рата, и да је Србија прихватила ултиматум у целости, није никаква гаранција да рата не би било.

Једина заблуда и грешка Србије је била југословенство, и сви наши изтгинули Срби жртвовани су на олтар те једне паганске националистичке идеје. Е то је грешка и заблуда Србије и Срба у целини. То нас и дан данас бије и данас нас као проклетсво прати.
 
Србија је требало да прихвати аустро-угарски ултиматум, а не да улази у рат, и у тај рат увлачи и Русију. јер били смо криви за оно убиство у Сарајеву. зар је било штета да се завереници похапсе и приведу правди. нема части у злочину. не брани се част тако што се кривци скривају, а невини људи страдају.

Koji vi ste bili krivi?

- - - - - - - - - -

Što se teme tiče, bilo bi isto i da je kapitulirala, jer bi saveznici pobedili svakako, i bez Srba.

Verovatno u tom slučaju ne bi bilo Jugoslavije, što ne bi bila nikakva šteta.
 
Србија је требало да прихвати аустро-угарски ултиматум, а не да улази у рат, и у тај рат увлачи и Русију. јер били смо криви за оно убиство у Сарајеву. зар је било штета да се завереници похапсе и приведу правди. нема части у злочину. не брани се част тако што се кривци скривају, а невини људи страдају.

nismo mi krivi za atentat nego je austrija usla u bih vojno i nelegalno

austrougarska je poslala ultimatum kraljevini srbiji, tekst postoji na netu
 
Koji vi ste bili krivi?

па ми Хрвати.

- - - - - - - - - -

nismo mi krivi za atentat nego je austrija usla u bih vojno i nelegalno

austrougarska je poslala ultimatum kraljevini srbiji, tekst postoji na netu

не лупај. Аустро-Угарска је добила мандат Берлинским конгресом. истим конгресом којим је и Кнежевини Србији призната независност.
 
не лупај. Аустро-Угарска је добила мандат Берлинским конгресом. истим конгресом којим је и Кнежевини Србији призната независност.

Dobro sad, nije da nisu hteli da kolonizuju balkan, posto nisu uspeli nista da uvate u africi i drugim kontinentima :kafa:
 
па ми Хрвати.

Твој Степан Радић је био примљен код тадашњег министра иностраних послова Чичерина док су га у Београду Време и политика нападали због тога и по налогу министра Максимовића писали како ће "совјетски микроб" напасти краљевину заједно са мађарима и бугарима.
Као да читам Слину и Вучића а оно 1925-а година.
 
Dobro sad, nije da nisu hteli da kolonizuju balkan, posto nisu uspeli nista da uvate u africi i drugim kontinentima :kafa:

ма то је јасно. рат у Европи би се десио пре или касније, јер односи су били до те мере затегнути. међутим, боље касније. и боље да му ми нисмо дали повода. овако, било је шта је било. направили смо срање.
 
ма то је јасно. рат у Европи би се десио пре или касније, јер односи су били до те мере затегнути. међутим, боље касније. и боље да му ми нисмо дали повода. овако, било је шта је било.

Опет питање, Статлере, на основу чега тврдиш да је Србија дала повод за то? Немој да избегаваш питање. ;)
 
Aaa, vi...a vi ste krivi sigurno...:per:

Ali Kraljevina Srbija nije. Danas nema ni jednog ozbiljnog istoričara na Zapadu, uključujući austrijske i nemačke, koji će stati iza teze da je vlast Kraljevine Srbije organizovala, ili uopšte znala za atentat.

Тачно. Само ревизионисти, углавном они који тврде да се ни холокауст није десио, такође тврде да Краљевина Србија стоји иза атентата.
 
Твој Степан Радић је био примљен код тадашњег министра иностраних послова Чичерина док су га у Београду Време и политика нападали због тога и по налогу министра Максимовића писали како ће "совјетски микроб" напасти краљевину заједно са мађарима и бугарима.
Као да читам Слину и Вучића а оно 1925-а година.

па да, Совјети и Хрвати су били на прст у буљу. и данас је исто.
 
Тачно. Само ревизионисти, углавном они који тврде да се ни холокауст није десио, такође тврде да Краљевина Србија стоји иза атентата.

Ima par "stručnjaka" hrvatskog i bošnjakistanskog porekla, koji guraju tu tezu.

Imaju alergiju na "Marš na Drinu".

Znači, niko ozbiljan.
 

Back
Top