Spajanje porodice u Nemackoj

Znaci ipak trazili sertifikat????

Ili da prilozi nekakav dokaz kako ce se integrisati u Nemackoj. Poslala sam joj potvrdu iz skole, cetvrta je godina zubotehnicke, pa se nadam da je ta struka zanimljiva, sobzirom da je pri medicini...Ne znam, cim nesto jave, javljam.

- - - - - - - - - -

Imam pitanje ,nova sam u svemu ovome..Inace sam lekar po znaimanju...Koliko vremena ce mi trebati od nalazenja poslodavca do spajanja sa suprugom ?Okvirno naravno..Oboje smo non eu..

Raspitaj se kako ide sa Plavom kartom, sobzirom da si fakultetski obrazovana imas i tu opciju. Sa njom najbrze ide spajanje porodice.
 
Ili da prilozi nekakav dokaz kako ce se integrisati u Nemackoj. Poslala sam joj potvrdu iz skole, cetvrta je godina zubotehnicke, pa se nadam da je ta struka zanimljiva, sobzirom da je pri medicini...Ne znam, cim nesto jave, javljam.

- - - - - - - - - -
E da, neko mi je pominjao da su rekli da treba potvrda da ce tamo nastaviti skolu( al stvarno ne znam kako dobiti tu potvrdu).. ili ne znam da se uclani u neki sportski klub tamo ili tako nesto, neko udruzenje.. jer otprilike ne zele tamo decu koja ce odmah raditi bez skole...evo predlog, nadji email adresu od Schulamt tamo gde ides i raspitaj se kako bi mogla nastaviti tamo skolu i onda ako dobijes odg ti prosledi i to u ambasadu... msm lupam, al racunam da ne moze skoditi... samo ne odustaj!!!
 
Ili da prilozi nekakav dokaz kako ce se integrisati u Nemackoj. Poslala sam joj potvrdu iz skole, cetvrta je godina zubotehnicke, pa se nadam da je ta struka zanimljiva, sobzirom da je pri medicini...Ne znam, cim nesto jave, javljam.

- - - - - - - - - -
E da, neko mi je pominjao da su rekli da treba potvrda da ce tamo nastaviti skolu( al stvarno ne znam kako dobiti tu potvrdu).. ili ne znam da se uclani u neki sportski klub tamo ili tako nesto, neko udruzenje.. jer otprilike ne zele tamo decu koja ce odmah raditi bez skole...evo predlog, nadji email adresu od Schulamt tamo gde ides i raspitaj se kako bi mogla nastaviti tamo skolu i onda ako dobijes odg ti prosledi i to u ambasadu... msm lupam, al racunam da ne moze skoditi... samo ne odustaj!!!

Hvala ti, nije losa ideja!
 
Pozdrav,

Da li neko zna da li mi je potrebno pozivno/garantno pismo da bih otisla turisticki na 3 meseca kod muza (i da li treba da bude overeno) posto se ovo cekanje termina bas oduzilo? Bila bih zahvalna ako neko moze da mi kaze svoje iskustvo sa ulaskom na tri meseca da bar znam sta traze na granici...da li proveravaju povratnu kartu, zdravstveno...
 
Za Šengen vizu ne treba nikakvo pismo. Moj savet je da kupite kartu, zdravstveno osiguranje 89 dana, Milenijum osiguranje online oko 7500 dinara, i ponesite nešto gotovine i "platnu karticu" ako baš toliko budu detaljisali. I naravno da znate adresu gde idete. Ili podelite zdravstveno na 10 pa još 79 dana ali da imate kontinuitet zbog sebe. I srećan put.
 
Samo da dodam nase iskustvo sa zdravstvenim osiguranjem, posto smo imali problem, dosli smo sin i ja turisticki kod mog muza kao sto i vi planirate i ostali dva meseca, vratili se ove nedelje zbog termina u Konzulatu.

Uzeli smo Uniqa osiguranje ali samo na 20 dana posto je moj muz hteo odmah da nas prijavi na nemacko osiguranje ali se nesto iskomplikovalo.

Zvala sam Uniqu a i druge osiguravajuce kuce da produzimo i ne moze. Osiguranje vam vazi i mozete da ga upotrebite samo ako ga kupite dok ste u Srbiji jer ako zelite da iskoristite za nesto, traze vam sliku pasosa sa pecatom tj. datumom ulaska u inostranstvo, i tek onda vam refundiraju novac.

U Uniqi su mi rekli da kod njih mozete da produzite dok ste u inostranstvu jedino ako pre odlaska kupite za najmanje 60 dana.
Tako da kupite za ceo period ili minimum 60 dana ali proverite da li druge osiguravajuce kuce imaju isti sistem kao Uniqa, pitajte obavezno da li mozete da produzite.
Srecan put i puno srece za vizu i boravak!
 
Samo da dodam nase iskustvo sa zdravstvenim osiguranjem, posto smo imali problem, dosli smo sin i ja turisticki kod mog muza kao sto i vi planirate i ostali dva meseca, vratili se ove nedelje zbog termina u Konzulatu.

Uzeli smo Uniqa osiguranje ali samo na 20 dana posto je moj muz hteo odmah da nas prijavi na nemacko osiguranje ali se nesto iskomplikovalo.

Zvala sam Uniqu a i druge osiguravajuce kuce da produzimo i ne moze. Osiguranje vam vazi i mozete da ga upotrebite samo ako ga kupite dok ste u Srbiji jer ako zelite da iskoristite za nesto, traze vam sliku pasosa sa pecatom tj. datumom ulaska u inostranstvo, i tek onda vam refundiraju novac.

U Uniqi su mi rekli da kod njih mozete da produzite dok ste u inostranstvu jedino ako pre odlaska kupite za najmanje 60 dana.
Tako da kupite za ceo period ili minimum 60 dana ali proverite da li druge osiguravajuce kuce imaju isti sistem kao Uniqa, pitajte obavezno da li mozete da produzite.
Srecan put i puno srece za vizu i boravak!

Hvala Vam puno Nevena, to sam i ocekivala sa osiguranjem tako da cu definitivno platiti za 89 dana od samog pocetka.
 
Dobro vece. Molila bih odgovore na par pitanja, jer u ambasadi kazu da nemaju te informacije. Koliko suprug treba da bude u Nemackoj da bismo cerka i ja mogle da mu se pridruzimo? Od oktobra je u stalnom radnom odnosu, ali je produženje vize dobio do kraja sledece godine, jer mu tad istice pasos, da li to moze da predstavlja problem? Koja je to visina primanja koju suprug mora da ima da bi nas dve otisle tamo? Hvala unapred
 
Dobro vece. Molila bih odgovore na par pitanja, jer u ambasadi kazu da nemaju te informacije. Koliko suprug treba da bude u Nemackoj da bismo cerka i ja mogle da mu se pridruzimo? Od oktobra je u stalnom radnom odnosu, ali je produženje vize dobio do kraja sledece godine, jer mu tad istice pasos, da li to moze da predstavlja problem? Koja je to visina primanja koju suprug mora da ima da bi nas dve otisle tamo? Hvala unapred

Postovana,

Vaš suprug treba sve ovo da sazna u Upravi za strance u Nemačkoj koja odobrava vašu vizu.

Konzulat samo prikuplja papire, postavlja vam pitanja i popunjava upitnike ako je potrebno (u mom slučaju je bilo jer je moj sin dete iz mog prethodnog braka), daju vam test za proveru A1 nivoa i onda sve šalju u Upravu za strance prema adresi stanovanja vašeg supruga i oni odlučuju.

U Konzulatu predajete dokumentaciju prema informatoru koji imate na sajtu Konzulata, a možete ako znate odmah da priložite i dodatnu i tako skratite vreme čekanja za odobrenje vize.

Ja sam odmah priložila polisu osiguranja za nemačko zdravstveno iako u informatoru piše da treba kasnije.

Svu ostalu dodatnu dokumentaciju je službenica iz Uprave za strance u Nemačkoj tražila direktno mom suprugu pa nam se sada prolongiralo. Da smo je pitali odmah mogli smo sve da priložimo i ubrzamo :(

Neka vaš suprug ode i zamoli da mu kažu šta sve treba i koji su uslovi i objasni da vam je važno da imate sve spremno da biste što pre bili zajedno. Obavezno neka naglasi da imate i ćerku, slabi su na decu :)

Prijavite se što pre na listu čekanja za termin jer se trenutno čeka najmanje 7 meseci.

Srećno i pozdrav!
 
Postovanje, da li se zna koliko je sada trenutno vreme cekanja za spajanje porodice?


Trenutno se čeka najmanje 7 meseci, pratite obavezno na sajtu Ambasade, nažalost ove godine su produžavali nekoliko puta.

Ja sam se prijavila 27.03.18. i tada se čekalo oko 3 meseca. Dogurali smo do malo više od 7 meseci čekanja, 05.11.18. su nam poslali mail da nam je termin 14.11.18.

Na početnoj stranici Ambasade imate deo - Najčešće postavljena pitanja - imate pitanje - Koliko dugo moram da čekam na termin - i tu redovno ažuriraju informacije.

Srećno!
 
Trenutno se čeka najmanje 7 meseci, pratite obavezno na sajtu Ambasade, nažalost ove godine su produžavali nekoliko puta.

Ja sam se prijavila 27.03.18. i tada se čekalo oko 3 meseca. Dogurali smo do malo više od 7 meseci čekanja, 05.11.18. su nam poslali mail da nam je termin 14.11.18.

Na početnoj stranici Ambasade imate deo - Najčešće postavljena pitanja - imate pitanje - Koliko dugo moram da čekam na termin - i tu redovno ažuriraju informacije.

Srećno!

Hvala puno, posto sad ide taj deo spajanje sa porodicom...taman da prodje probezeit i tri platne liste i potpise se ugovor za stalno..
Da li ste imali cert o polozenom A1 ili ne? Posto ne bih da bacam para jer ce meni ionako trebati min B2. Hvala
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, posto sad ide taj deo spajanje sa porodicom...taman da prodje probezeit i tri platne liste i potpise se ugovor za stalno..
Da li ste imali cert o polozenom A1 ili ne? Posto ne bih da bacam para jer ce meni ionako trebati min B2. Hvala

Kod spajanja porodice supruznik koji se pridruzuje onom u DE mora da ima A1 sertifikat i iskljucivo Gete ili Austrijski kulturni centar (ja sam ovde polagala). Samo ako supruznik koji je u DE ima status Blue Card onda ne mora. Obavezno se radi testiranje u Konzulatu, odgovarate na pitanja, veoma su jednostavna, ako pogresite dozvoljavaju da precrtate i odgovorite ponovo. Original sertifikata zadrzavaju da provere autenticnost jer je bilo puno falsifikata, rekli su vratice mi kada nam odobre vizu.

- - - - - - - - - -

Kod spajanja porodice supruznik koji se pridruzuje onom u DE mora da ima A1 sertifikat i iskljucivo Gete ili Austrijski kulturni centar (ja sam ovde polagala). Samo ako supruznik koji je u DE ima status Blue Card onda ne mora. Obavezno se radi testiranje u Konzulatu, odgovarate na pitanja, veoma su jednostavna, ako pogresite dozvoljavaju da precrtate i odgovorite ponovo. Original sertifikata zadrzavaju da provere autenticnost jer je bilo puno falsifikata, rekli su vratice mi kada nam odobre vizu.

Samo dodatak - ako imate i visi nivo od A1 mislim da nije nikakav problem, verovatno je i bolje ali mislim da cete definitivno raditi test ali mozda za taj nivo koji prilozite. Za test za visi nivo nisam 100% sigurna, samo pretpostavljam, zovite Konzulat ili pisite mail i pitajte, tako je mozda najbolje.

Pozdrav
 
Samo da se javim da kod mene jos nema odgovora iz ambasade. Nila sa decom na termini 31. novembra. Muz isao u biro za strance, kazu dobili mailom, ali dokumenta jos nisu stigla...Dosta njih koji su bili samnom na terminu su dobili vec odobrenje. Inace muz je razgovarao sa sefom iz biroa za strance i covek se bukvalno krstio sto traze za decu iznad 16 gid C1 sertifikat.
 
Pozdrav, ja sam ovde iz istog razloga kao i mnogi.Moje pitanje je sledece:Muz je poceo da radi u Nemackoj pre mesec dana, kao vozac kamiona, pre toga je radio u Slo. 3 god. Sada zelimo da krenemo sa spajanjem porodice, a dva meseca smo u braku. Kako citam ovde to ce potrajati, zanima me mogu li ja za to vreme icu kod njega turistiscki, na recimo dva meseca pa nazad mesec i tako sve dok ne dobijemo spajanje? Hvala unapred na svakom odgovoru.
 

Back
Top