Odakle potice mrznja prema Bosnjacima...?

...
kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca,
bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka.
...

Овде има јако пуно оних који се представљају као Срби,
а уствари су куррац на бициклу.

Све су погрешно схватили
и јако желе да се докажу као Срби.

Тако има и међу Хрватима,
и међу Бошњацима ...

То је цела истина.

Нека нам је Бог у помоћ !
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.


Samom sebi uskačeš u usta.
Iz ovog boldovanog je sasvim jasno da Srbi uopšte nisu ratovali i klali, nisu imali vremena. Samo su ebali bule.
 
Samom sebi uskačeš u usta.
Iz ovog boldovanog je sasvim jasno da Srbi uopšte nisu ratovali i klali, nisu imali vremena. Samo su ebali bule.

Дечко је млад
и задојен мржњом.

Ја ћу ти рећи младићу,
ја сам био на ратишту 1992.
( истина у Хрватској ).

На ратишту ти секс не пада на памет,
а камоли силовање.

Приче о силовању су то - само приче.
 
To je pocelo jos od turske vladavine,kada su mnogi Srbi presli u Islam,kako se to kod nas pricalo "Poturcili se".Onda su morali da se dokazuju turcima da su im verni,pa su slati kada su slave ili bilo kakva druga proslava,morali da zakolju par Srbina ili Srpkinja i maltretiranja po svaku cenu.Posle im se to osladilo,pa eto odakle mrznja it opet pojedinih Srba prema poturicama.Ako nisi procitao knjigu "NOZ"od Vuka Draskovica,procitaj,pa ces videti zasto postoji ta mrznja.Na kraju i ovaj poslednji rat.Svi Srbi zlocinci,a poturice cestiti ljudi.Treba malo razmisliti pa ce ti se sve kazati.
 
Poslednja izmena:
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

[..]

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.

Ja ću se osvrnuti.

Zar ti pada na pamet da forum i YouTube komentarima analiziraš i gradiš nekakvu sliku društva? :lol:

kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija

U vezi ovoga...ništa neobično. Svi tako posmatraju dešavanja u svetu. Staljin nije mnogo pogrešio kada je rekao da jedna žrtva tragedija, a milioni statistika. Ukoliko opišeš slučaj klanja te bebe i njeni roditelji dođu da porazgovaraju, svaka najmanja iole normalna osoba u Srbiji će izraziti sve doze saosećanja sa žrtvom i postojaće jedna vrlo jasna potreba da se vinovnici uhvate i kazne. Zbog toga i mogu da ljudi kao pojedinci sede po kafanama, učesnici ratova čak (sa različitih strana) i razgovaraju kao ljudi, pošteno i normalno. Niko se nije posvađao oko takvih ličnih, tragičnih stvari - nikada. A kada se kreće o većim brojkama i slično? E, to onda je onda politika, i tada se ljudi i podžapaju. I ne mogu se ni emocije očekivati u slučajevima kao što su isprazne cifre i slične stvari koje su emotivno distancirane, udaljene od pojedinačnih žrtava i čija je uloga vrlo često podložna manipulacijama u političke svrhe.

P. S. Kada govorim o tome mislim o određenim pritiscima koji u tom smislu postoje i koji kroz određeni sistem genocidne stigme pokušavaju ukinuti Republiku Srpsku kao politički entitet i reformisati Bosnu i Hercegovinu bilo po federalnom bilo po unitarnom modelu.
 
Poslednja izmena:
2837091682.gif
..ЈБТ ..:huh: ...Прави сте стручњаци за губљењ:lol: свог животног времена

-----------------------------​

Ово ми је била " прва порука на теми " у 15:13

Ово ти је ...ПРВА ТЕМА на Форуму...и ...Последњи покушај ...:huh:
Пошто си ...СЛАГАО У СТАРТУ ...добићеш мој ...Последњи одговор...:think:

Нећу да коментаришем твоје писаније јер си у старту кренуо са ...ЛАЖИМА...и као такав ...НИСИ ВРЕДАН МОЈЕ ПАЖЊЕ И МОГ ВРЕМЕНА...:aha2:

Воздра ..:bye:

А...ова пре него сам отишао да се дружим са својим пријатељима у РЛ..;) ..у 15:31

Шта би ти рекао?

Ја бих рекао.." Моје време је ...САМО МОЈЕ " и радије ћу га утрошити са пријатељима и породицом...:D:D:D..:aha2:
-----------------------------

:( :roll: ЛЕЛЕ...КОЛИКО ИЗГУБЉЕНОГ ВРЕМЕНА СА ЗАДРТИМ БОШЊАЧКИМ БУДАЛАМА :roll: :(

РЕЗУЛТАТ: БОШЊАЧКЕ ВУДАЛЕ - вс - ФОРУМСКИ СВРБИ = 0 : -8

Пошто је ..ГЛУПОСТ - Вечна...Бошњаци нису изгубили ништа, а Срби су ...ПОТРОШИЛИ 8 САТИ НА ГЛУПОСТИ...:aha2:


:per: :besan2: СУТРА РЕВАШ :mmmm: :zper: .....:hehe:...:hahaha: :zcepanje:
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.

Koliko samo lazi u jednoj poruci.Razmisljanje ti je totalni tres.Gdje vas samo uzgajaju tako pametne?
Citam i ne vjerujem.Taman kada pomislim da nema dalje pojavi se neki novi vic.
Zato je danas Srbija najliberalnija zemlja bivse Juge a Beograd jedini grad koji je otvorenog srca za sve za razliku od Zagreba gdje na pomen Srba dobijaju epi napad i pjenu na usta ili jedne selendre Sarajeva gdje ima vise dzukela lutalica nego Srba.I onda se pojavi biser s pitanjem al dobro zasto vi nas mrzite iako mozemo Beogradom setati i raditi sta hocemo ali zasto nas mrzite?Danas su vam blizi Arapi nego Srbi,zato ce se Bih raspasti.
 
Prvo ne smiješ nikoga nazivati fašistom. Drugo možda sirmijum i generalizuje ali ja znam muslimanku kojoj porodica nije dozvolila da se uda za Srbina. I to govorimo o porodici koja živi u Srbiji u većinski srpskom jestu i o vrlo skorom periodu.

Dobro, objasni mi zbog čega je to tebi čudno?
Različite vere podrazumevaju drugačije običaje, drugačije životne nazore.
Ako se neko već zove Srbinom, Muslimanom, Hrvatom, to je kod nas manje etnička a mnogo više verska odrednica.
A kad je tako, onda je ovakvo protivljenje potpuno razumljivo, i ne smao razumljivo nego ga i podržavam.

Ali pričati o tome kako svi muslimani misle loše i kako su svi hteli da ubijaju i kolju Srbe može samo neko ko je zadojen fašizmom.
Zato što njih poistovaćuje sa osećanjima koje sam ima.
 
Dobro, objasni mi zbog čega je to tebi čudno?
Različite vere podrazumevaju drugačije običaje, drugačije životne nazore.
Ako se neko već zove Srbinom, Muslimanom, Hrvatom, to je kod nas manje etnička a mnogo više verska odrednica.
A kad je tako, onda je ovakvo protivljenje potpuno razumljivo, i ne smao razumljivo nego ga i podržavam.

Ali pričati o tome kako svi muslimani misle loše i kako su svi hteli da ubijaju i kolju Srbe može samo neko ko je zadojen fašizmom.
Zato što njih poistovaćuje sa osećanjima koje sam ima.

Imati takva shvatanja u 21 vijeku je ekstremizam. I da ne bude zabune isto bih rekao za Srbe koje bi branili ćerki da se uda za muslimana. Ne nisu svi muslimani zadojeni mržnjom niti svi žele da zakolju Srbe. Ali ako govorimo o BiH svi muslimani žele unitarnu državu. Većina njih ne voli Republiku Srpsku.
 
Imati takva shvatanja u 21 vijeku je ekstremizam. I da ne bude zabune isto bih rekao za Srbe koje bi branili ćerki da se uda za muslimana. Ne nisu svi muslimani zadojeni mržnjom niti svi žele da zakolju Srbe. Ali ako govorimo o BiH svi muslimani žele unitarnu državu. Većina njih ne voli Republiku Srpsku.

A unitarnu državu žele, jer žele tu teritoriju. Oni imaju iste fantazije kao mi sa Kosovom, u fazonu jednoga dana, kada prilike budu dozvolile, proteraćemo ih odatle...
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.

Ti, kao i vecina tzv "Bosnijaka", imate nekoliko problema sa kojima treba da se suocite a to su:

1. Opste neznaje sto vodi vasoj zelji da diskusijete o stvarima koje ne poznajete.
2. Arogancija bazirana na tom neznaju
3. Nedostatak logike

Sto se tice Muslimanki u Bosni Srbima je ispod casti da ih siluju uzimajuci u obzir njihov nedostatak bazicnog osecaja za higijenu.
Naime poznato je da se muslimanke u Bosni veome retko peru i time proizvode nesnosne mirise koji odvracaju svakog muskarca od njih.
Brijanje oko njihovih genitalnih organa, bez odgovarajuceg pranja, nije dovoljno da eliminise gore navedeni problem.
 
Poslednja izmena:
Imati takva shvatanja u 21 vijeku je ekstremizam. I da ne bude zabune isto bih rekao za Srbe koje bi branili ćerki da se uda za muslimana. Ne nisu svi muslimani zadojeni mržnjom niti svi žele da zakolju Srbe. Ali ako govorimo o BiH svi muslimani žele unitarnu državu. Većina njih ne voli Republiku Srpsku.

Mislim da preuveličavaš stvari..........Mnoge muslimane u Bosni uopšte ne interesuje ni Federacija a kamoli Srpska.
Ljudi gledaju kako d aprežive, kako da prošire posao.
Poslovno saradjujem sa dosta njih.
I što se posla tiče mnogo , neuporedivo je koliko se komotnije i bolje osećam poslujući s njima, nego kada poslujem sa Srbima u Srbij.
Skoro da je nemoguće porediti te dve stvari.
A rekoh već.Poštuj njih i njihove običaje, i oni će poštovati tebe.
Ne nudi ih alokoholom, ako to sami ne kažu, ne diraj ih za vreme ramazana, jer su po prirodi nervozni( i ti bi bio da ne jedeš preko dana), ne insistiraj na sastancima i poslovanju petkom, i to je uglavnom to..........
Budi siguran da će ogromna većina poštovati sve tvoje verske i etničke nazore, a budala uvek ima na svim stranama.........
Što se ženidbe i udadbe tiče.Moj prvi komšija je muslimanski Rom......U tako smo dobrim odnosima da sam ja bio domaćin na svadbi njegove kćerke.a on je drag gost na mojoj slavi.
Njegova žena pravi najbolej baklave na svetu i ja jedva čekam Bajram zbog toga.
Sve to na stranu ali ja nikada mog sina ne bih oženio njeogovm kćerkom.Prosto, ona ide redovno u džamiju, ima neke svoje verske nazore kao na drugoj strani i moj sin........
i.....Što praviti potencijalni problem tmao gde ne treba da ga bude?
To nije stvar netolerancije, nego zdravog razuma.........
Naravno, ako se vas dvoje toliko volite i pobegnete od svih nas, neka. vam je......alo ako mogu da biram jasno je šta ću izabrati.......
 
Nekoliko zaključaka se može iz cele ove priče izvući, naravno ako se stvari posmatraju u globalu (to jest, ukoliko se ne cepidlači sa pojedincima u stilu "ja znam nekoga ko je drugačiji"). Mi i oni smo dva različita sveta koja, po mom mišljenju, ne trebaju da imaju nikakvih dodirnih tačaka. Jer mi od njih imamo jedino štetu, a korist nikakvu. Dalje, sa naše strane prema njima dolazi prezir, a ne mržnja. Treće, nikada nećemo uspeti da ih ubedimo u svoju verziju istorije, jer mi preziremo ono čime se oni ponose. U obe kategorije važi i obrnuto.

I najbitnije, osim ako neko ne veruje u "večni mir" na Balkanu, u sledećem ratu ćemo opet biti na suprotnim stranama, koliko god da međuperiod mira traje.
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.
Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se SUDI, dakle bez izuzetka. ..Baljoo, trebao si dodati i buduće ratne "zločince", koji se nisu ni rodili. Niko nije kriv, dok se ne dokaže suprotno. Leči se od paranoje. ...
05mladic_600[1].jpg
 
Ti, kao i vecina tzv "Bosnijaka", imate nekoliko problema sa kojima treba da se suocite a to su:

1. Opste neznaje sto vodi vasoj zelji da diskusijete o stvarima koje ne poznajete.
2. Arogancija bazirana na tom neznaju
3. Nedostatak logike

Sto se tice Muslimanki u Bosni Srbima je ispod casti da ih siluju uzimajuci u obzir njihov nedostatak bazicnog osecaja za higijenu.
Naime poznato je da se muslimanke u Bosni veome retko peru i time proizvode nesnosne mirise koji odvracaju svakog muskarca od njih.
Brijanje oko njihovih genitalnih organa, bez odgovarajuceg pranja, nije dovoljno da eliminise gore navedeni problem.

Другар мог другара је из Босне и оженио се муслиманком.
Каже нема ничег слађег од тога да Була рађа мале четнике.
 
Kao covjek koji zivi u Bosni i koji se krece izmedju torova svakojakih mogu sa punim pravom reci da mrznja, preokupacija jednim drugim u najgorem smislu prevazilazi prag onog sto mozemo zvati normalno uveliko. Na prvi pogled sve je ok, normalna situacija, ali ako se kojim slucajem povede tema koja dotice drugi narod, te iste jedinke koje su djelovale kao osobe sa zdravim svjetonazorom, postaju moralni i duhovni idioti nesposobni ni za sta drugo osim mrznje ... duhovna devijacija koja ove prostore pravi moralno retardinranom barom u kojoj kreketave zabe prijete kako ce postati krokodili samo kad budu uslovi u bari za tako nesto idealni .... gdje nazalost cesto i dolazi do takve transformacije, iz bezopasnoh vodozemca u opasne gmizavce. Stvar je jos zalosnija, sto se svima gologuz narod rasipa po cijelom svijetu,a ostaje pitanje i nada kad ce vodozemca zamijeniti sisar, gdje ako bi primat bio, mogli bi se smatrati sretnim.

Velid bi ispravljao krive drine, a sam je kriv ko i ona ... a takvi su i ostali, a onda se svi ceskaju po glavi i zbunjeni pitaju otkud ova mrznja, sta se desava ... presmjesno

I da, forumi, fejsbuk, jutub ne bitno, su mjesta gdje svi ne dorasli u stvarnom svijetu pokusavaju nesto ostvariti, pa kako tako, svi su mega hrabri,ebaci, patriote ... takve slucajeve mozemo posmatrati samo kroz dijagnozu, a nikako ih uzimati za ozbiljno, ili pogotovo kao ogledalo nekog naroda...

Ne razumijem ove sto su zapeli da se tema zatvori, zar vam nije interesantna druga strana ogledala ... nije valjda da uzivate samo u zajednickom pljuvanju bez da cujete antipoda svog, ili da ne kazem alter ego ? :D

Uze mi riječ iz usta...
 
Бошњаци су нај-обичније потурице измишљена нација потпуно, рецидив османлија
А да би се доказали у свом верском прелету прибегавају екстремизму :
''Ако је Турчину рука у крви до лаката потурици мора бити до рамена''
Тако да њихово чињење изазива мржњу других народа.
Све су то Срби који су на овај или на онај начин натерани да прихвате ислам,
а после су се мешали и са Турцима........
Тако да они ни сами не знају шта су.
 

Back
Top