Srbi u rasejanju i njihova integracija u lokalna društva

Сви се интегришу феноменално..
кад онај каже клекни-ти клекнеш
љуби скуте-ти пољубиш скуте

јер знаш да плата стиже у договорени дан и минут-ништа касније.

Тек са временом почиње курчење :D

И шта је то "интеграција"..?
Безвезе флоскула.
Наших људи има од Сао Паула до Владивостока.
Не би ни боравали тамо да се нису спојили са средином...нашег човека бациш у Игло на Аљасци-он ће се снађе
само немој да га вараш и испаљујеш,крајцујеш за договорену кинту.

А то крајцовање и те преваре.то само Србин у Србији ради Србину...
можда неки Грци око брања оних воћкица у сезони и опет српски посредници својим Србима по Русији.
 
Poslednja izmena:
И каква је то тешка дотадашња мука натерала Србина да запали у неки Владивосток-
то су већ ствари којима сама Држава мора да се позабави са једним озбиљним питањем:

-Зашто свака наша Власт толико мрзи свој Род ,свог саплеменика и суграђанина да је овај приморан да оде у 3 п.м. да
би нешто привредио?

Онда се јавља толики анимозитет према тој Власти да им са временом пожелиш бандере где ће њихови задригли вратови
на најбижој омчи да добију оно што заслужују.
 
Koliko uspevaju da se adaptiraju i integrišu u sredine u koje su otišli ? Ja bih rekao da to prilično često nije slučaj.

pitanje je na koju integraciju se misli . Naučiš jezik , uzmeš pasoš , kupiš stan , ali i dalje si stranac za sve njih .....možeš da dubiš na glavi , ali je to tako .

Uzmi primer jednog afrikanca ili bilo kojeg drugog da dođe u tvoje mesto ......osta do kraja to što jeste , osim što je naučio jezik i kupio stan .

Još gore je sa drugom ili trećom generacijom što MISLI da su isti kao i domaći .....ono , rođen si tamo , znaš jezik od malena ......ali ime i prezime govore sve .......može čak i mama ili tata da ti budu domaći .....ipet ista stvar .

Sasvim nešto drugo je uklapanje u društvo putem poštovanja i to sve zasnovano na reciprocitetu . Oni znaju da si stranac koji je došao da radi ne diraš ih , ponašaš se po njihovim pravilima i onda nemaš problema .....čak šta više , ti si stranac koji poštuje njihove običaje i ponašanje za razliku od mnogih domaćih i stranih gostiju :mrgreen:.

Kada kažem domaćih gostiju , to konkretno znači da je nemac iz minhena SVINJA / obična / za one NEMCE sa severa ......što dodatno znači da su svi južno od Minhena Obične SVINJE .

U tom odnosu snaga dolazi do paradoksa da nemac sa severa mrzi više nemca iz minhena od nekog Srbina iz Šumadije , jer Šumadinca danas sutra može i da protera a šta da radi sa svinjom iz minhena je oduvek bio problem za njih . :hahaha:
 
Koliko uspevaju da se adaptiraju i integrišu u sredine u koje su otišli ? Ja bih rekao da to prilično često nije slučaj.

Nije izvodljivo da se svako integriše.Ukoliko sam dobro informisan ko hoće da se uklopi on radi na tome pa može da uzme i državljanstvo.Da bi mu dali državljanstvo prethodno
bi trebao da bude pošten građanin.Čak sam gledao i crnca sa puškom i vojnom uniformom a i kao policajca.
 
Bolje se integrišemo od arapa, to je sigurno.

Začudilo me kad sam upoznao treću generaciju iseljenika koja je više vezana za Srbiju nego zemlju gde su rođeni.

to su najveći tragičari , misle da su njihovi a nisu a nisu ni naši . Još je veća tragika jer su upućeni na najniže slojeve društva ......to je kao da se ćerka nekog beogradskog profesora igra sa nekim palestincem čiji je tata došao pre 10 godina u Srbiju ....malo teže . Pa čak ni da je tata paleastinac takođe profesor .
 
Koliko uspevaju da se adaptiraju i integrišu u sredine u koje su otišli ? Ja bih rekao da to prilično često nije slučaj.

za njih i za nas je bolje da se ne integrisu, vec da se dezintegrisu tj vrate nazad u maticu

U suprotnom ako se integrisu, sutra imas zeta crnca i arapina ko jedna moja dalja rodjaka kojoj se u Parizu cerka udala za crnca
 
to su najveći tragičari , misle da su njihovi a nisu a nisu ni naši . Još je veća tragika jer su upućeni na najniže slojeve društva ......to je kao da se ćerka nekog beogradskog profesora igra sa nekim palestincem čiji je tata došao pre 10 godina u Srbiju ....malo teže . Pa čak ni da je tata paleastinac takođe profesor .

Takve razlike postoje u Srbiji,ovdi se drugačije gleda.Ovdi svako ima pravo do neba,kada stignete do neba tu Vam je granica.
 
To nacionalni Srbi, koji nikada nisu prsli granicu tesko razumeju.

Davno sam to primetio,priznajem i oni što su bili ovde nije se svako uklopio.Mene samo interesuje zašto se ne prepiše bilo šta je dobro u inostranstvu i primeni u Srbiji?
Jasno mi je ako je nešto vojna tajna teško je izvodljivo,ali proste stvari da ne funcioniraju to mi nikada neće biti jasno.
 
za njih i za nas je bolje da se ne integrisu, vec da se dezintegrisu tj vrate nazad u maticu

U suprotnom ako se integrisu, sutra imas zeta crnca i arapina ko jedna moja dalja rodjaka kojoj se u Parizu cerka udala za crnca

udala se za crnca. jel bar pravoslavac ili je izdala vjeru pradjedovsku

- - - - - - - - - -

najgore bi bilo em crnac, em musliman
 
To nacionalni Srbi, koji nikada nisu prsli granicu tesko razumeju.

То разумеју само швајцарски астронаути и они који од кокоса углаву стално виде звезде.

Иначе, асимилација и интеграција нису исто и опет варијирару међу земљама по мерилима и захтевима.
 

Back
Top