C I S T E NA OBA BUBREGA -KAKO IZLECITI PRIRODNIM PUTEM

Imam cistu na desnom bubregu 32x30 mm i
vise malih cistica na levom bubregu oko 6mm
povremeno imam bolove u ledjima gde su mi bubrezi
Ako je neko izlecio se od cisti neka mi napise -kako.
Без панике!
То су још мале цисте и добро је што су ,,на бубрегу''. Такве цисте не утичу на функцију бубрега.
Нефролог или уролог да извршим преглед (лабораторија, ехо бубрега са димензијама циста, и др. прегледи које одреди нефролог) и процени дали је потребна хируршка интервенција. То се сада не врши некаквом операцијом већ лапараскопски (пунктирање) и то на следећи начин; прими сле локална анестезија а потом се сондом (дуга игла) уђе у цисту и извуче сав садржај течности из цисте а потом кроз исту сонду убаци рафинисани алкохол (99,99% чистоће) да се случајно не увуче нека бактерија и крај. Све време се на монитору прати кретање сонде.
Две мед. сестре вас потом под руку одведу до кревета да одлежите 1-1,5 сати јер сте благо пијани због убаченог алкохола.
Мани је пре 10-так година рађена таква лапараскопска интервенција (циста као лопта вел.100мм и садржала је преко 400 милилитара течности). Поново се појавила и сада је величине око 20мм. Зато сам и описао поступак интервенције ако је потребно али уз мишљење лекара специјалисте.
И да поновим: без панике!
 
Pre nekoliko godina konstatovano mi je postojanje manjih cisti na bubrezima.
Specijalista u KCS za te stvari rekao je ovako: "Nemoj se plašiti, 90% ljudi ih ima jer se one pojavljuju i nestaju a da mi i ne znamo kako i na koji način."
Prateći alternativnu medecinu naleteo sam na izvesni lek ili nazovi lek. Preporučuju 300 grama samlevenog lista biljke čuvarkuća sa pola kg meda i uzimanje pre jela u jutarnjim satima.
Potrošio sam takvu jednu mešavinu ali nakon toga nisam obavio nikakvu kontrolu.

Bliže o tom problemu se nisam upoznavao tako da nekih drugih iskustva za preporuku nemam.
 
Radim na skeneru. Svaki dan vidim više bubrega sa cistama nego bez.
Ako imaš bolove, šanse da su oni izazvani cistama su minimalne.

Radovan be like : "Rodjo kako ti mozes da radis na skeneru kao brucos medecine od 19 godina? Ajde nemoj zajebavat ovaj narod vise. Neka kupi Putin Caj i to ce da se izleci za 20 godina, jer toliko ja pijem Putin caj i sada imam PHD iz urologije. Znaci do pij zeno draga, i drzi se dalje od bru zLija, on ce neke tablete da te nagovara da kupis i da mazes Nutelu na leba a da sve to zalijes pivom sa glifosatom".

:hahaha:
 
Radovan be like : "Rodjo kako ti mozes da radis na skeneru kao brucos medecine od 19 godina? Ajde nemoj zajebavat ovaj narod vise. Neka kupi Putin Caj i to ce da se izleci za 20 godina, jer toliko ja pijem Putin caj i sada imam PHD iz urologije. Znaci do pij zeno draga, i drzi se dalje od bru zLija, on ce neke tablete da te nagovara da kupis i da mazes Nutelu na leba a da sve to zalijes pivom sa glifosatom".

:hahaha:

Sinak, ti si opet naduvan, izgleda ?

Tebi se Radovan, Putin i ruski čaj priviđaju na svakoj temi ?
 
Radim na skeneru. Svaki dan vidim više bubrega sa cistama nego bez.
Ako imaš bolove, šanse da su oni izazvani cistama su minimalne.
И мени је сумњив тај твој рад на скенеру?
Зашто скенер када се ехом (ултразвуком) бубрега открива постојање цисте, локација и величина? Што је сасвим довољно да нефролог постави дијагнозу, можда још са додатним налазом ренографије и лабораторије.
Скенер служи за неке друге ствари.
 
И мени је сумњив тај твој рад на скенеру?
Зашто скенер када се ехом (ултразвуком) бубрега открива постојање цисте, локација и величина? Што је сасвим довољно да нефролог постави дијагнозу, можда још са додатним налазом ренографије и лабораторије.
Скенер служи за неке друге ствари.

Pahahaha :D e, ako je tebi sumnjivo, onda mora da se razjasni :)
Nije ti palo na pamet da su pacijenti poslati iz drugog razloga, a da se ciste uočavaju kao uzgredni nalaz?
Kada radiš skener abdomena, onda radiš skener celog abdomena, ne samo jetre ili pankreasa ili čega god pojedinačno.
Osim toga, ciste mogu da budu i komplikovane i kad se takve uoče ultrazvukom, šalju se na dalju dijagnostiku radi procene rizika da je u pitanju malignitet (ako te zanima, guglaj Bosniak klasifikaciju).
Sad manje sumnjivo?
 
Pahahaha :D e, ako je tebi sumnjivo, onda mora da se razjasni :)
Nije ti palo na pamet da su pacijenti poslati iz drugog razloga, a da se ciste uočavaju kao uzgredni nalaz?
Kada radiš skener abdomena, onda radiš skener celog abdomena, ne samo jetre ili pankreasa ili čega god pojedinačno.
Osim toga, ciste mogu da budu i komplikovane i kad se takve uoče ultrazvukom, šalju se na dalju dijagnostiku radi procene rizika da je u pitanju malignitet (ako te zanima, guglaj Bosniak klasifikaciju).
Sad manje sumnjivo?
Још више сумњиво.
Корисник је у уводном посту написао да је циста на бубрегу и да углавном нема болове. Повремене болове које има и не морају да буду узроковани цистом.
Знам, хоћеш да се оправдаш па си још више поплашио овог човека.
Уосталом, јавиће се он после прегледа код нефролога или уролога па ће нам објаснити о чему је рече. Немој унапред да плашиш човека.
 
Још више сумњиво.
Корисник је у уводном посту написао да је циста на бубрегу и да углавном нема болове. Повремене болове које има и не морају да буду узроковани цистом.
Знам, хоћеш да се оправдаш па си још више поплашио овог човека.
Уосталом, јавиће се он после прегледа код нефролога или уролога па ће нам објаснити о чему је рече. Немој унапред да плашиш човека.

Citiraj mi čime sam ga poplašio. Bukvalno sve što sam napisao je govorilo da su te ciste totalno bezazlene. Reading comprehension...

Edit: Tako sam i mislio.
 
Poslednja izmena:
Imam cistu na desnom bubregu 32x30 mm i
vise malih cistica na levom bubregu oko 6mm
povremeno imam bolove u ledjima gde su mi bubrezi
Ako je neko izlecio se od cisti neka mi napise -kako.

Naravno, kod ljekara po prave savjete, a ja timogu reći nešto što ti sigurno neće naškoditi a možda će ti pomoći. Naime, svaki dan pojedi po tri listića biljke ''čuvarkuća''. Možeš je uzgajati u stanu u saksije, jer nije zahtjevna, može ostati i na terasi ili u dvorištu tokom cijele godine. Lijepo izgleda a i ukus je neutralan. Probaj slobodno uopšte nije neprijatno, naprotiv.
 
Obične ciste na bubrezima se najčešće ne leče. Jedino ako previše narastu pa počnu da pritiskaju veće krvne dudove onda se ppunktiraju. Najčešće su potpuno bezopasne.
I nikakvi lekovi ili alternativa ih ne leči. Ponekad mogu same od sebe i da se smanje... Uglavnom, sem praćenja 1 ili 2 puta godišnje nikakav drugi tretman ne zahtevaju.
 

Back
Top