O cemu razgovarati sa ljudima na samrti

Misli se verovatno na sporo umiranje...
O svakodnevnim stvarima,naravno ,jer i tako bivaju odsutni-već uveliko pričaju s pokojnicima što je opšte poznata stvar...

smrt je prelazna boles...:hahaha:
oboleo komsa u mladim godinama i ispred zgrade naleti na caleta kaze jbte Dragane sto me izbegavas pa nije smrt prelazna bolest
cale se skameni ne zna sta reci...
 
dal ih oraspolozavati ili pricati o neminovnosti
O seksu. On je jos ziv i po toj teoriji njega idalje zanima neka od razlicitih vrlo mogucih vrsta seksa...Samo, koja tad, i ko tad moze? Ali mozda i moze...Ako moze, ti mu pozovi neku poznanicu...Eto. On se mozda i stidi da ti trazi da mu na samrti dozivas ili placas putovanja njegovim 'ljubiteljicama' ali to bi mu najradje bilo...jer je jos ziv. Pametno je tako razmisljati...
Drugo, mozes da pricas sa njim o tome da li je prijatno umirati, da bi oktrio "TAJNU" veliku, da je prijatno cak i zarobljen biti ili umirati, iako to ne znaci, posto ne treba da hocemo sve sto je 'fino' - da treba da trazimo da nas zatvara sad odma nekome...Smrt i tu prijatnost od nje treba steci. Imas u "Rat i mir" o tome kako masoni uce da je smrt prijatna, ali da treba prvo biti dostojan da se umre...Zanimljivo je to.
 
dal ih oraspolozavati ili pricati o neminovnosti
Ja sam svom tati pričala da se ne plaši ,da ide na bolje mesto ,gde ga više neće boleti i gde neće biti primoran da većinu vremena provodi u krevetu.Sećam se,prilikom jednog mog "monologa"me je prekinuo i tiho rekao "znam,ne bojim se "Kada sam ga pogledala u oči,zaista nisam videla ni tugu ni strah u njima.Ali mi svejedno užasno nedostaje.
 
Secam se kada mi je bivsa zena u nekom razgovoru u vezi droga rekla kako ce ona kada napuni 80 , poceti da uzima kokain. Iako je to tada bila vise kao sala jeste bilo neobicno mada sigurno se nije bas skroz salila odnosno samo po sebi je interesantna tema u vezi njenih motiva. Ali da zanemiramo finansijski efekat i kako bi to izgledalo da se penzionerka navuce na kokain, kod ljudi koji umiru to mi i ima smisla osim tipa droge, posto kokain valjda dize i trazi aktivnost . Marihuana se odavno koristi u slicne svrhe mada mene je svaka spustala i nekako sam bio uvek depresivan, ali uz pravu neku stvar ,razgovori i raspolozenje bi doslo samo od sebe .
 
Ja sam svom tati pričala da se ne plaši ,da ide na bolje mesto ,gde ga više neće boleti i gde neće biti primoran da većinu vremena provodi u krevetu.Sećam se,prilikom jednog mog "monologa"me je prekinuo i tiho rekao "znam,ne bojim se "Kada sam ga pogledala u oči,zaista nisam videla ni tugu ni strah u njima.Ali mi svejedno užasno nedostaje.
:zag::heart:
 

Back
Top