Ugradnja plina u novija vozila dobra investicija ili propast?

Vredi li rizik ugraditi plin u noviji atomobil?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Plin rastura sve motore pre ili kasnije, stariji motori sa 8 ventila su malo izdržljiviji ali ovi noviji nemaju ama baš nikakve šanse. Onaj koji sastavi 100 hiljada na plinu treba da dobije nobelovu nagradu za plin.

evo meni bajstariji auto od 2007 na plinu to je vec 10 godina i sve radi ko prvog dana

koliko po tebi jos godina treba da cekam da mi plin rasturi motor?

Znam taksiste po kraljevu koji su sa Dacia Loganima presli i preko 500.000 km na plin i motor i dalje isti?

- - - - - - - - - -

Dlugomir a zašto se onda prodaju posebne svećice za plin? Kako to kvačilo traje duže ako se vozi auto na plin?!?? Jel se ti zezaš ili si ozbiljan? :hahaha:

ja stavljam klasicne svecice i sve radi ok

mozda su to svecice za auta koja pale na plin tj stare uredjaje

svi moderni sekvent pale na benzin pa prebace na plin kad motor dostigne odredjrnh temperaturu

- - - - - - - - - -

Poenta je bila kako ide auto velicine golfa 7 a ima 1400 kubika.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ne znam za slabe motore mislim da ima razlike ali za auyo preko 150 ks mislim da nema sanse da primetis razliku

mrni su sva auta na TNG sa motorima preko 150 ks
 
Dlugomir a zašto se onda prodaju posebne svećice za plin? Kako to kvačilo traje duže ako se vozi auto na plin?!?? Jel se ti zezaš ili si ozbiljan? :hahaha:
Lepo sam objasnio - auto s plinom ima manju snagu i obrtni moment od istog bez njega. Ta razlika je kod savremenih sekventa manja, ali nije nestala. Samim tim manje je opterecenje kvacila, menjaca, homokinetickih zglobova ... jasno?
 
Plin rastura sve motore pre ili kasnije, stariji motori sa 8 ventila su malo izdržljiviji ali ovi noviji nemaju ama baš nikakve šanse. Onaj koji sastavi 100 hiljada na plinu treba da dobije nobelovu nagradu za plin.
Gluposti. Upravo savremeniji motori prelaze vise. Jedino je tacno da su motori na plin vise skloni pregorevanju ventila, mada se to desava i onima na benzin.
 
Lepo sam objasnio - auto s plinom ima manju snagu i obrtni moment od istog bez njega. Ta razlika je kod savremenih sekventa manja, ali nije nestala. Samim tim manje je opterecenje kvacila, menjaca, homokinetickih zglobova ... jasno?

Kakva glupost da ne veruješ svojim očima dva puta sam pročitao. Znači ako vozim polagano onda štedim auto? Eureka, topla voda hahaha a ako voziš tri puta manje onda će ti auto trajati tri puta duže? Kralju! :lol:
 
Lada Niva,135 000 na satu,plin ugradjen sa 5000 km,eno jos ide bez problema.
Prodao sam je drugaru iza ugla,normalno se vozi
Naravno, zasto ne bi? Jasno je da se ugradnja plina vise isplati kod vozila sa vecom potrosnjom i kilometrazom. Ako prelazite malolitraznim automobilom 5 - 6 hiljada godisnje nemojte ugradjivati plin.
 
Motor nikad otvaran,to sto tvoja kia ne izlazi iz servisa ne znaci da se i drugima automobili kvare.

- - - - - - - - - -

Naravno, zasto ne bi? Jasno je da se ugradnja plina vise isplati kod vozila sa vecom potrosnjom i kilometrazom. Ako prelazite malolitraznim automobilom 5 - 6 hiljada godisnje nemojte ugradjivati plin.

Ma vidis da ovde ima strucnjaka,ako auto predje 100k na plin nobelova bla bla.
 
Normalno da nije, sve se projektuje kao celina. Lamela je srazmerno uvećana prema zamajcu i korpi sa jačim perima kao i ostatak vešanja. Uglavnom se to sve danas predimenzionira kako bi se pojeftinila proizvodnja i pokrila cela serij tj platforma kako se danas zove. Štediš na drugim stvarima kao što su materijali, amortizeri itd. Proizvodnja nikad jeftinija a automobili nikad skuplji.
 
Valjda imaš servis za ugradnju plina ili šurak brat od zeta ili već neko :lol: Oko mene su svi vozili automobile na plin, otvarali motore, popravljali i krpili a danas im ne pada na pamet plin da ugrađuju. Imam jednog koji još uvek vozi prastarog forda mondea kome je samo jednom radio punu generalku. Jednom davno kada smo isli negde kao idemo fordom jer je plin jeftin. Tri puta smo sipali ispalo nas kao da smo taksijem išli a on se posle pravdao kako mu je riknuo neki ventil ili filter na plinu. Uglavnom tragedija za budale. :lol:
 
vazi ti vozi mali auto ja cu veliki

al necu da platm registraciju 250.000 din jer smatram da je to pljacka

i sto vas manje vozi na plin meni bolje

gorivo jeftinije

ziveo plin i registracija na invalida

zahvaljujuci tome ustedeo sam za 5 godina najmanje 500.000 din

po kojoj logici ja treba da platim 20 puta vise registraciju od tebe kad ti vozis noviji i skuplji auto od mojeg a samim tim i luksuzniji?

Živjelo varanje države. Jer to što ti radiš je upravo to. Ma kako ti to pravdao. Auto od 2 500 ili 3 000 kubika nije nepophodnost. Ma šta neko pričao.
 
Normalno da nije, sve se projektuje kao celina. Lamela je srazmerno uvećana prema zamajcu i korpi sa jačim perima kao i ostatak vešanja. Uglavnom se to sve danas predimenzionira kako bi se pojeftinila proizvodnja i pokrila cela serij tj platforma kako se danas zove. Štediš na drugim stvarima kao što su materijali, amortizeri itd. Proizvodnja nikad jeftinija a automobili nikad skuplji.

Drugar, pricamo o jednom te istom automobilu, samo u varijanti da li ide na benzin ili butan. Znaci taj isti automobil naravno ima istu lamelu, zamajac i sve ostalo, kapiras?

- - - - - - - - - -

Plin ugrađuje sirotinja. Štedi na potrošnji a posle kad se razvali motor kuku majko
Ponovicu jos jednom - ne postoji nijedan dokaz da motor traje krace zbog plina, a to da ga cesce ugradjuju siromasniji si u pravu.
 
Da li si uopste procitao tekst koji si linkovao? Izgleda da nisi, jer recimo u njemu na kraju pise:

Zaključak

Sagledavši sve već izrečene činjenice dolazimo do proste konstatacije da motor koji je adaptiran za rad na tečni naftni gas ima duži radni vek od istog motora koji radi u istim uslovima (ne preterano sportskim) na benzin. Interval zamene ulja, svećica i katalizatora se produžava, dok se interval zamene auspuha skraćuje i povećava mogućnost oštećenja izduvnih ventila na šta direktno utiče stil vožnje.

:bye:
 
Živjelo varanje države. Jer to što ti radiš je upravo to. Ma kako ti to pravdao. Auto od 2 500 ili 3 000 kubika nije nepophodnost. Ma šta neko pričao.

jeste neophodnost jer sa tim od 1400 kubika mozes da se slikas zimi po makadamu na planini

Varanje je krivicno delo. Ja nisam ucinio nikakvo krivicno delo

To je jednako lose koliko kad npr na pijaci imas maline po 200 din kod seljaka a u Tempu po 1000 din kilo, ti kupis na pijaci , pa te neko proziva kako si nekupovinom maline od 1000 din/kg uskratio drzavu za PDV

Jesam pa sta ?

Jesam li napravio pri tom neko krivicno delo ? Nisam jel tako

E onda mogu da radim sta ja hocu kad ja hocu
 
Poslednja izmena:
Ne zaključak koji je neko platio nego konstatacija o bržem habanju ventila i stvaranju kondenzata koji je neko u ovom slučaju preokrenuo u korist plina a nije istina. Uostalom zasto svi preporučuju češću zamenu ulja kada se vozi na plin? Upravo zbog kondenza koji upropasti motorno ulje.
Ostaje cinjenica da u teksti koji si ti naveo stoji da motor na plin traje duze, a ovo sto sad navodis je tvoje izmisljanje.
Vozac vozila na plin ne bi trebao da ga duze drzi na visokim obrtajima, odnosno moze, ali onda bi trebao da prebaci na benzin.
Uostalom, sve je to stvar ukusa i potreba
 

Back
Top