Posao u Rusiji (2)

Pozdrav!
Tamo je gradiliste na 20-25 min. voznje autobusom od mesta gde zivis (ako si rukovodilac ziveces u gradu,radnik u grupnom smestaju).Organizovan prevoz,hrana i sve ostalo se podrazumeva,signal telefonom ima,mada ne mestima slab ali moze da se koristi...Hrana nije losa,klima je slicna kao kod nas,ali jos veca vlaznost,tako da imas osecaj da je hladnije nego sto ustvari jeste.
Ima organizovan i prevoz do grada i nazad,to nije problem,nekih pola sata do grada.U gradu ima sve osnovno sto treba,nekoliko snabdevenih marketa,apoteke...cak i KFC i MC Donalds,ako si ljubitelj :) Nosi standardno,ne treba da vuces nesto preterano stvari sa sobom,dobices radno odelo koje je za zimu i predvidjeno.

Hvala. :)

Imam još pitanja. :)
Kada stigne priglašenije koja je dalja procedura?

Meni je samo rečeno da budem dostupan, da mi je stiglo priglašenije, važi naredna 3 meseca, i da mi je kompletna dokumentacija. Ali sam se posle setio da mi nisu tražili diplomu i još po nešto sa tog spiska dokumentacije koji imam. Priglašenije je to pozivno pismo, nije radna viza?
I je l to trajanje priglašenija od 3 meseca znači da bi se i termin odlaska mogao razvući do 3 meseca?
 
Hvala. :)

Imam još pitanja. :)
Kada stigne priglašenije koja je dalja procedura?

Meni je samo rečeno da budem dostupan, da mi je stiglo priglašenije, važi naredna 3 meseca, i da mi je kompletna dokumentacija. Ali sam se posle setio da mi nisu tražili diplomu i još po nešto sa tog spiska dokumentacije koji imam. Priglašenije je to pozivno pismo, nije radna viza?
I je l to trajanje priglašenija od 3 meseca znači da bi se i termin odlaska mogao razvući do 3 meseca?

Da,priglasenje ti je pozivno pismo.Ako ti je pasos kod njih,obicno se ceka 7 dana od momenta kad predaju pasos na viziranje,i jos nekoliko da se kupi karta.Od toga da li si hitan na gradilistu,zavisi koliko brzo ce ti zavrsiti vizu.Vizu dobijas do datuma do kojeg ti traje priglasenje,a rok da udjes u zemlju je obicno mesec do isteka vize,da mogu da ti je produze u mestu gde ces raditi.
Diplomu ces lako predati,zanovu te i kazu donesi diplomu,juce)))
 
Zanima me konkretno je l pakujete tih 23kg u jedan komad prtljaga ili može u 2?

Na sajtu piše da zavisi od kompanije, koliko sam shvatio.
I ne piše nigde koje su dimenzije ručnog prtljaga. :(
 
Poslednja izmena:
U jedan,obavezno.Veoma retko se uzimaju karte sa dva mesta,i tu je moguce da budu dva mesta po 23kg.Mislim da ti je dovoljno 23+10 (negde je 23+8) da poneses sve sto ti treba,pogotovo sto ne nosis radno odelo.Nekad ne gledaju pretovar,ali je bezobrazno skupo,meni su za 2.5kg trazili preko 100e,vise od pola cene karte.
 
Jeste,to se ne gleda striktno.
Meni je ranac za laptop toliki da u njega moze da se spakuje predskolac sa sve knjigama :) (uzeo sam za 17inca ranac,da imam mesta za sve) i nikad mi nisu trazili da ga mere ili opominjali da je prevelik..Jos jedna stvar koja ce ti biti spas je da u vecini slucajeva dobijas karte iste aviokompanije tako da prtljag predajes u BG i ne podizes u Moskvi,nego na krajnjoj tacki,Piteru.I u BG dobijes odmah obe karte,nemas potrebe da cekas dva puta cekiranje.
 
Pozdrav svima,da li neko moze da mi kaze nesto o gradilistu Svobodni na Amuri....uskoro treba da idem tamo i da mi objasnite kako ide plata i ta akontacija...prvi put idem pa bi mi znavila bilo kakva informacija i savet.hvala puno!
 
Ne znam kako je u Montazu,mi dobijamo sve u rubljama i na karticu koju prave u Rusiji.Verovatno i vama tako,a ova bude samo privremena dok se ne napravi zvanicna,ruska.Nju ne mozes da dobijes dok te formalno ne prijave ovde,a to ponekad traje,verovatno zato i dobijes karticu u Srbiji.
To ce neko drugi ovde bolje da ti kaze,kao sto vidis vecina su eksperti iskljucivo za plate,akontacije,datume istih.... :)
 

Back
Top