Sta zapad zaista nudi Srbiji: Robovlasnistvo i rad u njihovim fabrikama za 200 evra

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.411
Sta zapad zaista nudi Srbiji ako ne zeli da nas primi u EU?

Pa jasno je gledajuci sve ove fabrike sto Vucic otvara - nude nam moderno robovlasnistvo po kojem Srbi od poreza kojeg sami placaju, grade fabrike koje su vlasnistvo ne naseg naroda i drzave, vec zapadnih kapitalista i robovlasnika, i u tim fabrikama nas radnik ima status ponizenog roba, jer je prinudjen da nosi pelene za odrasle na radnom mestu, da radi do izmemoglosti bez slobodnog dana odmora ili bilo cega drugog - i sve to za mizernu platu od 200 evra koja nije dovoljna u Srbiji sa ovim cenama danas ni za 10 dana da se covek sa porodicom ishrani a kamoli sta drugo.

Zele samo da nas drze pod svojom kontrolom, da nas pljackaju i eksploatisu zajedno sa Vucicem i SNS-om, a da nam pritom ne daju bukvalno nista.

Zasto Srbi glasate za takvu politiku ? Gde vam je pamet?

Zar vam je ideal da radite u fabrici Leoni na motanju kablova od jutra do sutra za mizeriju od 200 evra??
 
Sta zapad zaista nudi Srbiji ako ne zeli da nas primi u EU?

Pa jasno je gledajuci sve ove fabrike sto Vucic otvara - nude nam moderno robovlasnistvo po kojem Srbi od poreza kojeg sami placaju, grade fabrike koje su vlasnistvo ne naseg naroda i drzave, vec zapadnih kapitalista i robovlasnika, i u tim fabrikama nas radnik ima status ponizenog roba, jer je prinudjen da nosi pelene za odrasle na radnom mestu, da radi do izmemoglosti bez slobodnog dana odmora ili bilo cega drugog - i sve to za mizernu platu od 200 evra koja nije dovoljna u Srbiji sa ovim cenama danas ni za 10 dana da se covek sa porodicom ishrani a kamoli sta drugo.

Zele samo da nas drze pod svojom kontrolom, da nas pljackaju i eksploatisu zajedno sa Vucicem i SNS-om, a da nam pritom ne daju bukvalno nista.

Zasto Srbi glasate za takvu politiku ? Gde vam je pamet?

Zar vam je ideal da radite u fabrici Leoni na motanju kablova od jutra do sutra za mizeriju od 200 evra??

pa aj otvori fabriku pa daj radniku somica..

- - - - - - - - - -

samo tu seruckate ko foke..otvarajte fabrike i zaposljavajte ljude i debelu platu da im dadnete jer ste punisici barem tako se ovde predstavljate..
 
pa aj otvori fabriku pa daj radniku somica..

- - - - - - - - - -

samo tu seruckate ko foke..otvarajte fabrike i zaposljavajte ljude i debelu platu da im dadnete jer ste punisici barem tako se ovde predstavljate..


ja ne mogu - meni vucic ne daje iz budzeta 50.000 evra po radnom mestu

Ma ne daje mi ni 10 evra po radnom mestu

Ja sam porobljen. Meni se otima da bi se robovlasnicima sa zapada dalo
 
Sta fali sa 200 eur neko nece da umre od gladi. Ako moze bolje neka nadje,
Pa nek i bude 200 eura, al nek stranac "SVOJU" proizvodnu infrastrukturu ne gradi novcima poreskih obveznika u Srbiji, koji uzgred, moraju i od tih jedva dobivenih 200 eura nanovo plaćti poreze od kojih se ti isti strani poslodavci infrastrukturno dalje šire po Srbiji!

- - - - - - - - - -

jok će da otvara ovde da te plaća ko svog Nemca

ako si lud nisi ćorav - odavno sve prave u Kini jer je JEFTINIJE

a sad ako su SRBI JEFTINIJI OD KINEZA onda da se besimo na šljive
Bolje objesite onoga koji vas je strancima oglasio da ste jeftiniji!

- - - - - - - - - -

pa aj otvori fabriku pa daj radniku somica..

- - - - - - - - - -

samo tu seruckate ko foke..otvarajte fabrike i zaposljavajte ljude i debelu platu da im dadnete jer ste punisici barem tako se ovde predstavljate..

Kolika je u Srbiji tarifa za ovakav tvoj komentar! Čuo sam da se takvi tekstovi financiraju iz javnih prihoda. Baš zgodno.
 
Tako je moj zet koji ima opelov servis svirao kercu o patriotizmu i o tome kako stranci izrabljuju naš narod
a onda zaposlio automehaničara i dao mu minimalnu platu .
Jednom me u bijesu ( uvrijedio sam mu Radikale ) nazvao izdajnikom . Ja izdajnik imam u vojnoj knjižici
upisano oko 4 godine ratovanja a on u svojoj ni dana . Cijelo to vrijeme je radio u Rusiji i to za dolare
a ne za rublje ( preko Energoprojekta ). Ko ih ne zna skupo bi ih platio .
 
Tako je moj zet koji ima opelov servis svirao kercu o patriotizmu i o tome kako stranci izrabljuju naš narod
a onda zaposlio automehaničara i dao mu minimalnu platu
.
Jednom me u bijesu ( uvrijedio sam mu Radikale ) nazvao izdajnikom . Ja izdajnik imam u vojnoj knjižici
upisano oko 4 godine ratovanja a on u svojoj ni dana . Cijelo to vrijeme je radio u Rusiji i to za dolare
a ne za rublje ( preko Energoprojekta ). Ko ih ne zna skupo bi ih platio .
Pa mora mu dati minimalnu platu jer mu Vučić odrao kožu s leđa prikupljajući haračima eure koje poklanja strancima radi "otvaranja novih radnih mjesta"!!!
Ako ti sestra razmišlja kao i ti, onda je još i super što je nesrećni zet uspio uopće i zadržati taj servis.
 
mora da si se stavio u sluzbu okupatora kad te ni zet ne voli

fora je da mi NASIM PARAMA njima gradimo fabrike i punimo dzepove

Sta je to ako nije robovlasnistvo?

Umesto da se nasim parama grade skole vrtici domovi kulture putevi, zadruge - mi gradimo fabrike milijarderima sa zapada da nas zaposle za 200 evra

A sa 200 evra ne mozes da zivis ni 10 dana u Srbiji
 
Pa mora mu dati minimalnu platu jer mu Vučić odrao kožu s leđa prikupljajući haračima eure koje poklanja strancima radi "otvaranja novih radnih mjesta"!!!

upravo tako.

Ako moj radnik prima 50.000 dinara platu, on prima 50.000 din ne zato sto ja necu da ga platim vise , vec zato sto mu Vucic otima jos 40.000 din na ime poreza i doprinosa

Da bi te pare preusmerio ud zepove milijardera iz Leonija, Fiat-a , BMW-a , Bosch-a , Gorenja , Jure...
 
svaka drzava koja cuva svoje resurse, i ne dozvoljava otimacinu nezajazljivim korporacijama i bankama, biva ekspresno proglasena neprijateljima demokratije, krsiocem ljudskih prava i sloboda, neslobodnim dijelom svijeta, neprijateljem vlastitog naroda, tiranskom strahovladom koju treba ukloniti...nas dragi vodja nas cuva toga, pazi na svoj napaceni narod i gleda dignute glave u svijetlu, bolju, prosperitetnu buducnost....
 
Jeb'o te rimski papa,
uskoro će nas stranci kupovati kod Kineza !
Nama više ni Bog ni Sveti Petar ne mogu pomoći ...

Ugasiti svetlo !

Moža svak sebi pomoći. Najpre uradi za sebe sve žto moćeš ne gledajući u porodična, vlastita očekivanja, diplomu. Ja ne radim ono što sam završio i nije mi žao zbog toga već zbog izgubljenog vremena. A možda i nije izgubljeno...
 
Moža svak sebi pomoći. Najpre uradi za sebe sve žto moćeš ne gledajući u porodična, vlastita očekivanja, diplomu. Ja ne radim ono što sam završio i nije mi žao zbog toga već zbog izgubljenog vremena. A možda i nije izgubljeno...

Ako si ti uspešan, nije izgubljeno.
Stekao si neka iskustva u "pogrešnim" školama.
 
ja ne mogu - meni vucic ne daje iz budzeta 50.000 evra po radnom mestu

Ma ne daje mi ni 10 evra po radnom mestu

Ja sam porobljen. Meni se otima da bi se robovlasnicima sa zapada dalo

upravo tako.

Ako moj radnik prima 50.000 dinara platu, on prima 50.000 din ne zato sto ja necu da ga platim vise , vec zato sto mu Vucic otima jos 40.000 din na ime poreza i doprinosa

Da bi te pare preusmerio ud zepove milijardera iz Leonija, Fiat-a , BMW-a , Bosch-a , Gorenja , Jure.
..

Upravo tako. Jeste da nije 50.000 nego 10.000E, ali sustina je ta koju si opisao.

(to je ujedno i moj odgovor na temu, s tim sto bih dodala da se mnogi zale na oboljenja disajnih puteva koji rade u fabrici "Leoni"..sad koliko je to tacno i provereno (dokazano), ne znam, ali verujem da ima nesto istine u tome).

Ништа нам не преостаје него да жртвујемо царство земаљско за царство небеско.

- - - - - - - - - -


A cemu taj sarkazam?

Nije ovde rec o tome, ali ako svedes stvari cak i na to, pa zar je 200E dovoljno da se prehrani porodica, i cak u "najboljem" slucaju, da oba supruznika rade tamo, da li je to dovoljno za izdrzavanje cetvoroclane porodice kad je samo potrosacka korpa veca od toga?
 
Ништа нам не преостаје него да жртвујемо царство земаљско за царство небеско.

- - - - - - - - - -


hebo te patak,tako pametan, a sarkastican? zar sa tolikom pamecu, nemas bolji posao nego da ovde jedes qomna?
 

Back
Top