DA LI JE MOGUCE PODICI DRZAVU/NAROD BEZ NACIONALNOG/PATRIOTSKOG NABOJA?

Da'l je moguceeee :)

  • Ne

    glasova: 21 55,3%
  • Da

    glasova: 17 44,7%

  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
Nemci su i dalje ogromni nacionalisti, ali oni pravi - obozavaju svoju zemlju i svoju naciju, i rade sve sto je u interesu sopstvene zemlje i nacije. Ne kradu od sebe. Ne zaduzuju svoje cukununuke. Ne tolerisu korupciju. Ne tolerisu bezakonje. Ne prljaju svoju zemlju - cuvaju je i vole.

апсолутна истина!

ја их добро познајем, имам пријатеље међу њим. све је тачно што си рекао.
 
да ли си кад видео шумадијску народну ношњу?

то је експлозија боја, цвећа, радости и весеља. таква су и наша кола. полетна и весела.

каква патња, какве глупости. наша народна култура слави живот.

velica se junacka smrt ovog pa onog

slavi se poraz na kosovu ( osvojili su nas nakon toga , tako da jeste poraz)

crkva stalno propagira da je carstvo nebesko onih koji ovde pate

mucenicke smrti na sve strane , otuda moje reci
 
velica se junacka smrt ovog pa onog

slavi se poraz na kosovu ( osvojili su nas nakon toga , tako da jeste poraz)

crkva stalno propagira da je carstvo nebesko onih koji ovde pate

mucenicke smrti na sve strane , otuda moje reci

пази, то што народ слави своје јунаке, то је племенито и поучно. јер тако слави врлину.

цела грчка култура, све што су створили у античко доба, све је почивало на Хомеровим еповима. ако си читао Његоша, који се од свих писаца у највећој мери дотиче косовског предања, онда си видео да Његошеви јунаци жуде за славом. жудња за славом је најплеменитији могући нагон код човека, јер тај нагон ствара велика дела. а велика дела и велики људи вуку целу заједницу напред. медиокритети не.
 
Zivim i radim vec dve godine medju njima, i vise se druzim sa njima nego sa gastarbajterima, tako da tacno znam o cemu pricam.

Занимљиво. Значи да су Немци које ја познајем заправо неки други Немци. И да Баварија некако има своје мишљење. Другачије од описаног.
 
оно што је проблем са национализмом је где повући границу између национализма и шовинизма. кад национализам престаје да буде здраво осећање и прелази у нездраво? јер код простог пука се и племенити осећаји и побуде лако изопаче. зато је одговорност на елити, која поставља границе и утврђује мерила и обрасце свему. и која би требало да је просвећена и морална. такве нације напредују. оне друге пропадају.
 
lep primer su cro

nisu drzavotvoran narod, ali su iskorisceni od strane katolocke crkve i cineci vekovima velike zlocine oni odrzavaju ti istocnu neprirodnu granicu na teritorijama gde se govori srpskio jezik, jer i cro govore srpski jezik

da nas srtrane vojske ostave na miru za par godina bi se uspostavile normalne granice i drzave, a cro po mom misljenju ne i postojala, jer pored ostalo i sam oblik je nenormalan i neprirodan, ne moze se braniti kao drzava

srbi i ostali nasi zitelji su oduvek gradili drzavu, to nam je tako u genima

slo,cro

ds, ldp

jedi krempite
 
ljubav prema zemlji i narodu nije nacionalizam. nacionalizam je ideologija a ljubav prema svetu duševna kategorija.
ne krasti, ne zaduzivati cukununuke, ne tolerisati korupciju i ostalo što si nabrojao takodje nije nacionalizam već ispravnost u postupanju.
Ma krao bi svako, ili barem zabusavao, ali zna da je zakon jaci od jedinke pa mu se ne moze.
Svi su ljudi isti, nema tu razlike da li si Nemac, Svedjanin ili Francuz, Poljak. Svako bi da malo zabusava oko poreza, ali sistem je uredjen,
svako zna da mu slede sankcije pa zato i ne pokusavaju.
 
оно што је проблем са национализмом је где повући границу између национализма и шовинизма. кад национализам престаје да буде здраво осећање и прелази у нездраво? јер код простог пука се и племенити осећаји и побуде лако изопаче. зато је одговорност на елити, која поставља границе и утврђује мерила и обрасце свему. и која би требало да је просвећена и морална. такве нације напредују. оне друге пропадају.
Тачно, само се поставља питање ко би у овом тренутку био ауторитет за дефинисање границе у Србији? Јер, свако за себе тврди да је ауторитет, а они који би требали да то јесу, немају ни жеље ни воље да се бакћу са целом причом.
Елита може да постави и погрешну границу, али ако народ не осети да је та граница праведна и потребна, ништа од тога.
 
Тачно, само се поставља питање ко би у овом тренутку био ауторитет за дефинисање границе у Србији? Јер, свако за себе тврди да је ауторитет, а они који би требали да то јесу, немају ни жеље ни воље да се бакћу са целом причом.
Елита може да постави и погрешну границу, али ако народ не осети да је та граница праведна и потребна, ништа од тога.

то се питање не поставља, јер елита (већ по својој дефиницији) увек утврђује границе и мерила понашања. елита промовише систем вредности, елита предводи, елита даје пример. елита је зато једино и искључиво одговорна за стање у друштву. народ су овце, бесловесно стадо. морална елита се према том стаду односи као брижан и савестан пастир. неморална елита сасвим занемарује своју друштвену улогу, заслепљена себичношћу, недорасла времену, обично подилази пуку ласкавим паролама, заклањајући се иза масе, гура масу испред себе. промовише масу као мерило и вредност, подилази њеним ниским побудама. и то се све заврши у некој трагедији. што би рекао колега- у крви и сузама.
 
Занимљиво. Значи да су Немци које ја познајем заправо неки други Немци. И да Баварија некако има своје мишљење. Другачије од описаног.

Ne zivim u Bavariji, severnije sam. Nego, jel to hoces da kazes da nisu nacionalisti? Da ne cene svoju zemlju?
 
Ako mislite da moze navedite primer kome je to uspelo i kako.

Evo glasao sam DA i sad je NEREŠENO

Kome je uspelo?

MENI

Dok sam pevao "Istrule mi dunja u fijoci" samo sam trošio na alkohol i prazne priče i na grebatore
Sad kad sam batalio patriotizam u stihu pare ostale a lažni prijatelji nestali

DAJ PLATU 800 EVRA DA VIDIŠ KAKO ĆE DA KRENE
 
Ne zivim u Bavariji, severnije sam. Nego, jel to hoces da kazes da nisu nacionalisti? Da ne cene svoju zemlju?

Наравно да цене, ни мање ни више него, рецимо, Срби Србију. Греда је у даљем набрајању јер нису имуни на корупцију, на искориштавање радника, на масовна отпуштања ради добробити власника фирме, на ствари којима су, мање или више подложни сви људи на свету.

Ти си се залетео да опишеш како је немачка медицина најбоља медицина јер пише die beste.

Ево, Баварци не воле што су им избеглице у држави. Под један. А то би требало да буде одлика шовиниста, зар не? Да су националисти, рекли би како је баш добро да дођу и избеглице јер ће их бити више и биће веселије. Али, нису.

Фирма Giesecke & Devrient отпустила скоро 3000 радника, њена власница (наследница преминулог власника), немица, купила замак. Брига за радника? Како да не.
Толико воле своју земљу да су изместили целокупну производњу у друге земље, јефтиније, а немци остају без посла.

Дакле, није Немачка ни више ни мање националистичка од других.
Пре су Мађари пример национализма него Немци. Хајде пробај да се прехраниш у Мађарској ако не знаш мађарски. Кренеш са енглеским, они само презриво фркну, проговоре нешто на мађарском, окрену се и оду.
Мађари улажу и развијају своју земљу паметно, са својим сировинама и са оним гранама индустрије које ће највише да се исплате. Не дижу ноге кад се коњи поткивају. То је национализам.
 
*******и на власти, попут Милошевића, Вучића, Вулина, Горице Гајевић, Шешеља, Николића и осталих су начисто уништили национални/патриотски набој у Срба низом пораза које су донели нацији.

А зашто прескочи Ђикија и осталу ДОСовску братију? Они су и највише учинили по том питању.
 
Боље и то него да ратују да би пуковници имали станове по блоковима.

Ako je iko ratovao zbog države to je bilo sa ove strane Drine, sa vaše se jurio Ronhill - jedan se obogatio!

- - - - - - - - - -

А зашто прескочи Ђикија и осталу ДОСовску братију? Они су и највише учинили по том питању.

Djiki je zemo, SErajlija :D
Mnogo je učinio po Srbiji - ugasio banke i privredu, slao žandarmeriju na radnike koji na -10 čekali bar jednu od 6 plata
Da mu se nadje ženi... da ne zafali u kuću lopovsku...
Bulevara dobio glasali ovi što su se kleli u DS a sad u SNS

Filozof.jpg


mnogo patriota koji su mahali zastavama 2:30 minuta u centru grada prima platu na budžetu

- - - - - - - - - -

p.s.i nemamo pukovnike u familiji nego GENERALE, petosobni stanovi PRC
 
Наравно да цене, ни мање ни више него, рецимо, Срби Србију. Греда је у даљем набрајању јер нису имуни на корупцију, на искориштавање радника, на масовна отпуштања ради добробити власника фирме, на ствари којима су, мање или више подложни сви људи на свету.

Ти си се залетео да опишеш како је немачка медицина најбоља медицина јер пише die beste.

Ево, Баварци не воле што су им избеглице у држави. Под један. А то би требало да буде одлика шовиниста, зар не? Да су националисти, рекли би како је баш добро да дођу и избеглице јер ће их бити више и биће веселије. Али, нису.

Фирма Giesecke & Devrient отпустила скоро 3000 радника, њена власница (наследница преминулог власника), немица, купила замак. Брига за радника? Како да не.
Толико воле своју земљу да су изместили целокупну производњу у друге земље, јефтиније, а немци остају без посла.

Дакле, није Немачка ни више ни мање националистичка од других.
Пре су Мађари пример национализма него Немци. Хајде пробај да се прехраниш у Мађарској ако не знаш мађарски. Кренеш са енглеским, они само презриво фркну, проговоре нешто на мађарском, окрену се и оду.
Мађари улажу и развијају своју земљу паметно, са својим сировинама и са оним гранама индустрије које ће највише да се исплате. Не дижу ноге кад се коњи поткивају. То је национализам.

Onda se ti definitivno povrsno raspitujes o svemu. Recimo, ne znam rec Madjarskog, ali ni jednu jedinu rec, a nisam ostao gladn, jeo sam bar trista puta u toj Madjarskoj.
Zatim, kada se otpuste radnici u Nemackoj, da li znas kakva su prava radnika u tom slucaju?
Da li znas da 12 meseci primas sa biroa punu platu, i da ti biro trazi posao, i to aktivno! A posle toga, ako ti ne nadju posao, primas socijalnu pomoc sa kojom zivis pristojnije nego lekar u Srbiji.
Nemci ostaju bez posla? Pa nezaposlenost je 5% (pravih pet posto, ne kao sprkih 18, koji su, u stvari, minimum 30%), i to ne radi samo onaj ko ne zeli, kome je ta socijalna pomoc sasvim dovoljna i nema nikakve ambicije i zelje u zivotu osim da ima gde da spava i sta da jede.

To sto ne vole izbeglice, ne kazem da je ispravno, ne idealizujem ih, ali je razumljivo ponasanje. Niko ne voli kad mu stranci dodju i vrsljaju po zemlji. Ali im te izbeglice i trebaju, i sa namerom ih uvoze jer im fali radne snage.

Trenutno imas oko 30.000 oglasa na posao za vozace, na primer, i to podatak samo sa sajta indeed:
https://de.indeed.com/Jobs?q=fahrer...HIEEj7FvrZaJepBQmkq9-ryY4rNTKFcMaAh5YEALw_wcB

Ne znam, stvarno, u kojoj Nemackoj ti zivis.
I jos kazes da Srbi vole Srbiju? Pa da je vole, mnogo bi se drugacije ponasali prema njoj, ne bi dozvolili da decenijama vladaju najgori, vec bi postavljali na vodeca mesta najbolje.
 
Poslednja izmena:
DA LI JE MOGUCE PODICI DRZAVU/NAROD BEZ NACIONALNOG/PATRIOTSKOG NABOJA?


Набој је мало прејака реч, ја бих радије употребила - свест. Без националне свести, нема напретка ниједној држави. Прво, без националне свести - нема ни јасно одређених националних интереса. А без јасно одређених националних интереса, дешава нам се ово што нам се дешава - упропашћене институције, (у бесцење) распродати ресурси, несвесност да нам је део територије окупиран те га још схватамо као баласт, неизвестан пут у мутну будућност (ЕУ), губитак достојанства и државе и појединца, и на крају - само непоштовање државе од стране појединца и народа (и обрнуто-непоштовање појединца и народа од стране државе), и одлазак из ње.

Дакле, мој одговор је - НЕ, НИЈЕ МОГУЋЕ.
 
Ako mislite da moze navedite primer kome je to uspelo i kako.

Mislim da je cak mnogo lakse podici naciju bez patriotskog preseravanja. Evo na primer Singapur. Potrebna je zelja za uredjenom i postenom drzavom, a ne patriotizam. Patriotizam pomuti um narodu pa lopovi zaposedaju fotelje i pljackaju kao kod nas 27 godina.

Evo pogledajte anketu i videcete da polovina forumasa misli da je patriotizam neophodan. Cist dokaz pomracenosti uma.
 

Back
Top