Bol u vilici i iza uha

Isis

Početnik
Poruka
44
Vec neko vreme osecam bol u vilici i u predelu iza oba uha. Bol u onoj kao jamici iza uha osecam na dodir, kad pritisnem cak i blago. Posle izvesnog vremena bol prodje, pa se opet javi.
Medjutim, sad je poceo da me boli zglob vilice (samo na desnoj strani), bol osecam cak i bez dodira, pomalo se siri ka obrazu i kao da mi ceo taj deo trne.
Ne znam da li je od umnjaka. Nista nije oteklo za sada. Dva umnjaka sam vec izvadila, a ovaj koji je na toj strani koja me sad boli mislim da je vec poptuno izrastao, znaci stoji tako vec dugo.
Sta bi ovo moglo biti?
 
ufff, moze da bude sve i svasta :(.

pocev od nekog od zuba, vilicnog zgloba, pa sve do upale parotida. s moje tacke gledista, najbolje da napravite jedan OPT snimak (ortopantomogram, snimak obe vilice), i da odete kod maksilo-facijalnog hirurga.
da vas ne zavara ovo "hirurg" :), jednostavno - oni imaju najsolidnije znanje sto se tice diferencijalne dijagnostike u ovoj regiji, a svi MF hirurzi koje znam su zavrsili i opstu medicinu i stomatologiju; on ce dalje da trazi sta mu treba (eventualno snimak zgloba, kontrastne snimke parotida, uputice vas na ORL i sve slicno).

sve najbolje.
 
Hvala indigo mnogo na odgovoru.
Mada ovde gde sam ja, tesko da mogu da odem kod MF hirurga :-(
Mislim mogu kod privatnog, ali uz cenu koja je jednaka nekoliko prosecnih plata u Srbiji.
Valjda cu moci da izdrzim jos malo dok se ne vratim u Beograd.

Da samo jos malo ugnjavim sa pitanjima: na sluzokozi sa unutrasnje strane obraza celom duzinom vodoravno imam kao neku tanku brazdu (obe strane). Bele je boje i deluje kao da zubi pri zagrizaju ostecuju sluzokozu. To imam vec par godina i nijedan zubar nije znao sta je to. To za sad stoji tako, ali plasim se da jednom samo ne pocne da se razvija.
 
belicasta linija koja se nalazi duzno u visini zagrizajne linije zuba je jedno - nista :).
to je linija hiperkeratoze, pojacanog orozavanja sluznice, najcesce posledica vrste zagrizaja. posebno se lepo vidi kod osoba sa tzv. drugom klasom, bilo kog odeljenja (ovo se odnosi na klasifikaciju medjusobnog odnosa dve vilice, nema veze sa kvalitetom zuba :) ).
jednostavno receno, u odredjenom tipu preklopa (kako gornja vilica preklapa donju), sluznica o koju se zubi malko vise "taru" se "brani" pojacanim orozavanjem, kao sto dobijete malko grublju kozu na laktu, recimo, samo u ustima to, eto, malko drugacije izgleda.
smatra se normalnom pojavom, ne prelazi nikad ni u sta drugo, i malko se bolje vidi ako je sluznica sa obrazne strane lagano otecena (npr. kod upale grla, gripa i slicnih bolesti). 'oce reci - toliko je cesta pojava, da ne mogu reci cak ni da je zanimljivost :). nema brige.

zao mi je sto vam ne mogu drugacije pomoci, sto se tice osnovnog pitanja :(.
nadam se da cete biti bolje, i - jos jednom, svako dobro.
 
indigo, bas ste me obradovali sa ovim sto ste mi rekli za tu belicastu liniju. Mislim, ovi zubari koje sam ja pitala sta je to, niko pojma nije imao osim jednog koji je navodno provalio sta je to i dao mi "terapiju"- da ne zvacem zvake od eukaliptusa :shock:
Ja se i te navike odrekla, ali nije pomoglo.
A ovako ako nije nista, pa jos mi i ne smeta, super!
Hvala jos jednom i pozdrav
 
vec desetak dana imam tupi bol u supljini iza lijevog uva koji se proteze prema grkljanu i iza uva povremeno do potiljka.
Na dodir osjecam da je malo tvrdje u supljini iza lijevog nego iza desnog uva, a iza lijevog uva malu "klizavu" zlijezdu?? Ujedno osjecam pod jezikom sa lijeve strane malu kuglicu koju mogu napipati jedino vrhom jezika. Bio sam kod stomatologa i kod orl ali oni kazu da nista ne vide.
Ima li kakvo logicno objasnjenje o cemu bi moglo da se radi, jer sam pomalo zabrinut?
 

Back
Top