Misljenje o nekretnini u Bg?


Neuravnotezena mi je tvoja reakcija tipa "tebe interesuje". Zato, cega god da se plass, nemas razlog za strah :).

- - - - - - - - - -

Pa, s obzirom na to da ne znamo namenu stana, tj. da li je za stanovanje ili za donošenje novca, odnosno da li je investicija cilj - teško je odgovoriti.

Zapravo i nije teško, kad malo razmislim. Ljudi u tom delu grada mahom ne uzimaju stanove u kojima bi živeli. Nije baš komotno i funkcionalno, nema parkinga i slično.
S druge strane gledano, prostor koji pominješ je toliko mali da je skoro sasvim svejedno, ako je samo blizina Terazija uslov.

Ukoliko je za stanovanje, onda bih preporučio gornji Dorćol, ispod Vasine ulice, ili recimo Kosančićev venac. Ukoliko je za ivesticiju, iznajmljivanje ili kancelarijski prostor, onda na još užem potezu oko Knez Mihajlove.

Ma to sam mu i ja rekao a on ko kakav trinaestogodisnjak, ima neki strah :malav:.
 
Moj poznanik želi da kupi stan u Beogradu, i to 5,6 minuta pesice do pesacke zone u centru, dakle to je krug oko 500, 600 m do kilometar poluprecnika oko Knez M.
Voleo bih cuti vasa misljenja i savete, pa da argumentovano prenesem pluseve i minuse, šta i gde, Centar, koji dio Dorćola, Skadarlija, da li Terazije, London, je l Vracar predaleko i sl.
Hvala
PS
Moze i savet oko NS, mozda mu je bolja opcija zbog cene.

Nek` kupi ako ima love na Vracaru, Njegoseva.
 
За lux издавање, само суви центар.
Ако му издавање није приоритет, онда може и на Звездари добро да прође. Околина Вуковог споменика, Булевар Краља Александра...то је све или шири центар или заиста надомак центра града. Славујев венац, од Рузвелтове до Ртањске улице, од Св. Николе до Димитрија Туцовића (какве паралеле :lol: ).
Врачар је безвезна прича због стравичног недостатка простора. Сабијен, скучен, без паркинг места, препун новопечених који су, бар мени, изузетно антипатични.
Затим општина Савски венац, изнад Кнеза Милоша, потез од Делиградске до Немањине. Лепе улице, зелене. Или испод Кнеза Милоша, ка Савској.
 
Pa es, u Deligradsku, nema mnogo da se putuje.. krug bolnica, Deligradska, sve je blizu da čoek završi posao :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Sad je dobro vreme za kupovinu, nije za prodaju. Msm, cene dobrih stanova neće padati definitivno, al možete neku rupu dizjete kao stan na dan....picnete je, ono najdžiberski stil i cepaj...

Majke mi, ne znam što bi neko uopšte, osim nas mućenika što nismo još skroz zapalil, i želeo da ima nešto sa beogarskom Kalkootom..
 
И ја се питам.
Пошто је план да се телепортујем у скорије време, размишљам да ли уопште да реновирам стан. :confused:
Да л' уложити пар хиљада или не...каже моја тетка сноб да уложим јер је нов стан лепши.
Ајде тетка! :eek::lol:
 
За lux издавање, само суви центар.
Ако му издавање није приоритет, онда може и на Звездари добро да прође. Околина Вуковог споменика, Булевар Краља Александра...то је све или шири центар или заиста надомак центра града. Славујев венац, од Рузвелтове до Ртањске улице, од Св. Николе до Димитрија Туцовића (какве паралеле :lol: ).
Врачар је безвезна прича због стравичног недостатка простора. Сабијен, скучен, без паркинг места, препун новопечених који су, бар мени, изузетно антипатични.
Затим општина Савски венац, изнад Кнеза Милоша, потез од Делиградске до Немањине. Лепе улице, зелене. Или испод Кнеза Милоша, ка Савској.
Najlepsi deo Beograda, a sto kolega rece i bolnice su tu:D

- - - - - - - - - -

И ја се питам.
Пошто је план да се телепортујем у скорије време, размишљам да ли уопште да реновирам стан. :confused:
Да л' уложити пар хиљада или не...каже моја тетка сноб да уложим јер је нов стан лепши.
Ајде тетка! :eek::lol:
Ma zasto da ulazes, ako ne nameravas duze da zivis u tom stanu? Ljudi koji kupe stan obicno zele da ga renoviraju
po nekom svom ukusu, a ako bi ga renovirala od a do sh, onda tu vise nije samo nekoliko hiljada.
 
Sto se tice lepote stanovanja (a bogami,i visoke cene kvm.) to je Stari Grad,i to sledece ulice:Cara Lazara,Gracanicka,Toplicin Venac,Cubrina,Kosancicev Venac.To su
najbolje i najskuplje lokacije.U neposrednoj blizini,nalazi se najlepsa ulica,Knez Mihajlova,kao i najlepsi i nejveci park Kalemegdan,sa Sabornom Crkvom.!
 
Najlepsi deo Beograda, a sto kolega rece i bolnice su tu:D

- - - - - - - - - -


Ma zasto da ulazes, ako ne nameravas duze da zivis u tom stanu? Ljudi koji kupe stan obicno zele da ga renoviraju
po nekom svom ukusu, a ako bi ga renovirala od a do sh, onda tu vise nije samo nekoliko hiljada.

Стан је у добром стању. Није баш потребно од пода до плафона. :lol:
 
Тешко да бих се одлучио да инвестирам рецимо 120К€ за стан у Београду, а бољи стан на бољој локацији свакако је тај ред цене. Београд нема инфраструктуру да подржи оволику градњу, о привреди да и не говоримо, није то Лондон.
Ако је и за издавање, колико се може узети, мислим колика је добит у %?

Центар града ће вероватно држати цену због локације, али мислим да је живот у центру робија.
 
Moj poznanik želi da kupi stan u Beogradu, i to 5,6 minuta pesice do pesacke zone u centru, dakle to je krug oko 500, 600 m do kilometar poluprecnika oko Knez M.
Voleo bih cuti vasa misljenja i savete, pa da argumentovano prenesem pluseve i minuse, šta i gde, Centar, koji dio Dorćola, Skadarlija, da li Terazije, London, je l Vracar predaleko i sl.
Hvala
PS
Moze i savet oko NS, mozda mu je bolja opcija zbog cene.

moje saucesce
 
Тешко да бих се одлучио да инвестирам рецимо 120К€ за стан у Београду, а бољи стан на бољој локацији свакако је тај ред цене. Београд нема инфраструктуру да подржи оволику градњу, о привреди да и не говоримо, није то Лондон.
Ако је и за издавање, колико се може узети, мислим колика је добит у %?

Центар града ће вероватно држати цену због локације, али мислим да је живот у центру робија.

To je ok, ako nisi citao, rekao sam i Bokiju a ponovicu, razumem ljude koji gledaju stvari na nacin da mu se to sto pre isplati ili da zaradi, ali postoje i ljudi koji kupovini stana ne prilaze na taj nacin, koliko ce se dugo rentati, da li ce neko u njemu ziveti, da li ce se otplatiti za 20 ili 25 godina, da li ce se ikada otplatiti - nebitno.
 
Moj poznanik želi da kupi stan u Beogradu, i to 5,6 minuta pesice do pesacke zone u centru, dakle to je krug oko 500, 600 m do kilometar poluprecnika oko Knez M.
Voleo bih cuti vasa misljenja i savete, pa da argumentovano prenesem pluseve i minuse, šta i gde, Centar, koji dio Dorćola, Skadarlija, da li Terazije, London, je l Vracar predaleko i sl.
Hvala
PS
Moze i savet oko NS, mozda mu je bolja opcija zbog cene.
marinkova bara-bg
bangladeš-ns
 
Moj poznanik želi da kupi stan u Beogradu, i to 5,6 minuta pesice do pesacke zone u centru, dakle to je krug oko 500, 600 m do kilometar poluprecnika oko Knez M.
Voleo bih cuti vasa misljenja i savete, pa da argumentovano prenesem pluseve i minuse, šta i gde, Centar, koji dio Dorćola, Skadarlija, da li Terazije, London, je l Vracar predaleko i sl.
Hvala
PS
Moze i savet oko NS, mozda mu je bolja opcija zbog cene.

Beograd je harizmatican grad, narocito krug dvojke, samo napred:ok:
Uz Bograd odlicno ide i neko seosko domacinstvo u blizini, pa neka miksuje, malo tamo malo onamo i Bog da ga vidi:))))
 
To je ok, ako nisi citao, rekao sam i Bokiju a ponovicu, razumem ljude koji gledaju stvari na nacin da mu se to sto pre isplati ili da zaradi, ali postoje i ljudi koji kupovini stana ne prilaze na taj nacin, koliko ce se dugo rentati, da li ce neko u njemu ziveti, da li ce se otplatiti za 20 ili 25 godina, da li ce se ikada otplatiti - nebitno.

Па не знам, треба раздвојити емоције и инвестиције, ако купујеш из неких емоционалних разлога то је друго, а код инвестиције се гледа сигурност и исплативост, увек буду у реципрочном односу, што је већа исплативост мања је сигурност и већи ризик и обрнуто.
А не треба заборавити шта је уствари некретнина, некретнина су 4 зида која старе и пропадају временом, вредност им даје пре свега монопол једне, друге или треће врсте, у случају Београда то је монопол владања над овом и оваквом Србијом, за 20 или 30 година ко зна шта може да се деси с тим, да подсетим, пре 30 година је овде била Југославија од 22 милиона људи, и све је било другачије.

- - - - - - - - - -

А још кад видим како се на све стране зида по Београду, питам се шта ће ти људи да раде овде и шта ће да раде њихови потомци. Једино што рецимо центар остаје центар и кад се град шири, а Србадија воли центар, још увек. На Западу кажу д аније тако, да у центрима живи сиротиња и емигранти свих боја, а да господа и богаташи уживају на периферији.
 
Па не знам, треба раздвојити емоције и инвестиције, ако купујеш из неких емоционалних разлога то је друго, а код инвестиције се гледа сигурност и исплативост, увек буду у реципрочном односу, што је већа исплативост мања је сигурност и већи ризик и обрнуто.
А не треба заборавити шта је уствари некретнина, некретнина су 4 зида која старе и пропадају временом, вредност им даје пре свега монопол једне, друге или треће врсте, у случају Београда то је монопол владања над овом и оваквом Србијом, за 20 или 30 година ко зна шта може да се деси с тим, да подсетим, пре 30 година је овде била Југославија од 22 милиона људи, и све је било другачије.

- - - - - - - - - -

А још кад видим како се на све стране зида по Београду, питам се шта ће ти људи да раде овде и шта ће да раде њихови потомци. Једино што рецимо центар остаје центар и кад се град шири, а Србадија воли центар, још увек. На Западу кажу д аније тако, да у центрима живи сиротиња и емигранти свих боја, а да господа и богаташи уживају на периферији.

To je ok, pogotovo ako je kreditno opterecen, normalno je da bi se tada vodio drugim motivima. No njemu je posao dobar, ne trazi dodatno investiranje, a nase banke su qurac u pogledu sigurnosti, kamate smešne, dakle kupice taj beton i neka stoji, ako se renta ok, ako ne - opet ok. Cuj, Jevreji dugorocno kupuju od domacih, hrvatskih i ukrajinskih tajkuna sve zitnice koje vrede u Evropi, krug sa najvaznijim pozicijama u evropskim centrima privode kraju - valjda nisu retardirani, ili mi trebamo biti pametniji od njih i izmisljati toplu vodu?

- - - - - - - - - -

Kome jos treba stan u Bg?

Ma budala, al sta da se radi, to sam mu i ja rekao
 

Back
Top