PROBLEMI SA MUZEM U TRUDNOCI

ma oni nisu za komentarisanje, nego sto ti se ona g adi, kad ocigledno nije imala prilike da se oseca kao normalno ljudsko bice kod njih i ne zna za bolje?


Нормално дете се избори за себе, туњаво не. Колико се ја свађам са ћерком, бандоглава је ужас један. Али боље тако.
 
Нормално дете се избори за себе, туњаво не. Колико се ја свађам са ћерком, бандоглава је ужас један. Али боље тако.
naravno da je bolje, jedino to je i normalno, ali je sigurno nisi vaspitavala kao sto su autorku teme vaspitavali

kad nekog ubijes u pojam od rodjenja dobijes dezorijentisanu osobu koja se oseca potpuno bespomocno i ne ume da reaguje kad je napadnuta
 
naravno da je bolje, jedino to je i normalno, ali je sigurno nisi vaspitavala kao sto su autorku teme vaspitavali

kad nekog ubijes u pojam od rodjenja dobijes dezorijentisanu osobu koja se oseca potpuno bespomocno i ne ume da reaguje kad je napadnuta


А не знам, људи сазревају, увиђају ствари. Имбецилно страхопоштовање према недотупавним родитељима ваљда престаје када се суочиш са језом хладноће.
 
А не знам, људи сазревају, увиђају ствари. Имбецилно страхопоштовање према недотупавним родитељима ваљда престаје када се суочиш са језом хладноће.
Sazrevaju kad uvide da su im roditelji (usudicu se da napisem) monstrumi, ali je problem da uvide. Kad ne znas za nesto drugo, za bolje, ti mislis da je to ono sto roditelj treba da bude, narocito kad te vaspitavaju takvi egomanijaci i sebicnjaci.

Ne znamo da li autorka ima bracu i/ili sestre i da li je makar oni podrzavaju.

Sve je mnogo strasno, a mozda i najstrasnije da je majka!!!, osoba koja je rodila!!! i koja je i sama zena!!! ne razume i vraca kod tog manijaka za koga je cak i sud procenio da je za nju opasan.

Ovde bi realno bilo gubljenje vremena da pokusa da objasni roditeljima bilo sta, samo bi joe dodatno povredila njihova surova ravnodusnost.
Ako im ovo do sada nije bilo dovoljno, nista im nece ni biti dovoljno.
 
Poslednja izmena:
А не знам, људи сазревају, увиђају ствари. Имбецилно страхопоштовање према недотупавним родитељима ваљда престаје када се суочиш са језом хладноће.

Ne prestaje to nikad skroz, ono sto naucimo u detinjstvu nas nikad u potpunosti ne napusti
 
Ne prestaje to nikad skroz, ono sto naucimo u detinjstvu nas nikad u potpunosti ne napusti

Особа која добије своју децу више није дете. То је жена и тако треба да се понаша.

Треба само да се врати кући и да каже - Ја сам стигла.

Кад стави децу у вртић нека нађе макар какав посао.
 
Postupak se dosta oduzio a mi smo se zbog deteta vidjali sve cesce i na kraju pomirila,ja sam povukla tuzbu za nasilje i tuzbu za razvod braka.Vracamo se da zivimo kod njega i sve funkcionise super.Februara ove godine ponovo ostajem trudna,ponovo pocinju verbalne rasprave i mogu reci psihicko maltretiranje.Napomenula bih da sam u proslosti patila od depresije i zbog toga cak bila hospitalizovana kraci period i on mi je u tom periodu bio najveca podrska.E sad svaki put ali bukvalno svaki kada mu nesto ne odgovara prica mi kako sam luda,toponicarka i td. uz podsmevanje i razne provokacije....
tvom muzu je jako lako da manipulise tobom, jer si toliko sama i ocajna da ti je i najmanji nagovestaj paznje i podrske bio kao nekome voda u pustinji

muz ti je psihopata, a to sto se horor epizode smenjuju sa njegovom ljubaznoscu ti samo otezava da jasno vidis da je za tebe opasan

- - - - - - - - - -

Особа која добије своју децу више није дете. То је жена и тако треба да се понаша.

Треба само да се врати кући и да каже - Ја сам стигла.
godine nemaju nikakve veze sa resavanjem psiholoskih problema kakve ona ima, ni to sto je majka

stvarno mislis da moze da ih primora da je prime i da joj pomognu?
samo ce jos vise da je slome i opet vrate kod njega

- - - - - - - - - -

Sto pre potraziti neki savet
http://www.sigurnakuca.net/informacije/sos_telefoni.79.html
 
Poslednja izmena:
Unapred cenim svaki vas iskren odgovor jer mi je zaista potrebna pomoc ili barem smernica.
sto pre

http://www.sigurnakuca.net/informacije/sos_telefoni.79.html

- - - - - - - - - -

Мислим. Нека се исвађа са њима, нека лупи вратима. Можда се отрезне.
ako njima ovo do sada nije bilo dovoljno i ako nisu osetili potrebu da je zastite i pomognu joj, ne znam kako mislis da ih otrezni


njih ocigledno nije briga ni to sto su u zivotnoj opasnosti i ona i dete/deca, mozes da zamislis koliko ce ih biti briga za njenu ljutnju ako joj uopste budu dali sansu da je pokaze
 
Никако не могу да схватим да такви родитељи постоје.


Можда си у праву али једном мора научити да се бори.
postoje... uzas jedan... da ti neko maltretira macku pa je ne bi tamo vracao vise...

naucice da se bori, ali je sada u bas teskom trenutku, bez para, sa bebom i pred porodjajem, ugrozena i od muza i od roditelja
verujem da ce, kad sve prodje, biti jaca od mnogih, ali je pitanje sta uciniti sad odmah

citala sam sta je pisala i na drugim temama
mnogo tuzno
 
postoje... uzas jedan... da ti neko maltretira macku pa je ne bi tamo vracao vise...

naucice da se bori, ali je sada u bas teskom trenutku, bez para, sa bebom i pred porodjajem, ugrozena i od muza i od roditelja
verujem da ce, kad sve prodje, biti jaca od mnogih, ali je pitanje sta uciniti sad odmah

citala sam sta je pisala i na drugim temama
mnogo tuzno


Онда сигурна кућа, шта друго. Нека је родитељима на част, смећа обична.

А кад ошунтаве, очекиваће да им она титра. Не бих их погледала на њеном месту.
 
И она сноси свој део кривице, мозак баш и није укључивала, јел.
njen problem nije to sto je glupa, jer je logicki ovde sve jasno, vec sto nema hrabrosti da uradi ono sta treba, a to nije nikakvo cudo posto je zahvaljujuci roditeljima bespomocna

- - - - - - - - - -

btw nje ovde nema vise od dvadeset dana, nadam se da je dobro
 
Неки су упркос неадекватним родитељима постали зрели, озбиљни људи. Управо зато јер знају да на њих неће моћи да се ослоне.
da, ali u situaciji kad ima jednu bebu i druga samo sto se nije rodila nije to lako
da je sama, mogla bi mnogo lakse da se bori

i ovde nije rec samo o tome da ne moze da se osloni na roditelje, pa mora sama da se snalazi da zivi, vec je ujedno i zivotno ugrozena od muza, fizicki i psihicki ugrozena, ekonomski nemocna, odbacena, sa ogromnom odgovornoscu za sebe i decu, pri tom ni sama nije bas psihicki najjaca (vec se lecila)

ipak je previse, koliko god zreo, tesko bi bilo ko iz ovoga izasao uspesno, a bez pomoci

zato i mislim da hitno mora da trazi konkretnu pomoc u sigurnoj kuci i da pod hitno sebi razjasni da je roditelji ne vole, a muz mrzi i da se to nece promeniti, nazalost
gajiti bilo kakvu nadu u tom smislu i gubiti vreme je opasno po zivot
 
Poslednja izmena:
Ona imala depru.... On joj bio podrška.

Ja bih o ovome imao šta da napišem iz ličnog iskustva.

Reći ću samo ukratko: muškarac u braku treba da ima jaka leđa i debele živce, ako već nema para, ili pomoć roditelja. Kad imaš ženu, koja se lečila od depresije (čitaj - mama i tata su je već uništili u mladosti), onda za uspešan brak treba muškarac sa supermoćima. Ako ne izdrži to sve, onda bolje da beži.

Ali avaj - ovaj je umislio da žena treba da mu bude zahvalna i da u znak zahvalnosti treba da psihički ozdravi. Ali psihičko ozdravljenje je kao i verovatnoća da će ti amputirana noga opet izrasti. Hoće zarasti operaciona rana, ali noga neće izrasti. Posle toga, ili jesi sposoban da to nosiš, ili beži. Nemoj je mučiti još gore, pa da malecka bude skroz razvaljene psihe. E, ovo poslednje, je uradio ovaj nesrećnik.

Rešenje skoro da i ne postoji. Pomirenja tu nema. Neka je lepo napumpa i po treći put, pa da joj barem na miru obezbedi državni minimalac do kraja života.
 

Back
Top