Kad ljubav predje u naviku

Crnooka111

Početnik
Poruka
5
Da li opstaju brakovi u kojima se ovo desilo? Brak sklopljen iz ljubavi, dvoje dece, traje 10 godina. S njegove strane ljubav i dalje postoji, sa moje strane osecanja su se ugasila, vremenom. Ima li nekog ko je prosao kroz ovo, da li je to samo faza ili je to to?

Moram samo da kazem da sam do skoro mogla da zivim tako, varala samu sebe, proci ce, bice sve ok,sada vec vise ne mogu, a nisam spremna zbog dece da još uvek sve odbacim.
 
Zašto je to prva asocijacija? Činjenica je da kad neko prestane da te privlaci i da više ne gajis ona ista osecanja pocinjes da primecujes druge, ali drugog nisam nasla. Zelim da se jave oni koji su kroz ovo vec prosli, da cujem iskustva drugih. On mi je i dalje bitan u zivotu, otac je moje dece i jer ga znam pola svog zivota i ne zelim da prenagljujem sa odlukama. Da li je dovoljan razlog ostaviti bracnog druga jer ne osecas vise ljubav prema njemu?
 
Da li je dovoljan razlog ostaviti bracnog druga jer ne osecas vise ljubav prema njemu?
Није. Ако се међусобно поштујете, имате разумевања једно за друго.. може да функционише.

- - - - - - - - - -

Кад видиш стару бабу и деду није ваљда мислиш да је љубав увек у питању, једноствно навикли су једно на друго...
 
Da li opstaju brakovi u kojima se ovo desilo? Brak sklopljen iz ljubavi, dvoje dece, traje 10 godina. S njegove strane ljubav i dalje postoji, sa moje strane osecanja su se ugasila, vremenom. Ima li nekog ko je prosao kroz ovo, da li je to samo faza ili je to to?

Moram samo da kazem da sam do skoro mogla da zivim tako, varala samu sebe, proci ce, bice sve ok,sada vec vise ne mogu, a nisam spremna zbog dece da još uvek sve odbacim.

mozes samo da se razvlacis mesecima il godinama dok na kraju ne puknete
ako se ljubav ugasila, ako ga gledas samo kao druga naviku cimera, onda je to to

bolje dobar razvod nego los brak....

nema potrebe da se mucite i razvlacite
mozes sad da cekas da se ljubav vrati, da se nadas da je samo faza...al nije....
prirodno je to, desava se hbg....al niko nije reko da moras biti rob u braku
7 milijardi ljudi na planeti, masala, zaljubices se opet...

idi kod psihloga na razgovor videces pomoci ce ti...
 
Toga se i ja bojim. Suprug i ja smo imali razgovor o svemu tome, radimo na poboljsanju odnosa. On se trudi da na neki brzinski način sve vrati u normalu a ja i dalje stojim u mestu, ne može se to rešiti preko noći. S obzirom da je razgovor bio jako težak i mučan za oboje, sa mnogo suza, teških emocija, bojim se, čak i ako sve privremeno bude bolje, da ćemo isti razgovor voditi ispočetka. Nije mi lako da prelomim jer vidim koliko me voli i koliko mu je sve teško palo, a tu su još i deca koja ga takodje obozavaju. Nije zasluzio ništa od toga ali postalo je teško da ignorišem ono što (ne)osećam.
 
Nisi ti njega prestala da voliš, nego ga nikad nisi ni volela.
Volela si neku svoju predstavu o njemu, njega uopšte nisi poznavala.
Pretpostavljam da si se udala posle podrobnog razmišljanja i vaganja argumenata "za" i "protiv".
Sad, kad si ga posle 10 godina braka upoznala, vidiš da se on ne uklapa u tvoju predstavu.

Hoćeš savet? Razvedi se, ne muči ni sebe ni njega, ni decu.

A sledećeg muškarca ne biraj glavom, nego ptičkom i nosom.
 
sa moje strane osecanja su se ugasila, vremenom.

Sta mislis, zasto se to desilo? Po tvom misljenju, jer prosla si kroz to. Da li je do njega, da li ti vise ne pridaje paznje kao pre? Ne kupuje poklone, cvece, ne udeljuje komplimente, ne izvodi te na veceru nikad? Da li se zapustio, da li se ugojio, ne oblaci se vise kako treba? Da li su svi kucni poslovi i briga oko dece pali na tvoja pleca? Da li imate redovne seksualne odnose, i ako je odgovor da, ko ih uglavnom inicira?

Ili je razlog neki potpuno deseti? Jer ne verujem da osecanja mogu sama od sebe da nestanu, vremenom.

Izvini, znam da je puno pitanja i da zvuci kao da si kod bracnog savetnika :mrgreen: ali iskreno me interesuju odgovori, interesuje me zasto se takve stvari desavaju i da li se desavaju iz nekog razloga ili je to jednostavno neizbezno.

- - - - - - - - - -

Nisi ti njega prestala da voliš, nego ga nikad nisi ni volela.
Volela si neku svoju predstavu o njemu, njega uopšte nisi poznavala.
Pretpostavljam da si se udala posle podrobnog razmišljanja i vaganja argumenata "za" i "protiv".
Sad, kad si ga posle 10 godina braka upoznala, vidiš da se on ne uklapa u tvoju predstavu.

Hoćeš savet? Razvedi se, ne muči ni sebe ni njega, ni decu.

A sledećeg muškarca ne biraj glavom, nego ptičkom i nosom.

I ovo je vrlo moguce da je u pitanju.
 
Zašto je to prva asocijacija? Činjenica je da kad neko prestane da te privlaci i da više ne gajis ona ista osecanja pocinjes da primecujes druge, ali drugog nisam nasla. Zelim da se jave oni koji su kroz ovo vec prosli, da cujem iskustva drugih. On mi je i dalje bitan u zivotu, otac je moje dece i jer ga znam pola svog zivota i ne zelim da prenagljujem sa odlukama. Da li je dovoljan razlog ostaviti bracnog druga jer ne osecas vise ljubav prema njemu?

jeste al posle nema nazad
 
Da li opstaju brakovi u kojima se ovo desilo? Brak sklopljen iz ljubavi, dvoje dece, traje 10 godina. S njegove strane ljubav i dalje postoji, sa moje strane osecanja su se ugasila, vremenom. Ima li nekog ko je prosao kroz ovo, da li je to samo faza ili je to to?

Moram samo da kazem da sam do skoro mogla da zivim tako, varala samu sebe, proci ce, bice sve ok,sada vec vise ne mogu, a nisam spremna zbog dece da još uvek sve odbacim.

Normalan odnos prirodno i treba da predje u naviku posle toliko godina.
Tebi se percepcija verovatno iskrivila zbog plasirane slike odnosa kakav je pozeljan da bude u danasnje vreme.
Ljubav i porodica su na udaru sa svih strana i nije cudo sto je svacija razorena i mrtva.
Moja ljubav se ne gasi prema coveku koji mi je postao rodjeni, niti ce ikad moci da umre. Splasli su zaljubljenost idealizacija i strast. Ka tome ni ne tezim, zato i nemam emocionalne ispade i preispitivanja.
Znam sta gradim i prisutna sam u vezi 1000%. Dala bih zivot za muza i da nam veza preraste u cimersku.
 
Sta mislis, zasto se to desilo? Po tvom misljenju, jer prosla si kroz to. Da li je do njega, da li ti vise ne pridaje paznje kao pre? Ne kupuje poklone, cvece, ne udeljuje komplimente, ne izvodi te na veceru nikad? Da li se zapustio, da li se ugojio, ne oblaci se vise kako treba? Da li su svi kucni poslovi i briga oko dece pali na tvoja pleca? Da li imate redovne seksualne odnose, i ako je odgovor da, ko ih uglavnom inicira?

Ili je razlog neki potpuno deseti? Jer ne verujem da osecanja mogu sama od sebe da nestanu, vremenom.

Izvini, znam da je puno pitanja i da zvuci kao da si kod bracnog savetnika :mrgreen: ali iskreno me interesuju odgovori, interesuje me zasto se takve stvari desavaju i da li se desavaju iz nekog razloga ili je to jednostavno neizbezno.

- - - - - - - - - -



I ovo je vrlo moguce da je u pitanju.

naci jesi vido,coek radi 20h dnevno i vikendom da stvori njoj i deci buducnos, ona domacica gleda sanju marinkovic i ostale trovace patrijarha i kao ugasila se,naci on je nju presto da privlaci,inace je zena na mestu,nije do nje
 
Da li opstaju brakovi u kojima se ovo desilo? Brak sklopljen iz ljubavi, dvoje dece, traje 10 godina. S njegove strane ljubav i dalje postoji, sa moje strane osecanja su se ugasila, vremenom. Ima li nekog ko je prosao kroz ovo, da li je to samo faza ili je to to?

Moram samo da kazem da sam do skoro mogla da zivim tako, varala samu sebe, proci ce, bice sve ok,sada vec vise ne mogu, a nisam spremna zbog dece da još uvek sve odbacim.
Kako se to osecanja gase?
 
Ne znam samo čemu ovi cinični komentari, ako nemate šta pametno da kažete ili savetujete molim zaobidjite temu.

Oni koji se stvarno interesuju da pomognu hvala vam na tome.

Zaposlena sam majka, koja NE GLEDA Sanju Marinkovic, turske, indijske, kojekakve zatupljujuće stvari. Radim, brinem o deci, stanu i svim svakodnevnim obavezama koje se nameću. Kolotečina i monotonija se jesu uvukle u ovaj moj život i to ubija u pojam i stvara dodatno nezadovoljstvo i neraspoloženje. Negde u svemu tome sam valjda zaželela neku promenu. Dodatno na sve to kritikovanje od strane muža, koje traje već neko duže vreme što zbog gluposti, što zbog bitnih stvari, kako ništa što uradim nije kako treba, dodatno, u meni stvara neku odbojnost i revolt. Svašta se nešto nakupljalo i eto, došlo je do toga da postanem ravna linija, ravnodušna prema njemu i svemu što uradi. Nije mi bitno da li je tu ili ne, da li će me poljubiti, zagrliti, sve jedno. Ni on se nije dovoljno trudio da malo oživi ovaj brak. Mislio je da je dovoljno to što mnogo više radi od mene a samim tim i više zaradjuje da je to dovoljno. Za decu je najbolji tata na svetu ali ulogu muza je malo zapostavio.
 
Ne znam samo čemu ovi cinični komentari, ako nemate šta pametno da kažete ili savetujete molim zaobidjite temu.

Oni koji se stvarno interesuju da pomognu hvala vam na tome.

Zaposlena sam majka, koja NE GLEDA Sanju Marinkovic, turske, indijske, kojekakve zatupljujuće stvari. Radim, brinem o deci, stanu i svim svakodnevnim obavezama koje se nameću. Kolotečina i monotonija se jesu uvukle u ovaj moj život i to ubija u pojam i stvara dodatno nezadovoljstvo i neraspoloženje. Negde u svemu tome sam valjda zaželela neku promenu. Dodatno na sve to kritikovanje od strane muža, koje traje već neko duže vreme što zbog gluposti, što zbog bitnih stvari, kako ništa što uradim nije kako treba, dodatno, u meni stvara neku odbojnost i revolt. Svašta se nešto nakupljalo i eto, došlo je do toga da postanem ravna linija, ravnodušna prema njemu i svemu što uradi. Nije mi bitno da li je tu ili ne, da li će me poljubiti, zagrliti, sve jedno. Ni on se nije dovoljno trudio da malo oživi ovaj brak. Mislio je da je dovoljno to što mnogo više radi od mene a samim tim i više zaradjuje da je to dovoljno. Za decu je najbolji tata na svetu ali ulogu muza je malo zapostavio.

Taj scenario mi je poznat, i to nije prelazak ljubavi u naviku, vec neprijateljstvo. Ako nastavite tako definitivno cete postati stranci. Sve to se manje-vise provlaci i kod mene. Savet ne umem da dam, jer i sama ne znam da li cu i kako akumulirati stres i nezadovoljstvo i ne preneti ga na partnera. Ja imam u osnovi stav da ne izlazim iz onoga u cemu ucestvujem, niti da izdam. Verujem da me to cuva, pre nego sposobnost da izlazim na kraj sa svadjama, stresom na poslu, nedovoljno zajednickog vremena, paznje i slicno. Uglavnom, za sve probleme koje si navela je kriva drzava, a ne tvoj muz. Sistem nam nalaze da zivimo po sablonu kolotecinski, da radimo i trosimo pare. Tu nema mesta ni vremena za ljubav. Imas vremena samo da odvedes i pokupis dete iz vrtica.
 
Ne znam samo čemu ovi cinični komentari, ako nemate šta pametno da kažete ili savetujete molim zaobidjite temu.

Oni koji se stvarno interesuju da pomognu hvala vam na tome.

Zaposlena sam majka, koja NE GLEDA Sanju Marinkovic, turske, indijske, kojekakve zatupljujuće stvari. Radim, brinem o deci, stanu i svim svakodnevnim obavezama koje se nameću. Kolotečina i monotonija se jesu uvukle u ovaj moj život i to ubija u pojam i stvara dodatno nezadovoljstvo i neraspoloženje. Negde u svemu tome sam valjda zaželela neku promenu. Dodatno na sve to kritikovanje od strane muža, koje traje već neko duže vreme što zbog gluposti, što zbog bitnih stvari, kako ništa što uradim nije kako treba, dodatno, u meni stvara neku odbojnost i revolt. Svašta se nešto nakupljalo i eto, došlo je do toga da postanem ravna linija, ravnodušna prema njemu i svemu što uradi. Nije mi bitno da li je tu ili ne, da li će me poljubiti, zagrliti, sve jedno. Ni on se nije dovoljno trudio da malo oživi ovaj brak. Mislio je da je dovoljno to što mnogo više radi od mene a samim tim i više zaradjuje da je to dovoljno. Za decu je najbolji tata na svetu ali ulogu muza je malo zapostavio.

Cak je nevazno kako je do toga doslo i verovatno su ovi cinicni komentari tacni. U svakom slucaju ti si u braku jer on tebe voli.

Najbolji i najbezbolniji nacin je da mu priznas da ga ne volis i da zelis da zivis sama.

E, ali ako mu diras decu onda pocinju problemi koji mogu da zavrse na razne nacine.

Najvaznija stvar koju treba da znas je da kada odes vise ne raspolazes novcem koji on zaradjuje,

pa prema tome i postavi stvari oko dece.

Najveca zenska glupost je da se razvede i racuna s tim da otac mora da placa onoliko za njenu kucu koliko je donosio u svoju,

jer odvojeni zivot u kome bi ti da budees centar o kome ce on da brine vise ne postoji. Prepustena si sebi i onome sto zaradis.

Druga stvar, ako budete morali da delite stan, najbolje da ga prodate, pa da se svako snalazi kako zna.
 
Ne znam samo čemu ovi cinični komentari, ako nemate šta pametno da kažete ili savetujete molim zaobidjite temu.

Oni koji se stvarno interesuju da pomognu hvala vam na tome.

Zaposlena sam majka, koja NE GLEDA Sanju Marinkovic, turske, indijske, kojekakve zatupljujuće stvari. Radim, brinem o deci, stanu i svim svakodnevnim obavezama koje se nameću. Kolotečina i monotonija se jesu uvukle u ovaj moj život i to ubija u pojam i stvara dodatno nezadovoljstvo i neraspoloženje. Negde u svemu tome sam valjda zaželela neku promenu. Dodatno na sve to kritikovanje od strane muža, koje traje već neko duže vreme što zbog gluposti, što zbog bitnih stvari, kako ništa što uradim nije kako treba, dodatno, u meni stvara neku odbojnost i revolt. Svašta se nešto nakupljalo i eto, došlo je do toga da postanem ravna linija, ravnodušna prema njemu i svemu što uradi. Nije mi bitno da li je tu ili ne, da li će me poljubiti, zagrliti, sve jedno. Ni on se nije dovoljno trudio da malo oživi ovaj brak. Mislio je da je dovoljno to što mnogo više radi od mene a samim tim i više zaradjuje da je to dovoljno. Za decu je najbolji tata na svetu ali ulogu muza je malo zapostavio.
June ti je dao najbolji komentar,
Jesi sigurna da ces pronaci nekog boljeg? Da postoji bolji? Da li si ti sposobna da utices bolje na nekog muskarca? I ako jesi sto ne utices na svog?

Promeni se, ulozi malo u svoj brak...
pa probaj ga uciniti malo ljubomornim pa proceni jel mu stalo

Vrlo uman savet :lol:

- - - - - - - - - -

Cak je nevazno kako je do toga doslo i verovatno su ovi cinicni komentari tacni. U svakom slucaju ti si u braku jer on tebe voli.

Najbolji i najbezbolniji nacin je da mu priznas da ga ne volis i da zelis da zivis sama.

E, ali ako mu diras decu onda pocinju problemi koji mogu da zavrse na razne nacine.

Najvaznija stvar koju treba da znas je da kada odes vise ne raspolazes novcem koji on zaradjuje,

pa prema tome i postavi stvari oko dece.

Najveca zenska glupost je da se razvede i racuna s tim da otac mora da placa onoliko za njenu kucu koliko je donosio u svoju,

jer odvojeni zivot u kome bi ti da budees centar o kome ce on da brine vise ne postoji. Prepustena si sebi i onome sto zaradis.

Druga stvar, ako budete morali da delite stan, najbolje da ga prodate, pa da se svako snalazi kako zna.
Nije retardirana.
 

Back
Top