Nov racunar 2 dana posle crn ekran

MisterXp

Primećen član
Poruka
523
Ovako znaci racunar je totalno nov 2 dana svega star nijedan deo nije polovan bla bla bla.

Igrao sam far cry 3 juce i ugasio racunar,e sad upalio ga danas sve ok,usao u igricu startovao je,i puf kaze monitor no signal.

Sta sam probao sve;
-Da iskljucim iz napajanja i drzim power dugme 1 minut
-Proverim dal je monitor ispravan
-Sve povadim i vratim na mesto

Trebalo bi da napomenem nikakav zvuk se necuje prilikom paljenja i maticna nije bios nego onaj nov uefi ako sam pravilno napisao.
I takodje bi trebalo da napomenem da koristim hdmi port na vga jer graficka je rx 550 i ima hdmi prikljucak.
 
matori na koji fazon nov racunar brate stavili su jace napajanje sve novo pre 2 dana sam ga kupio dao 600e al dobro imam garanciju,ugl vrti kuler od grafe,i mozda ako znaci ista sistem je windows 10.

EDIT:Nesto se upalio bio na 6-7 sekundi iskocio asus logo od maticne i opet puf...
 
Ne vredi ti da se sa nama prepireš. :lol:

Imaš garanciju, pošalji im preko kurirske službe ako ti je frka da sam odeš i to je to. Jbg. Mom ortaku je isto tako nešto riknulo za dva-tri dana i onda su mu stavili još jaču grafičku od one koju je kupio. Imao sreće.

Ako imaš nekog ortaka probaj da odneseš PC kod njega da vidiš radi li njegov monitor. Meni zvuči kao da je neko podešavanje otišlo u aut.

Imaš varijantu da resetuješ neka podešavanja BIOSa vađenjem CMOS baterije na matičnoj.

cmos.jpg


Eto, probaj to prvo pa javi šta i kako.

Neki monitori imaju podešavanja na sebi da se podesi da li je ulaz/izlaz VGA, DVI ili HDMI. Čest je slučaj da posle updateovanja drivera se i monitor resetuje na fabrička podešavanja, recimo BenQ to radi i ima u opcijama da se bira podešavanje Display > Input > Opcija.

vga_hdmi_vdi_1.jpg


Preko čega povezuješ monitor od ovih kablova?
 
Hdmi port ali morao sam kupiti onaj port sa hdmi na vga jer dvi nije taj model nego dvi d.****** realno nmg sjebati nov racunar za 2 dana a eno cale nadrkan sto je sprco 600e a brate nisam ja kriv :P

EDIT: Nzm dal ti znaci ugl ovako.Dobio ja racunar sve super znas i onda iskocio win 10 update posle gasenja i ostavio do kraja se updejtuje.Sledeci dan vidim nista neradi kad ono koruptovan ceo sistem.I sta sad jbg uzeo flesh i instalirao nov win 10.(uefi nije bios tako da hdd mora biti gpt)Ovaj i sve je radilo normalno,i vidis ulazim u igricu (Far Cry 3) kad ono puff kaze no signal,a malte ne nije imala problema sa igricom gurala na maksimumu bez lagova (rx 550) nisam je overklokao ni nista sve je na fabrickom.I posle tog dogadjaja pokusavam 2-3 puta paliti racunar i nece.Jednom se upalio ono kako da kazem na 8 sekundi iskocio asus logo i opet no signal,a vidis da sam imao mozak usao bi brzo u sistem....

A problem glavni nije sto je crklo nego sto nemos caletu objasniti,eno ga zapenio ko hijena....

Jos jedan edit:Nzm jel ti znaci ovo evo specs
i3 4170
rx 550
napajanje 600w malo kvalitetnije nije kinez
hdd 500gb
8gb rama
maticna ploca intel h81-m ja msm (asus model)
 
Poslednja izmena:
ja bih rekao grafa, ali imaš garanciju pa pravac ovlašćeni servis
Kakav bre ovlasceni servis? Ja bih istog momenta sa racunom i raciúnarom otisla u radnju u kojoj sam ga kupila.
Uostalom ja uvek na licu mesta lepo raspakujem sve pa isprobam sve na licu mesta i to tako sto objasnim da sam glupa
pa da se za svaki slucaj uverim da ta aparatura i funkcionise.
Nego mislim da je ovaj lik syebao svojom greskom racunar.

- - - - - - - - - -

Ovaj znam prepirem se jbg XD al samo da nadovezem da sve radi i graficka i procesor sve vrti,al probacu jos ovo sa baterijom i onda jbg...

Baterija ne sme da se vadi, automatski gubis garanciju.
 
Moguce da sam sjebo zvao sam radnju od koje sam i uzeo rekli su nmg sjebati grafu za 2 dana nikako posto nisam je overklok ni nista ni voltazu nisam menjao.masina je ono sto se maticne tice 2017 model previse ima opcija moguce da sam sjebo nesto.Ugl molim boga da nije nesto 3 crklo jer ovaj kralj mi reko da nevadim bateriju da gubim garanciju tek kad sam je izvadio ali ja sam kriv....:dash::dash::dash::dash:

- - - - - - - - - -

Hvala svima uglvnm
 
Ovako znaci racunar je totalno nov 2 dana svega star nijedan deo nije polovan bla bla bla.

Igrao sam far cry 3 juce i ugasio racunar,e sad upalio ga danas sve ok,usao u igricu startovao je,i puf kaze monitor no signal.

Sta sam probao sve;
-Da iskljucim iz napajanja i drzim power dugme 1 minut
-Proverim dal je monitor ispravan
-Sve povadim i vratim na mesto

Trebalo bi da napomenem nikakav zvuk se necuje prilikom paljenja i maticna nije bios nego onaj nov uefi ako sam pravilno napisao.
I takodje bi trebalo da napomenem da koristim hdmi port na vga jer graficka je rx 550 i ima hdmi prikljucak.

НЕМО МЛОГО ДА ПАМЕТУЈЕШ...ОДМАХ У СЕРВИС ...:think: :aha2: ( ако имаш гаранцију ;) )
 
Stavljaju se nalepnice na šrafove i sl.
Ma da....TVRDIM -iz licnog iskustva-ono sto sam gore naveo....Jedino ako ti bas stave plombu na kuciste od kompa....I to mogu da Te cimaju ali uvek mozes reci-culo se nesto, smmrdelo je itd. pa sam otvorio...
P.C. ja sam pre 6-7 godina sumnjao na grafiku, bila pod garancijom-odnesem u radnju i jos kazem liku-proverio sam sve zivo, jos sam ocistio ventilator na grafici da budem siguran, a lik me pita "skidao si ventilator""da" "jel se to vidi?"ne" "OK onda opusteno" znaci NECE on da se bakce i nagadja-on kad prima hardver na servis PROVERI da li POSTOJE FIZICKI NEDOSTACI-ako ih nema-sve ostalo pokriva garancija..
 
Ide u ponedeljak al nesto citam ono ovo u vezi amd-a.Uglavnom zeleo bih napomenuti da je sve radilo cakum pakum kao i igrica koju sam igrao sve dok sledeci dan nisam usao u nju i kad sam startovao novu igru monitor odjednom izgubio signal i odtad nece da radi.Da napomenem i da je hdmi na vga kabal posto je rx 550 u pitanju asusov model iz gigatrona.Da saljem ga u servis i probacu vase fazone.Ovaj ja sto se tice fizickog dela cackao nista nisam sem sto sam izvadio bateriju i vratio al dobro ako pitaju izvadicu se nekako.Samo jos jednom me zanima vase konacno misljenje ovog problema?
 
Decko, ne budi debil. Nemas sta ti tu da cackas, crkla ti je graficka kartica, kraj price. Ako nisi doktor za elektroniku i nisi odlican sa lemilicom, ne mozes nista da uradis. Mozes samo da izvadis karu i da se ispisas po njoj a onda da je bacis u kantu.
Izgubices garanciju i sjebaces nesto bez ikakve potrebe i razloga. Nemas ti sta tu da cackas, cim se ne dize sistem, ne cujes pistanje ploce i nema slike znaci da je nesto crklo.
Sigurno graficka kartica.
Dobices novu i gotovo.
 
Poslednja izmena:
Decko, ne budi debil. Nemas sta ti tu da cackas, crkla ti je graficka kartica, kraj price. Ako nisi doktor za elektroniku i nisi odlican sa lemilicom, ne mozes nista da uradis. Mozes samo da izvadis karu i da se ispisas po njoj a onda da je bacis u kantu.
Izgubices garanciju i sjebaces nesto bez ikakve potrebe i razloga. Nemas ti sta tu da cackas, cim se ne dize sistem, ne cujes pistanje ploce i nema slike znaci da je nesto crklo.
Sigurno graficka kartica.
Dobices novu i gotovo.

***** MI MATER AKO SU ONI NORMALNI 1500 NOV SISTEM.OK TO SU ODRADILI STIGAO KOMP UPALIO NA 5 MINUTA OTISAO DO WC I NATRAG OPET CRN EKRAN PA TUZICU IH MAJKE MI

- - - - - - - - - -

**** ih servis u pm da ih **** pun mi ***** novih racunara uzmem polovne komponente i dokurca ovde se vuce da vadi samo pare od mene a glavni problem nije popravio
 

Back
Top