Neki pokazatelji produhovljene osobe

Vidiš šta neje6ica uradi od žene koja ima samo mačku i nikoga drugog. E, žalosti. :rida:

Dignem nogu i prdnem kol’ko mogu...

farting_smiley.gif


smiley_fart.gif

eto to je ta tvoja duhovnost
 

Joga — sustav vježbi ili nešto više od toga?

DANAS ljudi žele biti vitki i zdravi. Zbog toga mnogi odlaze u gimnastičke dvorane i fitness-centre. Iz istog se razloga tisuće ljudi u zapadnom svijetu okreću istočnjačkoj tehnici jogi.
U potrazi za unutarnjim mirom i rješenjima svojih problema jogi se okreću i ljudi koji su pod stresom, oni koji boluju od depresije ili oni koji su na neki drugi način opterećeni. Na Zapadu se interes za istočnjačke religije i njihove mistične običaje naročito širi od šezdesetih godina 20. stoljeća, desetljeća hipija, odnosno “djece cvijeća”. Transcendentalnu meditaciju, direktni izdanak joge, populariziraju filmske zvijezde i rock muzičari. S obzirom na sve veći interes za jogu možda se pitamo: ‘Predstavlja li joga samo sustav vježbi kojima se dolazi do zdravog, vitkog tijela i duševnog mira? Je li moguće baviti se jogom, a zanemariti njenu religioznu pozadinu? Je li prikladno za kršćane da se bave jogom?’

Porijeklo joge

Izvorna sanskrtska riječ za “jogu” može značiti sjediniti ili zajedno upregnuti ili ujarmiti, zauzdati ili kontrolirati. Za hinduista joga predstavlja tehniku ili disciplinu koja vodi do sjedinjenja s vrhovnom natprirodnom silom ili duhom. Opisuje ju se kao “naprezanje sve snage tijela, uma i duše prema Bogu”.
Koliko daleko u prošlost seže njen trag? Prikazi ljudi u raznim joga-položajima pojavljuju se na pečatima pronađenima u dolini Inda (današnji Pakistan). Arheolozi procjenjuju da civilizacija iz doline Inda datira iz perioda između trećeg i drugog tisućljeća pr. n. e., što se gotovo podudara s pojavom mezopotamske kulture. U iskopinama iz oba ta područja nalazimo lik čovjeka koji predstavlja neko božanstvo, okrunjenog životinjskim rogovima i okruženog životinjama, što podsjeća na Nimroda, ‘silnog lovca’ (1. Mojsijeva 10:8, 9). Hinduisti tvrde da slike čovjeka u joga-položajima prikazuju boga Šivu, gospodara životinja i gospodara joge, kojeg se često obožava putem lingama, faličkog simbola. Zato se u knjizi Hindu World i kaže da je joga “sustav asketskih pravila, uglavnom predarijevskog porijekla, koji sadrži ostatke mnogih primitivnih ideja i običaja”.

Sustav joga-vježbi najprije se prenosilo usmenim putem. Potom ga je indijski majstor joge Patañjali detaljno opisao u djelu Yoga-sutra, koje se do dan-danas smatra osnovnim priručnikom joge. Prema Patañjaliju, joga je “metodično ulaganje napora s ciljem dostizanja savršenstva kontroliranjem različitih mehanizama ljudske prirode, fizičkih i psihičkih”. Joga je od svog nastanka do današnjih dana bila i ostala sastavni dio istočnjačkih religija, a danas je naročito prisutna u hinduizmu, jainizmu i budizmu. Neki koji se bave jogom vjeruju da je ona put do mokše, ili oslobođenja, sjedinjenjem s nekim sveprisutnim duhom.
Stoga još jednom ponavljamo pitanje: ‘Je li moguće baviti se jogom samo kao tjelesnom vježbom, radi zdravlja i opuštanja, a zanemariti njenu religioznu pozadinu?’ S obzirom na njeno porijeklo, moramo odgovoriti da nije.

Kamo te joga može odvesti?

Joga je tehnika čiji je cilj pomoći osobi da doživi duhovno iskustvo sjedinjenja s nadljudskim duhom. Ali koji je to duh?
U svojoj knjizi Hindu World Benjamin Walker o jogi kaže sljedeće: “Moguće je da se radi o drevnoj zbirci magijskih običaja, a joga još uvijek u sebi sadrži elemente okultizma i čarobnjaštva.” Hinduistički filozofi priznaju da bavljenje jogom može rezultirati nadljudskim moćima, mada obično tvrde da to nije njen glavni cilj. Naprimjer, u izjavi bivšeg indijskog predsjednika dr. S. Radhakrishnana u knjizi Indian Philosophy stoji da jogin može “kontrolom svoga tijela putem vježbi postati neosjetljiv na izrazito visoke i niske temperature. (...) Jogin može vidjeti i čuti s velike udaljenosti (...). Može prenijeti misli bez pomoći uobičajenih komunikacijskih sredstava. (...) Jogin može svoje tijelo učiniti nevidljivim.”

Prizori jogina koji spava na prostirki s čavlima ili hoda po užarenom ugljevlju nekima mogu izgledati kao obmana, a drugima kao puka šala. No u Indiji su to uobičajeni prizori, kao i ljudi koji satima stoje na jednoj nozi i gledaju ravno u sunce ili vježbaju kontrolu disanja dugo vremena zakopani u pijesku. U lipnju 1995. The Times of India izvijestio je da je jedna djevojčica od tri i po godine ležala u transu dok joj je automobil od preko 750 kilograma prelazio preko trbuha. Kad je izašla iz transa, na iznenađenje mnoštva koje je to vidjelo, na njoj nije bilo nikakvih znakova povrede. U izvještaju je dalje stajalo: “Bila je to demonstracija čiste moći joge.”

Bez sumnje, nijedan čovjek sam od sebe ne može izvesti neke od tih stvari. Stoga bi se kršćanin morao upitati: Tko stoji iza tih vještina? Potječu li od Jehove Boga, ‘Najvišeg nad svom zemljom’, ili od nekog drugog izvora? (Psalam 83:18). Biblija ne ostavlja mjesta dvojbi. Kad su Izraelci bili pred samim ulaskom u Obećanu zemlju, u kojoj su živjeli Kanaanci, Jehova im je preko Mojsija rekao: ‘Ne uči se na odvratna djela onih naroda.’ Koja ‘odvratna djela’? Mojsije je osudio ‘gatanje, čaranje, vračanje i čarobnjaštvo’ (5. Mojsijeva 18:9, 10, St). Te su stvari odvratne Bogu jer su djela demona i grešnog tijela (Galaćanima 5:19-21).
Nije za kršćane

Iako se medicinski stručnjaci možda ne slažu s tim, jogu ipak ne čine samo tjelesne vježbe. U knjizi Hindu Manners, Customs and Ceremonies navode se iskustva dviju osoba koje su se počele baviti jogom, a koje je podučavao neki guru. Jedna od njih kaže: “Ulagao sam nadljudske napore da zadržim dah koliko sam god više mogao, a udahnuo bih jedino kad bih osjetio da padam u nesvijest. (...) Jednoga dana točno u podne mislio sam da vidim sjajan mjesec, a činilo mi se da je putovao i usto se klatio lijevo-desno. Jednom drugom prilikom uspio sam u podne zamisliti oko sebe gustu tamu. Moj učitelj (...) bio je vrlo zadovoljan kad sam mu rekao za te vizije. (...) Uvjeravao me da neće proći dugo do vremena kad ću doživjeti još čudesnije rezultate svoje pokore.” Drugi čovjek priča: “Po njegovoj sam uputi svaki dan morao gledati u nebo bez treptanja ili mijenjanja položaja. (...) Ponekad sam mislio da u zraku vidim iskre; a ponekad mi se činilo da vidim goruće komete i meteore. Moj je učitelj bio veoma zadovoljan rezultatima moga truda.”
Očigledno je da su te neobične vizije gurui smatrali potvrdom napredovanja prema pravom cilju joga-vježbi. Da, konačni cilj joge je mokša, koja se definira kao sjedinjenje s nekakvim neosobnim vrhovnim duhom. Opisuje se kao “(svjesno) zaustavljanje normalne aktivnosti uma”. To je u potpunoj suprotnosti s ciljem kojem teže kršćani, koje se opominje: ‘Dajte svoja tijela kao žrtvu živu, svetu, prihvatljivu Bogu, u svetoj službi uz snagu svog razuma. I nemojte se više oblikovati prema ovom sustavu stvari, nego se preobrazite obnavljanjem svog uma, da biste se uvjerili što je dobra i prihvatljiva i savršena Božja volja’ (Rimljanima 12:1, 2).
Koju ćemo vrstu tjelesnog vježbanja odabrati osobna je stvar. Pa ipak, kršćani ne dopuštaju da išta — bilo to tjelesno vježbanje, jedenje, pijenje, odijevanje, zabava ili nešto drugo — naruši njihov odnos s Jehovom Bogom (1. Korinćanima 10:31). Oni koji vježbaju isključivo radi zdravlja mogu izabrati neku od velikog broja aktivnosti koje ne uključuju izlaganje štetnom utjecaju spiritizma i okultizma. Ako se klonimo postupaka i vjerovanja koji korijene vuku iz krive religije, možemo se kao blagoslovu od Boga nadati pravednom novom sustavu stvari, u kojem ćemo u svu vječnost biti savršenog tjelesnog i umnog zdravlja (2. Petrova 3:13; Otkrivenje 21:3, 4).


zakljucak Joga je magijski obicaj i dovodi u vezu sa duhovima - demonima

Yoga a Satanic Gateway for Demonic Possession!
 
Poslednja izmena:
Naravno da ste vi vernici i kreacionisti u pravu. Pogledajmo činjenice koje idu u prilog vašoj teoriji...

Univerzum je stvorilo nevidljivo biće, ni iz čega, pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, usput odjednom stvorilo sve vrste životinja, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer ju je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog, ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?

Mentalni program (konstrukcija) = unutrašnja slika koju je stvorio tvoj mozak na osnovu nekih informacija, iskustava, događaja ili doživljaja... taj program te zarobljava u svoje okvire da pričaš, živiš i pokrećeš se samo unutar vrednosti koje taj program zastupa. Ograničava te u tome da se iskažeš ko jesi u stvarnosti; a u stvarnosti si verski fanatik.

MI znamo da si ti najveci fanatik ovde, :)
 

Joga — sustav vježbi ili nešto više od toga?

DANAS ljudi žele biti vitki i zdravi. Zbog toga mnogi odlaze u gimnastičke dvorane i fitness-centre. Iz istog se razloga tisuće ljudi u zapadnom svijetu okreću istočnjačkoj tehnici jogi.
U potrazi za unutarnjim mirom i rješenjima svojih problema jogi se okreću i ljudi koji su pod stresom, oni koji boluju od depresije ili oni koji su na neki drugi način opterećeni. Na Zapadu se interes za istočnjačke religije i njihove mistične običaje naročito širi od šezdesetih godina 20. stoljeća, desetljeća hipija, odnosno “djece cvijeća”. Transcendentalnu meditaciju, direktni izdanak joge, populariziraju filmske zvijezde i rock muzičari. S obzirom na sve veći interes za jogu možda se pitamo: ‘Predstavlja li joga samo sustav vježbi kojima se dolazi do zdravog, vitkog tijela i duševnog mira? Je li moguće baviti se jogom, a zanemariti njenu religioznu pozadinu? Je li prikladno za kršćane da se bave jogom?’

Porijeklo joge

Izvorna sanskrtska riječ za “jogu” može značiti sjediniti ili zajedno upregnuti ili ujarmiti, zauzdati ili kontrolirati. Za hinduista joga predstavlja tehniku ili disciplinu koja vodi do sjedinjenja s vrhovnom natprirodnom silom ili duhom. Opisuje ju se kao “naprezanje sve snage tijela, uma i duše prema Bogu”.
Koliko daleko u prošlost seže njen trag? Prikazi ljudi u raznim joga-položajima pojavljuju se na pečatima pronađenima u dolini Inda (današnji Pakistan). Arheolozi procjenjuju da civilizacija iz doline Inda datira iz perioda između trećeg i drugog tisućljeća pr. n. e., što se gotovo podudara s pojavom mezopotamske kulture. U iskopinama iz oba ta područja nalazimo lik čovjeka koji predstavlja neko božanstvo, okrunjenog životinjskim rogovima i okruženog životinjama, što podsjeća na Nimroda, ‘silnog lovca’ (1. Mojsijeva 10:8, 9). Hinduisti tvrde da slike čovjeka u joga-položajima prikazuju boga Šivu, gospodara životinja i gospodara joge, kojeg se često obožava putem lingama, faličkog simbola. Zato se u knjizi Hindu World i kaže da je joga “sustav asketskih pravila, uglavnom predarijevskog porijekla, koji sadrži ostatke mnogih primitivnih ideja i običaja”.

Sustav joga-vježbi najprije se prenosilo usmenim putem. Potom ga je indijski majstor joge Patañjali detaljno opisao u djelu Yoga-sutra, koje se do dan-danas smatra osnovnim priručnikom joge. Prema Patañjaliju, joga je “metodično ulaganje napora s ciljem dostizanja savršenstva kontroliranjem različitih mehanizama ljudske prirode, fizičkih i psihičkih”. Joga je od svog nastanka do današnjih dana bila i ostala sastavni dio istočnjačkih religija, a danas je naročito prisutna u hinduizmu, jainizmu i budizmu. Neki koji se bave jogom vjeruju da je ona put do mokše, ili oslobođenja, sjedinjenjem s nekim sveprisutnim duhom.
Stoga još jednom ponavljamo pitanje: ‘Je li moguće baviti se jogom samo kao tjelesnom vježbom, radi zdravlja i opuštanja, a zanemariti njenu religioznu pozadinu?’ S obzirom na njeno porijeklo, moramo odgovoriti da nije.

Kamo te joga može odvesti?

Joga je tehnika čiji je cilj pomoći osobi da doživi duhovno iskustvo sjedinjenja s nadljudskim duhom. Ali koji je to duh?
U svojoj knjizi Hindu World Benjamin Walker o jogi kaže sljedeće: “Moguće je da se radi o drevnoj zbirci magijskih običaja, a joga još uvijek u sebi sadrži elemente okultizma i čarobnjaštva.” Hinduistički filozofi priznaju da bavljenje jogom može rezultirati nadljudskim moćima, mada obično tvrde da to nije njen glavni cilj. Naprimjer, u izjavi bivšeg indijskog predsjednika dr. S. Radhakrishnana u knjizi Indian Philosophy stoji da jogin može “kontrolom svoga tijela putem vježbi postati neosjetljiv na izrazito visoke i niske temperature. (...) Jogin može vidjeti i čuti s velike udaljenosti (...). Može prenijeti misli bez pomoći uobičajenih komunikacijskih sredstava. (...) Jogin može svoje tijelo učiniti nevidljivim.”

Prizori jogina koji spava na prostirki s čavlima ili hoda po užarenom ugljevlju nekima mogu izgledati kao obmana, a drugima kao puka šala. No u Indiji su to uobičajeni prizori, kao i ljudi koji satima stoje na jednoj nozi i gledaju ravno u sunce ili vježbaju kontrolu disanja dugo vremena zakopani u pijesku. U lipnju 1995. The Times of India izvijestio je da je jedna djevojčica od tri i po godine ležala u transu dok joj je automobil od preko 750 kilograma prelazio preko trbuha. Kad je izašla iz transa, na iznenađenje mnoštva koje je to vidjelo, na njoj nije bilo nikakvih znakova povrede. U izvještaju je dalje stajalo: “Bila je to demonstracija čiste moći joge.”

Bez sumnje, nijedan čovjek sam od sebe ne može izvesti neke od tih stvari. Stoga bi se kršćanin morao upitati: Tko stoji iza tih vještina? Potječu li od Jehove Boga, ‘Najvišeg nad svom zemljom’, ili od nekog drugog izvora? (Psalam 83:18). Biblija ne ostavlja mjesta dvojbi. Kad su Izraelci bili pred samim ulaskom u Obećanu zemlju, u kojoj su živjeli Kanaanci, Jehova im je preko Mojsija rekao: ‘Ne uči se na odvratna djela onih naroda.’ Koja ‘odvratna djela’? Mojsije je osudio ‘gatanje, čaranje, vračanje i čarobnjaštvo’ (5. Mojsijeva 18:9, 10, St). Te su stvari odvratne Bogu jer su djela demona i grešnog tijela (Galaćanima 5:19-21).
Nije za kršćane

Iako se medicinski stručnjaci možda ne slažu s tim, jogu ipak ne čine samo tjelesne vježbe. U knjizi Hindu Manners, Customs and Ceremonies navode se iskustva dviju osoba koje su se počele baviti jogom, a koje je podučavao neki guru. Jedna od njih kaže: “Ulagao sam nadljudske napore da zadržim dah koliko sam god više mogao, a udahnuo bih jedino kad bih osjetio da padam u nesvijest. (...) Jednoga dana točno u podne mislio sam da vidim sjajan mjesec, a činilo mi se da je putovao i usto se klatio lijevo-desno. Jednom drugom prilikom uspio sam u podne zamisliti oko sebe gustu tamu. Moj učitelj (...) bio je vrlo zadovoljan kad sam mu rekao za te vizije. (...) Uvjeravao me da neće proći dugo do vremena kad ću doživjeti još čudesnije rezultate svoje pokore.” Drugi čovjek priča: “Po njegovoj sam uputi svaki dan morao gledati u nebo bez treptanja ili mijenjanja položaja. (...) Ponekad sam mislio da u zraku vidim iskre; a ponekad mi se činilo da vidim goruće komete i meteore. Moj je učitelj bio veoma zadovoljan rezultatima moga truda.”
Očigledno je da su te neobične vizije gurui smatrali potvrdom napredovanja prema pravom cilju joga-vježbi. Da, konačni cilj joge je mokša, koja se definira kao sjedinjenje s nekakvim neosobnim vrhovnim duhom. Opisuje se kao “(svjesno) zaustavljanje normalne aktivnosti uma”. To je u potpunoj suprotnosti s ciljem kojem teže kršćani, koje se opominje: ‘Dajte svoja tijela kao žrtvu živu, svetu, prihvatljivu Bogu, u svetoj službi uz snagu svog razuma. I nemojte se više oblikovati prema ovom sustavu stvari, nego se preobrazite obnavljanjem svog uma, da biste se uvjerili što je dobra i prihvatljiva i savršena Božja volja’ (Rimljanima 12:1, 2).
Koju ćemo vrstu tjelesnog vježbanja odabrati osobna je stvar. Pa ipak, kršćani ne dopuštaju da išta — bilo to tjelesno vježbanje, jedenje, pijenje, odijevanje, zabava ili nešto drugo — naruši njihov odnos s Jehovom Bogom (1. Korinćanima 10:31). Oni koji vježbaju isključivo radi zdravlja mogu izabrati neku od velikog broja aktivnosti koje ne uključuju izlaganje štetnom utjecaju spiritizma i okultizma. Ako se klonimo postupaka i vjerovanja koji korijene vuku iz krive religije, možemo se kao blagoslovu od Boga nadati pravednom novom sustavu stvari, u kojem ćemo u svu vječnost biti savršenog tjelesnog i umnog zdravlja (2. Petrova 3:13; Otkrivenje 21:3, 4).


zakljucak Joga je magijski obicaj i dovodi u vezu sa duhovima - demonima

Yoga a Satanic Gateway for Demonic Possession!


Reč joga potiče od sanskritske reči yuj ili yuk, što znači ujediniti. Sam cilj joge predstavlja jedinstvo tela, srca i uma, tj. harmoniju fizičkih radnji, emocija i misli. Kao tradicija koja se razvijala i evoluirala hiljadama godina, joga predstavlja skup svih najviših znanja iz celog sveta, pretočen u nauku o ljudskom biću i svim aspektima njegovog postojanja.

Pojam joge

Pod pojmom joge danas se uglavnom podrazumeva Hatha Yoga (jedna od grana joge), a to je ono što se vežba na času – fizičke vežbe, disanje, meditacija i relaksacija. Ali joga je mnogo više od toga i to je samo vrh ledenog brega, čija prava veličina leži ispod površine.

Joga je drevna nauka zdravog življenja, i kao takva, osmišljena je da bude uklopljena u svakodnevni život. Predstavlja skup najviših znanja na svetu, skupljenih na jednom mestu. Reč joga znači jedinstvo i potiče od sanskritske reci yuj, što znaci ujediniti. To praktično znači da je joga način balansiranja tela, uma i emocija.

Poreklo i razvoj

Joga vuče korene iz tri najveće indijske filozofije: Tantre, Samkje i Vedante, koje su deo Sanatana Dharme. Sanatana Dharma znači Večni Zakon i predstavlja skup filozofskih i praktičnih ideja i vodilja o ispravnom življenju i shvatanju prirode čoveka i života u njihovom punom svetlu.

Tokom hiljada godina kojima je trajao razvoj joge, postepeno su se izdvojili određeni pravci koji će zadovoljiti sve čovekove potrebe za znanjem i pokriti različite pristupe istom cilju. Otud i velika raznovrsnost korena joge i postojanja raznih sistema koji pokrivaju sve aspekte čoveka na njegovom putu ka sebi. Odatle se najlakše izdvaja podela prema granama joge.
Grane joge

Grane joge su, bez posebnog redosleda ili prioriteta: Karma Yoga, Jnana Yoga (gjana joga), Bhakti Yoga, Raja Yoga, Hatha Yoga (hata joga), Nada Yoga, Mantra Yoga, Kundalini Yoga, Kriya Yoga i Laya Yoga.
 
* * *

Bavio sam se raznim sportovima(plivanje, bicikl, fudbal, ninđucu). Ali joga mi je draža od svega ostalog, jer deluje na celokupno zdravlje, ne samo fizičko, a nudi razne načine da izgrađujete svoju ličnost i napredujete na svim poljima. Joga je zaokružen sistem, ima holistički pristup čoveku i to je ono što me je privuklo njoj pre svega ostalog.

Da li je bilo potrebno mnogo rada na sebi i odricanja da bi postali instruktor joge?

Odricanja ne u tradicionalnom smislu da se na silu odričemo nekog zadovoljstva zbog višeg cilja, iako to ne želimo. U jogi to predstavlja zrelu odluku o otpuštanju nečega što nam trenutno prija, ali kratko traje, ili čak steti, u zamenu za nešto što je dobro na duže staze, a ne donosi odmah rezultate, ili nije tako prijatno u početku. Često se 'odricanje' dešava spontano, tj. da telo i um sami odbace ono što im više nije potrebno ili je štetno za njih.

Rad na sebi se podrazumeva za ovu vrstu posla, iako nisam znao niti planirao u početku da se time bavim. Zapravo je potreban neprekidan rad na sebi, da bi mogli da nosite sebe i druge, svoje i tuđe probleme mentalno, emotivno i energetski. Znanje hata joge je osnova, ali ličnost i karakter instruktora joge su presudni za ovaj posao.

Jogom sam počeo da se bavim prvo zbog sebe, iz potrebe. Kasnije je to preraslo u obavezu i dužnost prema učenicima, saradnicima i tradiciji koju predstavljam. Podrška porodice je bila presudna u celoj priči, bez njih ne bih uspeo, niti bih bio danas ono što jesam.

Mnogi ljudi se pitaju da li je joga jedan vid religije.Da li je to zaista tako?

Joga nije religija, to je samo posledica neinformisanosti i pogrešne slike koja vlada na zapadu. Joga je drevna nauka zdravog življenja, i kao takva, osmišljena je da bude uklopljena u svakodnevni život. Predstavlja skup najviših znanja na svetu, skupljenih na jednom mestu. Reč joga znači jedinstvo i potiče od sanskritske reci yuj, što znaci ujediniti. To praktično znači da je joga način balansiranja tela, uma i emocija.

Uvreženo je mišljenje da je joga religija, sekta, da je potrebno odreći se seksa, mesa, pušenja... Zapravo su ta odricanja, kao što je vec pomenuto, prirodna posledica otpuštanja nečega što nam više nije potrebno, a ne nametanje spolja. Ne postoji pitanje religije u jogi. Možete da budete hrišćanin, musliman, jevrejin, budista, hinduista. Ne postoje uslovi koje trebate da ispunite da bi se bavili jogom. Naprotiv, svako može i treba da usvoji bar nešto iz joge u svoj život.

Koje su prednosti joge?

Stres, tenzija i žurba su glavni faktori i uzročnici bolesti poslednjih decenija. Joga je sveobuhvatan način smanjivanja nivoa i uticaja tih faktora i podizanja celokupnog nivoa zdravlja na viši nivo, tako što podstiče telo da se samo bori protiv negativnosti i stresa kući, na poslu, u svakodnevnim situacijama i kontaktu sa ljudima oko vas.

Ovo se postiže pomocu fizičkih vežbi, tehnika disanja, tehnika meditacije i relaksacije.

Fizičke vežbe utiču na celokupno zdravlje tela, regulišu nervni, respiratorni, digestivni, reproduktivni, cirkulatorni sistem; regulišu mišiće i motoriku, krvni pritisak i hormone, pokreću celokupni metabolizam tela, postepeno i dubinski opuštaju i čiste telo od svih nagomilanih toksina i ublažavaju tegobe u periodu menstruacije kod žena.

Tehnike disanja oslobađaju potisnute emocije, strahove i komplekse, aktiviraju disanje, samim tim dovodeći više kiseonika u telo i mozak. Time utiču na emotivno i mentalno zdravlje i opuštanje.

Tehnike meditacija i relaksacija dubinski čiste um i emocije od umora, stresa, duboko ukorenjenih strahova, kompleksa, neuroza, ograničenja i uslovljenosti, koje sami nismo u stanju da rešimo i koji nam diktiraju kako da se ponašamo, reagujemo, mislimo i osećamo.

Sve ove vežbe utiču na više nivoa i međusobno se nadopunjuju; stvaraju unutrašnju sreću, mir, osećaj ispunjenosti i slobode, koji su osnova zdravog življenja.

Kako i koliko se joga razlikuje od istezanja i drugih metoda vežbanja?

Praktikovanje joge utiče na celokupno fizičko, mentalno i emotivno zdravlje, izbacuje nagomilani stres, tenziju i napetost, koji se nakupljaju svakodnevno u nama i puni nas pozitivnom energijom. Razvija fleksibilnost i opuštenost celog tela, dovodi um i emocije u stanje opuštenosti i balansa.

Prednost joge u odnosu na klasičnu fizičku aktivnost je što ne aktivirate samo telo, nego i umu i emocijama pružate potrebnu aktivnost i opuštanje. Redovnim vežbanjem se postiže unutrašnji balans, stanje sreće i ispunjenosti, zdravlje i imunitet se podižu na viši nivo.Otvaraju se mogućnosti za rešavanje problema na lakši i efikasniji nacin, sa manje stresa i nerviranja, svakodnevno funkcionisanje postaje lakše.

6) Kako izabrati pravi tip joge za sebe?

Postoje razne grane i sistemi joge, a izbor zavisi od vaše ličnosti, vaših potreba i načina života. Ako ste puni energije, dinamični, željni intenzivne fizičke aktivnosti, verovatno će vam prijati aštanga yoga ili power yoga. Ovde se uglavnom govori o Hatha Yogi, jednoj od grana joge.

Ako radite stresan, naporan posao, imate nemiran um, tenziju, gomilu misli, ne možete da razmišljate jasno, meditacija je za vas. Ako vas muče emotivni problemi, lako se ljutite, imate kratak fitilj, joga disanje će vam pomoći da se opustite i umirite um, posebno sporo, abdominalno disanje.

Satjananda joga je sistem koji ima celoviti pristup, kombinovanjem asana(fizičke vežbe), pranajama(tehnike disanja), joga nidre(opuštanje) i meditacije. Tempo časa je lagan, sa pažnjom na kretanju i disanju u toku vežbe, opuštanju i posmatranju efekata između vežbi. Takav pristup istovremeno vitalizuje i opušta telo i um.

Naravno ovo je samo gruba podela i ne treba doslovno i bukvalno to shvatiti nego iskusiti i prihvatiti, integrisati one aspekte koji vam prijaju, odgovaraju.

Koliko puta sedmično je potrebno vežbati jogu?

Zavisi opet od načina života i potreba. 1-2 puta nedeljno za održavanje opšteg zdravlja za one koji nemaju vremena. Sa 3 puta nedeljno su efekti/promene brže i očiglednije, rezultati vidniji. Ali ako vežbate svaki(ili skoro svaki)dan, dolazi do postepene transformacije ličnosti, promene načina razmišljanja, pogleda na svet, menjanja percepcije. Dakle učestalost vežbanja zavisi da li vam je dovoljno povremeno opuštanje i istezanje(1x), održavanje(2x) i dizanje(3x) nivoa zdravlja, energije i vitalnosti. Ili na jogu gledate kao na način zivota, želite da je integrišete u svoj život(svakodnevno vežbanje).

Alternativa je kombinovanje joge sa nekom fizičkom aktivnošću ili sportom(ples-link nemanja i jelena, fitnes, plivanje...), naravno različitim danima.

Da li se joga preporučuje osobama koje nisu fizički aktivne?

Joga može pomoći kod zdravstvenih problema. Većinu može bar ublažiti, a neke potpuno ukloniti, eliminisati. Zbog svog načina delovanja(na telo, um i emocije), joga se bori sa problemom na svim poljima. Deluje istovremeno na ublažavanje simptoma bolesti i eliminisanje uzroka problema.

Ali joga ne zamenjuje alopatsku/zapadnu medicinu i ne predstavlja instant rešenje, iako u moru grana, tehnika i alata joge postoje i takvi biseri. Njena prava snaga leži u redovnom vezbanju(2-3 puta nedeljno) i postepenom usvajanju principa i načela u svakodnevno funkcionisanje.

Joga je namenjena duhovnoj evoluciji, ali i promocija zdravlja je dobar početak. Naglašavam promocija zdravlja, a ne lečenje bolesti. Nažalost većina počinje da se interesuje za jogu tek kad im je zdravlje ozbiljno ugroženo. Žele instant magičnu pilulu koja ce im rešiti(zdravstvene i druge) probleme. Ako ih i reše onda opet nastavljaju po starom. Bolest tela je krajnja manifestacija poremećaja na suptilnijim nivoima(psiha, um, emocije).

Telo treba izlečiti i održavati, ali ne treba se tu zaustavljati nego nastaviti dalje, brinuti o celokupnom zdravlju. I onda ćete doći do tačke gde nećete razmišljati o lečenju bolesti, nego o sledećoj mrljici na vašoj ličnosti, kako da manu transformišete u vrlinu...

Da li joga pomaže pri gubitku telesne težine?

Zašto je i kako na prvom mestu uopšte došlo do dobijanja viška kilograma? Sigurno nije zaslužno (samo) redovno nevežbanje? Na fizički izgled i težinu utiču mnogi negativni faktori, od kojih su najbitniji stres, nepravilna i neredovna ishrana, poremećeni bioritam, i naravno zapostavljanje tela.

Joga može da pomogne kod mršavljenja i regulisanja metabolizma dinamičnim i brzim vežbama. Redovnim vežbanjem dovodi do željenih efekata. Ali kao i kod prethodnog pitanja, da bi rezultati bili trajni, potrebno je i nastaviti sa istim. Ako želite da vam zubi budu čisti i beli, morate da ih perete svaki dan. Ne možete da ih perete jedan mesec godišnje i da očekujete da ostanu čisti. Tako je i sa telom. Joga može da pomogne i kod mršavljenja i kod održavanja težine, ali treba uzeti i ostale faktore u obzir, raditi na njima. Onda rezultati neće izostati i biće trajni.

10) I za kraj,da li bi ste mladim ljudima preporučili da se bave jogom i zašto?

Joga je posebno dobra za mlade osobe, koje se tek razvijaju. Podstiče pravilno držanje tela, pravu kičmu, razvoj snage i fleksibilnosti mišića, kao i balans između to dvoje. Utiče na odloženo aktiviranje hormona koji su povezani sa seksualnošću(testosteron,estrogen).

Ovi hormoni mogu da stvore konfuziju kod tinejdžera, koji tek ulaze u svet polova i seksualnosti, još nisu emotivno i mentalno zreli da se suoče sa tim naglim promenama u svom životu. Joga im može pomoći da regulišu funkcionisanje tih hormona i dati im balans i vreme koje im je potrebno da se upoznaju sa novim izazovima.

Mladi ljudi su danas većinom opterećeni trkom za parama, popularnošću, brzom zabavom, površnim ciljevima i vrednostima. Jogom dobijaju alate da izlaze na kraj sa problemima i izazovima koji se postavljaju pred njih, zahtevima roditelja, društva, okoline. Mogu da povrate unutrašnji mir i da izgrade zdrave principe, odnos prema sebi i drugima. Samopouzdanje i vera u sebe su najbitniji faktori kod mladih ljudi, a jogom ih mogu podići na viši nivo.
 
Jedna od najčešće pominjanih tema u jogi je širenje svesnosti. Sam termin svesnost ne predstavlja intelekt ili IQ, koliko je osoba inteligentna. Takođe ne znači ni svest, tačnije da je čovek u budnom stanju, da ne spava. Širenje svesnosti predstavlja širenje percepcije o našim čulima, o našem unutrašnjem mikrokosmosu (telo, um, emocije), spoljašnjem svetu koji nas okružuje i makrokosmosu, prirodi, čiji smo mali deo.
Promena percepcije

Joga za svakoga

Joga posmatra čoveka kao kompleksno biće koje ima fizičko telo, energetsko telo, umno telo (misli i emocije), intuitivno telo i telo blaženstva. Možda je ispravnije da se umesto termina telo koristi termin sloj (Kosha na Sanskritu), koji opisuje postepen prelazak od materijalnog ka suptilnijim nivoima. Generalno čovek nema znanje ni svesnost (percepciju) o drugim telima ni njihovom značaju i međusobnom uticaju i povezanosti, pa prema tome ne može ni da koristi mogućnosti i potencijale koji mu stoje na raspolaganju. Poznata je činjenica da trenutno koristimo samo oko 10% mozga. Šta je sa ostalih 90%?

Dovoljno je vežbati jogu 2-3 puta nedeljno, na času ili kući za vidljivo poboljšanje zdravlja na svim nivoima. Već posle nekoliko nedelja redovnog vežbanja možete da osetite efekte, kako težina napušta telo, srce i um i lakoća dolazi na njeno mesto. Naravno naše telo i um su kao kola i motor, ako ih ne koristite i ne održavate redovno propadaju, trule.

Osvešćivanje i čišćenje svih aspekata našeg bića je osnovni zadatak Hatha Yoge i ona ga odlično obavlja. Transformacija ličnosti sledi tek kad se taj početni nivo savlada i pruža se mogućnost ostvarivanja svih skrivenih potencijala, koje ni ne znamo da imamo. Za one koji žele nešto više od toga otvara se nepregledno bogatstvo unutrašnjeg sveta njihovog bića.

- - - - - - - - - -

Yoga is Satanic Worship


1-DOKAZ DA JE HINDUIZAM SATANIZAM(JOGA,KUNDALINI....)

Ovo nije nikakav dokaz. Bavljenje nekim duhovnim vežbama nikako ne može biti satanizam. Video klip na YouTube može da postavi svaka budala i to nema veze sa životom.

Da li je neko od vas nekada racionalno, bez predrasuda, razmišljao o tome šta je zapravo satanizam?

Po nepristrasnim (naučnim) sociološkim teorijama religije, satanizam je svaka ona religija koja propoveda verovanje u krv ili spasenje preko neke ili nečije krvi. Po pristrasnim hrišćanskim teorijama, satanizam je anti-religija, zasnovana na kontriranju hrišćanstvu.

Mislim da je ova prva teorija ispravna. I, mada moderni satanisti stupaju u svoje mračne sekte iz protesta prema hrišćanstvu, i njihove se molitve uglavnom svode na čitanje “očenaša” unazad, pravi i izvorni satanizam je mnogo stariji i od samog hrišćanstva, pa i od dalekoistočnih verskih zajednica (budizam, bramanizam, hinduizam), ali, opet, daleko mlađi od masona ili religije Vika (veštica) - najstarije na našoj planeti. Svako verovanje u krv i spasenje preko krvi može biti samo SATANIZAM i ništa drugo. Svaki bog koji od svojih podanika traži (ili ih njihovi sveštenici lažu da traži) krv je običan bednik, i bedniji je od svojih podanika; oni imaju daleko viša moralna načela od “takvog boga”.

Da li to znači i da je izvorno hrišćanstvo, u neku ruku, satanizam? Pitanje za razmišljanje.

Kada sam čitao Stari zavet, najviše mi je smetala, i gadila mi se, Treća knjiga Mojsijeva, i to od I do XI poglavlja. Svi oni silni volovi, ovnovi i golubovi koje je Mojsije žrtvovao nekakvom bogu Jehovi - mogli su biti žrtvovani samo satani.

Nasuprot hrišćanstvu, čiji vernici se ubiše da oblate neke prosvetljene verske zajednice, a u istoriji su vodili krstaške ratove i potamanili Indijance u Americi, postoje neke religije čije učenje propoveda veru u svetlost (illuminati, recimo), a koje hrišćani nazivaju satanistima, zato što je njihovo učenje starije, dublje i komplikovanije od njihovog “prizemnog”, nema veru u spasenje preko krvi. U nekim hramovima ne postoji krv, čak ni simbolično, kao što se u hrišćanstvu praktikuje pričešće itd. Takođe, bog nije otac, dakle muškarac, već bespolno duhovno biće. Molitve se upućuju Velikom Arhitekti, Neimaru svih svetova, a ne nekakvom trojednom bogu, Isusu Hristu (čoveku rođenom iz ženske utrobe) ili devici Mariji kako to čine katolici.

- - - - - - - - - -

MI znamo da si ti najveci fanatik ovde, :)

Zašto si verski fanatik? Nisi valjda najveći? Da li te neko plaća za to ili radiš za džabaka? Tuga. :sad2:

- - - - - - - - - -

o-WOMEN-YOGA-CLASS-facebook.jpg


Namaste.
 
Joga (sanskrit: योग yóga - jedinstvo) je drevna metoda samorazvoja koja podrazumeva upotrebu tehnika: fizičkih položaja (Asana), vežbi upravljanja pranom (energijom) putem disanja (Pranajama), relaksaciono-meditativnih vežbi (Pratjahara), koncentracije (Dharana), meditacije (Dhjana) i samorealizacije (Samadhi). Joga predlaže usvajanje vrednosnog sistema (Jama, Nijama) koji kreira životnu filozofiju iz koje proizilazi novi razvojni životni stil. Njen nastanak se vezuje za susret Arijaca i Dravida u Indiji. Znanja o joga metodu, koja se nalaze u Vedama, Upanišadama i drugim izvornim spisima uobličio je i sistematizovao Patanđali u legendarnom spisu Joga sutre. Joga predstavlja jedan od šest indijskih filozofskih sistema (Darshana). Zbog delotvornosti joge kao discipline pronalazimo je u upotrebi mnogih religijskih kultova. Međutim, do danas joga kao disciplina samorazvoja uspeva da sačuva svoju autentičnost u značajnoj meri zahvaljujući Patanđalijevom trudu. Danas su joga tehnike važne u zdravstvenoj preventivi, kao i rehabilitaciji. Prisutne su u psihoterapeutskim metodama, kao vid relaksacionih vežbi, kao nezavisni terapeutski metod. Koriste se i kao sredstvo za postizanje vrhunskih rezultata u sportu i umetnosti. Značaj praktikovanja joge sve više se ogleda i u rezultatima koji se postižu u radu sa decom sa posebnim potrebama i osobama trećeg doba. Joga podstiče fizičko zdravlje, normalizuje aktivnost fizioloških sistema, pomaže u uspostavljanju emocionalne ravnoteže, podstiče kreativno izražavanje, jača stvaranje oslonca u sebi usmeravajući pojedinca ka otkrivanju unutrašnjih potencijala koji ga povezuju sa smislom.

Etimologija

Joga je reč na jeziku pāḷi i sanskritu, koja znači "veza" i etimološki je srodna našoj reči "jaram".
Poreklo

Još uvek se vode polemike oko porekla joge. Nema konsenzusa oko hronologije niti posebnog porekla, osim saglasnosti da joga potiče iz drevne Indije. Predloženi su: Civilizacija doline Inda, Protovedska severoistočna Indija, Vedski period i pokret Šramana kao mogući počeci joge.
Stilovi joge

Svi stilovi joge predstavljaju jedan celovit sistem koji uglavnom uključuje sve pomenute tehnike. Tehnika kojoj se opredeli najveći značaj u samorazvoju, opredeljuje stil joge. Nabrojaćemo samo neke:

Radža joga je put kojim se stiče sposobnost upravljanja umnim procesima na putu dostizanja viših nivoa svesnosti.

Hatha joga je put gde se u upregnuću ka višim nivoima svesnosti dominantno praktikuju joga asane, pranajame ali i sve ostale metode koje opisuje Patanjđali.

Nada joga je put gde se viši nivoi svesnosti dostižu korišćenjem zvukova.

Svara joga je put gde se viši nivoi svesnosti dostižu svesnošću, razumevanjem i upravljanjem suptilnim energetskim kretnjama koje se odvijaju u energetskim kanalima (nadijima).

Bhakti joga - put poštovanja, zahvalnosti i predanosti.

Karma joga je put aktivnog delovanja iz osećaja jedinstva čiji je plod dobro delo.

Džnana joga je put dostizanja viših nivoa svesnosti sticanjem mudrosti, tj. usvajanjem (pounutrenjem) suštinskih znanja.

Naučno izučavanje joge u Srbiji

Joga se organizovano praktikuje u Srbiji (u formi društava i centara) još od 60-tih godina 20. veka. Joga je okupljala tragaoce koji su praktikovanjem uviđali prednosti koje ona nudi. Beograd su posećivali predstavnici skoro svih joga škola iz različitih zemalja. I danas su u Srbiji prisutni predstavnici različitih škola joge, različiti pristupi jogi kao i različiti načini života. Joga Savez Srbije neguje stav poštovanja različitosti. Prisutni su: hatha, bhakti, radža, tantra i svi drugi integralni pristupi jogi. Na Internacionalnoj konferenciji joge (Rim, 2009) pružena je podrška od strane svih relevantnih joga društava iz sveta za pokretanje Međunarodne interdisciplinarne naučne konferencije o jogi, za pokretanje Međunarodnog festivala joge i pokretanje Međunarodne joga akademije sa sedištem u Beogradu, Međunarodnog društva za naučna interdisciplinarna istraživanja u oblasti joge i Međunarodnog naučnog časopisa o jogi Smisao.

Realizacija pomenutih inicijativa omogućila je na najvišem akademskom nivou verifikaciju doprinosa praktikovanja joge, pomogla je popularizaciji joge kao discipline koja oplemenjuje životnu svakodnevicu i sve sfere života. Pored uticaja na lični razvoj, pomogla je i u pronalaženju prepoznatljivog i prihvatljivog mesta za joga instruktore u društvenom okruženju stvarajući preduslove za implementaciju profesije joga instruktora u registar zanimanja.

Prva naučna Međunarodna naučna interdisciplinarna konferencija o jogi u organizaciji Joga Saveza Srbije okupila je istraživače iz različitih zemalja i različitih naučnih oblasti: medicine, filozofije, ekonomije, menadžmenta, psihologije, sociologije, psihologije rada, menadžmenta ljudskih resursa, psihoterapije, fizioterapije itd. Prvi put se na najvišem međunarodnom nivou predstavljaju radovi naučnika iz različitih naučnih oblasti sa joga tematikom.

Kao gosti prof. dr Predraga Nikića Srbiju u 2012. godini posećuju predstavnici četiri najprestižnija Univerziteta joge: Vivekananda, Patanjđali, Kaijavaljadama i Sagar. Povod je bilo učestvovanje u radu treće međunarodne naučne konferencije o jogi održanoj u kongresnom centru Sava u Beogradu. Razmatrani su i detalji primene sporazuma o naučno-obrazovnoj saradnji potpisanih u 2011. godini.

Joga u prevazilaženju stresa

Stres je stanje ili osećanje u kojem se nalazi osoba kada smatra da zahtevi njene svakodnevice prevazilaze njenu spremnost i sposobnost da na njih adekvatno odgovori. Istraživanje je potvrdilo da praktikovanje tehnika joge, uključujući telesne vežbe joge, tehnike disanja, meditaciju i relaksaciju, doprinose boljem snalaženju u stresnim situacijama koje.

Praktikovanjem tehnika joge postiže se veća emotivna uravnoteženost, odsustvo doživljaja uskraćenosti i destrukcije, zadovoljstvo sobom, osećanje smisla života, poznavanje sopstvenog načina reagovanja – kroz usredsređivanje pažnje na dešavanja u svom telu, usporavanje i produbljivanje disanja, sklad disanja i pokreta, telesnu i mentalnu relaksaciju. Na taj način se podstiče i okrenutost sadašnjosti, utemeljnost u realnosti i perspektivno posmatranje budućnosti.

- - - - - - - - - -

Ako je ovo satanizam, a verovanje u spasenje preko krvi bogoborno i bogohulno obrezanog čoveka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja, božji put, onda sam ja Paja Patak. Ojha.
 
Joga je reč na jeziku pāḷi i sanskritu, koja znači "veza" i etimološki je srodna našoj reči "jaram".
Poreklo
QUOTE;Pali demoni,kako se slaze :cool:

- - - - - - - - - -

Gde ti je kundalini?

Kakve veze ima poreklo reči sa bilo čim.

Ako sam dobro razumeo govedarsku logiku, da bi se napunio demonima treba da gledaš u Sunce i baviš se jogom, a ako hoćeš da se napuniš anđelima onda treba da jedeš meso puno ugušene krvi (recimo ribu) ili da piješ mleko puno kravlje krvi i gnoja. Kakve nebuloze.

I, da, kad god izgovoriš reč “Amen” i/ili “Amin” - seti se egipatskog boga Amona Ra. Namaste.

- - - - - - - - - -

Kundalini mi je u sedmoj čakri. Gde je tebi? Verovatno u prvoj. :rida:
 
Kakve veze ima poreklo reči sa bilo čim.

Ako sam dobro razumeo govedarsku logiku, da bi se napunio demonima treba da gledaš u Sunce i baviš se jogom, a ako hoćeš da se napuniš anđelima onda treba da jedeš meso puno ugušene krvi (recimo ribu) ili da piješ mleko puno kravlje krvi i gnoja. Kakve nebuloze.

I, da, kad god izgovoriš reč “Amen” i/ili “Amin” - seti se egipatskog boga Amona Ra. Namaste.

- - - - - - - - - -

Kundalini mi je u sedmoj čakri. Gde je tebi? Verovatno u prvoj. :rida:

Ju sta ce mi zmijurina u cakrama ,ne dao Bog nikome,...
 
Ju sta ce mi zmijurina u cakrama ,ne dao Bog nikome,...

Iju, iju. A šta će ti ugušena riblja krv u ribi koju jedeš? :bljak: Ne dao bog nikome, jer samo sledbenici satane konzumiraju krv.

- - - - - - - - - -

Ako sam dobro razumeo govedarsku logiku, da bi se napunio demonima treba da gledaš u Sunce i baviš se jogom, a ako hoćeš da se napuniš anđelima onda treba da jedeš meso puno ugušene krvi (recimo ribu) ili da piješ mleko puno kravlje krvi i gnoja. Kakve nebuloze.
 
Iju, iju. A šta će ti ugušena riblja krv u ribi koju jedeš? :bljak: Ne dao bog nikome, jer samo sledbenici satane konzumiraju krv.

- - - - - - - - - -

Ako sam dobro razumeo govedarsku logiku, da bi se napunio demonima treba da gledaš u Sunce i baviš se jogom, a ako hoćeš da se napuniš anđelima onda treba da jedeš meso puno ugušene krvi (recimo ribu) ili da piješ mleko puno kravlje krvi i gnoja. Kakve nebuloze.

HoCemo Yogu ,Hocemo Yogu ,yoga ,Yoga Boom-klon Zoranov
 
Iju, iju. A šta će ti ugušena riblja krv u ribi koju jedeš? :bljak: Ne dao bog nikome, jer samo sledbenici satane konzumiraju krv.

- - - - - - - - - -

Ako sam dobro razumeo govedarsku logiku, da bi se napunio demonima treba da gledaš u Sunce i baviš se jogom, a ako hoćeš da se napuniš anđelima onda treba da jedeš meso puno ugušene krvi (recimo ribu) ili da piješ mleko puno kravlje krvi i gnoja. Kakve nebuloze.

Ako hoces da si u kontaktu sa Bogom, treba naglas da se molis.Ako ces zdravlje, treba da se zdravo hranis i pravilno vezbas, ukljucujuci razgibavanje, setanje, plivanje i biciklizam.
Da li ti Yoga znas ko je uopste Satan :?:
 
HoCemo Yogu ,Hocemo Yogu ,yoga ,Yoga Boom-klon Zoranov

Ne može i tačka.

- - - - - - - - - -

Ako hoces da si u kontaktu sa Bogom, treba naglas da se molis.Ako ces zdravlje, treba da se zdravo hranis i pravilno vezbas, ukljucujuci razgibavanje, setanje, plivanje i biciklizam.
Da li ti Yoga znas ko je uopste Satan :?:

Ako hoćeš biti u kontaktu sa bogom moraš gledati u Sunce - jedini prozor ka bogu na našoj planeti. Molitva, naročito ako je upućena obrezanim ljudima, koji su jeli meso, mleko i jaja, i čija je krv bila puna mesa, mleka i jaja, nikako ne dolazi u obzir. Zdravo hraniš znači da jedeš samo voće i povrće. Nasavetuj ove kolege hrišćane što proždiru GMO kobasice i salame od svinjskih creva i tumora. Vežbanje i sve ostalo ok. Strano tvojim drugovima što non stop sede za compom. Ti sigurno ne znaš (kako veliš "neznas").

- - - - - - - - - -

Sta je pokazatelj da je covek na najvisem stepenu gordosti?

Pokazatelj je kada ga neko uvredi ,a on kaze sebi ;"Ne moze mene niko da uvredi zato sto ja imam "SmirEnje",ja sam bolji od njih,nisu oni na mojem nivou"

E to se zove lazno smirenje .

Nemoguće je da postoje „veliki“ i „mali“ ljudi, i „lepe“ i „ružne“ žene, s jedne strane; a s druge strane, ni dva brata blizanca ni dve sestre bliznakinje nisu potpuno jednaki. Sve oko nas počiva na nejednakostima i veštini nemogućeg, da se preko nemogućeg učini moguće... Svet nikome nije dat, sami smo došli ovde kroz pâd, niti je ovo jedini svet, a život (i/ili živeti) jedina vrednost. Teško je menjati nešto što nije vredno promena, u stvari isto je kao zahtevati zemaljsku pravdu, uzdati se u lopova ili verovati lažovu. Da li je u pitanju samo izjava ili izazov - tek, ništa nije nemoguće ako je neko spoznao sebe. Samospoznaja je početak mudrosti. Biti svoj po svaku cenu. Tada je nemoguće mogućnost i „privremeno nemoguće ništa“; tada možeš učiniti sve što poželiš. Sve je ništa, i ništa je ništa, kao onaj drevni indijski točak (sa njihove zastave) koji se večno vrti u krug. Ipak postoji perpetum mobile... I on nas tera da sve vrtimo u krug da bismo spoznali sve što se može i ne može spoznati... Zvonar Bogorodičine crkve nije bio ni Francuz ni Nemac, ali je vrlo lako mogao biti Flamanac ili Valonac, i to baš iz Brisela. On nije znao geometriju, ali je umeo da izračuna mnogo toga. Tako je recimo izbrojao mladeže na papinim leđima, dok je ovaj stolovao u Avinjonu, prognan iz Rima. I još mnogo toga... Niti su svi Vikinzi išli u Brisel, niti su Belgijanci doveli sve robove iz krunske kolonije Konga, da sade travu oko kraljevske palate, da ih puši Leopold I, tadašnji belgijski kralj. Nije li Nabokova Lolita baš u Briselu ispevala pesmu: “Bongo, bongo, bongo, kako volim Kongo...” Da je pogrešila samo jedno slovo pevala bi o boingu, on bi se možda srušio na Brisel i Flamanci i Valonci ga ne bi obnovili, kao što naši građevinci neće da obnove neke zgrade u Beogradu od bombardovanja iz 1999. godine. Sve je to povezano; kao princip spojenih sudova. Ako neko namerno izazove zemljotres i vulkansku aktivnost na Islandu, poremeti se klima u celoj Evropi i onda mamine maze ne mogu da izađu iz kuće da se ne istope od kiše. Život ne vredi ni 5 €, i smrdi otprilike kao pokvareno sirće, ali to ne znači da holandski gradovi više liče na Ex an Provance nego na Ingolstadt, niti da su francuski zvonari izgradili belgijske katedrale. Nemački richter-i teutonci su na bojnom polju ubijali francuske chevalier-e, a u francuskim katoličkim katedralama na orguljama su svirali Bahove protestantske mise, preludijume i fuge. To nema nikakve veze sa Bahovim apsolutizmom u Austriji, niti su to dva ista čoveka. Blago onom ko rano poludi, ali i onom ko zna alternativnu istoriju, jer vidi i lice ali i naličje svih stvari. He he he. A light show na ulicama svih gradova u noćnim satima podseća na mladog Nikolu Teslu, najvećeg svetskog naučnika rođenog na teritoriji današnje Hrvatske, kome Hrvati ne spore srpsko i pravoslavno podrijetlo. Kad bismo Brisel posmatrali iz orbitalne stanice preko noći, ukoliko nam se oblaci ne bi mokrili po glavi, kao ovih dana, videli bismo svetla što potiču od vatre koju je Nikola Prometej Tesla ukrao od bogova. Lepo je sve to videti iz prve ruke, bez obzira što se zna šta se radi sa prvom, a šta sa drugom rukom, a kapetan Kuka i sa kukom... Ne ide se na more da se operu noge i zadnjica, već i da se upozna kraj u kome se letuje (ukoliko se ne radi o Tetovu). Budala te prvo spusti na svoj nivo, a onda te tuče iskustvom. A priori ili a posteriori - never mind. Najprvi (znam da je to gramatički neispravno, ali je odličan izraz da se njime rugaš nekome ko se na to prima) i najglavniji arhitekti Evrope bili su Holanđani i gradili su najglavnije umetničke zgrade sveta. Kako kaže pokojni Radomir Belaćević: „Ne može svaka gologuzija da snimi film bre!“ Tako i Belgijanci više treba da zahvale na majstorstvu genijalnih holandskih arhitekata i zadriglih francuskih sobarica nego na sreći što im je za koloniju zapao Kongo, gde su eksploatisali dijamante i tako pretvorili Brisel u glavni grad EU. Au-u-u! Au-u-u! Au-u-u… arlauču vuci na skoro pun Mesec (na njegovih upravo 94%, zapravo) koji se ne vidi od oblaka, dok nam You Tube svira himnu Evrope, ali i celog čovečanstva (muzika Betoven, tekst Šiler):


A na grobu Danila Petrovića (1735.) u Cetinju, na brdu iznad grada, na unutrašnjem plavom krovu, poodavno stoji 12 žutih zvezdica. Znači li to da su Crnogorci u neku ruku preteča EU? Ojha, ojha, ojha ha.
 
Big like za svakoga ko je provalio da voditelj ovde priča o bivšem samozvanom sungazing guruu, sadašnjem ravna ploča guruu i budućem pingvinu sa Madagaskara...


Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :D :D :D
 
Mislim da moj Komšija Zoran solidno razmišlja,ali i da preteruje...
Upražnjavam i ja jedan deo joge,onaj koji meni odgovara-Pranajamu i to prilično na moj
naćin-prilagođen mom organizmu i duhu,a i meditaciju-tihovanje u kom dozvoljavam da Prana
tj.Sveti Duh preplavi mene Biće ,da sam sav i ja s tim aktivnim prostranstvom i gledam svet kristalnim
duhom svojim kom je sve jasno,razumljivo i normalno.Kad prestajem biti u "vremenu",kad sam
u središtu DA postojanja...
Patrijarh Pavle je tihovao,a verujem da je znao i da disanjem dopre do središta postojanja koje je svuda
u Univerzumu za svaki subjekat,za svako živo biće.Mislio je i ponašao se kao svaki jogin,mada je zadržao i neke obićnije manire
(jednostranost u rečima "Postradali moj narode srpski!"),i sveštenički pozeraj (služenje liturgije Bogu koji to od nas ne traži,već je tu njegov Duh za svakog
i dostupan iznad ili van dobra i zla...).Njegova skromnost je više bila nezainteresovanost za trice i kučine i za
svetovne drangulije,oblačenje,posedovanje bogatstava i sl ,jer je kao i svaki jogin posedovao i bio svestan tog poseda-velike bistrine svog
duha,nemerljive bilo čime drugim sem svojom lepotom i važnosti postojanja...
Tako da,kad vam govorim o Pavlu,govorim i o sebi (što i nema neki značaj sem kao pouka:lol:),ali i o svim joginima i onima koji često tihuju
u promišljanju...
A o meni,kao joginu, dosta može učesnicima da kaže i moje učešće na pdf Filozofija,Psihologija,ali i ovde na Religiji...
Samo da dodam-nikakve demone ne poznajem niti ih se plašim,a ne poznajem ni Boga-nisam takvog upoznao,kao ni druge
bogove,ali snagu i lepotu Prane-Svetog Duha-itekako znam i ništa tu lošeg nema!
 
Pozdrav komšija. Patrijarhu Pavlu svaka čast na mnogo čemu. Ali zameram mu to što je svake godine na "Dan Republike", 29. novembra, koga su neki tamo opasni likovi iz senke nametnuli Srbima da ga slave i onda kad je "Republika" nestala (na taj dan, naime 29. novembra 1899. godfine, u selu Klobuk, srez Ljubuški, BiH, rođen je Andrija Artuković, ministar unutrašnjih poslova u NDH i najveći srboubica), odlazio na poklonjenje satanisti Slobodanu Miloševiću. Fuj. Ne mogu prihvatiti tezu da nije znao za ovaj detalj... Ende.
 
Glavni pokazatelj da je osoba jela ananas a ne čvarke. :mrgreen:

Pravi ananas se teško pronalazi. Uhhh... mnogo toga je GMO: paradajz koji ima mali krug na mestu gde se bere, a lepo izgleda, velik i crven, bez uboda insekata, a kad ga presečeš nožem ima samo “meso”, a malo ili nimalo semenki... nektarine u većini slučajeva, one silne pomorandže što ih žene donose na veganske radionice i konzumiraju i pored toga što sam im rekao da su GMO, jer nemaju semenke... prirodne pomorandže imaju semenke... isto važi i za limun i mandarine... kivi koji ima svetlo-zelenu boju i vrlo malo ili čak nimalo semenki... ananas koji ostaje tvrd dugo vremena, a ima ukus plastike... sve velike i na oko lepe jabuke (i kruške), koje izgledaju kao da su fotokopirane, imaju čak i kvrge na istom mestu... generalno svo lepo voće i povrće... lubenice koje imaju roze boju iznutra i vrlo malo (gotovo nimalo) semenki, koje neće da niknu kad ih baciš u saksiju... dugačke i na oko lepe banane koje dugo zadržavaju lepu boju i izgled, a tvrde su na zagriz... velike šljive koje nemaju nijedan ubod insekata (izgledaju lepo)... velike breskve, kajsije, kao i one breskve što imaju koru kao jabuke... grožđe koje ima veliku pucad i dugo ostaje sveže, kao da je tek ubrano... jagode koje imaju kvrge (nešto što liči na ljudske prste, što su pune ljudskih gena, pa ko ih jede ne da nije vegan, već je ljudožder), a imaju bljutav ukus... ogromne kelerabe... ogromne glavice karfiola koje dugo ostaju sveže... ogromne glavice brokolija koje dugo ostaju sveže... ogromne šargarepe koje su dugo sveže (sve prirodno brzo uvene)... crni i beli luk koji nikada ne izbacuje klice (ja kupujem samo onaj koji klija), a beli luk ogroman... neprirodno velike glavice cvekle... neprirodno velike glavice kupusa i kelja, koje dugo ne venu... dinje koje dugo ostaju sveže a imaju malo semenki... pirinač 85% (nemoguće je naći onih 15% na tržištu)... kukuruz 90% (nemoguće je naći onih 10% na tržištu)... sva soja i svi njeni proizvodi (nemojte se igrati da konzumirate tofu sir ili bilo šta od soje, recimo sojino mleko, što propagira Nina Martinović, ali i ostali nabeđeni vegani koji “ne konzumiraju GMO”, ali i izvesni samozvani nekadašnji Facebook sungazing guru, a sadašnji ravna ploča guru, CyberMikan, koji proždire meso, mleko i jaja, kao i masu industrijskih proizvoda, a laže budale kako nikada ništa ne jede)... itd... itd... jedino što 100% nije GMO, i to ne može biti, jeste kokosov orah, jer ljudi nemaju šanse da ga modifikuju, odnosno nemaju vremena za to, pošto drvo koje rađa plodove mora biti staro 50-ak godina... Malo više o kokosovom orahu Maja Volk je lepo objasnila ovde:
. U zdravlje i čuvajte se. Namaste.
 
Asure ili neljudi. Ima ih previše. Toliko su se dobro kamuflirali među ljude da ih savršeno oponašaju. Pametni su, lukavi i prepredeni. Znaju da budu bogati, siromasi, vojskovođe, kontrolori i ima ih u svim domenima.

Na prvom pritisku, oni se povlače. Njihova česta fraza je - “Ne želim da se mešam” - zatim - “Šta me briga” - itd. Oni čak često ne shvataju da se time odaju.

fist10.jpg


Savet ljudima...

U vremenima koja dolaze biće velikih čišćenja. Asure će da ugroze celokupno stanovništvo. Postradaće neljudi na prvom mestu. Ali zajedno sa njima i neki ljudi. Mnogi će ljudi postradati. Zbog toga je jako važno da ostanete prisebni. Da se na vreme informišete i da budete svesni da ste nosilac božje iskre i da imate nešto vredno da sačuvate. Potrebno je da vodite računa da se ne mešate sa neljudima. A naročito da ne ulazite sa njima u bračne zajednice.

Namaste.
 
Asure ili neljudi. Ima ih previše. Toliko su se dobro kamuflirali među ljude da ih savršeno oponašaju. Pametni su, lukavi i prepredeni. Znaju da budu bogati, siromasi, vojskovođe, kontrolori i ima ih u svim domenima.

Na prvom pritisku, oni se povlače. Njihova česta fraza je - “Ne želim da se mešam” - zatim - “Šta me briga” - itd. Oni čak često ne shvataju da se time odaju.

fist10.jpg


Savet ljudima...

U vremenima koja dolaze biće velikih čišćenja. Asure će da ugroze celokupno stanovništvo. Postradaće neljudi na prvom mestu. Ali zajedno sa njima i neki ljudi. Mnogi će ljudi postradati. Zbog toga je jako važno da ostanete prisebni. Da se na vreme informišete i da budete svesni da ste nosilac božje iskre i da imate nešto vredno da sačuvate. Potrebno je da vodite računa da se ne mešate sa neljudima. A naročito da ne ulazite sa njima u bračne zajednice.

Namaste.
I po mogucnosti, umirite sto je moguce pre da ne biste jeli GMO voce i povrce, meso, jaja sa petlovom spermom, gnojavo mleko i ribu sa usirenom krvlju. . Trava je, garantovano nemodifikovana, tako da je preporuceno da se ide na ispasu u prirodi.
 
Sva živa bića nose tu "Božansku varnicu" Komšija...Svi smo mi veoma slični,samo neki od nas nešto shvate,a neki ne...
Previše nas deliš i ne čini to-nije greh ne znati i biti glup!
Nemaš potrebe smatrati i lošije ljude s lošim vaspitanjem i navikama za nečim drugim nego ljudima!
Ja,recimo,itekako primenjujem Hristov zavet da lošim ljudima i neprijateljima činim dobra dela ,a što je i Bude Gautame
jedan od principa kog je važno se držati da bi imao i širinu misli i delanja.Naravno da tebi to ne trenba da objašnjavam,ali ipak da te podsetim...
S druge strane se oko toga i dešava naša svest da smo prirodno zverska bića ,ali da težimo da to nekako neutrališemo.
Jedan od puteva je proizvodnja mane i ishrana s tim univerzalnim proizvodom!
Prvi reaktori mane odavno su napravljeni i samo jaka tradicija zaustavlja masovnu proizvodnju te hrane.
Kao jogin jogina ,pozdravljam te i pozivam na blagost s Namaste!
 

Back
Top