UKRAJINA ĆE POSTATI SASTAVNI DEO RUSIJE

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
27.930
Poslednjih dana sa svih strana se čuju procene i strahovanja da Ukrajina samo što nije započela novi rat protiv Donbasa, koji bi mogao da završi tragično po režim u Kijevu, kao i da bi krajnji epilog tog rata mogao biti takav da će Ukrajina u celini ući u sastav Ruske Federacije

Jedan iz tog hora je i poznati moskovski novinar i znalac stanja na donbaskim frontovima Andrej Babickij.
On tvrdi da je ukrajinska armija za novi rat spremila i primakla linijama razdvajanja snage i tehniku koje bar trostruko prevazilaze odbrambeni potencijal Donjecke i Luganske Republike.
Babickij procenjuje da Kijev, ako se samo trupe i ratni resursi stave na vagu, može računati na uspeh.

Babicki misli da bi Kijev mogao da napadne brzo, najkasnije krajem maja, jer strahuje da bi Donald Tramp mogao da otvori svoj i drugi front (protiv Severne Koreje) i da mu onda više neće uopšte biti do Ukrajine.
Babickij zaključuje da za novo zaoštravanje situacije postoje kad je Ukrajina u pitanju i vojni i politički razlozi.
Možda najpoznatiji ruski ekspert za Ukrajinu Rostislav Išćenko, koji je do kijevskog majdana i državnog prevrata živeo u Kijevu, ukazuje da više ni najveći optimisti u Ukrajini ne veruju da će ona uspeti da povrati Donbas.
Po njegovim informacijama, u Kijevu i širom zemlje se debatuje jedino: hoće li ukrajinska armija
Ukrajini ruski Donbas i nije potreban, već da su joj Amerikanci dali zadatak da, ako je ikako moguće, Rusiju uvuče u rat
uspeti da dve republike zadrži u njihovim sadašnjim suženim granicama ili će morati da im prepusti kompletne teritorije bivših Donjecke i Luganske oblasti.


Išćenko navodi da se ukrajinski pesimisti već pribojavaju da bi zemlja mogla da ostane bez tri do pet oblasti.
Ovaj ekspert naglašava da u Ukrajini sve manje ljudi veruje da će njihova država preživeti rat u Donbasu, a da je sve više onih koji strahuju da država neće preživeti rat sa

Donbasom, kao i da će se rat na teritoriji Ukrajine nastaviti, ali ne više u Donbasu.

Za razliku od ukrajinske državnosti koja je na ivici fizičkog nestanka, kraj konflikta se ne vidi čak ni u srednjoročnoj perspektivi. Naprotiv, opasnost njegovog širenja na celu Ukrajinu sa daljim razgorevanjem, postaje nesavladiva - smatra on.
Po njegovoj proceni, Ukrajina će nešto kasnije u celini ući u sastav Ruske Federacije.
 
Rusi imaju taktiku sahovskog stratega.Njih sitne pobede ne zanimaju oni idu na kompletnu pobedu dakle ovo mrcvarenje i natezanje mogu sa ukrajinom da zavrse za mesec dana ali ne zele namerno opipavaju puls za nesto vece.Uopste me ne bi cudilo da na kraju cele price ponovo ruski tenkovi budu u Berlinu
 
U ukrajni je ostalo oko 20 miliona stanovnka. Prosto to se moze videti po potrosnji hleba. Od majdana je potrosnja hleba pala tri puta. A stanovnistvo je osiromasilo mnogokratno. Ko je siromasan, jede vise hleba a ne manje. Recimo ja nisam siromasan pa ne jedem uopste hleba.

Znaci od tih 20 miliona sto je ostalo ( mozda ima i manje ) su vecina starci. Njih ce jos da proredi smanjenje penzije, znaci do leta bice oko 15 miliona u celoj ukrajni. A Rusiji ne treba cela ukrajna. Galicija joj ne treba. Samo do zitomira i Vinice. Ostalo Poljska moze da uzme. Znaci oko 12 miliona sirotinje, da radi na skelama po Rusiji. Naci ce im se namena. A zemlja i te kako treba.
 
Rusi imaju taktiku sahovskog stratega.Njih sitne pobede ne zanimaju oni idu na kompletnu pobedu dakle ovo mrcvarenje i natezanje mogu sa ukrajinom da zavrse za mesec dana ali ne zele namerno opipavaju puls za nesto vece.Uopste me ne bi cudilo da na kraju cele price ponovo ruski tenkovi budu u Berlinu

Нема потребе за Берлином. Оне је добио онолико колико је заслужио. Овога пута преваспитавају се Брисел и Лондон. У следећој тури у плану је Вашингтон.
 
U ukrajni je ostalo oko 20 miliona stanovnka. Prosto to se moze videti po potrosnji hleba. Od majdana je potrosnja hleba pala tri puta. A stanovnistvo je osiromasilo mnogokratno. Ko je siromasan, jede vise hleba a ne manje. Recimo ja nisam siromasan pa ne jedem uopste hleba.

Znaci od tih 20 miliona sto je ostalo ( mozda ima i manje ) su vecina starci. Njih ce jos da proredi smanjenje penzije, znaci do leta bice oko 15 miliona u celoj ukrajni. A Rusiji ne treba cela ukrajna. Galicija joj ne treba. Samo do zitomira i Vinice. Ostalo Poljska moze da uzme. Znaci oko 12 miliona sirotinje, da radi na skelama po Rusiji. Naci ce im se namena. A zemlja i te kako treba.


Хаахахах!!! :lol:
 
Rusi su već obavili posao u Ukrajini. Krim i Istok, više im i ne treba, neka se zapadni deo okreće nacističkoj EU.



Ne slazem se. Veliki deo Novorusije (Harkov, Odesa itd.) su jos uvek pod okupacijom, i to pitanje tek treba da se resi.


New-_Novorossiya-map-1024x731.png
 
Украјина је сама крива за свој распад.
Изабрали су погрешну страну, направили тешке глупости, и ако се брзо не опамете и истерају запад- нестаће. Послужили су као топовско месо у рату запада против Русије, и наравно- изгубили.
 
To kao kad bi Srbi hteli celu BiH da pripoje a ne samo RS.

To bi bila prava harmonija od države.

Da sam ja na vlasti, mogli bi celu BiH da pripojimo i muslimani bi morali da obozavaju mene umesto alaha. Tako ruski muslimani obozavaju putina, i tako isto ukrajinci obozavaju putina. Sta god da se de desi na ukrajni, oni vicu RUKA PUTINA. Znaci misle da je bozanstvo. Kad bude prisjedninjena teritorija i zvanicno, ima svi da se predaju i da kleknu, jer u protivnom nece imati za lebac i potrosnja lebca i slaninte ima jos da im opadne. A i manje ce ih bude.
 
Pa odakle da uzmem izvor? Daj mi izvor neke druge agencije koja se bavi takvom analizom rado cu je pogledati.

Srbi jako vole Ruse al nesto radije idu u Nemacku i Austriju. Otkud to?

Možda jer im je bliže Srbiji? A šta imaju od Nemačke i Austrije? Čini ti se zarađuju lepo, ali tamo su prosek, čak i ispod. Gospoda su kad sa tim platama-penzijama dođu u Srbiju. Nezaposlenost u Rusiji je 5.6 posto, a poznajem lično nekoliko ljudi iz Rusije, svake godine idu na letovanje i niko se ne žali na težak život. Drmali bi i mene kompleksi što sankcije nisu uspele, ali eto, hebiga.
 
Možda jer im je bliže Srbiji? A šta imaju od Nemačke i Austrije? Čini ti se zarađuju lepo, ali tamo su prosek, čak i ispod. Gospoda su kad sa tim platama-penzijama dođu u Srbiju. Nezaposlenost u Rusiji je 5.6 posto, a poznajem lično nekoliko ljudi iz Rusije, svake godine idu na letovanje i niko se ne žali na težak život. Drmali bi i mene kompleksi što sankcije nisu uspele, ali eto, hebiga.

Ne samo da je blize nego i 10 bolje i sigurnije nego u Rusiji. Kad spomenes rad u Rusiji , imas na umu samo najcrnje poslove u nekim zabitima sa spavanjem u kontejnerima onim, ili neki varioc , rad na gradjevini i to je to. Nisam cuo da traze srpske medicinare za razliku od Nemaca i Kanadjana.

Takodje vole Ruse ali uce engleski i nemacki jezik. Norveski takodje.

A pitanje sta imaju od Nemacke i Austrije, pa ne znam pitaj forumase ima ih dosta na sljaci tamo-tzv internet patriote. Eno imas franka on je u Svici. Pitaj sto ne dodje u Srbiju.
 

Back
Top