Ne lozite se previse na prirodu i prirodno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
....na prvi pogled. U pitanju je vase zdravlje. Ne prihvatajte olako neproverene, nedokazane metode lecenja, i needukovanih ljudi a ne odbacujte prebrzo nesto sto je dokazano, provereno, radi i pomaze.

Tema moze ici u raznim pravcima, i ima svrhu da pokaze ljudima kako se zloupotrebljava termin "priroda i prirodno" u ovom modernom dobu, informatickom dobu, gde vlada nauka, dokaz !

Inspiracija za temu, slika :

15977984_1408439539187360_8934329495513148353_n.jpg


Dakle tako stoje stvari otprilike. Pa kazite nesto protiv moderne nauke i tehnologije u sluzbi zdravlja ljudi.

Sta je bilo, nije Vam vise priroda tako simpaticna? Ali kako bre....:eek: Pa zar nije ono sto cesto cujemo - "Sve sto je prirodno je dobro" ? Mora da je i ovo dobro. Sta ce nam tamo neka "hemija" neke tablete, neke procedure po institucijama, kada moze sve "prirodno" ? :rtfm:
 
definiraj taj termin - prirodno
vrlo je nezgodan zapravo
ja recimo u hemiji ne vidim nista neprirodno
a ti?

- - - - - - - - - -

nekad je bilo normalno da zena rodi bar 5 deteta

ako joj ostane 3 - puna kapa

slazem se da je nauka zasluzna za stil zivota danasnjeg coveka

pa i sad je tako nekako za vecinu planete
zapravo je fantasticno kako covjek lako zaboravi da nemaju svi tj da vecina ljudi ne vodi relativno privilegovani zivot zapadnog covjeka
i njegovih khm komsija tipa nas i ostalih cuda od drzava koje vise u nigdje : )))
 
pa i sad je tako nekako za vecinu planete
zapravo je fantasticno kako covjek lako zaboravi da nemaju svi tj da vecina ljudi ne vodi relativno privilegovani zivot zapadnog covjeka
i njegovih khm komsija tipa nas i ostalih cuda od drzava koje vise u nigdje : )))

u nekim zemljama i razumem tu potrebu za mnogobrojnijim potomstvom

ali porast broja stanovnika u drzavama gde milioni umiru od gladi - ne kapiram

recimo kina ima nekih uslova za zivot velikog broja ljudi

ali africke zemlje , pa i indija

sami sebe ubijaju
 
Prirodno danas i ne postoji, prirodu je unistio covek, a radi na tome da je i dokrajchi.
Sta su danas i gde ih uopste i ima recimo prirodne jabuke? Dvajes se puta prskaju nekim otrovima,
ali zato a apple a day keeps the doctor away
Zadnjih je godina u Nemackoj velika frka sa pticama. Ima sve manje ptica, mladuncici umiru od gladi
jer nema majka cime da ih hrani. Nema crvica, bubica, sve je to "sredjeno" raznim otrovima.
E sad, nije nauka kriva sto je pronasla formule za te otrove nego je kriv potrosac jer industrija radi
samo po zelji potrosaca, a potrosac ne zeli vise da okopava kukuruz ( ili bilo sta drugo) nego sipa otrov
da unisti korov, usput unisti i vodu koju pijemo, sve zivo sto postoji.
 
u nekim zemljama i razumem tu potrebu za mnogobrojnijim potomstvom

ali porast broja stanovnika u drzavama gde milioni umiru od gladi - ne kapiram

recimo kina ima nekih uslova za zivot velikog broja ljudi

ali africke zemlje , pa i indija

sami sebe ubijaju

ne ubijaju se sami
ubijaju ih globalni interesi, lokalni interesi, religije i sporo napustanje da kazemo diskutabilnih tradicija i praksi
nije ni nama bitno bolje
koliko je proslo skoro 30 godina
a mi napredujemo ko drogiran puz; cak smo se i unazadit uspjeli

- - - - - - - - - -

Prirodno danas i ne postoji, prirodu je unistio covek, a radi na tome da je i dokrajchi.
Sta su danas i gde ih uopste i ima recimo prirodne jabuke? Dvajes se puta prskaju nekim otrovima,
ali zato a apple a day keeps the doctor away
Zadnjih je godina u Nemackoj velika frka sa pticama. Ima sve manje ptica, mladuncici umiru od gladi
jer nema majka cime da ih hrani. Nema crvica, bubica, sve je to "sredjeno" raznim otrovima.
E sad, nije nauka kriva sto je pronasla formule za te otrove nego je kriv potrosac jer industrija radi
samo po zelji potrosaca, a potrosac ne zeli vise da okopava kukuruz ( ili bilo sta drugo) nego sipa otrov
da unisti korov, usput unisti i vodu koju pijemo, sve zivo sto postoji.
previse ste efikasni
svapska posla :lol:

inace, pcele izumiru globalno
ima nekoliko objasnjenja od pesticida pa do zaraznih bolesti
al jos zapravo ne znaju zasto
 
definiraj taj termin - prirodno
vrlo je nezgodan zapravo
ja recimo u hemiji ne vidim nista neprirodno
a ti?

- - - - - - - - - -



pa i sad je tako nekako za vecinu planete
zapravo je fantasticno kako covjek lako zaboravi da nemaju svi tj da vecina ljudi ne vodi relativno privilegovani zivot zapadnog covjeka
i njegovih khm komsija tipa nas i ostalih cuda od drzava koje vise u nigdje : )))

Ni ja u hemiji ne vidim nista neprirodno. Sve je hemija. Hemija je oko nas svuda. Upravo se o tome i radi u ovoj temi ! Ljudi se previse loze na to ""prirodno" i dele stvari na "prirodno i vestacko". Jedno se previse idealizuje, drugo se previse satanizuje.

Da sada mi samo retoricki resetamo neko filozofsko stanoviste, ili recimo neku struju iz filozofije nauka, pa i da se ne udubljujemo mnogo, to bi bio neki hobi, medjutim, ovo je veoma opasna stvar jer od toga nam zavisi nas zivot, i jos gore - ZIVOT NASE DECE, a njihovo pravo da budu zdrava je vece od prava roditelja tj staratelja da bude idiot.
 
Poslednja izmena:
Ni ja u hemiji ne vidim nista neprirodno. Sve je hemija. Hemija je oko nas svuda. Upravo se o tome i radi u ovoj temi ! Ljudi se previse loze na to ""prirodno" i dele stvari na "prirodno i vestacko". Jedno se previse idealizuje, drugo se previse satanizuje.
svaki ekstrem je budalastina
nauka i tehnologija nisu "protuprirodne"
interesi katkad jesu
i to je problem; nasa nesposobnost da stavimo vlastite interese po strani zarad stvarno bitnih stvari
a znamo da ne radimo kako treba - otud i ekstremi
tomje samo demonstracija nemoci i frustracije
ajd da galamim malo, ako budem dovoljno glasan utisacu i vlastiti unutrasnji glas
 
Ni ja u hemiji ne vidim nista neprirodno. Sve je hemija. Hemija je oko nas svuda. Upravo se o tome i radi u ovoj temi ! Ljudi se previse loze na to ""prirodno" i dele stvari na "prirodno i vestacko". Jedno se previse idealizuje, drugo se previse satanizuje.

Da sada mi samo retoricki resetamo neko filozofsko stanoviste, ili recimo neku struju iz filozofije nauka, pa i da se ne udubljujemo mnogo, to bi bio neki hobi, medjutim, ovo je veoma opasna stvar jer od toga nam zavisi nas zivot, i jos gore - ZIVOT NASE DECE, a njihovo pravo da budu zdrava je vece od prava roditelja tj staratelja da bude idiot.

moj dobar drugar vise puta alarmirao javnost i nadlezne
po pitanju zagadjivanja - ispustanja klanickog otpada u rijeku i ostavljanja istog na otvorenom
umjesto da se unisti u skladu s vazecim propisima
mislis da je iko ista uradio?
nije i nece
a to je tek vrh ledenog brijega
 
svaki ekstrem je budalastina
nauka i tehnologija nisu "protuprirodne"
interesi katkad jesu
i to je problem; nasa nesposobnost da stavimo vlastite interese po strani zarad stvarno bitnih stvari
a znamo da ne radimo kako treba - otud i ekstremi
tomje samo demonstracija nemoci i frustracije
ajd da galamim malo, ako budem dovoljno glasan utisacu i vlastiti unutrasnji glas

Nisam ja ni rekao da su nauka i tehnologija protivprirodne. Ali mnogi tako ljagaju i upravo je tema o tome, jer je u pitanju nase zdravlje. BOLESNI LJUDI BACAJU TABLETE, PROPISANE OD STRANE SVOJIH LEKARA A IDU DA GUTAJU SECERNE HOMEPATSKE KUGLICE I IDU NA AKUPUNKTURU, PIJU CD-PROTOKOL MMS IZBELJIVACE I BULJE U SUNCE DOK NE DOBIJU ZUTU MRLJU.

Sve je to pocelo RELIGIJSKIM DOGMATIZMOM I ZATUP;JIVANJEM LJUDI, jer vecito je CRKVA metodom Cherry picking-a prebirala ono sto nauka iznedri - "Ako se slaze sa nasim bogom i hipoteticki korelira sa njim - TO SE UZIMA KAO PRIRODNO, DOBRO, TACNO, ISTINITO", ako ne korelira, i ako jos protivureci, pravi kontradikciju, e to je NEPRIRODNO, NETACNO, OD DJAVOLA i slicno.

Tako je pocelo, a evo kako se danas zavrsilo odn i danas jos traje i trajace - UZ POMOC INTERNETA, IMAMO BUJANJE ANTIVAKSERSKOG POKRETA OD KOJIH NAM DECA UMIRU, IMAMO KRETENE RAVNOZEMLJASE KOJI VERUJU DA NAS LAZI DA JE ZEMLJA RAVNA PLOCA, ZATIM IMAMO PSIHIJATRIJSKE "SOCIJALNO PRIHVACENE I ADAPTIRANE U DRUSTO" PACIJENTE KOJI ZA SIMPTOME SVOJE PSIHIJATRIJSKE BOLESTI PRIPISUJU "ZRACENJU HAARP-a KOJI DELUJE NA NJIHOVE MOZDANE TALASE, PA SU ZATO ANKSIOZNI, FOBICNI, PSIHOTICNI I IMAJU OKP MISLI".

E ako sam im reko!
 
Nisam ja ni rekao da su nauka i tehnologija protivprirodne. Ali mnogi tako ljagaju i upravo je tema o tome, jer je u pitanju nase zdravlje. BOLESNI LJUDI BACAJU TABLETE, PROPISANE OD STRANE SVOJIH LEKARA A IDU DA GUTAJU SECERNE HOMEPATSKE KUGLICE I IDU NA AKUPUNKTURU, PIJU CD-PROTOKOL MMS IZBELJIVACE I BULJE U SUNCE DOK NE DOBIJU ZUTU MRLJU.

Sve je to pocelo RELIGIJSKIM DOGMATIZMOM I ZATUP;JIVANJEM LJUDI, jer vecito je CRKVA metodom Cherry picking-a prebirala ono sto nauka iznedri - "Ako se slaze sa nasim bogom i hipoteticki korelira sa njim - TO SE UZIMA KAO PRIRODNO, DOBRO, TACNO, ISTINITO", ako ne korelira, i ako jos protivureci, pravi kontradikciju, e to je NEPRIRODNO, NETACNO, OD DJAVOLA i slicno.

Tako je pocelo, a evo kako se danas zavrsilo odn i danas jos traje i trajace - UZ POMOC INTERNETA, IMAMO BUJANJE ANTIVAKSERSKOG POKRETA OD KOJIH NAM DECA UMIRU, IMAMO KRETENE RAVNOZEMLJASE KOJI VERUJU DA NAS LAZI DA JE ZEMLJA RAVNA PLOCA, ZATIM IMAMO PSIHIJATRIJSKE "SOCIJALNO PRIHVACENE I ADAPTIRANE U DRUSTO" PACIJENTE KOJI ZA SIMPTOME SVOJE PSIHIJATRIJSKE BOLESTI PRIPISUJU "ZRACENJU HAARP-a KOJI DELUJE NA NJIHOVE MOZDANE TALASE, PA SU ZATO ANKSIOZNI, FOBICNI, PSIHOTICNI I IMAJU OKP MISLI".

E ako sam im reko!

ako si im reko..mada meni pari da ti volis citat sam sebe
a ti sto si im reko mu dodju zahvalna publika
sto zapravo i nema puno veze s onim sto si reko :lol:
 
Vi ovde raspravljete o pojmovima koje ili ne razumete ili ih ne poznajete jer:

niko do sada od vas nije naveo šta je evolucija, a šta potreba.:rtfm:.


A pošto nemate niti jednu referencu koja se tiče evolucije, potrebno je prvo da pokažete elementarno znanje o evoluciji.

Pokazano je to mnogo puta, ali nema ko da cita. To se uvidja i kada ja ovde napisem redukovano do apsurdnosti neki post koji imas vise od 5 recenica, odmah se zale da ne mogu preci prve dve recenice i da samo procitaju mehanicki a kamoli da jace zaposle kogniciju da i shvate nesto, razumeju sta je napisano, sta sam hteo reci itd.

Sve je napisano za one koji umeju da citaju i vrlo vazno - koji su i funkcionalno pismeni :

Evo ti osnove, pa citaj redom :
http://teorijaevolucije.com/sta_je_evolucija.html

A pošto nemate niti jednu referencu koja se tiče evolucije,
Ovako mozes da razgovaras sa svojim seoskim popom, ovde ne prolazi......
Nemamo ni jednu referencu koja se tice evolucije? Je l si ti normalan bre?

Teorija Evolucije = Centralna teorija biologije, biohemije i genetike.
Jedna od najbolje potvrđenih i dokazanih teorija u nauci.
Ključ napretka moderne medicine, biotehnologije i nauke o životu na Zemlji.
I teorija koja se već više od sto godina nalazi na meti neprestanih napada.

http://teorijaevolucije.com/
 
Pokazano je to mnogo puta, ali nema ko da cita. To se uvidja i kada ja ovde napisem redukovano do apsurdnosti neki post koji imas vise od 5 recenica, odmah se zale da ne mogu preci prve dve recenice i da samo procitaju mehanicki a kamoli da jace zaposle kogniciju da i shvate nesto, razumeju sta je napisano, sta sam hteo reci itd.

Sve je napisano za one koji umeju da citaju i vrlo vazno - koji su i funkcionalno pismeni :

Evo ti osnove, pa citaj redom :
http://teorijaevolucije.com/sta_je_evolucija.html


Ovako mozes da razgovaras sa svojim seoskim popom, ovde ne prolazi......
Nemamo ni jednu referencu koja se tice evolucije? Je l si ti normalan bre?

Teorija Evolucije = Centralna teorija biologije, biohemije i genetike.
Jedna od najbolje potvrđenih i dokazanih teorija u nauci.
Ključ napretka moderne medicine, biotehnologije i nauke o životu na Zemlji.
I teorija koja se već više od sto godina nalazi na meti neprestanih napada.

http://teorijaevolucije.com/

Ti ne znaš šta je Teorija evolucije. Čim nisi u stanju da u jednoj rečenici napišeš šta je evolucija po Darvinu znači da ne znaš šta je evolucija.
Mani se tih glupih i naučno neutemeljenih sajtova.
 
inace, pcele izumiru globalno
i
To je za ptice zaista uteha:zcepanje:
Bas sam jutros ipsricala jednom detlicu da se ne brine, otpevala mu
you'll never walk alone

- - - - - - - - - -

tema je idiotska...sam čovjek je produkt te prirode, pa vašoj teoriji evolucije za malu djecu, a priroda je izmislila navodno čovjeka, što bi značilo da je i nauka produkt prirode...

ova tema je smješnija od one o Cipiripiju... looool
Savrseno je jasno vec iz naslova sta je tema, a ako je postavljena na PDF Zdravlje onda je jos jasnija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top