Ne lozite se previse na prirodu i prirodno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko mi nije odgovorio, zašto ne bi jeo krompir u koji je ubačen neki gen od bakterije?

Šta je tu neprirodno?

Neprirodno je jesti bakterije rodjo. Sama asocijacija na bakterije vodi ka refleksnoj reakciji, ka povracanju ili gubitku apetita.

Evo, ja sam sebe testirao. Pojeo bih ga sigurno da mi ne kazes da ima bakterijskih gene.
Ovako, kada unapred znam, nesto mi se okrene u zelucu . Neki osecaj odbojnosti,

Kada bi mojoj zeni na primer rekao da je pojela krompir sa genima bakterija u sebi, ne verujem da bi stigla do toalete, povratila bi momentalno .

Sad izaberi sta je prirodno.

Nagon ka povracanju ili krompir sa genima bakterije ?

Da ti izmerim IQ ?
 
Neprirodno je jesti bakterije rodjo. Sama asocijacija na bakterije vodi ka refleksnoj reakciji, ka povracanju ili gubitku apetita.

Evo, ja sam sebe testirao. Pojeo bih ga sigurno da mi ne kazes da ima bakterijskih gene.
Ovako, kada unapred znam, nesto mi se okrene u zelucu . Neki osecaj odbojnosti,

Kada bi mojoj zeni na primer rekao da je pojela krompir sa genima bakterija u sebi, ne verujem da bi stigla do toalete, povratila bi momentalno .

Sad izaberi sta je prirodno.

Nagon ka povracanju ili krompir sa genima bakterije ?

Da ti izmerim IQ ?

Pre nego što testiraš nečiji IQ, zapitaj se o svom.
Sasvim je prirodno jesti bakterije.
Šta ti misliš, da je hrana koju jedeš sterilna? :D
 
Neprirodno je jesti bakterije rodjo. Sama asocijacija na bakterije vodi ka refleksnoj reakciji, ka povracanju ili gubitku apetita.

Evo, ja sam sebe testirao. Pojeo bih ga sigurno da mi ne kazes da ima bakterijskih gene.
Ovako, kada unapred znam, nesto mi se okrene u zelucu . Neki osecaj odbojnosti,

Kada bi mojoj zeni na primer rekao da je pojela krompir sa genima bakterija u sebi, ne verujem da bi stigla do toalete, povratila bi momentalno .

Sad izaberi sta je prirodno.

Nagon ka povracanju ili krompir sa genima bakterije ?

Da ti izmerim IQ ?

Dakle nikada ne bi jeo krompir sa genom bakterije, ali običnu hranu punu bakterija bi jeo? Nema sterile hrane "rođo" gomila bakterija uđe u tvoj organizam disanjem, a kamoli kroz hranu i vodu.

Još jedno pitanje za tebe, jesi jeo nekada slatki krompir, batat? Koji je tvoj stav o njemu?
 
Dakle nikada ne bi jeo krompir sa genom bakterije, ali običnu hranu punu bakterija bi jeo? Nema sterile hrane "rođo" gomila bakterija uđe u tvoj organizam disanjem, a kamoli kroz hranu i vodu.

Još jedno pitanje za tebe, jesi jeo nekada slatki krompir, batat? Koji je tvoj stav o njemu?
Pa nema stav jer i ne zna sta je to. Verovatno misli da je to krompir koji poslosi sa vanilinim secerom.
Verovatno ( zapravo sigurno) u prirodi ima mnogo primera prirodne genske manipulacije, verovatno je i nauka
preuzela ta cuda prirode pa ga razvija dalje.
 
Ovde se ide u krajnost. Kada se ljude ''lože na prirodno'' znači da jedu domaće, radije biraju trčanje i plivanje nego teretanu, ne jedu mesne narezke i sl

Ne mora da znači.

Loženje na "prirodno" ovde podrazumeva da sve što je u prirodi - istovremeno je zdravo. To nikako nije tačno. Bez kontrole prirode, ista je vrlo surova.

Probaj da jednu godinu provedeš negde u divljini, prepušten samom sebi, bez ikakvih mogućnosti da koristiš bilo šta - osim prirodnog.
Mogao bi da trčiš po ceo dan, na svežem vazduhu... Mogao bi da jedeš sve što ti je u okruženju, što ti priroda nudi, i što smatraš jestivim. Kad šta nađeš, i onoliko dugo koliko si u stanju da to sačuvaš.

Prirodni su i paraziti, glodari, buve, vaši... Prirodni su i mikroorganizmi, biljni i životinjski toksini... Prirodne su i elementarne nepogode.
Da li to znači da trebamo pošto-poto živeti u skladu sa prirodom?
Najstrašnije stvari se nalaze u prirodi.
 
Pre nego što testiraš nečiji IQ, zapitaj se o svom.
Sasvim je prirodno jesti bakterije.
Šta ti misliš, da je hrana koju jedeš sterilna? :D

Hm jos kada bi Radovan znao - Kako ono bese, broj bakterija u nama samima je 10 puta veci nego broj ljudskih celija, znaci Radovan je vise bakterija nego covek, a grozi ih se hehehe.

E sad to je vazilo do skoro, odskora dokazase da je valjda i to mit, to vec ne mogu tvrditi, nisam toliki Daning Kruger ala Radovan. No posto Radovan mrzi urusavanje pseudonaucnih mitova i napredak nauke, onda neka bude da on u sebi ima 10 puta vise bakterija nego svojih celija.

A da ne pricamo o bakterijama izvan, tj o onima koji su nam po kozi, a ne samo iznutra.

A to sto se nekom gadi nesto jer mu je u umu neki mix krompira i neke bakterije koju zamislja kao krpelja ili skakavca, to nije prirodno racionalno emotivnos tanje i reagovanje vec jos jedna fobicna reakcija, ima i svoj latinski naziv cak ..... :mrgreen:

Ja realno jedva cekam meso iz laboratorije, da konacno mogu, bar ja da prestanem da ucestvujem u mucenju zivotinja, a da opet nisam ni psihoticni raspomameljeni ludi vegan kome fali B12 vitamina u mozgu :D :lol:

Sace biti osecam "Mi pravi Srpi ima da koljemo prasice i dalje, a vi jedite to plasticno vestacko meso iz laba".

- - - - - - - - - -

verovatno, ali ja kad jedem jogurt, jedem ga cesto, ne razmisljam o bakterijama, a bez njih ne bismo imali jogurt.

Ej nemoj da pijes slucajno onaj Bifidus jogurt neki i onaj balans probiotik, cuo sam da je to puno bakterija, puno bre, i jos su zive a ne mrtve, ZNACI MRDAJU. Kad mi pokazala ispod mikroskopa, jedna zena mikrobiolog, nikad u zivotu vise nisam popijo jogurt!
 
Hm jos kada bi Radovan znao - Kako ono bese, broj bakterija u nama samima je 10 puta veci nego broj ljudskih celija, znaci Radovan je vise bakterija nego covek, a grozi ih se hehehe.

!
Pre ( mozda) 7-8 godina jedan pedijatar ( ali covek profesor, razbira se u decu) na nemackoj TV ( tema je bila alergija kod dece koje ima
sve i vise) kaze da kod dece koja ne zive sterilno kao nasa deca , alregije nema ili da broj nije vredan ni pomena.
Savetuje mladim majkama da svoje bebe ostave na nekom bunjistu da se malo igraju i zabavljaju sa raznoraznim bakterijama
i da onda nikada nece imati alregije.
 
95% bakterija su dobre bakterije ali one koje se inkorporiraju u gmo to nisu

Genetski modifikovan klip kukuruza ima u svojoj ćeliji ubrizgan DNK bakterije. Takav DNK proizvodi otrovni pesticid u samoj ćeliji biljke. Ovaj pesticid se ne može oprati i nikada i nikakvom obradom namirnice neće nestati. On završava u vašem telu. Sa, za sada, (ne)poznatim posledicama po zdravlje.


http://www.stetoskop.info/Sve-sto-v...-imali-vremena-da-guglate-5257-s5-content.htm

juce gledam u idei jabuke, skoro 300din. kilo ...bar kod pocinje sa 8, znaci gmo...pogledam i ostalo voce i povrce, uglavnom nema bar koda ali ako ima onda pocinje sa 8... bravo za nase uvoznike ...eto vam dobrih bakterija najedite se
 
Niste mi bas nesto ubedljivi .

Asocijacija na bakterije u hrani, i telesna reakcija (nagon ka povracanjem) se naravno ne odnosi na mlecno kiselinske bakterije.

Kada ti neko kaze da si upravo pojeo bakterije, ne pomislis na jogurt, kefir, ili kiseli kupus.

Vec te asocira na fekalnu E. Coli, na Clostridium botulinum iz mesnih preradjevina, i druge po zdravlje opasne mikrobe.

Otuda i reakcija na povracanje. Mozak automatski salje naredbu zelucu da isprazni sadrzaj potencijalno opasan po zdravlje.

Mislim da je to PRIRODNA REAKCIJA TELA.

Nas psiholoog napisa da je to bolest, da postoji dijagnoza za to ?

Da li to vi nama Srbima, ovde pokusavate da uvedete nekakav nov PROBAKTERIJSKI JELOVNIK ?

I ostavite se price o bifido, lakto i ostalim korisnim bakterijama. Ne pravite se blesavi.

Bakterija o kojoj je rec sigurno ne spada u tu grupu !
 
Kakve besmislice vas dvoje pišete, samo da bi izbegli da priznate jednostavnu istinu. Priroda je sama napravila GMO pre 80 vekova, na isti način na koji to danas rade kompanije. Šta više, u pitanju je ista bakterija. Dakle, u pitanju je prirodan metod.

Slatki krompir je jedna od 10 najkorišćenijih prehrambenih biljaka na svetu, a u sebi ima gen bakterije. Kraj diskusije.
 
Radovane, ali ovde pricamo o prirodi, hrani iz prirode, niko od nas nije ni pomislio na neke fekalije jer to ne jedemo, barem
ne mi, relativno normalni.

- - - - - - - - - -

E, mala digresija, a mozda i nije( digresija)
Moja je baba uzgajala nekakvu japansku pecurku ( ima taj Godzila i neko strucno ime , ali ga ja sada ne znam)
i tako je razmnozavala u nekim teglama, to sad valjda nije bakterija ( ili jeste?) i to je kao mnogo zdravo, a to
cudoviste se hrani samo secerom. Smrznes se od straha, gadjenja samo kad ga ugledas u tegli.
 
Asocijacija na bakterije u hrani, i telesna reakcija (nagon ka povracanjem) se naravno ne odnosi na mlecno kiselinske bakterije.
Kada ti neko kaze da si upravo pojeo bakterije, ne pomislis na jogurt, kefir, ili kiseli kupus.
Vec te asocira na fekalnu E. Coli, na Clostridium botulinum iz mesnih preradjevina, i druge po zdravlje opasne mikrobe.

Kad ti neko kaže da sa hranom nisi uneo (pojeo) i bakterije, onda te je grdno slagao.
Da li znaš da se jedna od bakterija zadužena za fermentaciju kupusa zove (o, gadnog li imena) Streptococcus faecalis. (Ako ne znaš latinski, čita se Streptokokus fekalis. :tajna: )

Od mlečnih bakterija koje učestvuju u procesu fermentacije kiselog kupusa najpoznatije su:

Leuconostoc mesenteroides, heterofermentativni tip. Fermentacijom šećera daje mlečnu kiselinu, sirćetnu kiselinu, etanol, CO2, manitol i dekstran. Optimalna temperatura za razviće je 20-25°C.
Lactobacterium brevis, heterofermentativni tip, daje iste produkte kao i Leuconostoc mesenteroides, podnosi do 1,5% kiselosti, optimalna temperatura oko 30°C.
Streptococcus faecalis, homofermentativni tip, podnosi relativno manju koncentraciju kiselina, oko 0,5% ; razvija se i pri većim koncentracijama soli i na višim temperaturama.
Pediococcus cerevisiae, homofermentativni tip, razvija se i podnosi slične uslove kao i Streptococcus faecalis.
Lactobacterium plantarum, homofermentativni tip, podnosi kiselost i preko 2%.
Na 18°C fermentacija počinje sa razvićem bakterija Leuconostoc mesenteroides, zatim Lactobacterium brevis, a onda se nastavlja razviće homofermentativnih tipova mlečnih bakterija Streptococcus faecalis, Pediococcus cerevisiae i Lactobacterium plantarum, dok će na visokim temperaturama (oko 32°C) pretežno razvijaju homofermentativni tipovi mlečnih bakterija Pediococcus cerevisiae i Lactobacterium plantarum.

http://www.tehnologijahrane.com/enciklopedija/tehnologija-proizvodnje-kiselog-kupusa

Da li si, između ostalog, upoznat s tim da je Streptococcus/ Enterococcus faecalis patogena bakterija?
Em bakterija, em patogena... A tek što asocira na nešto! ;)
Al', eto, prirodan kupus, prirodna bakterija, prirodna fermentacija, pa se ni ne zapitaš kako se zovu bakterije u tvom buretu.

Kad je u pitanju Clostridium botulinum, pre će asocijacija na njega izazvati paniku, nego gađenje, pošto je u pitanju bakterija sa jednim od najjačih toksina u prirodi. Prirodna da prirodnija ne može biti.:) E, a možeš da se inficiraš tom bakterijum i na drugi način, osim što pojedeš sadržaj naduvene konzerve sardine... Samo da znaš.
 
Dakle nikada ne bi jeo krompir sa genom bakterije, ali običnu hranu punu bakterija bi jeo? Nema sterile hrane "rođo" gomila bakterija uđe u tvoj organizam disanjem, a kamoli kroz hranu i vodu.

Još jedno pitanje za tebe, jesi jeo nekada slatki krompir, batat? Koji je tvoj stav o njemu?

Batat je ok. Samo za nase uslove malo skup.
Ja sam zato vise pristalica Hokaido tikve. Jako visok sadrzaj beta karotena, E vitamina i minerala.
A dodje mi jeftinije od batata - sam je uzgajam na placu.
 
Kad ti neko kaže da sa hranom nisi uneo (pojeo) i bakterije, onda te je grdno slagao.
Da li znaš da se jedna od bakterija zadužena za fermentaciju kupusa zove (o, gadnog li imena) Streptococcus faecalis. (Ako ne znaš latinski, čita se Streptokokus fekalis. :tajna: )

Od mlečnih bakterija koje učestvuju u procesu fermentacije kiselog kupusa najpoznatije su:

Leuconostoc mesenteroides, heterofermentativni tip. Fermentacijom šećera daje mlečnu kiselinu, sirćetnu kiselinu, etanol, CO2, manitol i dekstran. Optimalna temperatura za razviće je 20-25°C.
Lactobacterium brevis, heterofermentativni tip, daje iste produkte kao i Leuconostoc mesenteroides, podnosi do 1,5% kiselosti, optimalna temperatura oko 30°C.
Streptococcus faecalis, homofermentativni tip, podnosi relativno manju koncentraciju kiselina, oko 0,5% ; razvija se i pri većim koncentracijama soli i na višim temperaturama.
Pediococcus cerevisiae, homofermentativni tip, razvija se i podnosi slične uslove kao i Streptococcus faecalis.
Lactobacterium plantarum, homofermentativni tip, podnosi kiselost i preko 2%.
Na 18°C fermentacija počinje sa razvićem bakterija Leuconostoc mesenteroides, zatim Lactobacterium brevis, a onda se nastavlja razviće homofermentativnih tipova mlečnih bakterija Streptococcus faecalis, Pediococcus cerevisiae i Lactobacterium plantarum, dok će na visokim temperaturama (oko 32°C) pretežno razvijaju homofermentativni tipovi mlečnih bakterija Pediococcus cerevisiae i Lactobacterium plantarum.

http://www.tehnologijahrane.com/enciklopedija/tehnologija-proizvodnje-kiselog-kupusa

Da li si, između ostalog, upoznat s tim da je Streptococcus/ Enterococcus faecalis patogena bakterija?
Em bakterija, em patogena... A tek što asocira na nešto! ;)
Al', eto, prirodan kupus, prirodna bakterija, prirodna fermentacija, pa se ni ne zapitaš kako se zovu bakterije u tvom buretu.

Kad je u pitanju Clostridium botulinum, pre će asocijacija na njega izazvati paniku, nego gađenje, pošto je u pitanju bakterija sa jednim od najjačih toksina u prirodi. Prirodna da prirodnija ne može biti.:) E, a možeš da se inficiraš tom bakterijum i na drugi način, osim što pojedeš sadržaj naduvene konzerve sardine... Samo da znaš.

Kako si ti edukativan sinak ?

Ja se pitam zasto sam se navukao na kiseli kupus ?

Pa ja se znaci lagano ubijam sa S. faecalis ? Mislim, PATOGENA BAKTERIJA kako rece?

Koliko li mi je jos godina preostalo ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top