Rupa V

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja više nemam odakle da vadim...dostae....

jao, vidi ša je ova uradila Munja udarila avion na letu za Beograd... ša je onda bilo, netjemo da otvorimo : p

Није то ништа необично, нити се нешто посебно дешава.

Ни авиону, ни путницима.
 
Siptari su albanci sa Kosova, a albanci su drzavljani Albanije. Cak i ovi iz Albanije ove sa Kosova zovu Siptarima (i ne trpe ih nesto specijalno). Ovo je strucno objasnjenje koje sam dobila od jednog albanca. A sama rec Siptari je od Siptarija sto valjda znaci zemlja orlova.

Ohoho :lol: Kakva crna zemlja orlova:D To je bila dobra basna u pokusaju beča . Šćipetari sami sebe tako nazivaju, ostali ih nazivaju Albancima . Šiptar/šćipetar znači na njihovom brdjanin. Dakle, oni sebe nazivaju brdjanima .

Takodje razlika izmedju albanaca katolika iz nekadasnje Zete I muslimana je ta da su katolici nesto blizi po obicajima evropljanima. Turske udarne čete su bili poislamljeni albanci.
Katolički albanci se nazivaju malisori što opet znači brdjani ili gorštaci.
 
Poslednja izmena:
ja samo znam da su i jedni i drugi dobri trgovci, da imaju besu i ako ga zajebeš a baci ti besu sjebo si se...i verujem da nema razlike, jedino što nas ovi malo više mrze od original albanaca

Svaki castan covek ima reč nevezano za naciju.
Ne moze on da ti baci besu kako ti kazes, vec je to rec koja ga obavezuje da ispuni ono sto ti je rekao.
Apropo toga ne vidim kako to moze biti opasno po bilo koga. Verujem da si mislio na krvnu osvetu koja se praktikuje iskljucivo izmedju njih.

- - - - - - - - - -

Наравно, и Шиптари себе називају Шиптарима, само их ми зовемо Албанци.

Ми смо, бре, тотално поремећен народ.

Zbog same reči albani (I njenog korena I varijacija) je pozeljno ( stranim moćnicima) da ih ostali tako zovu, iako oni sami sebe tako je zovu.
 
Нема више Цигојне?

Или је то само у Немачкој?

А како их сада зовете?

Сад сам зазвучала као Хиљаду зашто, хиљаду зато :zcepanje:

:D
Ima i ovde taj izraz, ali nije preporucljiv.
U javnosti i u medijima obavezno Roma ili Sinti.
I ako u restoranu mozes da narucis cigansku sniclu. :D

Pre nekoliko godina se u Nemackoj zvanicno raspravljalo o tome da li je rec „Zigeuner“ uvreda ili ne. I doslo se do zakljucka da nije.
Ali neka udruzenja Sinti i Roma su se bunili, drugi opet rekli da je to ok. Ni oni se sami ne slazu oko tog termina, ali da se neko ne bi uvredio preporucuju se drugi izrazi.
 
Svaki castan covek ima reč nevezano za naciju.
Ne moze on da ti baci besu kako ti kazes, vec je to rec koja ga obavezuje da ispuni ono sto ti je rekao.
Apropo toga ne vidim kako to moze biti opasno po bilo koga. Verujem da si mislio na krvnu osvetu koja se praktikuje iskljucivo izmedju njih.

- - - - - - - - - -



Zbog same reči albani (I njenog korena I varijacija) je pozeljno ( stranim moćnicima) da ih ostali tako zovu, iako oni sami sebe tako je zovu.

kad sam napisao "baci" naravno da nisam mislio da ti bacio kletvu ili čini jebbo ga ti :lol: nego na reč koja ga obavezuje, baš kao što ti kažeš
 
Ohoho :lol: Kakva crna zemlja orlova:D To je bila dobra basna u pokusaju beča . Šćipetari sami sebe tako nazivaju, ostali ih nazivaju Albancima . Šiptar/šćipetar znači na njihovom brdjanin. Dakle, oni sebe nazivaju brdjanima .

Takodje razlika izmedju albanaca katolika iz nekadasnje Zete I muslimana je ta da su katolici nesto blizi po obicajima evropljanima. Turske udarne čete su bili poislamljeni albanci.
Katolički albanci se nazivaju malisori što opet znači brdjani ili gorštaci.

Procita li onu knjigu sto sam ti preporucila :lol:
Ima i o ovome o cemu ovde pricamo.
Ja licno ne znam, prenosim iskustva drugih ljudi sa kojima sam bila u kontaktu, albancima ili nasima koji su imali kontakta sa njima.
 
Наравно, и Шиптари себе називају Шиптарима, само их ми зовемо Албанци.

Ми смо, бре, тотално поремећен народ.
Mi smo primorani da budemo politicki korektni.One sekunde kad nismo dize se drama jer nismo.To sto su nam arnauti spaljivali i rusili crkve na KiM svet "ne vidi".Ono sto se desava pravoslavnim Srbima na KiM svet "ne zna".Svet lazno izvestava da smo mi agresori na arnaute.Propaganda protiv Srbije je jeziva.
 
Poslednja izmena:
Pokvarila mi se mikrotalasna. :evil:

Meni se prva zapalila dok sam je koristila. Ne ona hrana što je bila unutra, nego baš mikrotalasna. Odmah sam je iznela na terasu, pa je tamo dimila još malo.:sad2: .

- - - - - - - - - -

Drugoj mi se pokvarilo dugme, počelo da preskače i da ne radi. Treću još nisam kupila, a verovatno ni neću.
 
Meni se prva zapalila dok sam je koristila. Ne ona hrana što je bila unutra, nego baš mikrotalasna. Odmah sam je iznela na terasu, pa je tamo dimila još malo.:sad2: .

- - - - - - - - - -

Drugoj mi se pokvarilo dugme, počelo da preskače i da ne radi. Treću još nisam kupila, a verovatno ni neću.

Meni to da se desi ja bih se paralizovala od straha iki pobegla iz stana
 
Meni se prva zapalila dok sam je koristila. Ne ona hrana što je bila unutra, nego baš mikrotalasna. Odmah sam je iznela na terasu, pa je tamo dimila još malo.:sad2: .

- - - - - - - - - -

Drugoj mi se pokvarilo dugme, počelo da preskače i da ne radi. Treću još nisam kupila, a verovatno ni neću.

moja radi punih 28godina i nista joj ne fali
poslednjih par godina u njoj uglavnom psima samo zagrevam hranu, ali i ja nameravam da je izbacim potpuno iz kuhinje
 
bem ti, gledam dragu mi osobu kako se pati i ne mogu nikako da pomognem, niti mu ovi prokletnici drzavni lekari pomazu
moracu da ga nekako navedem da ode kod svoje privatne dr koja mu je pre pomogla, jer od ovih olosa drzavnih vajde nema
:(
 
JC_wonky.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top